Ziraat Bankası Şubeye Gitmeden Vadesiz Online Hesap Açma (İnternet Şifre Alma)

Ziraat Bankası müşterisi olmak istiyorum diyorsanız. Şubeye gitmeden online olarak yapabilirsiniz. TL ve İnternet bankacılığında cari hesap açmak için iki şeye sahip olmak yeterlidir. Bunlardan biri de yeni nesil çipli kimlik kartı. Bir diğeri ise NFC işlevine sahip akıllı telefon. Bu sayede bir banka şubesine gitmeden de vadesiz hesap açabilirsiniz. Dilerseniz Ziraat Mobil uygulamasının şifresini sonradan şubeye gitmenize gerek kalmadan alabilirsiniz. Şubeye gitmeden vadesiz Ziraat Bankası İnternet bankacılığı hesabı nasıl açılır diye merak ediyorsanız aşağıdaki video ve görsellerle adım adım sizlere anlattık. Zaten bir Ziraat müşterisi olduğunuz için sizi tebrik ederim.

Ziraat Bankası Müşterisi Olmak İstiyorum Diyorsanız Bunun İki Yolu Var

Ziraat bankası müşterisi olmak istiyorum diyorsanız size iki yol gösterebilirim. Bu yollardan biri de bir banka şubesine gitmektir. Bir diğeri İnternet üzerinden çevrimiçi olarak kullanılabilir. İkisinin de bir şartı var. Bu şart, 18 yaşından büyük olmanızdır. Gerekli belgeler, başvurunun yapılacağı yola göre değişmektedir. Bu belgelere sahip olsanız bile, nasıl başvurduğunuza bağlı olarak ücretsiz bir mevduat hesabına sahip olabilirsiniz.

 • Ziraat Bankası’nın faturasız kredi detayları hakkında bilgi almak istiyorsanız her şey linkimizde.

Keşke başka bir bankada mevduat hesabınız olsa bile Ziraat Bankası müşterisi olabileceğinizi bilseydiniz. Ziraat’ten maaş almasanız bile bu hesabı açabilirsiniz. Peki Ziraat Bankası müşterisi olmanın bu 2 yolu nedir? Bu güzel yöntemle nasıl kolayca Ziraat Bankası müşterisi olabilirsiniz?

1- Ziraat Bankası Şubelerine Giderek Banka Müşterisi Olabilirsiniz

Ziraat bankası müşterisi olmanın klasik yolu şubeye gitmekle başlar. Bu uygulama yöntemi zaman kaybı olduğu için pek tavsiye etmiyorum. Ama internetle çok meşgul değilseniz, başka yolunuz olmadığını belirtmek isterim. Vaktiniz varsa ve Ziraat Online banka müşterisi olmayı düşünmüyorsanız şubeye giderek belgelerle birlikte aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

İstenen belgeler:

 • Doğum belgesi

Uygulama Gereksinimleri:

 • Şahsen en yakın Ziraat Bankası şubesine gidin. Size en yakın Ziraat Bankası şubesini buraya tıklayarak görebilirsiniz.
 • TR Bireysel müşteri numaranız ile sıra sizde.
 • Kişi ile resmi bir vadesiz mevduat hesabı açmak istediğinizi beyan ediyorsunuz.
 • Sözleşme formunu ıslak imzanızla imzalayın

Bu kadar. Bu işlemin banka müşteri yoğunluğuna göre 10 ile 40 dakika arasında sürdüğünü bilmenizi isterim.

Öneri:

Ziraat Bankası şubesine gidip hesap açtıktan sonra bu işlemler sırasında banka hesabınızı internet üzerinden aktif hale getirebilirsiniz. (Kullanmayacak olsanız bile ilerde kesinlikle ihtiyacınız olacak.)

Ziraat Bankası müşterisi olmanın bir diğer yolu da internettir. Bu yöntemle sadece 5 dakika içinde mevduat hesabı açarak banka müşterisi olabilirsiniz.

 • Mevduat hesabı oluşturduktan sonra Ziraat Bankası ihtiyaç kredisini (ev, tarla, araba, arsa) rahatlıkla kullanabilirsiniz. Size sunduğu imkanlar neler, bizde de içerik var.

