Ziraat Bankası Kart İnternet Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim? 4 Yol!

Ziraat Bankası Bankkart veya mobil internet bankacılığı şifremi unuttum, nasıl alabilirim? Bunun için size en hızlıya ulaşmanın tam 5 yolunu anlatacağız. Şifre almak için anlatacağım bu yöntemler ile sadece 3 dakika içerisinde kart şifrenizi yenileyebilecek veya mobil internet bankacılığına giriş yapabilmek için şifre alabileceksiniz. Böylece kart şifrenizi yenilemek veya müşteri hizmetlerinden internet bankacılığı giriş şifrenizi almak için saatlerce kuyruk beklemek zorunda kalmayacaksınız.

Herkes gibi ben de Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisine ulaşmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum. Banka kartınıza veya internet bankacılığınıza erişmek veya yenilemek için şifrenizi unuttunuz, bu nedenle size herhangi bir müşteri temsilcisi ile vakit kaybetmemek için bazı çözümler sunmak istedik. Kart veya internet bankacılığı giriş şifrenizi unuttum diyorsanız doğru adreste olduğunuzu belirtmek isterim.

Ziraat Bankası Kart & Mobil İnternet Bankacılığı Giriş Şifremi Unuttum

Ziraat Bankası Bankkart’a veya mobil internet bankacılığına giriş yapmak için şifremi unuttum diyorsanız ne yapmalı, size birçok hızlı çözüm sunacağız. Bu sayede Ziraat bankasının şubelerine gitmenize veya müşteri temsilcisini aramanıza gerek kalmayacaktır. Zaman kazanmak için bu işlemleri en hızlı şekilde nasıl yapacağınızı iki başlık altında anlatacağız. Bunlardan ilki sadece Bankkart şifresini unuttuğunu iddia edenler içindir. Bir diğeri ise İnternet mobil bankacılığı giriş şifresini unuttuğunu iddia edenler için ne yapılması gerektiğidir.

Ziraat Bankası’nın 32 günlük faiz oranı nedir? Rakamları görünce çok şaşıracaksınız (50.000 100.000 TL ne kadar veriyor?).

Ziraat bankkart veya mobil internet bankacılığına giriş yapmak için şifresini unuttuğunu iddia edenlere sunduğumuz hızlı çözümler aşağıdaki ilgili maddelerde listelenmiştir. Ziraat kredi kartı ve internet bankacılığı giriş şifresini unuttuğunu iddia edenlere sadece bir çözüm sunmadığımızı tahmin ediyorum. Güvenlik nedeniyle şifresini değiştirmek isteyenler için hızlı ve kolay bir şekilde nasıl yapılacağını ilgili başlıklar altında anlattık.

Ziraat Bankası Bankkart Şifresini Unuttum (Alma, Yeniden Oluşturma)

Ziraat Bankası’nın bankkart şifresini unuttuğunu iddia edenlerin birçoğu, 444 00 00 numaralı müşteri temsilcisini arayarak şifreyi geri alıyor. Dakikalarca bu soruna çözüm bulmak için sıra beklerler. Haydi, bekleme kuyruğunu geçtim, yine o tuşa basmak, o tuşa basmak gibi birçok yöne maruz kaldım. Ancak Ziraat Bankası banka kartı şifrenizi unuttuysanız yeniden oluşturmanıza gerek yoktur. Ziraat Bankası banka kartı şifrenizi birkaç hızlı şekilde yenileyebilirsiniz. Peki tekrar Ziraat Bankası için nasıl hızlı bir şekilde şifre oluşturabilirsiniz? Bu yöntemler nelerdir?

  1. Kart şifresini SMS göndererek çok hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Nasıl? Şimdi açıklayalım. Cep telefonunuzun mesaj kısmına SIFRE yazıp arada bir boşluk bırakarak kartınızdaki sayıların son 6 hanesini tekrar boşluk bırakarak annenizin kızlık soyadının son iki harfini girin ve 3 - kartınızın arkasındaki güvenlik kodunu daima bir boşluk bırakarak girin. Oluşturduğunuz bu SMS’i 4757’ye gönderin. Kart şifreniz maksimum 1 dakika içerisinde elinize ulaşacaktır. Bu süreçten geçerken dikkat etmeniz gerekenler ÖÇSİÜĞ gibi Türkçe karakterler kullanılarak yazılmalıdır. Bu sürece bir örnek verecek olursak; ŞİFRE 123456 AĞRI 123 ile aynı.
  2. Bankkart şifreniz var ve şifrenizi unuttuysanız, yeni şifre oluşturmak için internet bankacılığını kullanmanız gerekmektedir. (Tabii, 0850 258 00 00 müşteri hizmetlerini aramakla vakit kaybetmek istemiyorsanız. Ama kart şifresini unutan biri internet mobil bankacılığından şifre sıfırlama işlemini nasıl yapabilir?

Adımlar sırayla..

  1. Ziraat Bankası’nın mobil internet bankacılığına giriş yapıyoruz. Ziraat’te mobil internet bankacılığı yoksa başka bir sayfada şubeye gitmeden nasıl oluşturabileceğinizi anlatmıştım. Bunun için ‘Ziraat Bankası şubesine gitmeden online vadesiz hesap açma’ (İnternet şifresi alın) sayfamızı ziyaret ediniz.
  2. Sağ alttaki menü butonuna basıyoruz.

3. Kartlarım diyelim.

4. Şimdi banka kartlarım diyelim.

5. BANKKART TEMAZSIZ alanındaki yere tıklayalım.

6. Kart ayarları diyelim.

7. Şifre belirleme butonun tıklayalım.

8. Yeni şifremizi ekranda görmüş olduğunuz yönergelere göre yeniden oluşturalım. Sonra DEVAM diyelim.

9. Son olarak ise ONAYLA diyelim.

Bu işlemlerden sonra kart şifreniz değişecek ve unutulan şifreniz anında yenilenecektir.

Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılığı Şifre Alma (Değiştirme)

Ziraat Bankası mobil internet bankacılığı şifresini almak veya değiştirmek için tekrar müşteri hizmetlerini aramanıza gerek yoktur. Ziraat bankasının şubelerine bile gitmenize gerek yok. Ziraat Bankası mobil internet bankacılığı şifrenizi evinizden çıkmadan alabilir veya değiştirebilirsiniz. (Not: İnternet bankacılığı giriş şifreniz kilitli ise Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bunu yakın zamanda başıma geldiği için biliyorum.) Peki mobil internet bankacılığı şifresini nasıl alabiliriz veya değiştirebiliriz. Evinizden çıkmadan çok basit bir şekilde Ziraat Bankası?

Not: Ziraat mobil uygulamasının şifresini almak için çipli bir kimlik kartına ihtiyacınız vardır.

Bu kimlik kartına sahipseniz Ziraat Bankası mobil internet bankacılığı şifrenizi almak veya değiştirmek için aşağıdaki adımları sağlayabilirsiniz.

  1. Öncelikle Ziraat mobil uygulamamızı çalıştıralım. Diyelim ki şifremi unuttum.

2. Kişisel bilgilerinizi ve ekranda görmüş olduğunuz güvenlik kodunu girerek devam diyelim.

3. Karşımıza gelen ekranda T.C. kimlik kartı ile doğrulama seçeneğini seçelim.

4. T.C. kimlik kartınızı hazırlayın. Hazırladıysanız devam deyin.

5. T.C. kimlik kartınızı görselde olduğu okutmak için devam deyin.

6. Devam butonuna bastıktan sonra kartınızın arka kısmını tam kimlik kartınızı kaplayacak şekilde kameraya gösterin.

7. Daha sonra T.C. kimlik kartınızı telefonunun arka kısmına yapıştırın ve yeşil ışıklar yanması dolana kadar bekletin.

8. Kimlik bilgileriniz doğrulandıktan sonra görüntü doğrulama adımına geçmek için devam diyelim.

9. Görüntünüz doğrulana kadar kamerayı sabit bir şekilde tutalım. (Ekranda bize söylenen yönlendirmeleri yapalım)

10. Görüntü doğrulama sağlandıktan sonra cep telefonunuza gelen SMS kodunu girin. Yine devam deyin.

11. Ekranda yer alan yeni şifre belirleme kriterlerini okuyalım. Okuduktan sonra devam diyelim.

12. Ziraat bankası mobil internet bankacılığı giriş için yeni şifremizi belirleyelim. Daha sonra devam diyelim.

Bu işlemlerden sonra artık Ziraat bankası mobil internet bankacılığına yeni şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi kartı şifre sıfırlama ve mobil internet bankacılığı işlemleri anlattığım gibi çok hızlı bir şekilde yapılıyor. Şimdi sizler için bankkart ile ilgili bazı soruları cevaplayalım.

Ziraat Bankası’nın vadesiz gümüş hesabı var mı? Nasıl açılır? Altın altına yatırım yaparak çok para kazanmak isteyenler için bunu anlattım.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.