Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama (Anında SMS ve İnternetten)

Ziraat Bankası hesap bakiyesi talebi için birçok alternatif bulunmaktadır. AccountPara olarak size SMS, internet ve e-devlet üzerinden hızlı sorgulama yapmanın yollarını göstereceğiz.

Web sitemizin bu bölümünde Ziraat Bankası bakiye talebi (SMS, İnternet ve e-devlet) ile ilgili tüm detayları yazılı ve görsel uygulamalarda bulabilirsiniz. Ayrıca yazımızın devamında e-Devlet ile ilgili soracağınız soru ile hangi bankalarda hesabınız olduğunu görebilirsiniz.

Bunun için ekran görüntüleri ile desteklediğimiz bir anlatım oluşturduk. Lafı fazla uzatmadan bakiye talebinde bulunabileceğiniz adımları tek tek anlatalım.

ÖNEMLİ İPUCU: Hesabınıza para geçtiğinde telefonunuzdan haberdar olmak istiyorsanız yazımızı detaylı olarak okumanızı tavsiye ederiz. Bu sayede ara vermeden bakiye talep süreci ile vakit kaybetmezsiniz.

SMS ile Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır? (Resimli)

En kolay ve en hızlı yollardan biri SMS ile sorgulama yapmaktır. Bu yöntemle günün her saatinde hesabınızın hareketlerini öğrenebilirsiniz. Tabi bu 3 farklı şekilde yapılabilir.

Ziraat Bankası bakiye talebi için cep telefonunuzdan BAKİYE yazıp 4747’ye SMS gönderebilirsiniz.

 • Bu şekilde sorgulama yapılarak Ziraat Bankası’ndaki tüm hesaplarınızın bakiye bilgileri görüntülenir. (Ekran görüntüsünü aşağıda görebilirsiniz.)
 • Sadece belirli bir hesaptaki bakiye bilgilerini öğrenmek için aşağıdaki yazıda sunduğumuz talep formunu uygulayınız.
SMS ile Bakiye Sorgulama

Belirli bir hesabın bakiyesini öğrenmek istiyorsanız, BAKİYE yazıp bir boşluk bırakmalı ve o hesabın EK NO yazmalısınız. Örnek işlem aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

Ek No ile Hesap Bakiyesi Öğrenme

Bunları Biliyor Musunuz?

Hesap Bakiyesi Öğrenme İçin Alternatif Yollar:

 • Ziraat Bankası müşteri numaranızı öğrenmek istiyorsanız prosedür aynıdır. BAKIYE yazıp bir boşluk bırakarak müşteri numaranızı yazıp 4747’ye mesaj göndermeniz yeterli. Müşteri numaranızı bilmiyorsanız aşağıda paylaştığımız ekran görüntüsünü inceleyebilirsiniz.
 • Ziraat Mobil’e giriş yapın; Hesaplarım>Tüm Hesaplarım>Hesaplarınızdan birine tıklayın>(Açılan ekranda aşağıdaki resimde kırmızı alan müşteri numaranızdır.)

SMS ile bakiye talebi; Bunu emeklilik, burs veya öğrenci kredisi başvurunuzda yapabilirsiniz. SMS sorgulaması yapabilmeniz için hesaplarınızda cep telefonu numaranızın tanımlanmış olması gerekmektedir.

Bakiye talebi ödendi mi?

Yukarıdaki taleplerin hiçbiri için komisyon alınmaz. Bu başvuru prosedürü tüm bankalarda ücretsizdir.

Ziraat İnternet Şubesinden Hesap Bakiyesi Sorgulama

İnternet bankacılığı kullanıyorsanız Ziraat Mobil uygulaması ile saniyeler içinde bakiyenizi öğrenebilirsiniz. İşte yapmanız gereken adımlar:

 • Ziraat Mobil uygulamasına giriş yapın.
 • Sağ alttaki ‘Menü’ düğmesine basın.
 • Ardından ‘Hesaplarım’ sekmesine tıklayın.
 • Açılan ekranda ‘Tüm hesaplarım’ bölümüne tıklayın.
 • Bakiyeyi sorgulamak istediğiniz hesaba tıklayın.
 • Bu şekilde online olarak bakiye talebinde bulunabilirsiniz.

Ziraat ATM’sinden Hesap Bakiyesi Nasıl Sorgulanır?

 • Banka ATM’sinden talepte bulunmak için yapmanız gereken birkaç kısa işlem vardır.
 • Kartınızı taktıktan sonra “Hesap İşlemleri” bölümüne tıklayın.
 • Ardından ‘Bakiye bilgisi talep et’ düğmesine basın.
 • Bu şekilde sorgulayabilirsiniz.

Ayrıca Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden de sorgulama yapabilirsiniz. Yukarıdaki ve aşağıdaki başlıklarda bahsettiğimiz adımlar giderek basitleşiyor.

Hesabınıza Para Gelince Telefonunuza SMS Gelsin!

Bu kolaylığı kullanarak, hesabınıza para giriş ve çıkış yaptığınızda telefonunuza SMS gelecektir. Bu sayede bakiye talebinde bulunmanıza gerek kalmaz. Aşağıdaki adımları takip ederek bir kereliğine bildirimleri açmanız yeterlidir. Bildirim hizmeti tamamen ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Adımlar aşağıdaki gibidir;

 • Öncelikle Ziraat Mobil’e giriş yapalım.
 • ‘Menü’ bölümüne tıklayın.
 • Açılan menüde ‘Profil ve Ayarlar’ bölümüne tıklayın.
 • Ardından ‘Bildirim ayarlarım’ bölümüne ve ardından ‘Bildirim tercihlerim’ bölümüne tıklayın.
 • Açılan ekrandan hangi ödemeler için bildirim almak istediğinizi seçebilirsiniz. (Havale, maaş ödemesi, kurum ödemesi)
 • Bunlardan birini seçtikten sonra bildirimleri nasıl almak istediğinizi seçin ve sağındaki butona tıklayarak yeşil hale getirin.
 • Ardından ‘Devam’ ve ardından ‘Onayla’ diyerek işlemi bitirebilirsiniz.
 • Bu, internet veya SMS yoluyla bakiye talebinde bulunma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bu hizmet ile sanki hesabıma para yatırıldı mı, emekli maaşım ödendi mi, bursum ödendi mi gibi düşünceleriniz bu şekilde yok oluyor. Para hesabınıza geçtiğinde size anında bilgilendirme mesajı veya SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

Hangi Bankalarda Hesabınız Var Bilmek İster Misiniz?

Accountpara.com, hangi bankalarda aktif hesabınızın olduğunu görebilmeniz için iyi bir araştırma yaptı. e-Devlet üzerinden birkaç basit işlemle talepte bulunabilirsiniz. Bu sayede hesaplarınızı tek ekranda görebilirsiniz. Bunun için atmanız gereken bir adım var.

 1. Öncelikle e-Devlet’e giriş yapalım. (e-Devlet şifreniz yoksa ‘İnternet Bankacılığı’ bölümünden banka bilgileriniz ile girebilirsiniz.)
 2. Giriş yaptıktan sonra arama kısmına “Banka Düzenleme ve Denetleme Kurumu” yazıp aratın ve çıkan sonuca tıklayın.
 3. Açılan ekranda ‘Tasarruf hesabı / holding fonu ile bankacılık uygulaması’ seçeneğine tıklayın.
 4. Ardından ekranın en altına inin ve ‘Yukarıdaki bilgileri okudum ve kabul ediyorum’ deyin. işaretleyin ve ‘Devam’ düğmesini tıklayın.
 5. Aşağıdaki sayfalar, hesabınız olan bankayı listeler. Bu sayfada sadece hangi bankalarda hesabınız olduğunu görebilirsiniz. İşlem tamamen ücretsizdir.

Ziraat Bankası bakiye talepleri ile ilgili sorularınızı aşağıdaki bölümden yazabilirsiniz. Editörlerimiz sorunuzu en kısa sürede cevaplayacaktır. Hesap para editörleri size karlı bir gün diler.

Diğer Bankalar:

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *