|

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2022 (Toplanın Gençler)

Öğrenciler için en avantajlı, en yüksek puanlı kredi kartlarını araştırdım. Tüm bankaların kredi kartlarını karşılaştırıyor ve size en uygun kredi kartını buluyoruz. Toplamak!

Merhaba sevgili öğrenciler! 👋 Toplanın, sizin için en avantajlı kredi kartını biz bulalım. Bu yazımda öğrencilere kredi kartı veren bankalar arasından en avantajlı ve en iyi kredi kartını seçebilmeniz için çok sağlam bir araştırma yaptım. Bu sebeple sayfamızda tüm bankaların öğrenci kredi kartlarını inceledik. (Oldukça yorucuydu.)

Bu kartlar; Avantajlı özellikleri, yıllık ücretlerini, başvuru için yaş sınırlarını, puan biriktirme olanaklarını ve SMS başvurusunun aşamalarını tek tek not ettik.

Ama sana bir ipucumuz var! Kredi kartı başvurusu yaparken asla tüm bankalara aynı anda gitmeyin. Çünkü ne kadar çok başvuru yaparsanız, kredi kartı alma şansınız o kadar azalır. Halihazırda öğrenci kredisi veya bursu alıyorsanız, her banka size bir kredi kartı verecektir. Bu kartların limiti 1.000 TL civarındadır. Mesela ben öğrenciyken öğrenci kredisi veya burs almadım ama yine de 1.000 TL limitli kredi kartı verildi.

Kartın onaylanması zor değil. Bu yüzden hangi kartı alacağınızı dikkatlice seçmelisiniz. Şimdi lafı fazla uzatmadan öğrenci kredi kartı veren bankalar listesine geçiyorum ve FULL liste olarak yayınlıyorum.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2022:

  1. Bonus D-Ücreti (Denizbank)
  2. Gençlik Bonusu (BBVA Garantörleri)
  3. ÜniversiteTEB Bonusu (TEB)
  4. Massimo genç (ve banka)
  5. Axess Kampüs Modu (Akbank)
  6. Kart gibi (Vakıfbank)
  7. BankKart Genç (Banca Ziraat)
  8. Oyun Kağıdı (Yapı Kredi)
  9. Enpara kredi kartı
  10. HSBC kampüsü

Ayrıca, ‘Öğrenci kredisi veriyorlar mı?’ Eğer öyleyse, bu soruyu öğrencilere kredi veren bankalar bölümünde cevaplamaya çalıştık. Öğrenim kredisi şartlarını, faiz oranlarını ve bankaların başvuru adreslerini sıraladık.

1.Denizbank / D-Şarj Bonus

Kart Programı: Bonus (1 Bonus= 1 TL)
Yıllık Kart Ücreti: 3.5TL
Kart Yaş Sınırı: 18+
SMS ile Başvuru: DSARJ yaz boşluk bırak TC Kimlik Numaranı yaz ve 3280‘e mesaj gönder.

D-Şarj Bonus kredi kartları, tamamen sizin harcama alışkanlıklarınıza göre tasarlanmış öğrenci kredi kartlarıdır. Bu kredi kartı ile Bonus Card’ın tüm ayrıcalıklarına sahip olursunuz.En çok puan kazandıran öğrenci kredi kartları arasındadır.

Ülkemizde veya yurt dışında yaptığınız her alışveriş için puan kazanırsınız. Kartınızı aldıktan sonra 6 ay boyunca ayda 200 TL harcama sözü verirseniz 10 TL değerinde bonus puan kazanırsınız. Türkiye’deki bar ve restoranlarda yapacağınız tüm harcamalarınızda %10 indirim uygulanır. Ancak bu kampanya aylık sadece 20 TL indirim limiti ile sınırlıdır. Tek seferde 10 TL. Hafta sonu alacağınız sinema veya tiyatro biletleri için aynı indirim kampanyası ve aynı indirim tutarı geçerlidir.

D-Charge Bonus, e-ticaret harcamalarında %10’a varan indirim sunuyor. Yine de bu indirimden aylık maksimum 5 TL’ye kadar yararlanabilirsiniz. İlk kart başvurunuz ile 200 TL’ye kadar bonus puan kartınıza yüklenir.

İncelemem: Özellikleriyle çok güzel bir kart. Ama aylık indirim tutarları daha yüksek olsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Bir sonraki kartımıza geçelim.

2.Bonus Genç – Garanti Bankası

Kart Programı: Bonus (1 Bonus= 1 TL)
Yıllık Kart Ücreti: Yok / Beleş 🙂
Kart Yaş Sınırı: 18 – 25
SMS ile BaşvuruGENC yaz boşluk bırak TC Kimlik Numaranı yaz ve 3340‘a mesaj gönder.

Öğrenciler arasında en avantajlısı “En kolay elde edilen kredi kartı!” kart olarak bilinir. Gerçekten de, kartın birçok özelliği ve avantajı var. Ayrıca daha önce önerilen kampanyaları Bonus Flash uygulamasını indirerek de takip edebilirsiniz.

Restoran ve kafe harcamalarınızda 35 TL’ye varan indirimlerden yararlanabilirsiniz. Oyunsever öğrencilere Steam’de 30 TL ve üzeri harcama yapanlara 15 TL değerinde bonus puan verilmektedir. Harcamalarınızı Bonus Genç kredi kartınız ile QR ve mobil ödeme ile öderseniz kazanacağınız Bonus puanlara ek olarak %5 Bonus kazanabilirsiniz.

Ekstrenizi geç fonksiyonu ile 1 ay sonra ekstrenizi ödeyebilirsiniz. Taksitlendirme imkanını kullanarak %1,89 faiz oranı ile 12 aya kadar nakit avans kullanabilirsiniz. (İşlem ücreti alınmaz.) Anlık özel kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Bu kampanyaları takip etmek için yukarıda verdiğim uygulamayı indirmeniz yeterli.

3.ÜniversiTEB Bonus Card – TEB

Kart Programı: Bonus
Yıllık Kart Ücreti: 11 TL
Kart Yaş Sınırı: 18+ (En az 4 yıllık fakülte okumak gerekiyor.)
Başvuru: TEB’in resmi internet sitesi üzerinden başvuru için tıklayınız.

Hafta sonu sinema ve tiyatro biletlerinde %50 indirim var. Elbette bu indirimden yararlanmak için hafta içi 50 TL ve üzeri harcama yapmanız gerekiyor. Kredi kartı kampanyalarını takip etmeniz durumunda size özel avantajlı kampanyalar sunulmaktadır.

Tüm harcamalarınız için taksitli veya nakit olarak Bonus kazanabilirsiniz. Hem ulusal hem de uluslararası harcamalar için Kazanç Primleri. UniversiTEB öğrenci kredi kartı sahipleri, çek hesapları için hesap işletim ücreti ödemezler.

4. Maximum Genç – İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı

Kart Programı: Maximum (1 MaxiPuan, 1 TL)
Yıllık Kart Ücreti: Yok
Kart Yaş Sınırı: 18 – 25
SMS Başvuru: GENC yazıp boşluk bırakın ve TC kimlik numaranızı yazarak 4402‘ye mesaj gönderin.

Maximum Genç kredi kartı başvurusunda üniversite mezunu olma şartı aranmaz. 18-25 yaş arası genç işçiler de bu kredi kartına başvurabilir. Öğrencilere tanınan kredi kartı limiti 2.000 TL’ye kadar çıkabilir.

Maximum kart sahibi öğrenciler nakit avansı limitlerinin %50’sine kadar taksitler halinde kullanabilirler. Genç işçiler maksimum limite kadar taksitli nakit avans kullanabilirler. Kısacası öğrenciye yün muamelesi yapılıyor… 🙂

Nakit ödemelerinizi daha sonra taksitlendirme imkanını kullanarak taksitli yapabilirsiniz. Size özel kampanya ve indirimleri takip etmek için Maximum Mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

5.Axess Kampüs Modu – Akbank

Kart Programı: 1 chip-para = 1 TL
Yıllık Kart Ücreti: Yok (İlk yıl için)
Kart Yaş Sınırı: 18 – 30
Başvuru: İnternet sitesi üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Buradaki sayfadan formu doldurabilirsiz.

Türkiye’de en çok tercih edilen kredi kartlarından biri Axess’tir. Birçok kampanya ve indirim sağlar.

Kampanyalar, kart başvurusunda bulunurken öğrenci kartını ibraz eden 18-30 yaş arası Axess Classic kredi kartı sahiplerine açıktır.

3 aya varan taksitlerle kullanacağınız nakit avanslardan faizsiz ve faizsiz yararlanabilirsiniz. Fatura bölme fonksiyonu ile faturayı 2 veya 3 taksitle ödeyebilirsiniz. Çevrimiçi alışveriş yaptığınızda ek %3 Chip-Money tasarrufu yapabilirsiniz. Pek çok indirim ve promosyonu olan bir kredi kartı olduğu için almanızı tavsiye ederim.

6.Like Card – Vakıfbank

Kart Programı: 2 World Puan üye iş yerlerinde 1 kuruş değerindedir.
Yıllık Kart Ücreti: 13 TL (Bu ücret 28 yaş altı için geçerli.)
Kart Yaş Sınırı: 18+
SMS Başvuru: LIKE yazıp boşluk bırakın TC kimlik numaranızı yazın 5724’e mesaj gönderin.

