Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Alınır? (Bütün Detaylar)

Güvenli kredi kartı nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, banka hesabınıza belirli bir miktar teminat yatırarak satın alabileceğiniz kredi kartlarıdır. Depozitonuz banka tarafından bloke edilecek ve bu tutarın %50 ile %100 arasında limitli bir kartınız olacaktır.

Sayfamızın geri kalanında bloke güvenli kredi kartı alma adımları ve bu fırsatı sunan bankaların listesi yer almaktadır.

Teminatlı Kredi Kartı Başvuru Adımları

Blokeli güvenli kredi kartı başvuruları internet şubelerinden yapılamamaktadır. Başvuru işlemleri için bankaya gitmeniz gerekmektedir. Banka şubesine gidin ve güvenli bir kredi kartı almak istediğinizi belirtin. Bu şekilde kredi kartı almak, normal yoldan kredi kartı almaktan daha kolaydır.

Kimler güvenli kredi kartı alabilir?

 • Kredi notu düşük olanlar
 • Kara listede olanlar
 • Kredi notu sıfır olanlar (Kredi notu olmayanlar.)
 • Ev hanımları (çalışmayan)

Kart Limiti Nasıl Belirleniyor?

Normal şartlarda kredi kartı limitleri aylık gelir, cari borç ve kredibiliteye göre belirlenir. Ancak bu sistemde alacağınız kredi kartı limiti, bloke hesabınıza yatıracağınız tutarın %80 ile %100’ü arasında olabilir.

Örneğin, kilitli hesabınıza 1.000 TL yatırırsanız, kart limitiniz de 800 TL veya 1.000 TL olacaktır. Kart limitleri bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.

Teminatlı Şekilde Kredi Kullanabilir Miyim?

Güvenli bir kredi kartı alabilir ve kredi kullanabilirsiniz. Henüz kredi notu olmayan veya kredi notu düşük olan banka müşterileri kredi notunu yükseltmek için bu yöntemi kullanabilirler. Teminatlı ihtiyaç kredisi kullanarak kredi notunuzu birkaç ay içinde yükseltebilirsiniz. Başvuru adımlarını Öğrenme Kredi Notu sayfasından inceleyebilirsiniz.

Üzerinde kayıtlı herhangi bir gayrimenkulünüz varsa, Mortgage kredisi sayfamızdaki banka tekliflerini inceleyin.

Neden Teminatlı Kredi Kartı Kullanmalıyım?

Güvenli bir kredi kartı kullanmak size kredi derinliği verir ve kredi puanınızı iyileştirir. Bu sayede gelecekte kredi veya kredi kartı başvurularınız olumlu olacaktır.

Düzenli olarak almış olduğunuz kredi kartı dönem borçlarınızı en az 6 ay ödemeniz gerekmektedir. Kredi kartı borçlarınızın 1 gün dahi gecikmemesine dikkat etmelisiniz. Çünkü kredi notunuzu yükseltmek yerine düşürebilirsiniz.

Bilgi: Hesabınızdaki bloke tutarı kredi kartı kullanım süresi boyunca kullanamazsınız.

Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar:

 1. İnşaat ipotekleri
 2. Ziraat Bankası
 3. Vakıfbank
 4. Halkbank
 5. Türk finans
 6. bu banka
 7. Denizbank
 8. bu banka
 9. Kuveyt Türkçesi
 10. QNB finans bankası
 11. ING Bankası
 12. Garantörler Bankası
 13. Fibabanka

Hızlı bir şekilde kredi kartı almak istiyorsanız Kuveyt Türk şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Gün içinde kartınızı size teslim edecekler. Aşağıdaki ekran görüntüsünde blokeli garantili kart alan kişilerin yorumlarını okuyabilirsiniz.

Ev Hanımları veya Çalışmayanlar Teminatlı Kredi Kartı Alabilir Mi?

Blokeli hesabınıza belirli bir miktar para yatırırsanız, kredi kartınızın olmaması için hiçbir neden yoktur.

Bankanın sizden istediği, alacağınız kartın limiti kadar hesabınıza para yatırmanızdır. Ev hanımı olmanın hiçbir dezavantajı yoktur. Bankanın kart başvurunuzu reddetmesi veya onaylaması tamamen onların takdirindedir.

En kolay kredi kartı veren bankalar sayfamızda da belirttiğimiz gibi; Başvurunuzun teminatlı veya teminatsız onaylanması için düşük limitli kart başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Satın almış olduğunuz kartın avantaj ve indirimlerinden yararlanabilirsiniz. İndirim kampanyalarından, puan biriktirme ve diğer özelliklerden yararlanabilirsiniz. Kredi imkanları için ev hanımlarına kredi veren bankalardan bilgi alabilirsiniz.

Öğrencilere Teminatsız Kredi Kartı Veriliyor Mu?

En çok merak edilen sorulardan biri de öğrencilerin kredi kartı sahibi olma şartlarıdır. Türkiye’de hemen hemen tüm bankalar öğrencilere kredi kartı vermektedir.

Özellikle Garanti Bankası ön planda. Öğrenciler bankaya herhangi bir teminat veya gelir belgesi ibraz etmeden kredi kartı sahibi olabilirler.

Normalde, her kartın yıllık bir ücreti vardır. Ancak birçok banka öğrenci kredi kartları için yıllık ücret talep etmemektedir. Alacağınız öğrenci kartı limiti ortalama 1.000 TL olacaktır.

Bankalar uygulamasının tüm kart özellikleri ve sayfaları için Kredi Kartı Veren Bankalar bölümüne gidebilirsiniz.

Kara Listedekiler Teminatlı Kredi Kartı Alabilir Mi?

Halihazırda kara listedeyseniz ve yasal takip sürecine girdiyseniz, kart almanız pek olası değildir. Teminatlı kart sahibi olmak için bankalara olan borçlarınızı ödemiş olmanız veya yapılandırarak düzenli ödeme yapmanız gerekmektedir.

Mevcut borçlarınız yasal yollardan tahsil ediliyorsa, güvenli bir kart sahibi bulmanız pek mümkün görünmemektedir. (Tabii bunu banka ile görüşmenizde fayda var.)

Kötü bir kredi siciliniz veya düşük kredi notunuz olabilir mi?

Düşük kredi notuna sahip olmanın kara listede olmakla aynı şey olmadığını bir kez daha vurgulamakta fayda var. Olumsuz kredi kaydının nedeni; Mevcut borçların zamanında ödenmemesi veya düzensiz ödenmesinden kaynaklanmaktadır.

Kara listeye alınmanızın nedeni, banka borçlarınızın 90 gün boyunca ödenmemesi ve bu nedenle yasal takibata uğramanızdır.

Kötü sicile sahip kişilerin güvenli kredi kartları kullanma olasılığı daha yüksektir. Ancak kara listeye alınan ve borcu devam eden kişilerin kart alma olasılığı çok düşüktür.

Teminatlı Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Güvenli kart başvuruları, normal kredi kartı başvuruları gibi online olarak yapılamamaktadır. Güvenli kart almak için banka şubesine gitmeniz ve bireysel müşteri temsilcisi ile görüşmeniz gerekmektedir. Başvuru adımları şu şekildedir;

 • Başvurunuz onaylanırsa teminat yatıracağınız banka hesabınız açılacaktır.
 • Açtığınız hesaba göre kart başvurusunda bulunun.
 • Bu esnada yasal takibiniz olup olmadığı kontrol edilir.
 • Yasal takibiniz yoksa teminat olarak yatırılan tutarın %50 ile %100 arasında limit ile kredi kartı onayı verilmektedir.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi kart limiti bankalar arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Teminatlı Kredi Kartı Almanın Artıları ve Eksileri:

Artıları:

 • Bu sistemle kart sahibi olmanın en büyük avantajı kredi notunuzu yükseltecek olmanızdır.
 • Kartınızı zamanında borçlandırarak 5-6 dönemde kredi notunuzu iyi bir seviyeye getirebilirsiniz.
 • Kredi kartının tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz. (Yüklenen satın almalar, puan birikimi, indirimler vb.)
 • Limit fark etmeksizin kredi kartına sahip olmanın tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Eksileri:

 • Kredi kartlarından alınan yıllık ücrete itiraz hakkı yoktur. (bkz: kredi kartı ücret iadesi)
 • Kart borcunuzu zamanında ödemezseniz, bloke hesabınızdan borcunuz tahsil edilir ve kartınız kullanıma kapatılabilir.

Kartınızı Aldıktan Sonra Bunları Uygulayın!

 • Yukarıda defalarca belirttiğimiz gibi kart borçlarınızı asla ertelemeyin ve düzenli ödeme yapın.
 • Alacağınız limiti doğru belirlemeniz gerekmektedir.
 • Aylık harcamanızın kart limitinizin %40’ını aşmadığından emin olun.
 • Kullandığınız kredi kartının sunduğu avantajları takip edin. (Kartın mobil uygulaması veya web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.)
 • Birden fazla kredi kartı kullanmamaya dikkat edin.

Blokeli güvenli kredi kartı ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz. Editörlerimiz en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Diğer Bankaların Vadeli Hesap Faizleri:

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.