|

Vakıfbank Kartını İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır? (Anında)

Vakıfbank Banka ve Kredi Kartı’nı online alışverişe açmanın birçok kolay yolu vardır. E-ticaret açma adımlarını sizler için fotoğraf ve videolarla sayfamızda yayınladık.

İnternet alışverişlerinizde ödeme yöntemi olarak kullandığınız Vakıfbank Banka Kartı ve World Kredi Kartlarını internet alışverişlerinizde rahatlıkla açabilirsiniz.

Online alışverişi açmanın veya kapatmanın 4-5 farklı yolu vardır. Bütün bu yolları tek tek yazdık. Ayrıca yazımızın sonunda sanal kartlar hakkında yazdıklarımızı da okumanızı öneririz. Sanal kartlar güvenli bir online alışveriş deneyimi sunar.

Mobil Bankacılık ile Vakıfbank Kartını İnternet Alışverişine Açma

Banka veya kredi kartınızı internet alışverişine açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Öncelikle Vakıfbank Mobil uygulamasına giriş yapınız. Telefonunuzda Vakıfbank mobil uygulaması yoksa sayfanın sonunda verilen adresten indirebilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra sağ alttaki ‘Tüm işlemler’ bölümüne tıklayın. Ardından aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi ‘Hesap’ butonuna tıklayın.

Açılan sayfadan aşağıda gösterildiği gibi “Banka Kartları” bölümüne tıklayınız.

Banka Kartları kısmına tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi biraz aşağı kaydırarak ‘Kart Ayarları’ kısmına tıklayınız.

Kağıt ayarlarına tıkladıktan sonra aşağıdaki ekran açılacaktır. Ardından ‘İnternet’i Etkinleştir / Devre Dışı Bırak’ düğmesine tıklayın.

Aşağıdaki görselde de göreceğiniz gibi ‘İnternet Alışverişi’ butonunu açın ve ‘Devam Et’ butonuna basın. Daha sonra ‘Onayla’ butonuna tıklayarak Vakıfbank kartınızı online alışverişe açabilirsiniz. Kapatma işleminde de aynı adımları takip edebilirsiniz.

Resimlerdeki adımları videolu olarak izlemek için yazımızın sonundan indirebilirsiniz. En kolay ve en hızlı adım SMS ile açmaktır. Bu süreçte atmanız gereken birkaç basit adım var.

Vakıfbank Kartını SMS ile İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır?

Bu işlem ile kartlarınızdan birini veya tüm kartlarınızı aynı anda online alışverişe açabilirsiniz. Sadece online alışveriş için kart açmak istiyorsanız ACIK yazıp bir boşluk bırakarak kartınızın son 6 hanesini yazıp 5724’e mesaj atın.

Tüm e-ticaret alışveriş kartlarınızı açmak istiyorsanız HEPSİ yazarak 5724’e SMS gönderebilirsiniz. Bu sayede ek kartlar dahil tüm banka kartlarınız internet alışverişine açıktır.

İnternet alışverişine açılmanın diğer yolları:

  1. İnternet Şubesi: www.vakifbank.com.tr adresinden bireysel bankacılığa giriş yaparak ve yukarıda belirtilen adımları takip ederek online alışveriş kartınızı açabilirsiniz.
  2. Müşteri/Şube Hizmeti: Banka kartınızı doğrudan Vakıfbank müşteri hizmetlerine bağlanarak veya banka şubesine giderek online alışverişe açabilirsiniz.

Vakıfbank Sanal Kart İle İnternet Alışverişi (Güvenli Ve Ücretsiz)

Vakıfbank World kredi kartınıza tanımlı sanal kart ile güvenli bir şekilde online alışveriş yapabilirsiniz. Sanal kartınızın kaybolma veya çalınma riski yoktur. Ayrıca sanal kart oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Sanal kart oluşturmak için Vakıfbank World kredi kartınızın olması gerekmektedir. Hemen sanal kart başvurusu yapmak için Başvurularım Kredi Kartı Başvurusu Sanal Kart Oluştur bölümündeki adımları uygulamanız yeterlidir.

SMS ile sanal kart talebinde bulunmak için SANAL yazıp bir boşluk bırakarak kredi kartınızın 6 hanesini yazıp 5724’e SMS gönderin. Dilerseniz size en yakın Vakıfbank şubelerinden de açabilirsiniz.

Vakıfbank banka kartını internetten alışverişe açma adımları bunlardı. Konuyla ilgili sorularınızı aşağıdaki bölümden bize yazabilirsiniz. En kısa sürede accountpara.com editörleri size dönüş yapacaktır. İyi günler dileriz.

Bilgi: Vakıfbank mobil uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımızda tüm bankalar için güncel EFT saatleri ve ücretleri hakkında bilgi vermiştik. FAST sistemi ile günün her saatinde para transferi yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Vakıfbank’ın Diğer Sayfaları:

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.