Zamanım çok değerli diyenler için bu online başvuru yönteminin nasıl uygulanacağını aşağıda resimli olarak ekledik.

2- Şubeye Gitmeden Online Ziraat Bankası Müşterisi Nasıl Olunur?

Ziraat Bankası müşterisi olmak için önce ıslak imza şartı vardı. Bu durum nedeniyle bankanın müşterisi olmak isteyen herkes şubelerine gitmek zorunda kaldı. Bu, gerçekten banka müşterisi olmak isteyenler için büyük bir zaman kaybıydı. Neyse ki, artık bu uygulama yöntemine bir alternatif var. Bu alternatif yol ile şubeye gitmeden online olarak Ziraat Bankası müşterisi olabilirsiniz. Nasıl olabiliriz diye merak ediyorsanız öncelikle elinizde olması gereken 2 şeyden bahsetmek istiyorum.

 1. Yeni nesil çipli kimlik kartı

2. NFC özellikli akıllı telefon. (Birçok akıllı telefonda bu özellik bulunmaktadır. Ekranı kapatarak bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz.)

Kimlik çipli cüzdanınızı yanınızda taşıyorsanız ve cep telefonunuzun NFC fonksiyonunu aktif hale getiriyorsanız bu adımlardan sonra Ziraat şubesine gitmeden banka hesabınızı açabilirsiniz.

 1. Ziraat mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirin.
  1. Android için burada,
  2. iOS için buraya tıklayabilirsiniz.
 2. Uygulamayı çalıştırın. Resimde gösterdiğim gibi MÜŞTERİMİZ OLUN butonuna tıklayınız.

3. Biyometrik verileri onaylamak için iki kutuya tıklayın. Öyleyse DEVAM deyin.

4. Biyometrik verilerin onayı metin olarak görünecektir. Şimdi bunu ONAYLIYORUM deyin.

5. Sistem sizi T.C. kimlik kartınızı hazırlamanızı isteyecektir. Bu uyarı ekranını gördüğünüzde kimliğinizi hazırlayın. Sonra tekrar DEVAM deyin.

6. TR Kimlik kartınızı nasıl okutacağınızı gösteren bir ekran açılacaktır. DEVAM ET diyoruz. Ardından, açılan ekrana sığması için kimliğinizin GERİ okumasını sağlayın. Dikkat etmeniz gereken şey ise yazı kodlarının ve chip ekranının tamamen öpüşmesidir.

7. Kimliğinizin önünü cep telefonunuzun arkasına yapıştırın. Telefonunuzun NFC işlevi açıksa, verileri saniyeler içinde onaylayacaktır.

8. Kimliklerinizden herhangi birinde sorun yoksa aşağıdaki gibi kimliğinizin okunduğunu göreceksiniz.

9. Tarama işlemi başarılı olursa fotoğrafınızı ve T.C. Numaranızı göreceksiniz. Bu bilgi doğruysa DEVAM ET deyin.

10. Yüzünüzü sistemde tarayın.

Cep telefonunuzu ve kimliğinizi onayladıktan sonra müşteri temsilcisi sizi arayacaktır. Görüntülü görüşme sonrasında şubeye gitmeden vadesiz hesabınız açılır. Tebrikler, artık Ziraat Bankası müşterisisiniz.

Hesap oluşturduktan sonra Ziraat Bankası’nın belgesiz kredi detaylarından (30.000 TL Anında) yararlanabileceğinizi bilmenizi isterim. Sayfaya göz atarak bankanın sunduğu kolaylıkları görebileceksiniz.

Şubeye gitmeden bu şekilde mevduat hesabı açarak tekrar şubeye gitmeden internet şubesine giriş için şifre alınması mümkündür. Nasıl? Bunu da aşağıda sizler için bir fotoğrafla açıkladık.

Şubeye Gitmeden Ziraat İnternet Bankacılık Hesap Giriş Şifresi Alma

İnternet bankacılığı hayatımıza akıllı cep telefonları ile girmiştir. Hayatımızı kolaylaştıran bu iki büyük teknoloji bize sürekli yenilikler sağlıyor. Bunlardan biri de şubeye gitmeden mobil banka hesabı sahibi olabilmemiz. Bu teknolojinin Ziraat Bankası tarafından uygulanması ile dilerseniz Ziraat’e mobil erişim için şifre de alabilirsiniz. Banka şubesine gitmeden nasıl Ziraat İnternet bankacılığı hesabı sahibi olabilirsiniz? Bunu cevaplayacağım ve açıklayacağım. Ancak başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var. Ne söylersin?

 1. Şubeye gitmeden internet üzerinden Ziraat Bankası müşterisi nasıl olunur? Başlıkta açıkladığımız gibi bir hesap açın. (Ziraat Bankası’nda mevduat hesabınız varsa buna gerek yoktur.)
 2. Yeni nesil kimlik çipli kart gerekmektedir.
 3. NFC işlevine sahip bir cep telefonu gereklidir. (Şubeye gitmeden Ziraat İnternet bankacılığını açmaya başladığınızda telefonunuzda bu özelliğin açık olduğundan emin olunuz.)

Bu 3 şey hazır ise şubeye gitmeden Ziraat Bankası İnternet bankacılığı hesabı açmaya başlayabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler:

 1. Ziraat Mobil Uygulamasını mobil işletim sisteminize göre indirin.
 2. Uygulamayı çalıştırın ve OTURUM AÇ deyin.

3. Dijital bankacılık müşterimiz olun; ŞİMDİ UYGULA etiketli düğmeyi tıklayın.

4. Kişisel Bilgiler bölümüne geleceksiniz. Bu bölümde T.C. Kimlik numaranızla birlikte cep telefonu numaranızı girin. Güvenlik kodunu girdikten sonra DEVAM deyin.

5. Sisteme girilen cep telefonuna SMS gönderilecektir. Şifre olarak gelen bu kısa 3 dakika içerisinde mesajı uygun alana giriniz. Sonra DEVAM diyoruz.

6. Başvuru seçeneklerinde T.C. Diyelim ki bir kimlik kartı ile başvurdunuz.

7. Kişisel verilerin korunması metnini kabul etmelisiniz. DEVAM diyerek kabul edeceksiniz. İlerlemek için DEVAM diyoruz.

8. Yine DEVAM diyerek nüfus cüzdanı ile uygulama alanına geçiyoruz. (Bu noktada chip kartınızın yanınızda olup olmadığını kontrol edin)

9. Açık arka kameradan resimde gösterildiği gibi kimlik kartınızı okumasını isteyin. (Metinlerin ve çipin kameradakilerle eşleştiğinden emin olun.)

10. Kimlik kartının arka yüzünü taradıktan sonra sıra ön yüzünü taramaya gelir. Önü okuma zamanı. Bunun için kimlik kartının ön yüzünü telefonun arkasına yapıştırmanız yeterlidir.

11. Kimlik kartınızdaki resim ve T.C. Kimlik numaranız görünecektir. DEVAM diyerek devam edelim.

12. Ön kamera aktif olacaktır. Yüzünüzü talimatlara göre taramanız gerekir. (Yeşil kutu dolana kadar taramaya devam edin)

13. Sonunda mutlu son! Tebrikler! Şimdi karşınıza aşağıdaki gibi bir mesaj gelecek ve Ziraat bankasının internet bankacılığı hesabınız aktif olacaktır.

Cep telefonunuzu kontrol ederseniz, şifrenizin geldiğini göreceksiniz. Evet sevgili dostlarımız. Şubeye gitmeden Ziraat Bankası hesabı ve internet bankacılığı hesabı açmayı resimli ve yazılı olarak sizlere anlattık.

 • Ziraat Bankası Satılık 2. El Yönetici Araç Satışı Gara web sitemize giriş yaparsanız oldukça ekonomik bir araca sahip olabilirsiniz.

Nasıl yapıldığını da bir videoda gösterdim. şimdiden iyi eğlenceler.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *