Ziraat Bankası Borsa Hesabı Nasıl Açılır? (Resimli Anlatım)

Ziraat Yatırım üzerinden döviz hesabı açmak için artık banka şubelerine gitmenize gerek yok. Aşağıda açıkladığımız adımları takip ederek internet şubesi veya mobil bankacılık üzerinden anında hesabınızı açabilirsiniz.

Ayrıca ücretler ve indirimli ücretler hakkında detaylı bilgi yazımızın devamında yer almaktadır. Konuyla ilgili soru ve görüşlerinizi aşağıdaki bölümden bize iletebilirsiniz.

Ziraat Bankası Borsa Hesabı Açma Adımları: Resimli Anlatım

Bilgi: İnternet ticaret hesabı oluşturmak için hesabınızın internet bankacılığına açık olması gerekmektedir.

  • Ziraat Bankası İnternet şubesine giriş yapın ve menüye tıklayın. Ardından aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi ‘Yatırım’ butonuna tıklayın.
  • Yatırım butonuna tıkladıktan sonra aşağıda göreceğiniz gibi açılan sayfada ‘Ziraat Yatırım (Borsa)’ bölümüne tıklayınız.
  • Ardından ‘ZRY (Borsa) Hesap Açma’ menüsüne tıklayarak hesap açma işlemine devam edin.

Ziraat Bankası Altın Hesap Açma bölümündeki adımları takip ederek dakikalar içerisinde Altın hesabınızı açabilirsiniz. Şubeye gitmeden hesap açtıktan sonra yine internet şubesi üzerinden alış ve satış işlemleri yapabilirsiniz.

Ziraat Yatırım Uygunluk Anketi Nedir?

Yukarıdaki işlemlerden sonra uygunluk anketi olmayan müşterilerin bu anketi doldurmaları gerekmektedir. Aksi takdirde hesap açılamaz. Uygunluk anketi olmayan müşteriler aşağıdaki gibi bir mesajla karşılanır.

İşlemin devam edebilmesi için Hesap Sahibi/Vekil/Veli’nin Sermaye Piyasası Mevzuatı uyarınca Şube veya İnternet Bankacılığı aracılığıyla Uygunluk Testi ve/veya Bilgi Formu Onayını yapması gerekmektedir. Ankete yatırım menüsünden ulaşabilirsiniz.

Ankete Git Yeni Anket diyerek teste başlayabilirsiniz. Test sonucunda Ziraat Yatırım’ın risk puanının 3 ve üzeri olması gerekmektedir. Bu yüzden cevaplarınız çok önemli.

Önemli bilgi!

Uygunluk testi için bilgi vermezseniz veya eksik veya güncel olmayan bilgiler verirseniz hangi ürün veya hizmetlerin size uygun olduğunu belirlemek mümkün olmayacaktır. Bu nedenle aşağıdaki soruları yanıtlamanız, doğru, eksiksiz ve güncel bilgiler vermeniz, size uygun ürün ve hizmetleri belirlemeniz açısından önemlidir.

Uygunluk testi ile ilgili bilgilendirici detayları görüntülemek ve okumak için aşağıdaki resme tıklayın.

Uygunluk testini tamamladıktan sonra en üste dönün ve menülerden Yatırım Ziraat Yatırım (Borsa) ZRY (Borsa) Hesap Açma adımlarını izleyin.

Ardından, borsa hesabınızın bağlanacağı çek hesabınızı seçin. Rapor Gönder kanalını seçtikten sonra “Devam” düğmesine basın. Daha sonra sözleşme ekranına alınıp ‘Tamam’ butonuna basarak hesabınızı açabilirsiniz.

Onaylanan sözleşmenin kopyaları e-posta adresinize gönderilir. E-posta adresiniz ulaşılabilir olmalıdır. Hesap açma işlemi ile ilgili sorularınızı 0 850 22 22 979 müşteri hizmetlerini arayarak sorabilirsiniz.

Borsa hesabınızı yukarıdaki gibi banka şubelerinden veya internet şubesinden tamamen ücretsiz olarak açabilirsiniz. ZBorsa’yı buradan indirebilir ve giriş yapabilirsiniz.

ZBorsa Komisyon Oranları 8 Eylül 2022:

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılan işlemlerde komisyonlar binde 1,50 + BSMV’den başlıyor.

Aracılık hizmeti üzerinden yapılan işlemlerde bu oran binde 2 + BSMV’den başlamaktadır. Kampanya hesaplarına uygulanan ücretler binde 1 + BSMV’dir.

Kampanya hesaplarından kimler yararlanabilir?

  • öğretmenler
  • Sağlık çalışanları (özel sektör çalışanları dahil)
  • polisler
  • Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları,
  • Kamu kurumlarında çalışanlar
  • Ziraat Bankası emeklilik müşterileri

Bir önceki yazımızda yeni EFT sisteminden bahsetmiştik. Ziraat Bankası HIZLI para gönderme yazımızda 7/24 EFT nasıl yapılır detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bankanın Diğer Hizmetleri:

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.