|

Tarla Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? 11 Banka İçin Hesapladım! (Bağ, Bahçe, Sera)

Banka kredisi kullanarak m2’si daha az olan bir tarla veya bağ, bahçe veya sera satın alabilirsiniz. Kirayı bu şekilde ödemek zorunda değilsiniz. Tarla almak için hangi bankalar kredi veriyor derseniz? Sizi tam olarak 11 bankamızla tanıştıracağız. Tüm alana kredi verenlerin de olduğunu görünce eminim benim gibi çok şaşıracaksınız. Yaptığımız faiz hesaplamalarındaki 3, 6 veya 12 aylık geri ödeme planlarının siz çiftçilerimizi çok mutlu edeceğini düşünüyorum. Son olarak Ziraat Bankası’nın verdiği sübvansiyonlu tarla alım kredisi için ayrı bir parantez açtığımı belirtmek isterim.

Bu sayede ÇKS belgeli çiftçilerimizin Ziraat Bankası aracılığıyla faizli devlet kredilerini nasıl kullanabileceklerini de anlatacağım. Bankalardan düşük faizli arsa sahibi olmak isteyenler bize sorularınızı sorabileceğinizi unutmayın.

Tarla Kredisi Veren Bankalar Hangileri? Yüzde Kaçına Kadar Veriyorlar?

Banka saha kredisi tutarları hangi bankaya başvuracağınıza göre değişiklik göstermektedir. Bazı bankalar satın alınacak alanın %45’ine kadar kredi vermektedir. Birçok banka bu oranı %50 ile %60 arasında sunmaktadır. Bu nedenle kredi tutarı başvurunun yapılacağı bankaya göre değişiklik gösterecektir. Elbette alanın değerini belirleyecek olan değerleme raporu bu noktada çok önemli. Tarla alacak çiftçilerimize vermiş olduğumuz bu bilgiler sermayesi olmayanlar için biraz can sıkıcı olabilir. Ancak sermayesiz tarla almak için kredi kullanmak isteyen çiftçilerimize güzel bir haberimiz olduğunu da unutmak istemiyorum. Çünkü yerden kredi veren bankalar arasında bir tane var! Satın alınacak dersin değerlendirmesinin %100’üne kadar kredi verir. Şimdi gelelim bu banka hangi banka tüm alana kredi veriyor. Buna göre diğer bankaların Field Buyers raporu ne kadar para sağlıyor bakalım.

Tarla Kredisi Veren Bankalar ve Tarlanın Ekspertiz Raporunun Yüzde Kaçına Kadar Kredi Çıkartıyor.
Tarla (Bağ, Bahçe) Kredisi Veren Bankanın Adı Yüzde (%) Kaçına Kadar Kredi Çıkardığı
QNB Finansbank%75
Türkiye İş Bankası%70
Şekerbank%75
Vakıfbank%50
Akbank
Anadolubank
Yapı Kredi
Kuveyt Türk
Türkiye Finans
Fibabanka%50
Albaraka%100 ⇒ TAMAMINA!

Çiftçilerimize tarla kredisi veren bankalar bunlar. Ayrıca bizimle paylaşma nezaketini gösterenlerin hazırladığı rapora göre krediler tablomuzdaki kredilerdir.

  • Bu güncellenmiş bilgilerle kesinlikle ilgileneceğinizi düşünüyorum. Ne dersin? İşte burada! Hiçbir yerde bulamayacağınız bilgilerle = Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Hesaplayıcı

Hangi bankaların kredi verdiğini biliyoruz. Ekspertiz raporunun yüzde kaçının çoğuna kredi sağladığını da tablomuzda gördük. Peki geri ödeme süreleri kaç ay? Şimdi isterseniz tarla, bağ, bahçe toplayacak olan sevgili çiftçilerimiz için bu geri ödeme şartlarını görelim. Daha sonra elde ettiğimiz tüm verilere dayanarak sağlıklı bir şekilde hesaplamalarımıza geçebiliriz.

Tarla Kredisinin Geri Ödeme Vadesi Kaç Ay Vadeli?

Sahada kredi veren bankaların geri ödeme vadeleri 60 aydan az olmamak üzere geçerlidir. Maksimum süre 120 aydır. Sahada kredi veren bankaların uyguladıkları vadeler bu aralıklar içerisinde olmakla birlikte taksit sayıları da farklılık göstermektedir. Çünkü bazıları ayda bir kez geri ödeme planı oluşturuyor. Bu bankaların bir kısmı ise tarla, bağ, bahçe veya seralardan kredisi olanlar için 3 ayda bir, 6 ayda bir hatta 12 ayda bir geri ödeme planı oluşturabilmektedir. Bu sebeple sahada kredi veren bankalarımız için vade sayısı + taksitleri içeren bir alt kalem oluşturmak istedim.

Tarla Kredisi Veren Bankaların Geri Ödeme Vade Süresi + Taksit Süreleri!
Banka AdıVade Süresi (Ay)Taksit Süresi
QNB Finansbank1203, 6, 12 Ayda 1
Ziraat Bankası603, 6, 12 Ayda 1
Türkiye İş Bankası60Ayda 1 ile 3 Ayda 1
Şekerbank603, 6, 12 Ayda 1
Vakıfbank601, 3, 6, 12 Ayda 1
Akbank84Ayda 1 Yada Mahsul Dönemi
Anadolubank60Ayda 1 (Dönemlere Göre Değişiklik Göstermekte)
Yapı Kredi601, 3, 6, 12 Aylık Dönemlerde
Kuveyt Türk60Belirtmemiş 🙁
Fibanbanka60Belirtmemiş 🙁
Albakara Türk48Belirtmemiş 🙁

Tarlada kredi veren bankaların geri ödeme şartlarını gördük sevgili çiftçilerimiz. Tabii bu bankaların taksitli ödeme seçeneklerini de aynı tabloda öğrendik.

  • Ziraat Bankası’nın evcil hayvan kredilerinde hangi il ve bölgelerde indirim uygulanıyor biliyor musunuz? Çok avantajlı faiz indirimlerinden yararlanmanız mümkün olabilir ama bunlardan haberiniz yok. Bu nedenle bu illerden hangilerine sahip olduğumuza kesinlikle daha yakından bakmanız gerektiğini düşünüyorum.

Şimdi cari faiz oranlarının ne olduğunu görme zamanı. Daha sonra içlerinden en iyilerini seçip hesaplamalarımızı yapıyoruz ve bu harika konu hakkında sormak istediğiniz sorularınız varsa onları cevaplayarak bitireceğiz.

Tarla Kredisinin Faiz Oranları Kaç? (Vakıfbank, Şekerbank, İş Bankası)

Tarla (bağ, bahçe, sera) alımlarında hangi 11 bankanın kredi verdiğini açıkladık. Açıkçası bu yasaklardan satın alınacak alanın ekspertiz değerinin yüzdesinden de bahsetmiştik. Şimdi yerde kredi veren bankaların faiz oranlarının ne olduğunu görmenin zamanı geldi. Ülkemizde marka haline gelen Vakıfbank, Şekerbank ve İş Bankası gibi diğer bankaların tarlar kredisi faiz oranı nedir diye merak ediyorsanız bu ay. Sadece aşağıdaki tablomuza bir göz atın.

Tarla Kredisi Veren Bankaların Faiz Oranları Ne Kadar? (En Üst Vadeler İçin)
Banka AdıFaiz Oranı
Vakıfbank%1.91
Şekerbank  %3.33
Akbank%2.18
Türkiye İş Bankası%2.05
QNB Finansbank%2.24
Fibabanka%3.10
Yapı Kredi%3.04
Türkiye Finans Katılım Bankası%2.29
Albaraka Türk%2.85
Kuveyt Türk%2.34

Sahaya kredi veren bankaların faiz oranları en yüksek vadeye göre aşağıdaki gibidir. Ayrıca belirtmek isterim ki bu bankaların kullandıkları faiz oranları, verdikleri jenerik krediler ile aynıdır.

  • Ziraat bankasının yerinde kredi veren bankaların faiz oranlarının olmadığını biliyorum. Çünkü bu banka yumuşak krediler veriyor. Yani gördüğünüz gibi tamamen devletin menfaati ile destekleniyor! Bu nedenle Ziraat bankamıza özel bir sayfa hazırlamak istedim. Ziraat Bankası arsa alım kredisi indirimli faiz oranları için bu sayfanın adresi linkte yer almaktadır.

Evet sevgili çiftçilerimiz tarla kredisi veren 11 bankamızın faiz oranları bu şekilde. Şimdi nihayet bu bankalardan birini seçip geri ödeme hesaplamasına geçebiliriz.

Tarla Kredisi Hesaplama İşlemlerini Sizin İçin Yaptım! (İstenilen Belgeler)

Alan kredisi faiz oranı hesaplama işlemi için tek banka seçtim. Hesaplama yaparak geri ödeme planı için seçtiğim banka Albaraka Türk. Saha kredisi hesaplamasında neden Albaraka Türk’ü tercih ettiğimi merak ediyorsanız. Bunun sebebi ise alınacak araziye / 2b araziye yani her şeye %100 kredi vermesidir. Tabi ki talep edip YORUMLAR kısmından bize iletirseniz sahada kredi veren diğer bankalar içinde hesaplama yapacağız. Yerinde kredi veren bankaların istediği belgelere gelince, tüm bankaların aynı olması gerektiği için bunu ortak bir sorun olarak gördüm. Peki öncelikle bu benler nedir? Onlar hakkında konuşalım. Ardından bankamızın GÜNCEL olarak hesaplamayı seçtiğimiz geri ödeme planını aylık vadelere göre oluşturuyoruz.

  • Çiftçilerimizin vazgeçilmezi olan traktörler de devlet faizi desteğinden yararlanıyor. Faiz oranları neredeyse yok denecek kadar azdır. Ne kadar olduğunu merak ediyorsanız Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Hesaplama sayfamı ziyaret etmeniz yeterli.

Arazi alımları için hangi belgeler gereklidir?

✔ ÇKS belgesi (ÇKS belgesi nasıl düzenlenir? Gerekli belgeler nelerdir? (e-Devlet dahil) bu belge ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz)

✔ Nüfus cüzdanı fotokopisi

✔ İkamet belgesi

✔ Tarla tapu fotokopisi

Güncel faiz oranı ve geri ödeme planı aşağıdaki gibidir.

  • Albaraka Türk saha alımlarında 0-24 ay arası Eylül ayı için %2,69’dur. 36 aydan 60 aya kadar %2,75 ve %36 %2,75 faiz oranları uygulayın. Maksimum 60 ay (5 yıl) vade için %2,85 faiz uygulayın.
Albaraka Türk Tarla Kredisi Hesaplama
MiktarVade (Ay)Aylık ÖdemeToplam Geri Ödeme
200.000 TL2412.275,38 TL294.609,24 TL
200.000 TL369.768,46 TL351.664,64 TL
200.000 TL488.756,60 TL420.317,21 TL
200.000 TL608.118,91 TL487.134,14 TL

2B alımları için güncel faiz oranları ve geri ödeme planları oluşturmak isteyenler için adresimiz https://bit.ly/2WVArHw.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *