Logo: Düşler Akademisi , Türkiye Vodafone Vakfı, UNDP, Devler Planlama Teşkilatı, Alternatif yaşam derneği, Beşiktaş Belediyesi, Ataşehir BelediyesiATÖLYELER


HABERLER
DUYURULAR Düşler Akademisi 15 Ekim Cumartesi günü 'Açık Kapı' etkinliği ile Yeni Eğitim Dönemine başlıyor.

9 Ekim Pazar, 11:00-17:00 saatleri arasında, 'Engelliye Doğru Yaklaşım Eğitimi' Ataşehir Merkez Binamızda yapılacaktır.T

8 Ekim Cumartesi,11:00-17:00 saatleri arasında 'Gönüllülük' Eğitimi,

SİB Cahit Berkay

Social Inclusion Band Sahnede...

SIB Rock'n'Coke ta sahne aldı...


 
E-BÜLTEN KAYIT
E-Posta:

SIB Rock'n'Coke ta sahne aldı...


"Sanat-çı engel tanımaz!" sloganı ile yola çıkıp, alternatif yenilikçi bir modelin öncülüğünü yapan Social Inclusion Band Rock'n Coke'da!

16-17 Temmuz 2011 tarihlerinde düzenlenecek olan Rock'n Coke Festivali kapsamında Social Inclusion Band, Coca-Cola Zero Sahnesi'nde sahne alacak. Düşler Akademisi'nde 2008'den bu yana sanat eğitimi alan engelli ve sosyal dezavantajlı öğrenciler ile gönüllü müzisyenlerden oluşan Social Inclusion Band 16-17 Temmuz 2011'de Rock'n Coke'da sahne alıyor.

Kış sezonu boyunca Babylon konserleriyle adından sıkça söz ettiren grup daha önce de Akbank Caz Festivali gibi büyük organizasyonların yanı sıra bu sene İKSV Caz, Efes One Love gibi İstanbul'un önemli festivallerinde sahne alarak performanslarıyla göz doldurdu.

Sanatın ve müziğin engel tanımadığını tüm Türkiye' ye gösteren Social Inclusion Band Rocke'n Coke'da da farklı yorumlarıyla müzikseverlere unutulmaz bir deneyim yaşatacak.

Düşler Akademisi'nde çeşitli sanat dallarında ücretsiz eğitim alan gençlerin böylelikle hem sosyal hayata katılmaları hem de sanat alanında kariyer sahibi olmaları hedefleniyor. Social Inclusion Band Düşler Akademisi projesinin ulusal düzeyde ses getiren en önemli meyveleri arasında yer almaktadır. Önümüzdeki dönemde de gerçekleştireceği yeni uygulamalarla bu alanda öncü rolünü devam ettirecek.

Düşler Akademisi Hakkında: Düşler Akademisi, engelli ve sosyal dezavantajlı gençlerin sosyal hayata katılımını ve meslek edinmelerini desteklemek için Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) tarafından ortaklaşa geliştirilen ve Türkiye Vodafone Vakfından sağlanan proje hibesiyle hayata geçirilen bir projedir.

Düşler Akademisi, yerel yönetimler (Ataşehir, Beşiktaş ve Kadıköy Belediyeleri) tarafından tahsis edilen mekânlarda eğitimlerini gerçekleştirmektedir. Engelli ve sosyal yönden dezavantajlı gençlere konusunda uzman eğitmenler tarafından ücretsiz olarak kültür ve sanat eğitimlerinin verildiği uluslar arası bir sosyal sorumluluk projesi olan Düşler Akademisi, ritim, dans, drama, film, fotoğraf, DJ, enstrüman, resim, tasarım atölyelerinden oluşuyor.Proje, 2009 Altın Pusula, 2011 This is Social Innovation ödüllerini almış olup UNDP insani kalkınma raporunda örnek proje olarak yer almıştır.

 www.duslerakademisi.org

duslerakademisi.org bir Alternatif Yaşam Derneği projesidir.
ayder.org..tr | socialinclusionband.org | alternativecamp.org | bestbuddiesturkey.org

Kullanım Şartları
Ayder - Alternatif Yaşam Derneği Alternatif Kamp Düşler AKademisi Best Buddies Türkiye