Vakıf Emeklilik BES İptali Nasıl Yapılır? (SMS ile Cayma 2022)

Vakıfbank BES SMS ile iptal edilebilir. Ama burada önemli olan iptal sürecinde kesintilerin ne kadar olacağı. Ayrıca, iptalin avantajları ve dezavantajları da çok önemlidir. Sizler için tüm detayları tek tek araştırdık ve bu sayfada bir araya getirdik.

BES vakıf rantını iptal etmek için birçok alternatif var. Ancak bundan önce emeklilik sürecinizin ne kadar ilerlediği önemli.

Yani ilk 2 ay içinde caymak isterseniz bunun için cayma hakkınızı kullanmanız gerekir. BES emeklilik süresi 2 ayı geçmişse iptal edilmesi gerekir. Bu iki süreç birbirinden farklıdır. İlerleyen bölümlerde bu iki işlemin detaylarını ve nasıl iptal edileceğini anlattık.

Vakıf Emeklilik Cayma İşlemi Nasıl Yapılır? (İlk 2 ay)

İlk 2 ay içinde BES’i iptal etmek isterseniz, para çekmeniz gerekir. Para çekme işlemleri, iptallerden daha hızlı ve kolaydır.

Bireysel emeklilik süresi iki ayı geçmemişse Vakıf Emeklilik müşteri hizmetlerini arayarak cayma hakkınızı kullanmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Veya Vakıfbank internet şubesinden iptal edebilirsiniz.

İptal işlemleriniz, para çekme işlemleri için herhangi bir belgeye ihtiyaç duymadan anında gerçekleştirilir. Para çekme talebinde bulunduğunuzda, işlem onaylanır ve 10 iş günü içinde hesabınıza yatırılır. Üzerinden iki aydan fazla zaman geçtiyse aşağıdaki adımları gözden geçirmeniz gerekir.

Vakıf Emeklilik BES İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır? (İlk 2 Aydan Sonra)

Bireysel emeklilik süresi 2 aydan uzun ise iptal edilmesi gerekir. İptal işlemi için genel olarak aşağıdaki belgeler istenmektedir.

  • Çıkış Talebi Formu (bkz: örnek form)
  • Kimlik fotokopisi
  • Banka hesap bakiyesi

Ancak bazı internet şubelerinde bu belgeler istenmemektedir. İlk 2 aydan sonra yapılan iptaller 20 iş günü sonunda teyit edilir.

Daha fazla detay yazımızın sonundaki soru cevap kısmında detaylandırılmıştır. Pekala, Vakıf Emeklilik BES’i iptal etmek veya çekmek için kullanacağınız iletişim bilgilerinin üzerinden geçelim.

SMS İle Vakıf Emeklilik BES İptali

Vakıfbank bireysel emeklilik sistemi iptal talebinizi de SMS ile gönderebilirsiniz. Yapmanız gereken adımlar;

  • Telefonunuzun mesaj bölümüne gidin VEML yazın, bir boşluk bırakın ve TC Kimlik Numaranızı bir boşluk bırakın, doğum tarihinizi (gg.aa.yyyy) yazın ve 4933 mesaj atın.
  • SMS örneği; VEML 999999999999 19.08.2022
  • İptal, SMS gönderildikten sonra 10 gün içinde tamamlanacaktır.

SMS iptal işleminde herhangi bir sorun yaşıyorsanız veya işlem yapamıyorsanız aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz.

WhatsApp Üzerinden Vakıfbank BES İptali

Vakıf Emeklilik aboneliğinizi WhatsApp destek hattından da iptal edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken buradaki bağlantıya tıklayarak WahtsApp üzerinden iletişime geçmek.

Türkiye Hayat Emeklilik’in online destek bölümüne vermiş olduğumuz WhatsApp iletişim bağlantısı üzerinden bağlanabilirsiniz. Toplama işlemleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank BES Müşteri Hizmetleri Üzerinden İptal İşlemi

Vakıfbank bireysel emeklilik sisteminden cayma hakkınızı kullanmak için 0850 202 20 20 müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Türkiye Hayat Emeklilik üzerinden yapılacak iptallerde Ziraat Emeklilik BES İptal sayfasından açıklama yapılabilir.

Canlı Destek Üzerinden BES İptali

Dilerseniz Vakıfbank’ın internet sitesini ziyaret edebilir, canlı yardım bölümünden iptal işlemleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank BES İptali Hakkında Sıkça Sorulanlar:

BES para çekme prosedürü nedir?
Bireysel emekliliğinizin başlamasından itibaren 2 ay içinde iptal edilmesi gerekiyorsa, bu bir para çekme işlemidir. Para çekme işlemleri hızlı ve evrak gerektirmeden yapılır.

İlk 2 aydan sonra kan alınabilir mi?
İki ay sonra yaşadığınız para çekme işlemine İptal denir. İptaller daha uzun sürer ve genellikle bazı belgeler gereklidir. (Bu belgeleri yazımızda detaylı olarak yazdık.)

Para çekme işleminde para ne zaman iade edilir?
Cayma hakkınızı ilk iki ay içinde kullanırsanız, iade 10 iş günü içerisinde hesabınıza iade edilecektir.

İptal durumunda para iadesi ne zaman yapılır?
İptallerin iadeleri ortalama 20 iş günü içerisinde hesabınıza yatırılır.

İşten ayrıldığınızda otomatik BES iptal olur mu?
İşinizi bıraksanız bile otomatik BES iptal olmaz.

Vakıf Emeklilik BES para çekme işleminde para kesintisi var mı?
Cayma hakkınızı ilk iki ay içinde kullanırsanız para kesintisi yapılmaz.

Vakıf Emeklilik BES iptalinde para kesintisi var mı?
Bireysel emeklilik sisteminden 2 aydan fazla ayrılmak için ‘Geç Giriş Vergisi’ kesintisi yapılır.

Tatil talep formunu nasıl gönderebilirim?
Bu, şirketler arasında farklılık gösterebilir. Bazı firmalar bunu posta yoluyla, bazıları ise faks yoluyla talep etmektedir.

İzin talep formunu nereden alabilirim?
Yukarıda vermiş olduğumuz Vakıf Emeklilik müşteri hizmetlerini arayabilir ve e-posta adresinize göndermelerini isteyebilirsiniz.

Vakıfbank İçin Diğer Sayfalar:

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.