Vakıfbank İnternet Bankacılığı Açma (Resimli Basit Anlatım)

Bildiğiniz gibi pandemi sürecinde neredeyse tüm bankacılık işlemleri online olarak kullanılabilir hale geldi. Bu kapsamda bankalar internet üzerinden yeni müşteri kaydı yapabilmektedir. Sitemizin bu bölümünde sizler için Vakıfbank internet bankacılığını açıyoruz; Şifre alma ve internet bankacılığı kullanımı ile ilgili soruları yanıtladık.

Dikkat: İnternet şubesi başvuru aşamalarının uygulanabilmesi için yanınızda cep telefonu, nüfus cüzdanı veya nüfus cüzdanı bulundurmanız gerekmektedir.

Uyarı: Sadece aşağıda açıkladığımız internet şubesini Vakıfbank’ın resmi internet sitesinde açınız. İnternette kimlik bilgilerinizi paylaşmamanızı öneririz.

Yeni kimlik kartınız veya kimlik kartınız ile internet bankacılığı açabilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı kullanımı ile ilgili sorularınızı sayfamızın alt kısmından bize iletebilirsiniz.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Açma (Nüfus Cüzdanı) – Görsel Anlatım

İnternet şubesi açmadan önce Vakıfbank mobil uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. (Uygulamanın indirme adresleri sayfamızın sonunda bulunabilir.)

Kayıt işlemi için ekran görüntülerini aşağıda listeledik. Her ekran görüntüsünün altındaki açıklamaları okuduğunuzdan emin olun.

1. ve 2. adımlara ait ekran görüntüsü
 • Mobil uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra uygulamaya giriş yapınız.
 • İlk adımda, yukarıdaki ekranda ‘Vakıfbank müşterisi ol’ butonuna tıklayın.
 • Ardından ‘Şimdi Başla’ düğmesine basın ve bir sonraki adıma geçin.

Önemli bilgi: Yeni bir kimlik kartı ile hesap açabilmeniz için telefonunuzun NFC destekli olması gerekir. Ayrıca kimlik kartı ile internet şubesi açmanın birkaç aşaması vardır. Detaylar sayfamızın sonunda ayrı bir başlıktadır.

Bu noktada, kayıt olmak istediğiniz kimlik türünü seçebilirsiniz. Bir kitapçıkla kaydolmayı seçtik ve devam ettik. Kimlik kartınızı seçerseniz, kameradan kimlik kartınızı okumasını isteyin. Bu okuma sonucunda 4 numaralı ekran görüntüsündeki kimlik bilgileriniz sistem tarafından otomatik olarak doldurulacaktır.

Hesap cüzdanı ile kayıt prosedürünü seçerseniz, bilgileri 4 numaralı ekran görüntüsüne kendiniz girmeli ve ‘Devam’ düğmesine basmalısınız. Kimlik bilgilerinizi girdikten sonra aşağıdaki bölüme yönlendirileceksiniz.

 • Kimlik bilgilerinizi kaydettikten ve devam düğmesine tıkladıktan sonra, en üstteki sözleşme onay sayfasına (3 numaralı) yönlendirileceksiniz.
 • Bu bölümde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nu onaylayın ve tekrar Devam düğmesine basın.
 • Devam butonuna bastıktan sonra 5. ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi size bir onay SMS’i gönderilecektir.
 • Ekrana gelen SMS ile gelen şifreyi giriniz ve tekrar devam butonuna basınız.

SMS ile onaylandıktan sonra sizi kişisel bilgilerinizi gireceğiniz bölüme yönlendirecektir. Bu bölümde e-posta adresinizi, iş pozisyonunuzu, aylık gelir bilgilerinizi girip devam butonuna basınız.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, adres ve şube bilgilerini seçmeniz istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra devam butonuna basarak devam edebilirsiniz. Vakıfbank internet bankacılığını ürün bildirimleri alıyorsanız ‘Devam’ butonuna tıklayarak açabilirsiniz.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi internet bankacılığı talebinde bulunduk.

Peki Bundan Sonraki Süreç Nasıl Olacak?

İnternet şubesine kayıt sırasında vermiş olduğumuz cep telefonumuza bilgi mesajı gelecektir. beklenmeyen mesaj;

Bilgi: Değerli müşterimiz, dijital başvurunuz alınmıştır, Aktif Message kurye sizinle iletişime geçecektir.

Banka kartınız en kısa sürede kurye tarafından size gönderilecektir. Kartı teslim alırken kimliğinizin yanınızda olması gerekmektedir. Kartınızı aldıktan sonra zarftaki adımları takip edin ve yeni kartınızın şifresini belirleyin. (Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi.)

Tüm işlemleri tamamladıktan sonra size kart şifreniz ve internet şube şifreniz gönderilecektir. İşlemlerle ilgili yaşadığınız sorunları aşağıdaki yorum bölümünden bize sorabilirsiniz.

Yeni Kimlik Kartı İle Vakıfbank İnternet Bankacılığı Açma

Sahte kimlik kartı kullanıyorsanız, başvuru yaparken bu seçeneği seçmelisiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, telefonunuzun NCF’yi desteklemesi gerektiğidir. iPhone telefonlarda 7 ve üzeri modeller NFC’yi destekler.

 • Vakıfbank müşterisi ol seçeneğine tıkladıktan sonra T.C. Kimlik kartı seçeneğini seçin.
 • Kimlik kartınızın arkası kamera açıklığı ile tarandığında kişisel bilgileriniz otomatik olarak doldurulacaktır.
 • Ardından istediğiniz gibi fotoğrafınızı çekin ve devam düğmesine basın.
 • Ardından kişisel bilgilerinizi girin ve devam düğmesine basın.
 • Ardından müşteri temsilcisi ile görüntülü görüşme yapacaksınız. (Bu esnada kimlik kartınızın yanınızda olması gerekmektedir.)
 • Görüşmeden sonra internet şube şifrenizi belirleyin.
 • Şifreyi belirledikten sonra mobil aktivasyon işlemini tamamlayarak Vakıfbank internet bankacılığını açabilirsiniz.

İpucu: Hesabınızda ne kadar paranız olduğunu görmek için her seferinde internet bankacılığına giriş yapmanız gerekmez. Vakıfbank hesap bakiye sorgulama bölümüne giderek ücretsiz SMS ile sorgulamanın yolunu inceleyebilirsiniz.

*Kimlik kartınız ile internet bankacılığı uygulamasının adımlarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Vakıfbank İnternet Şubesi Şifre Alma (Şifremi Unuttum)

 • Vakıfbank web sitesine giriş yapın.
 • Ekranın sağ üst köşesindeki ‘İnternet Bankacılığı’ menüsünün üzerine gelin ve ‘Kişisel’ bölümüne tıklayın.
 • Açılan sayfada şifremi unuttum / Şifrem yok seçeneğine tıklayın.
 • Yeni şifrenizi almak istediğiniz yolu işaretleyin ve Devam düğmesine basın.
 • Ardından gerekli bilgileri girerek yeni bir şifre alabilirsiniz.

Yeni şifre alırken onay SMS’i alabilmeniz için cep telefonunuzun güncel ve banka hesabınızda kayıtlı olması gerekmektedir.

Vakıfbank Mobil Bankacılık Uygulaması İndir:

 • Vakifbank Mobil (Android)
 • Vakifbank Mobil (iOS)
 • vakifbank.com.tr

Vakıfbank İnternet Bankacılığı İçin Soru & Cevaplar:

Vakıfbank İnternet Bankacılığı açmak ücretli midir?
İnternet bankacılığı açmak için herhangi bir komisyon veya ücret yoktur. İnternet bankacılığı Türkiye’deki tüm bankalarda ücretsizdir.

İnternet Bankacılığı hemen açılabilir mi?
Kimlik kartınız ile yapılan başvuru işlemlerinde kartınızın kargo ile gönderilmesi gerekmektedir. Ancak yeni kimlik kartı ile internet şubesi açma işlemi daha kısa sürede tamamlanmaktadır. Hesabınızı hızlı bir şekilde açmak istiyorsanız kimlik kartı ile hesap açma seçeneğini kullanmanızı öneririz.

İnternet şubesi açmak için şubeye gitmek gerekli midir?
2021’den itibaren hemen hemen her bankadan online banka hesabı açabilirsiniz. Hesabınızı açarken banka kartınız adresinize gönderilir. Herhangi bir banka şubesine gitmenize gerek yoktur.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı’ndan hangi işlemleri yapabilirim?
Vakıfbank şubeleri üzerinden gerçekleştirebileceğiniz hemen hemen her işlemi internet şubesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kredi, kredi kartı ve ek hesap gibi kredi ürünlerine şubeye gitmeden başvurabilirsiniz. Ayrıca vade, vadesiz veya altın hesabı da alabilirsiniz.

Vakıfbank İnternet Şubesi komisyonu üzerinden yapılan işlemler?
İnternet bankacılığı müşterisi iseniz 31.12.2022 tarihine kadar yapacağınız EFT/Havale işlemlerinden ücret alınmamaktadır. Yapacağınız işleme bağlı olarak bazı komisyon kesintileri yapılabilir. Yapılan kesimler anında size gösterilir.

İnternet Bankacılığı üzerinden emanet hesabı açabilir miyim?
Elbette internet şubesi üzerinden ek süre, vadesiz veya altın hesabı açabilirsiniz. Açmış olduğunuz altın hesabından altın alıp satabilirsiniz. Detaylar için Vakıfbank Six hesabı açma bölümüne gidebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Bir internet tarayıcısından giriş yapıyorsanız şifrenizi sanal klavye ile girmenizde fayda var. Ayrıca internet bankacılığı giriş bilgilerinizi ve kart bilgilerinizi internet ortamında kimseyle paylaşmamanızda fayda var. İnternet şubesinde işlemlerinizi tamamladıktan sonra çıkış yap butonu ile mutlaka çıkış yapınız.

İnternet Bankacılığı üzerinden hesap kapatabilir miyim?
Vakıfbank mobil şube veya internet şubesine giriş yaptıktan sonra; Vadeli işlem hesabınızı vadesiz TL/döviz veya altın olarak kapatabilirsiniz. Hesabı kapatmak için banka şubesine gitmenize gerek yoktur.

İnternet Bankacılığına nereden ulaşabilirim?
İnternet bankacılığına sadece Vakıfbank’ın resmi internet sitesinden ulaşılabilir. Mobil bankacılık uygulamasını indirerek resmi uygulamalar üzerinden erişebilirsiniz.

Vakıfbank internet bankacılığının açılması; Şifre yenileme ve internet şubesi kullanımı ile ilgili sorularınızı aşağıdaki bölümden bize iletebilirsiniz. Editörlerimiz en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Diğer Vakıfbank Ürünleri:

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.