|

Ziraat Bankası Kartını İnternete Açma (SMS ve İnternetten)

BDDK’nın aldığı kararla kredi ve banka kartları artık internet alışverişlerine kapatıldığı için kart sahiplerine teslim ediliyor. Ziraat Bankası kartının online alışverişe açılabilmesi için kart sahibinin belirli işlemleri gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Bu sayfada internet şubesi, SMS ve müşteri hizmetleri üzerinden interneti aktifleştirme/devre dışı bırakma adımlarını fotoğraf ve videolarla bulabilirsiniz. Ayrıca güvenli online alışveriş için detayları yazımızın sonunda bulabilirsiniz.

İnternetten Ziraat Bankası Kartı İnternete Nasıl Açılır? (Resimli)

Ziraat Bankası’nın mobil bankacılığına giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra ekranın sağ alt kısmındaki ‘Menü’ bölümüne tıklayın. Bir sonraki ekranda aşağıdaki gibi Kartlarım bölümüne tıklayınız.

Kartlarım bölümüne tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır. Buradaki bölümden kredi veya banka kartınızı seçerek. (Hangi kartı açmak istiyorsunuz.) Üzerine tıklayarak devam edin.

Kartınızı seçtikten sonra açılan sayfaya inerek Kart Ayarları bölümüne tıklayın.

Kart Ayarları bölümüne girdikten sonra ‘İşlem Kısıtlama Ayarı’ seçeneği tıklanarak kartınız için izinlerin verildiği sayfaya yönlendirileceksiniz.

İşlem Kısıtlama Ayarla butonuna tıkladıktan sonra ekranın en altına inmeniz ve aşağıdaki gibi e-ticaret izinlerini (yeşil) aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Seçenekleri aktif hale getirdikten sonra Devam butonuna ve ardından Onayla butonuna basarak internet alışverişini açabilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız işlemi de sizler için video olarak kaydettik. İnternet alışverişi açma adımlarını videolu olarak izlemek istiyorsanız yazımızın sonundaki videoyu izleyebilirsiniz.

Henüz mobil bankacılık kullanmıyorsanız, Google Play Ziraat Mobil veya App Store Ziraat Mobil uygulamalarını indirebilir, mobil uygulama üzerinden kart bilgilerinizle internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

SMS ile İnternet Alışverişine Nasıl Açılır? (BankKart ve Kredi Kartı)

Dilerseniz kartlarınızı SMS ile tek tek göndererek de online alışverişinizi onaylayabilirsiniz. Ancak bunu yaparken bankaya kayıtlı cep telefonu numarası ile SMS göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde işlem onaylanmayacaktır. İnterneti SMS ile açma adımları için aşağıdaki adımları takip ediniz.

 • Telefonunuzun mesajlar bölümüne gidin.
 • EONAY yazıp bir boşluk bırakarak internetten açmak istediğiniz kredi veya banka kartınızın son 6 hanesini yazarak 4757’ye SMS gönderebilirsiniz.
 • SMS göndererek internet üzerinden satın alma işlemini bu şekilde açabilirsiniz.

Yararlı olabilecek diğer sayfalar:

 • Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Açma (ATM’ye Gitmeden)
 • Ziraat Bankasından Kartsız Para Çekme / Yatırma
 • Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti (Limit Artırma veya Azaltma)
 • Ziraat Bankası bakiye sorgulama (SMS ile)

Müşteri Hizmetleri Üzerinden Online Alışveriş Nasıl Açılır?

Dilerseniz kartınızı Ziraat Bankası müşteri hizmetleri aracılığıyla online olarak açabilirsiniz. Üstelik müşteri temsilcisine bağlanmadan saniyeler içinde yapabilirsiniz.

 • Öncelikle 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralı telefondan müşteri hizmetlerini arayınız.
 • Kişisel bilgilerinizi girip teybe kaydı bitirdikten sonra Kart İşlemleri için 1’e basın.
 • Kart İşlemleri menüsüne yönlendirildikten sonra işlem kısıtlamaları eklemek ve kaldırmak için 4’e basın.
  • 1 işlem kısıtlaması eklemek için
  • 2 işlem kısıtlamasını kaldırmak için
 • İşlem kısıtlama menüsünden 2’ye basarak kartınızı internete açabilirsiniz.

Kartınızı müşteri hizmetleri aracılığıyla internetten devre dışı bırakmak için, son adımda bir işlem kısıtlaması eklemek için 1’e basarak kartınızı internetten devre dışı bırakmak için bu adımları kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri departmanı ile internet üzerinden müşteri hizmetleri ile beklemeden gerçek zamanlı yardım araması yapmak için iletişime geçebilirsiniz.

Ziraat Sanal Kart İle Güvenli İnternet Alışverişi Yapabilirsiniz

Ziraat Bankası sanal kartları, fiziksel olarak var olmayan ancak üzerinde kart numarası bulunan ve internet üzerinden güvenle alışveriş yapabileceğiniz bir kart türüdür. Ziraat Bankası’nda mevcut kredi kartınızla açabileceğiniz kart ürünüdür. Sanal kartın özelliklerini şu şekilde sıralayabilirsiniz;

 • Sanal kartlarınızı mevduat hesaplarınıza veya kredi kartlarınıza göre açabilirsiniz.
 • Online alışveriş yapmadan önce sanal kartınıza belirli bir miktar para aktararak veya harcama limiti belirleyerek güvenli alışveriş yapabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası sanal kartınız ile yurt içi ve yurt dışındaki e-ticaret sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz.
 • Sanal kartlar ön ödemeli olduğu için satın almadan önce bakiyeyi karta yüklemeniz gerekmektedir.
 • Ön ödemeli olduğu için oldukça güvenli bir kart ürünüdür.
 • Ziraat Bankası sanal kartınızı internet şubesi üzerinden oluşturabilirsiniz.
 • 1 yıl içerisinde en fazla 10 sanal kart oluşturma hakkınız vardır.

Yukarıdaki videoda yer alan interneti açma veya kapatma adımlarını adım adım takip ederek Ziraat Kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Konu ile ilgili sorularınızı aşağıdaki bölümden bize iletebilirsiniz. Accountpara.com editörleri sorunuzu en kısa sürede cevaplayacaktır.

Sıkça Sorulanlar:

İnternet alışverişine açılış ücretsiz mi?
Ziraat Bankası BankKart veya Kredi Kartı’nı online alışverişe açma işlemi tamamen ücretsizdir.

Kartım ne zaman internete açılacak?
Yukarıda anlattığımız gibi interneti açar açmaz kartınız hemen online alışverişe açılacaktır. Aynı durum kapatma işlemi için de geçerlidir.

İnternet alışverişlerinde Ziraat Kart nasıl kapatılır?
Ziraat Mobil ›Menü› Kartlar ›Kredi veya banka kartlarım› Kart seçimi ›Kart ayarları› İşlem kısıtlama ayarı adımları izlenerek E-ticaret altındaki yeşil onay işaretleri devre dışı bırakılarak internet alışverişi devre dışı bırakılabilir.

ATM ile internet nasıl açılır?
Ziraat Bankası ATM’lerinden internet alışverişlerinde kartın açılıp kapatılması mümkün değildir. İnternet şubenizi, müşteri hizmetleri, SMS bankacılığı veya banka şubelerinizi açabilir veya kapatabilirsiniz.

Sanal kart başvurusu nasıl yapılır?
Yeni sanal kartınızı Sanal Kart uygulamasının İnternet şubelerinden Menü ›Kartlarım› Sanal Kartlarım ›Sanal Kart Ekle’ye giderek oluşturabilirsiniz.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.