Logo: Düşler Akademisi , Türkiye Vodafone Vakfı, UNDP, Devler Planlama Teşkilatı, Alternatif yaşam derneği, Beşiktaş Belediyesi, Ataşehir BelediyesiATÖLYELER


HABERLER
DUYURULAR Düşler Akademisi 15 Ekim Cumartesi günü 'Açık Kapı' etkinliği ile Yeni Eğitim Dönemine başlıyor.

9 Ekim Pazar, 11:00-17:00 saatleri arasında, 'Engelliye Doğru Yaklaşım Eğitimi' Ataşehir Merkez Binamızda yapılacaktır.T

8 Ekim Cumartesi,11:00-17:00 saatleri arasında 'Gönüllülük' Eğitimi,

SİB Cahit Berkay

Social Inclusion Band Sahnede...

SIB Rock'n'Coke ta sahne aldı...


 
E-BÜLTEN KAYIT
E-Posta:

2011  |  

Nisan |  Mayıs |  Haziran |  Temmuz |  Ağustos |  Eylül |  Ekim |  Kasım |  Aralık | 

 
E-BÜLTEN 2011 - Aralık


2011 - SOCIAL INCLUSION BAND 3 ARALIK 2011 ŞEBNEM FERAH’LA VODAFONE FREEZONE KONSERİNDE.

Yolculuklarına 2009 da başlayan Social Inclusıon Band başarı grafiğini hızla yükseltmeye devam ediyor. Müziğin engelsizce yükselen sesini günden güne daha geniş kitlelere duyuran grup en sonki performansını Şebnem Ferah Vodafone Freezone Konseri’nde sergiledi. Hayko Cepkin’nin de konuk sanatçı olarak şarkılarını seslendirdiği konserde Social Inclusıon Band ön grup olarak sahne aldı.3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne yakışır muhteşem bir performans sunan Social Inclusıon Band yaklaşık 6000 kişiyi enerjisine hayran bıraktı. Mekanı dolduran kalabalık ;Timbalde Şilay Turhan, darbukada Orhan Kıvılcım, bongoda Ezgi Polat, djembede Emir Murat Vatansever, surdoda Tolga Tungur ve gönüllü profesyonel müzisyenlerden oluşan kemik kadrosunu tanıtan Yekta Kopan’ın özel sunumunu coşkuyla karşıladı.Grup üyelerinden Şilay’ın seslendirdiği Şebnem Ferah’ ın İnsanlık parçası seyircilerin büyük tezahüratıyla karşılandı. Bunun yanı sıra Grup kendine ait soundlarla yeniden düzenlenmiş bir halk şarkısı olan Derule ve Born to Be Wİld şarkılarını da benzersiz ve dikkat çekici bir yorumla canlı olarak seslendirdi.


2011 - SOMEONE ELSE’S ICE CREAM DÜŞLER AKADEMİSİ İÇİN ÇALDI !

Someone Else's Ice-creams grubu 15 Aralık 2011 Perşembe günü Küba Bar'da DÜŞLER AKADEMİSİ yararına sahne aldı. Dj Matto Kemal Mallı’nın eğitimindeki Düşler Akademisi Rap Grubunun da sahne aldığı geceye tüm düş gönüllüleri de destek oldu. Yaklaşık 100 kişilik katılımcının olduğu gecede Düşler Akademisi performansları izleyicilerden tam not aldı.


2011 - AYŞE ARMAN’IN DÜŞLER AKADEMİSİ ZİYARETİ

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ayşe Arman 13 Aralık Salı Günü Düşler Akademisi’ni ziyaret etti. Ritim, Dans ve Resim atölyelerinde vakit geçiren Arman, öğrenci ve velilerle yakından ilgilendi. Düşler Akademisi dans atölyesi öğrencilerinin kısa bir dans şovu performansından sonra Ayşe Arman da öğrencilerle birlikte dans etti. AYDER Yön.Kur.Bşk. ve Düşler Akademisi Proje Koordinatörü Ercan Tutal ile de röportaj yapan gazeteci DA’nın nasıl doğduğundan,alt projelerinden gelecek hedeflerine kadar sorular yöneltti. Düşler Akademisi ekibi ve öğrencilerine hayranlığını dile getiren Arman keyifli bir ziyaret geçirdi.


2011 - DÜŞLER AKADEMİSİ 2012 ALTERNATİF YILBAŞI PARTİSİ ROXY’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ !

Düşler Akademisi’nin her yıl düzenlemekte olduğu geleneksel yılbaşı partisi 26 Aralık Pazartesi akşamı Taksim Roxy’de gerçekleşti. Düşler Akademisi çatısı altında eğitim gören engelli ve sosyal dezavantajlı gençlerimizin, gönüllü ve gönüllü eğitmenlerimizle beraber katıldıkları gecede tüm katılımcılar gönüllerince eğlenip yeni yıla merhaba dedi. Ritim ve dans atölyeleri öğrencilerinin birer gösteri ile katıldığı gece de Social İnclusıon Band de sahne aldı. Gece de ayrıca Jam Session, Düşler Kumpanyası’nın hazırladığı “Grease” müzikalinden alıntılar, Düşler Rap grubu, DJ Gürdal Yağcı ve DJ Motto’nun canlı performanslarıda sergilendi.


2011 - ATAŞEHİR BELEDİYESİ DÜŞLER AKADEMİSİ ZİYARETİ

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan, Müfettiş Atilla Şahin ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Duygu Karacan, 27 Aralık Salı günü Düşler Akademisi'ni ziyaret ettiler. Yeditepe Üniversitesi’nin Gönüllülük Eğitimine de katılarak eğitimlerin içeriklerinden, Düşler Akademisi proje gerekçe ve hedeflerinden konuşarak proje ekibinden bilgi aldılar. Projeye inancını ve memnuniyetini dile getiren İlgezdi; Çağdaş bir toplum olabilmenin en büyük ilkesinin, vatandaşların hiçbir ayırıma uğramadan kaliteli yaşam olanaklarını kolayca ve eşitçe yaşayabilmesi olduğunu vurgulayarak projenin sürdürülebilir olması için belediyenin ilgi ve desteklerinin devam edeceğini belirtti.


2011 - DÜŞLER AKADEMİSİ BİNASI’NDA YILBAŞI PARTİSİ !

Türkiye Vodafone Başkanı Hasan Süel , Vodafone çalışanları ve gönüllülerinin de katılımıyla 29 Aralık günü Düşler Akademisi Batı Ataşehir Binası’nda öğrenci ve velilerle yılbaşı partisi düzenlendi. Düşler Akademisi 4.yılına özel pasta keserek kutlama yapan öğrenciler saatlerce dans edip eğlenerek 2012’ye merhaba dedi.
duslerakademisi.org bir Alternatif Yaşam Derneği projesidir.
ayder.org..tr | socialinclusionband.org | alternativecamp.org | bestbuddiesturkey.org

Kullanım Şartları
Ayder - Alternatif Yaşam Derneği Alternatif Kamp Düşler AKademisi Best Buddies Türkiye