|

Ziraat Bankası Kredi Notu Sorgulama (Anında Öğrenme)

Bu sayfada Ziraat Bankası kredi notu öğrenme adımlarını resim ve videolarla inceleyebilirsiniz. Ayrıca kredi itibarınıza göre kredi alma şansınız üzerine yaptığımız incelemeyi sayfamızın devamından okumanızı tavsiye ederiz.

Ziraat Bankası İnternet Sitesinden Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden kredi notunuzu öğrenmek için izlemeniz gereken birkaç basit adım bulunmaktadır. Öncelikle Ziraat Bankası web sitesine gidin ve ardından bireysel bankacılık bölümüne tıklayarak internet şubenizi açın.

İnternet şubenizi açtıktan sonra ekranın solundaki menülerden ‘Uygulamalar’ butonuna tıklayın. Daha sonra sizi uygulamaların olduğu bir sayfaya yönlendirecektir. Buradan biraz aşağı inelim ve Kontrol ve Risk Raporu kısmına tıklayalım. Açılır menüden KKB Risk Raporu bölümüne tıklayın. (Aşağıdaki resimdeki gibi)

Risk Raporu bölümüne tıklandıktan sonra aşağıdaki ekrandaki gibi işlem detayları ve düşülecek gider tutarı gibi bilgiler ekrana gelir. Rapor Ayrıntı Türü başlığı altında ‘Ayrıntılar’ı seçin. Gider hesabı bölümünü seçin ve işlem maliyetlerinin hangi hesaptan borçlandırılacağını seçin. Ardından e-posta gönder düğmesine basarak devam edin.

E-posta gönder dedikten sonra raporun hangi e-posta adresine gönderileceğini gösterecektir. Bu e-postaya erişiminiz yoksa işlemi iptal edip profil bölümünde mevcut e-posta adresinizi güncelleyerek süreci en baştan başlatabilir ve Ziraat Bankası kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Hızlı bir şekilde açıklamak için Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ›Uygulamalar› Kontrol ve Risk Raporu adımlarını takip ederek Ziraat Bankası kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bu adımları denediğimiz videomuza sayfamızın sonundan ulaşabilirsiniz.

  • Ücretsiz veya SMS sorgulama için Öğrenme Kredi Notu bölümünden detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • Ayrıca tüm bankalara olan borçlarınızı tek ekranda görmek isterseniz e-Devlet kredi notunu Öğrenin sayfasındaki başvuru adımlarını takip edebilirsiniz.

SMS ile Ziraat Bankası Kredi Notu Öğrenilir Mi?

Kredi notu talepleri bazı bankalar tarafından veya bazı faaliyet gösteren şirketler tarafından belirli bir ücret karşılığında SMS ile yapılabilmektedir. Ancak Ziraat Bankası’ndan kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız yukarıdaki adımları uygulamanız yeterli.

İnternet bankacılığı kullanmıyorsanız, banka şubesine de giderek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Veya Turkcell üzerinden SMS ile öğrenmek için;

Kredi notunuzu boş KKTC DOĞUM YILI yazıp 1122’ye göndererek öğrenebilirsiniz.

Turkcell üzerinden kredi notu alma hizmet bedeli 14 TL’dir. Abonelik olarak mevcut değildir. Göndereceğiniz her SMS size 14 TL olarak yansıyacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi Veriyor Mu? (ÖNEMLİ)

  • Puan aralığı 1-699: Kredi puanınız bu puan aralığı içindeyse kredi alma olasılığınız çok düşüktür. Bunun neredeyse imkansız olduğunu da söyleyebiliriz. Başvuru yapacaksanız aylık gelirinizi belgelemeniz veya düşük limitli başvuru yaparak kefil göstermeniz gerekmektedir.
  • Puan aralığı 700-1099: Bu puan aralığında bir kredi puanınız varsa, kredi kullanma olasılığınız daha düşüktür. Teminat veya kefil göstererek kredi kullanabilirsiniz. (bkz. Mortgage Kredi Bankaları)
  • 1100-1499 Puan Aralığı: Bu puan aralığına sahip banka müşterilerine düşük riskli denilmektedir. Başka bir deyişle, kredi alabilmeniz aylık gelirinize bağlıdır. Aylık bir geliriniz varsa, büyük olasılıkla kredi kullanabilirsiniz.
  • 1500-1699 Puan Aralığı: Bu puan aralığına sahip banka müşterilerinden genellikle gelir belgesi istenmez. İnternet üzerinden kredi başvurusu yaparak anında kredi kullanabilirsiniz. (bkz. gelir belgesiz kredi veren bankalar)
  • Puan Aralığı 1700-1900: Bu puan aralığındaki banka müşterileri anında kredi kullanabilir. Bankalar bu puana sahip müşterilerinden gelir belgesi, teminat veya kefil talep etmemektedir.

Kredi notunuz yoksa veya sıfır ise: Sorgulamadan sonra kredi notunuzun olmadığını veya kredi notunuzun sıfır olduğunu fark ederseniz endişelenmeyin. Muhtemelen uzun süredir herhangi bir bankanın kredi ürünlerini kullanmadınız (kredi, kredi kartı, ek hesap vb.). Bu nedenle kredi puanınız oluşmuyor. Belgeli bir aylık geliriniz varsa, kredi kullanabilirsiniz.

Bilgi: Banka borçlarınızı tek çatı altında toplamak ve aylık ödeme tutarını düşürerek tek taksitte ödemek için Borç Kapatma Kredisi Kampanyaları bölümüne gidebilirsiniz.

Uyarı: Burada belirtilen tüm işlemler sadece Ziraatbank.com.tr adresinden yapılmalıdır. Kart ve şifre bilgilerinizi resmi internet sitesi dışında başka yerlerde paylaşmayınız. Aşağıdaki videoda öğrenme adımlarını izleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulanlar:

Ziraat müşteri hizmetlerinden kredi notu alınabilir mi?
Müşteri hizmetleri üzerinden müşteri temsilcisine bağlanarak kredi notunuzun e-posta adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz. Veya yukarıda listelediğimiz adımlardan öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Derecelendirme Anket Ücreti Ne Kadardır?
İşlem ücreti 2021 yılı itibari ile 11.16 TL’dir.

Ziraat Mobil’de kredi notu nasıl öğrenilir?
Ziraat Mobil uygulaması üzerinden kredi notunun öğrenilmesi mümkün değildir. İnternet şubesine bir bilgisayardan giriş yapmanız gerekmektedir.

Anında kredi kullanabilmem için kredi puanım ne olmalı?
Online kredi başvurunuzun onaylanabilmesi için kredi notunuzun 1500 ile 1900 arasında olması gerekmektedir. Ayrıca belgelenebilir bir aylık gelirinizin olması gerekir.

Kredi Puanınız Kredi Puanı Almayı Etkiler mi?
Evet, kredilerde olduğu gibi bankalar kredi kartı başvurularında da kredi puan durumunuza bakar. Ancak kredi kartı başvuru onayı kredilerden daha kolay olabilir.

Ziraat Bankası kredi notu öğrenme adımları ve diğer konularla ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz. Hesabın para editörleri en kısa sürede sorunuza cevap verecektir.

Diğer Bankaların Vadeli Hesap Faizleri:

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.