Ziraat Mobil İnternet Bankacılık Hesabı Nasıl Açılır? Şubeye Gitmeden!

Ziraat Bankası İnternet Mobil, dolayısıyla kişi ve şirketlere kayıt olmak için nasıl hesap açılır. Giriş şifresi almak için önce yapmanız gereken bir şey var. Bu, vadesiz hesap açarak Ziraat Bankası müşterisi olmaktır. Banka müşterisi olduktan sonra Ziraat Bankası İnternet mobil banka hesabınızı 3 şekilde açabilirsiniz. Bunlardan ilki internet üzerinden hiç şubeye gitmeden yapmanızı tavsiye ederiz. Bir diğeri ise ıslak imzanız ile banka şubesine gitmenizdir.

Ziraat Bankası Mobil’e Nasıl Kayıt Olabilirim?

Ziraat Bankası İnternet Mobil’e nasıl kayıt olunur diye soranların 3 seçeneği var. Bankanın internet bankacılığına erişmek için bu 3 yoldan birini seçerek hesap açabilirsiniz. Ancak bu 3 yoldan herhangi biriyle internet bankacılığı hesabı açmak için öncelikle bir süreçten geçmeniz gerekiyor. Bu, Ziraat bankasında bir mevduat hesabına sahip olmak anlamına gelir. Bu nedenle Ziraat Bankası İnternet mobil banka hesabı nasıl açılır diye soranların öncelikle mevduat hesabı açmaları gerekmektedir. Ayrıca 2 şekilde de mevduat hesabı açabilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yapmak için yapmanız gereken ilk şey ve mevduat hesabı açmanın bu iki yolu aşağıdaki gibidir.

 1. Ziraat bankasının herhangi bir şubesine gitmek. (Perakende müşteri bölümünde sıraya girin. Islak imzanız ile dolduracağınız sözleşme formu ile mevduat hesabınız açılacaktır. Bu işlem için ayıracağınız süre. İşlemler için 15 dakika. En az 20 dakika sırada bekleyiniz. .yoğunluğa göre değişir.Toplamda en az 35 dakikanız olacaktır.Tabii ki bu süreye ulaşma süresi dahil edilmemiştir.)
 2. Detaylı ve resimli olarak Ziraat Bankası şubesine gitmeden Online Cari Hesap açın. (Bu yöntemle açmanız gereken mevduat hesabı için de aşağıdaki şartlara sahipseniz maksimum 7 dakika harcarsınız)

Bu iki yöntemle Ziraat Bankası vadesiz mevduat hesabı açmak için aşağıdaki işlemler istenecektir.

Ziraat şubesine giderek mevduat hesabı açacaklar:

 • kimlik kartları

Şubeye gitmeden mevduat hesabı açanlar:

 • Yeni nesil çip portföyü
 • NFC özellikli cep telefonu

Ziraat bankasının şubesine giderek veya linkini verdiğim sayfadaki gibi herhangi bir şubeye gitmeden Ziraat bankasında mevduat hesabı açanlar. Aşağıda belirttiğim 3 yoldan herhangi biriyle internet bankacılığı hesaplarını aktif hale getirebilirler.

1- Ziraat Bankası Şubesine Giderek Mobil İnternet Bankacılığı Açma

Yukarıda bahsettiğim durumda olduğu gibi bir Ziraat bankası müşterisi iseniz banka şubesine giderek internet üzerinden banka hesabınızı açabilirsiniz. Bu yöntem en klasik yöntemdir. Çoğu kişi ve işletme halen bu yöntemle Ziraat Bankası İnternet mobil banka hesabı açmaktadır. Bu nedenle internet bankacılığı hesabı açmanın yoğunluğu uzun sürebilmektedir. Ancak Ziraat Bankası şubesi üzerinden internet bankacılığı açacağınızı söylerseniz. Mobil internet bankacılığınızı şube üzerinden açmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

 1. En yakın Ziraat Bankası şubesine gidiniz. Size en yakın Ziraat şubesinin adresini bilmiyorsanız öğrenmek için tıklayınız.
 2. Ziraat şubesine gittikten sonra bankanın Bireysel Müşteri Departmanında vardiyanızı mutlaka alın.
 3. Ziraat Mobil Bankacılığı’na giriş şifrenizi almak istediğinizi kimlik kartınız ile yetkili görevliye bildiriniz.

Banka çalışanı Ziraat T.C. kimlik numaranız ile mevduat hesap bilgilerinize erişecektir. Kayıtlı bir cep telefonunuz yoksa, sistem onu ​​kaydeder. Ardından Ziraat Bankası cep telefonunuza mobil internet bankacılığına giriş için şifre gönderecektir.

2- Ziraat Bankası İnternet Sayfası Üzerinden Mobil Bankacılık Şifresi Alma

Ziraat Bankası mobil internet bankacılığı şifresi almak için önereceğim ikinci yöntem. Bu yöntemle Ziraat’in mobil bankacılığına giriş şifrenizi alabilirsiniz. Tekrar vurgulamak istiyorum! İnternet bankacılığına giriş için şifre alacağınız bu yöntem için ayrıca Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir. Bu şartın yanı sıra Ziraat Bankkart sahibi olmanız gerekmektedir. Bankkart ve Ziraat bankası müşterisi bile olsanız, aşağıda belirttiğim gibi 3 adımda mobil bankacılığa giriş şifrenizi oluşturabilirsiniz.

 1. https://bit.ly/2K5reG7 adresine gidiyoruz.
 2. TC kimlik numaramızı ve cep telefonu numaramızı giriyoruz. Ardından güvenlik kodunu doğru girdikten sonra ‘DEVAM’ diyoruz.

3. Cep telefonumuza gelen SMS şifremizi 3 dakika içerisinde uygun alana girip devam ediyoruz.

4. Son bölümde Ziraat bankası BANKKART bilgilerimizi girerek Ziraat internet bankacılığı giriş şifremizi oluşturuyoruz.

Bu 3 adımdan sonra Ziraat Mobil Bankacılığı giriş şifreniz cep telefonunuza gönderilecektir. Ziraat Bankacı mobil internet bankacılığı şifresi almak için kredi kartınız olmasa bile diğer yöntem aşağıdaki gibidir.

3 Ziraat Şubeye Gitmeden Mobil İnternet Bankacılık Kayıt Şifresi Alma

Bu yöntem sayesinde Ziraat bankasının mobil interneti üzerinden banka hesabı açabilirsiniz. 1- Banka şubesine gitmenize gerek yoktur. Bu sayede Ziraat mobil şifrenizi şubeye gitmeden de alabilirsiniz. 2- Bankkart Combo’ya sahip olmak gerekli değildir. İşte ihtiyacınız olanlar: Her Ziraat mobil banka hesabının açılabilmesi için bir banka mevduat hesabına sahip olunması gerekmektedir. (Yukarıda şubeye gitmeden bu hesabın nasıl açılacağını anlattığım link bıraktım) Diğer şartlar ise; 1. Yeni nesil çipli kimlik kartı. 2. NFC işlevine sahip bir cep telefonu. Bu 3 şarta/ekipmana sahipseniz şubeye gitmeden aşağıdaki adımlardan Ziraat Bankası mobil erişim şifresini alabilirsiniz.

 1. Öncelikle Ziraat Mobil uygulamasını cep telefonumuza indirmemiz gerekiyor. Doğrudan Google Play’den bir Android kullanıcısıysanız, burayı tıklayarak yapabilirsiniz. iOS kullanıcısıysanız buradan indirebilirsiniz.
 2. Ziraat mobil uygulamasını yükledikten sonra hemen çalıştıralım. Ardından ana ekranda OTURUM AÇ butonuna tıklayın.

3. DİJİTAL BANKALAR MÜŞTERİMİZ OLMAK için başvurunun alt kısmında bulunan ŞİMDİ BAŞVUR butonuna tıklıyoruz.

4. TR Bu forma kimliğimizi ve telefon numaralarımızı girmeliyiz. Bu yüzden güvenlik kodunu girip DEVAM demeliyiz.

5. Cep telefonunuza kısa bir mesaj gönderilecektir. Bu mesajdaki şifreyi sağlanan alana 3 dakika içinde girin.

6. Ziraat internet mobil bankacılık şifresi almak için uygulama seçeneğinden kimlik kartınızı seçiniz.

7. Açıklama metni ve veri koruması ONAYLANIR. DEVAM ET demeniz yeterli.

8. TR Kimlik kartınızı hazırlayın bölümü çıkacaktır. Burada sürenin dolmaması için kimlik belgenizi hazırlıyoruz ve ardından DEVAM EDİYORUZ.

9. TR Kimlik kartınızın arkasını kare şeklinde tarayın. Aşağıdaki kodun ve çipin kimlik belgenizle eşleştiğinden emin olun. Ayrıca mümkünse T.C. Kimlik kartınızı sabit bir yere koyun.

10. Şimdi kimliğinizin ön yüzünü tarama zamanı. Bunun için telefonunuzun NFC işlevinin açık olup olmadığını kontrol edin. Ardından kimliğinizin önünü telefonun arkasına yapıştırın.

11. Okuma işlemi başarılı olursa profil resminiz görüntülenecektir. Devam edelim, bu adımı atlayalım.

12. Şimdi nihayet yüzünüzün önünü tarayın. Sadece talimatları izleyin.

Bu taramanın ardından Ziraat Bankası Mobil internet bankacılığı giriş şifresi cep telefonunuza gönderilecektir. Artık Ziraat Bankası mobil bankacılığına cep telefonunuza yüklediğiniz uygulama ile ya da web sitesinden aşağıdaki gibi erişebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Giriş Şifresi Alma Video Açıklaması:

Ziraat Bankası Mobil İnternet Sitesine Giriş Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası mobil internet bankacılığı hesabına erişmek için şifre oluşturmanız gerekmektedir. Yukarıdaki başlıkta 2 yol ile nasıl şifre oluşturacağınızı anlattım. Dediğim gibi Ziraat İnternet bankacılığı şifrenizi oluşturduysanız artık giriş yapabiliriz. Sistem hala oturum açma işlemi için bize iki seçenek sunuyor. Bunlardan biri de özellikle akıllı cep telefonu kullanıcıları için oluşturulmuş mobil uygulamadır. Bir diğeri ise tablet veya herhangi bir bilgisayar üzerinden giriş yapmak isteyenler için bir yöntemdir. Her iki yöntemde de sunulan bankacılık işlemlerinin aynı olduğunu belirtmek isterim. Bu küçük hatırlatmayı yaptıktan sonra şimdi sizlere bu iki yöntemle internet bankacılığı hesabınıza nasıl erişebileceğinizi anlatacağım.

Cep telefonu ile (cep telefonu):

 • Öncelikle kullandığınız cep telefonunun işletim sistemine göre uygulamayı cep telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.
  • iOS için Ziraat Mobil indirme adresi direkt https://apple.co/36BnDHm
  • Android için adresi indirin https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ziraat.ziraatmobil&hl=tr&gl=US
 • Uygulamayı cep telefonunuza indirdikten sonra T.C. Müşteri numaranız veya numaranız ve size verilen şifre ile kolayca giriş yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet bankacılığına cep telefonlarından nasıl ulaşılacağı aşağıda açıklanmıştır. Peki tablet veya dizüstü veya masaüstü bilgisayardan nasıl erişebiliriz?

Tablet, Diz, Masaüstü Bilgisayarda:

Mobil uygulamanın yanı sıra oturum açmak için kullanılan bir diğer yöntem de bilgisayar veya tablette en çok tercih edilen yöntemdir. Bunun için kullanıcıların doğrudan Ziraat Bankası İnternet bankacılığı sitesine gitmeleri gerekmektedir. TC çapası Kimliğiniz veya müşteri numaranız ve şifrenizle gireceğiniz bu adresin linki https://bit.ly/38MiIWZ’dir.

Evet, Ziraat Bankası internet bankacılığı hesabına nasıl giriş yapılır. Artık Ziraat Bankası internet bankacılığının bize sağladığı imkanlardan açıklamalarıyla bahsedebiliriz.

Ziraat Mobil İnternet Bankacılığının Bizlere Sağlamış Olduğu Olanaklar Nelerdir?

Ziraat Bankası’nın internet bankacılığı bize büyük fırsatlar sunuyor. Özellikle bana sağladığı imkan beni bankada saatlerce kuyrukta beklemekten kurtardı. Kiracım, elektrik ve suyu açmak için DASK poliçesi istedi, internet bankacılığından kolayca bulup ücretsiz olarak e-postayla gönderebilirdi. Yani Ziraat İnternet bankacılığı size sadece para çekme ya da gönderme imkanı sunmuyor arkadaşlar. Peki bu harika uygulama başka ne gibi olanaklar sunuyor? Şimdi sırasıyla sağ tarafta sizler için hazırladığım menüye bir göz atalım.

 1. Hesaplarım: Bu bölümde cari hesaplarınızı görebilirsiniz. Alt menülere bağlantılar aşağıdaki gibidir.
  1. tüm hesaplarım
  2. çek hesaplarım
  3. yatırım hesaplarım
  4. kredi hesaplarım
  5. Çek / not işlemleri
  6. kiralık kasa
  7. Yeni bir hesap açma
  8. Vadeli hesaplar
  9. Altın Hesaplarım
  10. POS
  11. depolama
  12. OTC türevi
 2. Para Transferleri - Bu menüden birçok yere kolayca para gönderebilirsiniz. IBAN veya hesap numarası dışında başka yollarla da para gönderme imkanı sunan bu menüdeki tüm ikincil bağlantılar aşağıdaki gibidir.
  1. Hesaplarım arasında transfer
  2. Hızlı işlemler
  3. Aktarım talimatları
  4. Mobil havale
  5. Para transferine giriş
  6. KKTC banka hesabına (EÖS)
  7. ilişkiler
  8. kolay adreslerim
  9. Başka hesaba havale/EFT
  10. Son 20 transfer
  11. Kredi kartı transferi
  12. Werster Birliği
  13. Kütle Transferi
  14. kayıtlı alıcılarım
  15. Dosyayı İçe Aktar Açık ve Transferlerim
 3. Kartlarım: Banka kartlarınızı ve işlemlerini görebilirsiniz. Alt menülere bağlantılar aşağıdaki gibidir.
  1. kredi kartlarım
  2. banka kartlarım
  3. sanal kartlarım
  4. Kartın mülkiyeti
  5. kampanyalarım
  6. Kart Gönderi Takibi
 4. Döviz ve Altın: Bu bölümden döviz ve altın ticareti yapabilirsiniz. Alt menüdeki bağlantılar aşağıdaki gibidir.
  1. döviz işlemleri
  2. Altın işlemleri
 5. Yatırım: Buraya yatırım yapabilir ve yatırımlarınızı takip edebilirsiniz. Alt menülere bağlantılar aşağıdaki gibidir.
  1. yatırım hesaplarım
  2. Yatırım fonu
  3. Yabancı para tahvilleri
  4. Eurobondlar
  5. Kira sertifikası
  6. Bilgi ve Anket
  7. talimatlarım
  8. depo
  9. Ekstra yatırım hesabı talebi
  10. Bono ve tahviller
  11. Elus işlemleri
  12. Yatırım vergisi raporu
  13. Ziraat yatırımı
  14. halka arz
 6. Sigorta ve emeklilik
  1. Türkiye’de sigorta priminin ödenmesi
  2. hayat politikalarım
  3. BES sözleşmelerim
  4. Türkiye’de hayat primi ödemesi
  5. Hayat dışı politikalarım
  6. DASK
 7. Favoriler: Sık yaptığınız işlemlerin kısa linkleri burada.
 8. Uygulamalar: Aşağıdaki uygulamaları sunma imkanı sunan bölüm
  1. kredi kartı
  2. Kredi kartı
  3. Kredi
  4. Hesaplar
  5. Sigorta emekliliği
  6. Diğer uygulamalar
  7. Risk değerlendirmesi ve raporu
  8. Uygulama izleme
  9. Anlaşmalarım ve forumlarım
 9. Fiyat ve Oranlar
  1. Para yatırmak
  2. Kredi
  3. finans
  4. Değiş tokuş
  5. depo
  6. para birimleri
  7. altın iste
  8. gram altın
  9. Altın vadeli işlemleri
  10. Bono ve tahviller
  11. Kira sertifikası
  12. Eurobondlar
  13. Yabancı para tahvilleri
 10. Ticari işlemler
  1. Tüccar platformu
  2. Ekstra görünümler
  3. Ekstra talimatlar
 11. Profil ve Ayarlar: Kişisel ayarlarınızı yapmanızı sağlayan bölümdür.

Evet, bu kredi işlemleri içerisinde kredi başvurusu nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız Ziraat Bankası dijital kredisi nasıl alınır? bir bakmanızı tavsiye ederim.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.