Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar? (Detaylı)

ATM para çekme limiti, çektiğiniz işleme göre değişmektedir. Başka bir bankanın ATM’sinden para çekerken de belli bir ücret ödersiniz. İşte tüm detayları ile Ziraat Bankası günlük para çekme limiti…

Ziraat Bankası ATM’lerinden veya ortak ATM’lerinden günlük ne kadar para çekebilir veya yatırabiliriz? Bu sorunun cevabını bu yazımızda sizler için araştırdık. Konuyla ilgili sormak istediklerinizi sayfanın sonundaki yorum kısmından bize sorabilirsiniz.

Ayrıca EFT/Havale işlem limitleri ve internet alışverişlerinde harcama limitlerinin belirlenmesi ile ilgili video sunumu gerçekleştirdik. (Hesabınızın güvenliği için online harcamalarınızı sınırlayabilirsiniz.)

Ziraat Bankası ATM’sinde Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar Oldu? (2022)

Ziraat Bankası ATM’sinden günlük para çekme limiti 5.000 TL’dir. QR kod ile para çekme limiti 3.500 TL’dir. (Bkz. Kartsız Ziraat ATM’sinden para çekme) Her gün saat 00:00’da limitiniz sıfırlanacak ve tekrar para çekebileceksiniz. Örneğin saat 23:00’te 5.000 TL çektiğinizi varsayalım. 00:00’dan sonra tekrar 5.000 TL çekebilirsiniz.

İpucu: ATM’ye gitmeden kısa mesajla hesabınızda ne kadar paranız olduğunu öğrenmek istiyorsanız Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama yazımızda konuyla ilgili detayları paylaşmıştık. Ayrıca Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Açma sayfamızdan şubeye gitmeden SIM kartınızı nasıl açacağınızı öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM para yatırma limiti nedir?

ATM’lerden QR kod ile günlük para yatırma limiti 20.000 TL’dir. Wincor markalı ATM’ler tek seferde 40, GRG markalı ATM’ler 200, NCR markalı ATM’ler tek seferde 40 fatura alabilir.

kaynak: Ziraatbank.com.tr

Bir sonraki başlığımda bu limiti kendinize nasıl ayarlayabileceğinizi video olarak anlattım.

Güvenliğiniz İçin Bu Ödeme Limitlerini Ayarlayın (Öneri)

İnternetten alışveriş yaparken kullanılan limiti belirlemeniz güvenliğiniz için çok önemlidir. Bu nedenle aşağıda göstereceğimiz adımları takip ederek online ödemelerde harcama limitinizi belirleyebilirsiniz.

  • Ziraat Bankası Mobil bankacılık uygulamasına giriniz.
  • Ardından ‘Kartlarım’ menüsüne tıklayın.
  • ‘Kredi kartlarım’ veya ‘Kredi kartlarım’ bölümlerinden birine gidin. (Çekme limitini hangi kart için belirleyeceksiniz.)
  • Bir sonraki sayfada kartınıza tıklayın.
  • Açılan harita sayfasında ‘Kağıt Ayarları’ düğmesini tıklayın.
  • Kart ayarları sayfasına eriştiğinizde ‘Limit belirleme’ bölümüne girerek günlük ATM para çekme limitinizi artırabilirsiniz.
  • Bu sayfada ayrıca Satın Alma Limitini ve E-Ticaret Limitini de ayarlayabilirsiniz. (Güvenliğiniz için e-ticaret ve satın alma limitinizi en düşük seviyede tutmanızı tavsiye ederim.) Aşağıdaki videodan detayları inceleyebilirsiniz.
  • Para çekme limitinizi maksimum 5.000 TL’ye kadar yükseltebilirken, minimum 1.000 TL’ye kadar düşürebilirsiniz.

ATM’den Para Çekme Limiti İle İlgili Sıkça Sorulanlar:

Ziraat Bankası ATM’sinden kartsız para çekme limiti nedir?
Kartsız işlemler menüsünden TC kimlik numaranız ile 5.000 TL’ye kadar kartsız çekim yapabilirsiniz. Ancak, işlemi onaylamak için size bir SMS gönderilecektir. Para çekeceğiniz hesapta telefonunuzun kayıtlı olması gerekmektedir.

Ziraat ATM’sinden günlük para yatırma limiti nedir?
Yazımızın detaylarında da belirttiğimiz gibi günlük para yatırma limiti 2.000 TL’dir.

ATM’den para çekmek ücretli mi?
Hayır, Ziraat Bankası ATM’lerinden para çekme işlemi ücretsizdir. Diğer ATM’lerden para çekerseniz 1,15 TL ücret alınmaktadır.

QR kodu kullanarak ne kadar para çekebilirim?
Ziraat Mobil uygulamasındaki QR Kod ile günlük maksimum 1.500 TL’ye kadar para çekebilirsiniz.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.