Logo: Düşler Akademisi , Türkiye Vodafone Vakfı, UNDP, Devler Planlama Teşkilatı, Alternatif yaşam derneği, Beşiktaş Belediyesi, Ataşehir BelediyesiATÖLYELER


HABERLER
DUYURULAR Düşler Akademisi 15 Ekim Cumartesi günü 'Açık Kapı' etkinliği ile Yeni Eğitim Dönemine başlıyor.

9 Ekim Pazar, 11:00-17:00 saatleri arasında, 'Engelliye Doğru Yaklaşım Eğitimi' Ataşehir Merkez Binamızda yapılacaktır.T

8 Ekim Cumartesi,11:00-17:00 saatleri arasında 'Gönüllülük' Eğitimi,

SİB Cahit Berkay

Social Inclusion Band Sahnede...

SIB Rock'n'Coke ta sahne aldı...


 
E-BÜLTEN KAYIT
E-Posta:


Ayder hakkında

Ayder (Alternatif Yaşam Derneği) Hakkında

Alternatif Yaşam Derneği, 2002 yılında Ercan Tutal tarafından kurulmuştur. Tutal, engelli ve sosyal dezavantajlı bireylere yönelik projelerinin ilkini 1998 yılında “Dalmak Özgürlüktür” ile gerçekleştirmiştir. “Dalmak Özgürlüktür” projesinin 2001 yılında çekilen “Kızıldeniz belgeseli” çok ses getirerek ulusal ve uluslar arası alanlarda pek çok ödüle layık görülmüştür. Ercan Tutal, çalışmalarına 2002 yılında “Alternative Camp” projesi ile devam etmiştir. Alternative Camp projesi’nin de çok başarılı olması ve bir projeden öteye geçip bir kimliğe bürünmesi ile doğan tüzel kimlik ihtiyacı sonucu Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) kuruldu.

Alternatif Yaşam Derneği, Türkiye’deki engellilere ve bütün dezavantajlı gruplara yönelik “Engellilik” olgusuna alternatif çözümler öneren, yenilikçi ve sürdürülebilir projeler üreterek, “Engelsiz Türkiye”ye doğru giden yolda üzerine düşen görevleri yerine getirmektedir.

Ayder’in temel amacı; engelli ve sosyal dezavantajlı bireylerin sosyal hayata tam ve eşit katılımını teşvik eden, destekleyen ve arttıran projeleri hayata geçirmektir. Bu projelerini, hayatın her alanında; eğitim, kültür, spor, turizm, sağlık ve sosyal içerikli konulardan seçerek engelli ve sosyal dezavantajlı bireyleri toplumsal yaşama bağımsız olarak katılabilen, aktif ve üretken bir çoğunluğa dönüştürür.

Alternatif Yaşam Derneği, toplum içerisinde engelli haklarının bilinirliğinin arttırılması ve engelliliğe dikkat çekmek ile ilgili çalışmalarda da bulunmaktadır. Bu nedenledir ki “engellilik hakları bildirgesini yayımlarak, duyurulması konusunda çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

Ayrıca AYDER, UN (United Nations-Birleşmiş Milletler) "Global Compact (Küresel İlkeler)" sözleşmesini imzalayan ilk sivil toplum örgütüdür. AYDER bu sözleşmeyi imzalayarak, kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımında olan kurumlarla birlikte kalıcı ve gerçek toplumsal dönüşüm hedefli girişimlere adaylığını sergilemiştir.

Alternatif Yaşam Derneği, toplumda sosyal sorumluluk bilincinin geliştirilmesi için projelerinin hemen hepsini gönüllülük temelleri üzerine kurgulamaktadır. AYDER’in projelerinde 1.500’ü aşkın uluslar arası gönüllü yer almıştır. Yaptıkları gönüllü görevleri ile herbiri hem kariyer yolculuklarında hem de hayata bakışlarında dönüm noktası yaşamaktadırlar.

http://www.ayder.org.tr/
duslerakademisi.org bir Alternatif Yaşam Derneği projesidir.
ayder.org..tr | socialinclusionband.org | alternativecamp.org | bestbuddiesturkey.org

Kullanım Şartları
Ayder - Alternatif Yaşam Derneği Alternatif Kamp Düşler AKademisi Best Buddies Türkiye