Ziraat Bankası EFT Saatleri 2022 (FAST ile 7/24 Para Gönder)

Sitemizin bu bölümünde Ziraat Bankası EFT Saatleri; EFT işlem adımları (grafik anlatım), EFT ücretleri, havale ücretleri, 7/24 anlık giden FAST işlemi ile ilgili tüm güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bilgi: EFT ve FAST işlemleri ile ilgili sorularınızı sayfanın alt kısmındaki bölümden yazabilirsiniz. Tüm bankaların işlem saatleri için EFT Saatleri bölümüne gidebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: EFT işlem ücretleri, para gönderdiğiniz kanala ve tutara göre artabilir. Sayfanın devamında ücretler konusunda sunduğumuz güncel tabloyu incelemenizi öneririz.

Ziraat Bankası EFT Saatleri / 26 Ağustos 2022

Ziraat Bankası EFT Saatleri Nedir?

Ziraat Bankası EFT saatleri 08:30-17:00 arasındadır. Bu saatler dışında yapılan işlemler gecikmeli EFT olarak gönderilecektir.

Geç EFT işlemlerinde paranız sonraki iş saatlerinde karşı hesaba ulaşır. Bunun yerine, aşağıdaki adımları izleyerek HIZLI daha mantıklı olur.

FAST ile para gönderen Ziraat Bankası nedir?

Ziraat FAST ile para transferi işlemi saniyeler içinde gerçekleşir. HIZLI işlem tıpkı EFT gibidir. Ancak anında şube banka hesabına aktarılır. Para transferi işlemleri gibi istediğiniz zaman (7/24) para gönderebilirsiniz. Dilerseniz kolay adres sistemini kullanarak kişinin cep telefonu numarası, e-posta adresi veya TR’sini girerek anında para gönderebilirsiniz.

Ziraat Bankası HIZLI limiti nedir?

FAST ile para gönderme limiti 1.000 TL’dir. Ama kargo limiti yok. Örneğin 3.000 TL gönderecekseniz FAST ile 1.000 TL gibi 3 kez gönderebilirsiniz.

Kullanışlı bilgi:

  • Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti: ATM’den kartlı veya kartsız çekebileceğiniz maksimum tutar bilgisi.
  • Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama: Hesabınızda ne kadar para olduğunu SMS ile öğrenebilirsiniz. Bildirimlerinizi açarak hesabınıza giren paradan haberdar olabilirsiniz.
  • Ziraat Bankası’ndan Kartsız Para Çekme: Kartsız ATM’lerden para çekme adımlarını resimli olarak anlattık.

Ziraat Bankası Kolay Adres Nedir?

Ziraat Bankası’nın kolay adresi ile para göndermek için IBAN numarası girmenize gerek yoktur. Para göndereceğiniz kişinin kolay bir adresi (kişinin cep telefonu numarası, e-posta adresi veya TC kimlik numarası) varsa bu bilgilerden herhangi birini girerek para gönderebilirsiniz.

Ayrıca kendi kolay adresinizi oluşturabilir ve bu adresleri size yapılacak her türlü para transferinde kullanabilirsiniz. Grafiksel anlatım için Ziraat Bankası Kolay Adres bölümüne gidebilirsiniz.

Ziraat Bankası FAST, EFT Nasıl Yapılır? (Resimli)

Ziraat Bankası mobil uygulaması üzerinden EFT veya HIZLI para göndermek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Öncelikle Ziraat Bankası mobil uygulamasına giriş yapın ve sağ alttaki menü butonuna basın.

Bu menüden “Başka Hesaba Havale / EFT” seçeneğine tıkalyınız.
Alıcı bilgilerini yazmak için 2Yeni Bir Alıcı” bölümüne geçiniz. Sonrasında alıcıya ait IBAN ve Ad Soyad giriniz, Devam butonuna basınız.
3. adımda paranın hangi hesabınızdan gönderileceğini seçiniz.
Bu ekranda ise göndereceğiniz para miktarını yazınız ve devam butonuna basınız. (Ekranda örnek olarak 150 TL yazılmıştır.)
Para göndermek istediğiniz kişiye gönderici notu yazabilirsiniz.
Son adıma geldiğiniz de saat 17:00’dan önce ise onayla diyerek paranızı gönderebilirsiniz. 17:00’dan sonra ise “FAST ile Şimdi Gönder” seçeneğini göreceksiniz. Buna tıkayarak FAST ile anında gönderebilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT ve FAST Ücretleri 2022

İşlemAsgari Ücret
FAST1.55 TL – 15.59 TL
EFT Şube, Müşteri Hizmetleri (Bin TL’ye kadar)7.79 TL
EFT Şube, Müşteri Hizmetleri (Bin TL – 50 Bin TL)15.59 TL
EFT Şube, Müşteri Hizmetleri (50 Bin TL ve Üzeri)155.94 TL
İnternet Şubesi ve Ziraat Mobil EFT (Bin TL’ye kadar)1.55 TL
İnternet Şubesi ve Ziraat Mobil EFT (Bin TL – 50 Bin TL)3.11 TL
İnternet Şubesi ve Ziraat Mobil EFT (50 Bin TL ve Üzeri)38.98 TL
Ziraat ATM (Bin TL’ye kadar)5.44 TL
Ziraat ATM (Bin TL – 50 Bin TL)10.88 TL
Ziraat ATM (50 Bin TL ve Üzeri)77.97 TL
BKM Express Mobil Uygulama Para Transferi0.77 TL
Gram Altın EFT– TL
* Diğer bankalar için EFT Ücretleri bölümüne gidebilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Saatleri Hakkında Soru ve Cevaplar:

HIZLI iptal mi edildi?
FAST işlemleri anlık para transferleridir. Onayla düğmesine bastıktan sonra işlemi iptal etmek mümkün değildir. Öyle ki gönderdiğiniz para birkaç saniye içinde şube hesabına aktarılıyor. Bu durumda bankayla değil, parayı gönderdiğiniz kişiyle iletişime geçerek yaptığınız transferin iade edilmesi için paranın hesabınıza iade edilmesini talep etmeniz daha mantıklı olacaktır.

Ziraat Bankası EFT nasıl iptal edilir?
Giden EFT’yi iptal etmek mümkün değildir. Ancak saat 17:00’den sonra yapılan EFT işlemleri ertesi güne ertelenmektedir. Bu süreden sonra EFT işlemini iptal edebilirsiniz. Bunun için Ziraat internet şubesine giderek transfer talimatlarım bölümüne ulaşınız. İptal etmek istediğiniz EFT işlemini seçip İptal butonuna basmanız yeterlidir.

Ziraat Bankası Gecikmeli EFT Nedir?
Geç EFT İşlemi, saat 16:00’dan sonra yapılan EFT işlemlerine verilen isimdir. Vadesi geçmiş EFT işlemlerinde alınan ücret miktarı standart EFT işlemlerinden biraz daha fazladır.

Bayramda EFT nasıl yapılır?
Ne yazık ki hafta sonları ve tatil günlerinde EFT yapmak mümkün değildir. Bu dönemlerde EFT ile para gönderirseniz bir sonraki iş gününe kadar paranız gönderilmeyecektir. Bunun yerine FAST ile gönderebilirsiniz. FAST ile para gönderme limiti işlem başına 1.000 TL’dir. Ancak günde birden fazla HIZLI işlem yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2022; Ücretler, HIZLI işlem ve mobil uygulamadan para gönderme ile ilgili sorularınızı aşağıdaki bölümden bize sorabilirsiniz.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.