Vakıfbank World kredi kartı ile nakit ödemelerinizi 12 aya varan taksitlerle ödeyebilirsiniz. 1 yıl boyunca aylık 1.000 TL harcama taahhüdünüze 75 TL, 1.500 TL taahhüdünüze 100 TL ve 2.000 TL taahhüdünüze 150 TL indirim uygulanmaktadır.

Like Kart World, kredi kartı özelliklerine sahip bir kredi kartıdır. Böylece dünya kampanyalarının çoğundan yararlanabilirsiniz.

7.BankKart Genç – Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı


Kart Programı: Bankkart Lira
Yıllık Kart Ücreti: Ücretsiz
Kart Yaş Sınırı: 18 – 26
SMS Başvuru: GENC BANKKART yazıp 5724’e mesaj gönderin.

Bildiğiniz gibi BankKart Genç kart okul kredisi veya bursu alan tüm öğrencilere verilmektedir. Ancak bu kartın kredi kartı fonksiyonunu aktif hale getirmeniz gerekiyor. BankKart Genç kredi kartı fonksiyonunu aktif hale getirmek için size en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir.

BankKart Genç kredi kartı ile harcama yaparak puan kazanabilirsiniz. Kazanılan puanları bağlı satıcılarda harcayabilirsiniz. Nakit avansı limitiniz dahilinde taksitler halinde çekebilirsiniz. Aynı kartta hem banka hem de kredi kartlarını kullanabilirsiniz. BankKart hakkında detaylı bilgi için bu sayfayı inceleyebilirsiniz.

8.Play Kart – Yapı Kredi

Kart Programı: World
Yıllık Kart Ücreti: Ücretsiz
Kart Yaş Sınırı: 18-26
SMS Başvuru: PLAY yazıp boşluk bırakın TC Kimlik Numaranızı yazın 4421’e gönderin.

Cep harçlığı oyna özelliğini kullanarak 2 güne kadar faiz veya ücret ödemeden nakit avans kullanabilirsiniz. World Kart kampanyalarının ve indirimlerinin çoğundan yararlanabilirsiniz. Yapı Kredi, en basit öğrenci kredi kartı sunan bankalar arasında yer almaktadır. Öğrenci kredi kartları için maksimum limit 1.300 TL’dir. Bu sınır, kefilsiz başvurular için geçerlidir. Kefil ile çalışıyorsanız veya başvuruyorsanız, yüksek limitli öğrenci kredi kartı da alabilirsiniz. Kartın birçok özelliği ve teklifi var. yapikrediplay.com.tr adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sonuç:

Seç, beğen, uygula… Öğrenci kredi kartları böyle oluşturuldu. Yazımızda kartların temel özelliklerinden bahsetmiştik. Elbette kartların özellikleri bunlarla sınırlı değil. Ama dikkat çekici özelliklerinden bahsetmeyi tercih ettim.

Harcama alışkanlıklarınıza göre hangi kartın size en uygun olacağına kendiniz karar verebilirsiniz. En yüksek puana sahip Kredi Kartları bölümünü de incelemenizi öneririm. Aşağıda kartlar hakkında sorulabilecek bazı soruların cevaplarını listeledim. Herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bana e-posta gönderebilirsiniz. Bilgim ve araştırmam dahilinde size cevap vermeye çalışacağım.

Öğrenci evlerine uygun internet ev kampanyalarına göz atmak isterseniz, Vodafone Öğrenci Evi internet paketlerini inceleyebilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu İçin Sorular:

Öğrenci kredi kartına kimler başvurabilir?
Bu sorunun cevabı bankadan bankaya değişir. Örneğin İş Bankası üniversite öğrencisi olmayan gençlere kredi kartı verirken, TEB 4 yaşındaki fakülte ve mezunlara kredi kartı vermektedir.

Kredi kartı başvurularında kefil gerekli midir?
Hem evet hem hayır. Yüksek limitli kredi kartı almak istiyorsanız ek gelir sahibi olmanız veya kefil sağlamanız gerekebilir.

Karta başvurmak için hangi belgeler gereklidir?
Öğrencilere kredi kartı veren bankalar genellikle sadece öğrenci belgesi talep etmektedir. Tabii yüksek limitli kredi kartı istiyorsanız gelir belgesi veya kefil de isteyebilirler. Bu tamamen bankanın talebine bağlıdır.

Kartımı nereden alabilirim?
Talebinizin onaylanması durumunda kartınız belirttiğiniz adrese kurye ile gönderilecektir. Bu adres KYK yurdunda, özel yurtta veya ev adresi olabilir.

Dipnot: Bir önceki yazımızda gelir belgesiz kredi veren bankaları incelemiş ve konuya son noktayı koymuştuk. Geliriniz olmadan kredi almanın yollarını bulmaya çalıştık.

Diğer ilgili sayfalar:

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.