Ziraat Bankası Satılık 2. El İcralık Araç Satış İhalesi (TIR, Traktörler)

Ziraat Bankası, kendi oluşturduğu özel bir satış platformunda satış listelemeleri yapmaktadır. Bu listede çok sayıda tır, kamyon ve hatta traktör, özellikle de kolluk kanallarından el konan ikinci el araçlar yer alıyor. Açık artırma sistemi ile satışa sunulan tır, tır, tır gibi ağır ticari araçların ilan adreslerine yer verdik. Ayrıca yarış giriş ücretinin ne kadar olduğundan katılım ve talebin nasıl sağlanacağına kadar bilinmesi gereken her şeyi bir araya getirdik. Bu fırsatları her türlü ucuza ikinci el araç alacak çok kişi olarak değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Ziraat Bankasından İcralık İkinci El Araç Satın Alabilirsiniz!

Ziraat Bankası’nın düzenlediği ikinci el araç satışı ihalesine Türkiye Cumhuriyeti kimliğine sahip her vatandaş katılma hakkına sahiptir. Ziraat Bankası, web sitelerinde ikinci el araçlarda satılık daire satış ihaleleri de düzenlemektedir. Türkiye’nin her ilinden rahatlıkla katılabileceği bu satış ihaleleri için her Türk vatandaşının belirli şartları yerine getirmesi gerekmektedir.

Ziraat bankası 2.el icralık araç satış sitesi görüntüsü

Uzmanlar tarafından belirlenen ikinci el başlangıç ​​fiyatlarını aşarak satın alabileceğiniz Ziraat Bankası icra takibi araçlarına sahip olmak için aşağıdaki maddeleri takip etmeniz gerekmektedir.

Önce Satın Almak İstediğiniz Araca Karar Veriniz!

Daha önce bazı bölgelerde otoparklarda gerçekleşen yönetici araçlarının satışları artık internet sitelerine taşındı. Hemen hemen her bankanın kullanılmış araba ve ev satmak için kendi sitesi vardır. Ziraat Bankası’nın icra olarak ihale usulü satış yaptığı internet sitesi https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/index.intengo’dur. Bu adrese giriş yaptığınızda, bankanın kolluk kanallarından ele geçirdiği ve hangi başlangıç ​​fiyatından satışa çıkardığı tüm traktör, kamyon ve kamyonları içeren ticari ve binek araç listesini görebilirsiniz. Aynı ekranda satış listesinde görmüş olduğunuz araçların görüntülerini ve özelliklerini de görmeniz mümkündür. Burada yer alan araç bilgileri, özellikler ve beceriler hakkında GENEL bilgilerden oluşmaktadır. Aracın fiyatı ve genel özellikleri ile aracın genel değerleme bilgilerini düşündüyseniz ve aracı satın almaya karar verdiyseniz bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Satış İhalesine Katılım Hakkını Elde Ediniz

Ziraat Bankası ikinci el araç alımlarında ilk hareket noktası, satış ihalesinin yapıldığı bankanın internet sitesine giriş yapmaktır. Yukarıda belirtildiği gibi, ihale satış sayfasına girdiyseniz ve ikinci el tır, kamyon veya binek araç veya ticari araç almaya karar verdiyseniz, artık diğer adımlara geçerek ihaleye girip teklif verebilirsiniz. Bu adımların ne olduğunu ve nasıl hareket etmeniz gerektiğini daha iyi anlamanız için yazılarda sizin için belirttim.

  1. Teklif vermek istediğiniz aracın ekspertiz değerinin en az %6’sını Ziraat Bankası ikinci el haciz aracı web sitesine yatırmanız gerekmektedir. Bu, sitedeki satış fiyatının 56.500 lira olduğunu varsayalım, bu da Ziraat bankasının herhangi bir şubesine gidip makbuz karşılığında en az 3.390 lira yatırdığınız anlamına gelir.
  2. Banla şubesine araç bedelinin %6’sını yatıran vatandaşın 2. el araç satış şartnamesini imzalaması gerekmektedir.
  3. Bu işlemden sonra kimlik kartınız ile yatırdığınız güvenlik fişine istinaden araç için teklif verme hakkınız bulunmaktadır. Teklif hakkınızı kullanabilmeniz için banka yetkilisi sistem erişim şifrenizi cep telefonunuza gönderir: https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/login.intengo.
  4. Sisteme girdikten sonra bilgilerinizi tekrar güncellemeniz istenmektedir. Kişisel bilgilerinizi güncelledikten sonra araç müzayede ekranına giderek en az TL artırmak kaydıyla satış müzayedesine katılabilirsiniz.
  5. 4 günlük müzayede süresinde belirttiğiniz sayıyı aşmamanız durumunda ihaleyi kazanacak ve aracın satıldığı il ve ildeki banka adresindeki şubeden aracı satın alabileceksiniz. aşağıdaki kağıtlar.

Ziraat Bankası İcralık Traktörler Var Mı?

Hepimizin bildiği gibi T.C. Tarım ve Hayvan Kredilerinin öncüsüdür. Ziraat Bankası. Bankanın bu öncü konumunda çiftçilerimize birçok kredi imkânı sunulmaktadır. Çiftçilere sağlanan bu imkanların başında, hayvancılık sorunları sonrasında traktörün karşılaşacağı fırsatlar gelmektedir. Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Hesaplayıcı’da bahsettiğim harika fırsatlardan milyonlarca çiftçi yararlanıyor. Çiftçilere banka aracılığıyla verilen bu kredi imkânları, satın alınan yeni ve kullanılmış traktörler için de rehin olarak verilmektedir. Traktör kredisi karşılığında yapılan bu krediler, çiftçinin borcunu ödememesi durumunda daha erken başlatıldı. Haciz işleminin ardından el konulan traktörler yukarıda da belirttiğim gibi Ziraat Bankası’nın ikinci el araç satış sitesinde satışa çıkarılarak satılmıştır. 2019 yılında Yargıtay’ın kararı ile bu düzen değişmiştir. Yargıtay 12. Hukuk Dairesi tarafından aşağıda verilen cümle ile,

  • Çiftçinin tarlada veya bahçede kullandığı traktöre el konulamaz.

artık hiçbir banka çiftçinin traktörüne icra kanalıyla el koyamaz. Traktörlere icra için el konulamadığından herhangi bir bankanın satış listesinde gösterilmesi mümkün değildir.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *