Vakıfbank Bakiye Sorgulama (SMS ve Anında Bildirim Alma)

Vakıfbank cari hesap bakiyesi talebi için tek bir SMS göndermeniz yeterlidir. Ayrıca sayfamızda anlık bildirim ayarları hakkında detaylı bilgi verdik. Bu sayede hesabınıza para geldiğinde anında bildirim alabilirsiniz.

Bildirim: Yazımızın sonundaki anlık bildirimi açma adımlarını takip ederek, hesabınıza para girdiğinde veya hesabınızdan çıktığında telefonunuza bildirim alabilirsiniz.

SMS ile Vakıfbank Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hesabınızdaki bakiyeyi talep etmek için telefonunuzdan SMS gönderebilirsiniz. Telefonunuzun mesajlar bölümüne girerek BAKİYE + BOŞLUK + Hesap numarası yazıp 5724’e SMS göndererek bakiye talebinde bulunabilirsiniz.

SMS talep prosedürünün çalışması için mesajı gönderdiğiniz telefon numarasının cari hesabınıza bağlı olması gerekir. Hesap numaranızı bilmiyorsanız IBAN analizi yaparak hesap numaranıza ulaşabilirsiniz. IBAN numaranızın son 15 hanesi hesap numaranızdır. Sorgulama işleminde son 15 haneyi yazmanız gerekmektedir.

Bu şekilde sorgulama işlemi sorunlu görünüyorsa aşağıdaki yolları deneyerek bakiye talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Üzerinden Bakiye Nasıl Sorgulanır?

0850 222 0724 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak hesap hareketleri menüsünden hesap bakiyenizle ilgili güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlanmadan bakiye talebinde bulunabilirsiniz. Gerekli görürseniz Vakıfbank müşteri hizmetlerine bağlanma adımlarını takip ederek temsilci ile iletişime geçebilirsiniz.

Buradaki canlı yardım sayfasına giderek gerekli bilgileri girdikten sonra müşteri temsilcisine bağlanacaksınız. Bu sayede hesabınızla ilgili çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz. Canlı yardım sayfası sadece 09:00 - 01:45 arası destek hizmeti vermektedir. Hesap bakiyeniz için aşağıdaki şekillerde de talepte bulunabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı ve ATM Üzerinden Bakiye Sorgulama

Vakıfbank internet şubesi üzerinden hesap bakiyesi talebinde bulunmak için Tüm İşlem Hesapları Hesap Detayı Gerektirir adımlarını takip edebilir ve bakiye talep sürecini gerçekleştirebilirsiniz.

ATM bakiye talebi için ATM’ye kartınızı takarak açılan menülerden Hesap İşlemleri ve Bakiye Talep/Ekstre ile bakiye talebinde bulunabilirsiniz. Hesabınıza para girdiğinde veya hesabınızdan çıktığında anında haberdar olmak istiyorsanız, aşağıdaki başlığı incelemenizi öneririz.

Bilgi: Vakıfbank’ın Kartsız Para Çekme/Para Yatırma bölümünden 20 saniye içerisinde ATM’den kartınız olmadan para çekme adımlarına ulaşabilirsiniz.

Hesabınıza Para Gelince Size Bildirim Gelmesini İster Misiniz?

Vakıfbank’ın mobil bankacılık üzerinden yapacağınız birkaç saniyelik işlemler sonucunda, hesabınıza para geldiğinde veya hesabınızdan çıktığında anında bildirim alabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları inceleyebilirsiniz.

  • Mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonra ekranın sol üst köşesindeki profil simgesine tıklayın.
  • Kişisel bilgilerinizin ve bildirim ayarlarınızın bulunduğu bu sayfadan ‘Ayarlar’ bölümüne tıklayın.
  • Ayarlar bölümüne tıkladıktan sonra, ‘Hesaplarım’ bölümüne tıklayın.
  • Bildirim ayarları sayfasına yönlendirileceksiniz. (aşağıdaki resimde)

Bu sayfada, hesabınıza para girişi veya çıkışı olduğunda size ne kadar paranın bildirilmesini istediğiniz sorulur. Bunları belirledikten sonra sağdaki çentikler açık (sarı olacaktır) devam diyip işlemi tamamlayabilirsiniz.

Vakıfbank bakiye talebi ve öğrenme ile ilgili sorularınızı aşağıdaki bölümden bize iletebilirsiniz. Accountpara.com editörleri en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer İşlemler:

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.