Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma (Görsel Anlatım)

Ziraat Bankası altın hesabının açılışını, kapanışını ve diğer tüm detayları bu sayfadan takip edebilirsiniz. Altın vadeli mevduat hesabı faiz oranlarını da sayfamızda bulabilirsiniz.

Öncelikle Ziraat Bankası Altın hesabı nedir?

İnternet bankacılığı veya banka şubeleri aracılığıyla açabileceğiniz, TL veya dolar cinsinden altın alıp satabileceğiniz vadeli veya vadesiz hesaplardır. Dilerseniz vadeli mevduat ile altın hesabı açarak birikimlerinizden faiz geliri de elde edebilirsiniz.

Bilgi: Aşağıdaki bölümlerde bankanın altın hesapları ile ilgili tüm kampanyalarını ve hesap açma adımlarını bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Vadesiz Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası altın hesabı iki farklı şekilde açabilirsiniz. Birincisi, hesabınızı internet şubesi üzerinden saniyeler içinde aktif hale getirmektir. İkincisi ise en yakın şubeye giderek altın hesabı açmaktır. Aşağıdaki adımları takip ederek saniyeler içinde cari altın hesabı açabilirsiniz.

 1. Ziraat Mobil uygulamasına giriş yapın.
 2. Ardından sağ alttaki menülere tıklayın ve ardından Hesaplarım bölümüne erişin.
 3. Açılan yeni sayfada ‘Altın Hesaplarım’ butonuna tıklayın.
 4. Burada ‘Altın Başvuru Satın Al’ düğmesini göreceksiniz.
 5. Uygulamanın altın satın al butonuna tıkladıktan sonra ‘Devam’ butonuna tıklayın ve altın hesabı satın alacağınız mevcut TL veya solar hesabınızı seçin.
 6. Ardından altın veya TL olarak alacağınız tutarı yazıp devam butonuna tıklayın.
 7. Son olarak onaylayarak altın hesabı açabilirsiniz.

Bu sayede yeni bir altın hesabı açıp altın satın almış olacaksınız. Yazımızın sonunda bu adımları videolu olarak adım adım gösterdik. Videoyu da izleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Nasıl Kapatılır?

Değerli ziyaretçilerimiz Ziraat Bankası üzerinden açmış olduğunuz altın hesaplarınızı kapatmak için banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Müşteri hizmetleri ile yaptığımız görüşme sonucunda altın hesabını kapatmak için Ziraat Bankası şubelerine gitmemiz gerektiği söylendi. İnternet şubesinden TL veya döviz hesabı kapatılabilir, ancak altın hesabı kapatılamaz.

Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Öncelikle belirtmek isteriz ki vadeli altın hesabı açabilmek için öncelikle vadesiz altın hesabınızın olması gerekmektedir. Çünkü birazdan göreceğiniz gibi vadeli altın hesabına yatırım yapılırken vadeli altın hesabına aktarılabilmesi için çek hesabımızda altının bulunması gerekir.

Altın Hesabı Hesap açma Adımları Şu şekilde:

 • Ziraat Mobil uygulamasına giriş yapın. Ardından aşağıdaki ekran görüntüsünde de göreceğiniz gibi ‘Hesaplarım’ bölümüne tıklayarak giriş yapın.

Hesaplarım bölümüne girdikten sonra aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi Altın Hesaplarım bölümüne tıklayın.

Açılan ekranda aşağıdaki görseldeki gibi Yeni Hesap Aç butonuna tıklayarak ilerleyin.

Gördüğünüz gibi ‘Vadeli Altın Hesap Açma’ sayfası karşılıyor bizi. Buradan paranın çekileceği diğer altın cari hesabına tıklayın.

Son adımda ise bizi hesap açmak için gerekli bilgilerin olduğu sayfaya yönlendiriyor. Burada altın mevduat hesabınızın son kullanma tarihi ve yatırım tutarı gibi bilgileri girmeniz gerekiyor. Bu bilgileri girdikten sonra ekranın alt kısmındaki ‘Devam’ butonuna tıklayarak altın vadeli hesabınızı açabilirsiniz.

Altın hesabınızdan faiz kazanmak istiyorsanız Ziraat Bankası emanet hesabı faiz bölümüne giderek Vadeli Altın başlığı altında faiz oranlarını görüntüleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Çeyrek Altın Hesabı Nedir?

Standart Darphane altın ürünlerinin (çeyrek, yarım, tam, iki buçuk ve beş) fiziki olarak yatırılıp belirtilen süre sonunda yeni tarih darphane üretim altını olarak çekilebildiği hesaptır.

 • Fiziki altınlarınızı Ziraat Bankası Çeyrek Altın kampanyası ile kullanabilirsiniz.
 • Çeyrek Altın Hesap kampanyası tamamen ücretsizdir.
 • Çeyrek altın hesabınızdan diğer altın hesaplarınıza altın aktarabilirsiniz.
 • Türk Lirası’na çevrilebilir ve ödeme Türk Lirası olarak da yapılabilir.
 • Çeyrek Altın hesabı şimdilik sadece belirli il ve şubelerde kullanılabilmektedir.

Diğer Bankaların Altın Hesapları:

Ziraat Bankası altın hesabı açma adımlarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.