Ziraat Bankası Evlilik Kredisi (Yeni Evelenenlere 2022 Kampanyası)

Ziraat Bankası yeni evlilere evlilik kredisi vermektedir. Evlenecek çifte göre maksimum limit 100.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. 2022’de düğün yapacaklar, böylece salon ihtiyaçlarını ve hatta balayı tatillerini kolayca karşılayabilecekler. Ziraat Bankası’nın yanı sıra diğer bankalar da evlilik kredisi vermektedir. Bu nedenle sadece Ziraat’i değil, düğün kredisi kampanyaları düzenleyen diğer tüm bankaları da buraya dahil etmek istedik. Bu sayede hangi bankanın size en uygun faizle evlilik kredisi verdiğini karşılaştırabilirsiniz.

Faizsiz Düğün Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet destekli yeni evli çiftler için evlilik kredisi başvuruları alınmaya başladı! Sonuç olarak her iki çiftin de ayrı ayrı katılabilecekleri ceviz yardımı 9-9, toplam 18.000 TL olacak. Çiftlerin, bağlı bankalarla görüşerek ayrı ayrı ceviz hesabı açmaları ve hesaba minimum 105 TL, maksimum 1000 TL’yi 3 yıl süreyle yatırmaları gerekmektedir. Evlenmek üzere olan genç çiftler açtıkları ceviz faturalarını aylık ya da üç ayda bir ödeyebilmektedir. Yıl içinde aylık hesap açan çiftler taksitlerini yılda bir kez erteleyebilirken, 3 aylık dönem seçen çiftler ise bir dönem erteleme hakkına sahiptir. Katılımcı çiftler dilerlerse çeyiz hesabını 36 veya 48 aylık olduklarında kapatabilecekler ve sistemden ayrıldıkları aya göre devlet evlilik desteğinden yararlanabilecekler.

  • 36 aydan, yani 3 yıldan önce ayrılırsanız, devlet katkısı alamazsınız.
  • 36 ay ile 47 ay arasında sistemde kalırsanız ve durmaya karar verirseniz %20 oranından yararlanırsınız ve en az 6.500 TL katkı payı alırsınız.
  • Bu sistemde 48-59 ay, yani 4 yıl ile 5 yıl arasında kalırsanız en az %22’ye tekabül eden kâr oranı 7.500 TL’dir.
  • Tam 60 ay veya 5 yıldan fazla sistemde kalanlar, çeyiz hesabındaki (%20) teşvik fırsatlarından yararlanarak 9 bin TL’nin tamamını alıyorlar.

Not: Burada Ziraat Katılım Bankası, burada Albaraka Türk gibi bankalar bu hizmeti vermektedir. Üstelik bu bankalar düğün ve organizasyonlar için İslami şartlarda helal finansman sağlıyor!

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2022 Başvuruları

Ziraat Bankası’ndan çeyiz hesabı açılarak veya ihtiyaç kredisi olarak iki şekilde evlilik kredisi alınabilir. Devlet yardımı yapılan bankalar Halkbank, Vakıflar Bankası ve Ziraat Bankası vatandaşlara en uygun geri ödeme şeklinde destek sağlamaktadır. Ziraat Bankası kredi hesaplamalarını buraya tıklayarak yapabilirsiniz. Evlilik kredisi adı altında diğer bankalar zaman içerisinde vatandaşlara kredi paketleri düzenlemektedir. Bu kredi paketleri Mayıs ayında başlar ve Ekim ayının sonuna kadar devam eder.

Ağustos Faiz Oranı %1.79
20.000 TL18 Ay vadeli taksit ödeme tutarınız 1.351,46 TL tır. Toplam da size maliyeti =>24.326,37 TL
30.000 TL22 Ay olarak geri ödeme taksit miktarı 1.725,45 TL olacaktır. Toplam maliyeti =>37.959,75 TL
40.000 TL36 ay (3 sene) olarak aylık ödeme miktarı 1.606,86 TL olup, toplam maliyeti ise =>57.846,77 TL

Ziraat Bankası’nın yeni evli çiftlerimize sağladığı kredi imkanları bu şekilde, peki bu imkanlara başvuracak olanlardan ne gibi belgeler istiyorlar?

Ziraat Bankası şubesine gitmeden online çek hesabı (internet şifresi al) açabilirsiniz.

Evlilik Kredisi Başvurusu Evrakları Nedir?

Ziraat Bankası’ndan evlilik kredisi başvurusunda bulunan vatandaşların T.C. kimliği olmalı. Kimin T.R.’si yok? Pasaportlarını veya ehliyetlerini yanlarında bulundurmaları gerekir. Bu belgelere ek olarak adres beyanı veya son 3 ayda kendi adına ödenmiş elektrik, su, doğalgaz, telefon faturalarını da getirmeleri gerekmektedir. Ziraat Bankası’na başvurular N adet belge ile birlikte şahsen yapılmalıdır. Ziraat Bankası internet üzerinden kredi başvurusu kabul etmemektedir. Her il ve ilçede şubesi bulunan Ziraat Bankası’nın kredi başvurusu için şube adreslerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Devlet bankaları arasında yer alan Vakıfbank, evlenen genç çiftlerimize 20.000 TL’lik evlilik kredisi imkanı sunmaktadır. Genç çiftlerimize 36 aya varan vade seçenekleriyle sunulan bu kredi imkanlarının en güzel yanı kefilsiz bir kredi olması!

  • Aylık faiz oranı %1,91, evlilik kredisi geri ödemesi 50 bin TL, 36 ay vade 1.940,28 TL.
  • 36 ay boyunca 35.000 TL’nin aylık ödemesi 1.358,20 TL ve toplam geri ödeme tutarı 48.895,21 TL olacaktır.

Kredi tahsis ücreti olarak bir defaya mahsus olmak üzere 100 TL alınır. (Kredi tutarının %5’i kadardır.) Bunlara ek olarak her kredi başvurusunda olduğu gibi çiftler evlilik kredisi başvurusu yaptıklarında da sigortalanmaktadır. Başvuru sürecini hemen online olarak tamamlamak için buraya tıklayın.

Yapı kredi Bankası Evlilik Kredisi Başvurusu Ve Şartları

Düğün sezonu yaklaşırken bankalar da hız kesmeden genç çiftlerimize evlilik kredisi kampanyaları sunuyor. Bu kampanyalara dahil olan bahsi geçen bankaların yanı sıra bir diğer banka da Yapıkredi’dir. SMS (Evlilik Kredisi (boş) TC kimlik numaranızı (boşluk) ve aylık gelirinizi yazıp 4411’e gönderin. İnternet, Telefon (444 0 444) ve Yapı Kredi evlilik kredisi için gerekli belgeler, Telefon (444 0 444) ve I şube kanalları aşağıdaki gibidir.

  • Son birkaç aydaki gelirinizi gösteren bir maaş çeki veya maaş yazın
  • Serbest meslek sahipleri için vergi belgesinin kopyası
  • Emekliler için maaş kartı
  • Kira geliri olanlardan kira sözleşmeleri

gereklidir.

Evlilik kredisi veren bankalar hangileridir

İslami Şartlara Uygun Evlilik Kredileri Hakkında

Bence Türkiye’de geleceğin finansmanı holding bankalarıdır. Ülkemizde özel ve devlet holding bankaları bulunmaktadır. Mevcut durumda her iki kesimde de katılımcı bankalar, ‘faizsiz kredi bankası’ adı altında vatandaşlara kredi sağlamaktadır. Kardan pay konulmak suretiyle kullandırılacak olan evlilik kredisi de katılımcı bankalar tarafından İslami şartlara göre 2022 yılında verilmektedir. Peki sistem nasıl çalışıyor? Birçok din adamının sınıflandırdığı uygulama aynen şu şekilde işliyor. Düğün için acele eden kadın ya da erkek fark etmeksizin banka yetkilileri, holdinge başvuran vatandaşlardan beyaz eşya, mücevher, elektronik veya mobilya gibi ihtiyaç duydukları eşyaları satın almalarını istiyor. Fatura karşılığı satın almaya karar verdiğiniz bu ürünler, sizin adınıza bir banka temsilcisi tarafından ve temettü ile finanse edilmektedir.

‘İslami Şartlara Göre Helal Kredi Nasıl Alınır’ başlıklı yazımızda konu ile ilgili daha detaylı bilgi verdik. Lütfen iki kez kontrol edin.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.