Logo: Düşler Akademisi , Türkiye Vodafone Vakfı, UNDP, Devler Planlama Teşkilatı, Alternatif yaşam derneği, Beşiktaş Belediyesi, Ataşehir BelediyesiATÖLYELER


HABERLER
DUYURULAR Düşler Akademisi 15 Ekim Cumartesi günü 'Açık Kapı' etkinliği ile Yeni Eğitim Dönemine başlıyor.

9 Ekim Pazar, 11:00-17:00 saatleri arasında, 'Engelliye Doğru Yaklaşım Eğitimi' Ataşehir Merkez Binamızda yapılacaktır.T

8 Ekim Cumartesi,11:00-17:00 saatleri arasında 'Gönüllülük' Eğitimi,

SİB Cahit Berkay

Social Inclusion Band Sahnede...

SIB Rock'n'Coke ta sahne aldı...


 
E-BÜLTEN KAYIT
E-Posta:

Pilates Atölyesi


Atölye süresi: 3 ay
Tarihi: Salı
Saat : 12:00 -13:00
Eğitim yeri: Ataşehir Atölyeleri
Eğitmen: Hilal GERGİN BAYSAL

İçerik:


Pilates, bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olarak omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşılan aynı zamanda vücuttaki tüm kasların çalıştırılması ve güçlendirilmesini sağlayan bir egzersiz programıdır. Atölye kapsamında da her bir egzersizin çok kez tekrarı yerine daha az sayıda, kontrollü ve belirli bir biçim içinde uygulanması tercih edilir.

 

Amaç:


Nefes alma ve kas uzatma teknikleri ile, günlük hayatı kolaylaştırmak ve vücuda hareket kabiliyeti kazandırmak için gerekli egzersizler üzerine yapılan bir atölye çalışmadır. Böylelikle atölyeye katılan bireyler, yapılan hareketlere yoğunlaşarak bedenin uyum içinde nasıl çalıştığını, hangi kasların kullanılıp, kullanılmadığına dikkat ederek; konsantrasyon, kontrol, merkezleme, akıcı hareket, kesinlik gibi hareket mekaniği elde ederler.

 

Eğitim aşamaları:


Konsantrasyon : Pilates yaparken hareketlere yoğunlaşmak,bedenin uyum içinde nasıl çalıştığına ve hangi kasların kullanılıp, hangilerinin kullanılmadığına dikkat etmek gerekir.

Kontrol : Pilates metodunda kontrol çok önemlidir. Kontrol için bedenin iyi dinlenmesi ve hareketlerin gösterildiği şekilde uygulanması, olası sakatlıkların önlenmesi gerekir.

Merkezleme : Pilates Metodu’nda ,doğru hareket sanatlarında olduğu gibi merkez, göbek, bel ve kalça çevresidir. İç organları ve omurgayı yerinde tutan kas sistemlerini içerir. Merkezleme, üst bedenin stabilitesini ve esnemeyi, uzamayı sağlar.

Akıcı hareket : Hareketler acele edilmeden, her noktadan tek tek geçerek ama aynı zamanda hiç duraksamayarak yapılmalıdır. Kesinlik : Hareketler belirsizce değil, hakkı verilerek tam yapılmalıdır. Hareket sekansları birbirleri içinde ve birbirleri arasında koordine olmalıdır.

Nefes : Nefes alıp verme, panik olmadan sırtın arkasına ve altına derin nefes alıp bütün nefesi tamamıyla dışarı üflemek yoluyla olmalıdır. Böylece, nefes tamamen boşaltılıp, kan temizlenmiş olur.


Not: Atölyelerimiz ücretsizdir.
duslerakademisi.org bir Alternatif Yaşam Derneği projesidir.
ayder.org..tr | socialinclusionband.org | alternativecamp.org | bestbuddiesturkey.org

Kullanım Şartları
Ayder - Alternatif Yaşam Derneği Alternatif Kamp Düşler AKademisi Best Buddies Türkiye