Türkçe Anasayfa Go to the English version of this site

DÜŞLER AKADEMİSİ AÇILIŞI

Açılış Fotoğrafları İçin Tıklayınız

DÜŞLER AKADEMİSİ proje tanıtım etkinliği 2 Kasım 2008 Pazar günü Santralistanbul'daki OttoSantral'de gerçekleşti.

Projenin konseptini daha iyi duyurabilmek için zengin bir program hazırlandı.

Birçok resmi, özel kurum ve kişinin desteği ile sürprizlerle dolu bir bilgi paylaşımı günü yaşandı.

Kısaca bu güzel günün aktörlerinden bahsetmek gerekirse;

MEKAN VE TEKNİK DESTEK :

* Otto Santral yönetimi en yogun çalışma günlerinden biri olmasına rağmen mekanı ve tüm teknik olanakları ücretsiz olarak proje hizmetine sundu.

TEKERLEKLİ SANDALYE PARKURU :

* İstanbul iç mimarlar odası başkanı Cenk Cakıl tekerlekli sandalye parkuru için platformları hazırlattı. BELMO firması ise Izmir'den kargo ile akülü sandalye gönderdi. TSD genel sekreteri Binnur Semiz parkurda kullanılmak uzere manuel sandalye getirdi. Tekerlekli sandalyeler bahçede hazırlanmış olan simulasyon parkurunda kullanıldı.

SUNUM :

* Sevgili GEVEZE yogun programına rağmen Pazar gününü Düşler Akademisi'nin daha iyi duyurulması için bize ayırdı.

GÖSTERILER :

* Alternative Camp eski gönüllüleri yepyeni bir projenin daha başlıyor olmasının heyecanı ile yeni ekibi yalnız bırakmayarak görevler üstlendi.

* İstanbul Dans Akademisi dansçıları Didem Atasoy ve Alper Özdemir etkinliğin muhteşem finalini herkesin hayranlıkla izlediği bir tango dans gösterisi ile yaptı, hem de gözleri bağlı olarak.

* POPULARE kurucuları Berlin'den gelip projenin uluslarası önemine vurgu yaptı ve Berlin - İstanbul Köprüsü için ilk adım atılmış oldu. İnteraktif performans sanatçısı Alfred Mehnert olağanüstü kvıraklıkla neredeyse hiç bir klasik enstrüman kullanmadan herkesin katılımcıi oldugu bir performans sergiledi.

* Düsler Akademisi Gönül Elçisi ve resim atölyesi eğitmeni genç çağdas ressam « Barış Sarıbaş » ve Izmir'den gelen değerli sanatçı « Sefkat İşleğen » paralel bir etkinlik yaparak çocukların katılımı ile resimler, mono printler hazırladılar. Bu ürünler katılımcılara hediye edildi.

BASIN :

* AYDER ve Türkiye Vodafone Vakfi PR ajansı Accord basın organizasyonu ve basın tanıtım malzemelerinin ilgililere ulaştırılması konusunda uyumlu bir çalışma sergileyerek, Düşler Akademisi ekibinin hazırladığı sürprizli bir basın dosyasını (mizika, t-shirt, ozel ajanda ve blind simulation bağı) dağıttılar.

* Haşmet Topaloğlu yönetimindeki Düşler Akademisi belgesel ekibi bütün etkinliği filme almakla beraber röportajlar yaparak proje gerekçelerini ve heyecanını kayıtlara aldı.

* AYDER ve REHA ISTANBUL gönüllüsü, serbest fotoğrafçı Ümit Zagli, etkinliğin fotoğraflarını çekti.

* Bilgi Üniversitesi sinema -TV ekibi etkinliğin bütün öğrencilere aktarılabilmesi ve gönüllülüğün teşvik edilmesi için özel haber cekimleri yaptı. Röportajlarla projenin gerekçeleri ve konsept detaylarını kayıtlara aldılar.

LOJISTIK DESTEK :

* Yağmur Çocuklar özel eğitim merkezi katılımcıların mekana getirilmesinde destek oldu.

Beşiktas Belediyesi etkinlik malzemelerinin depolara taşınması için araç sağladı..

ORGANIZASYON :

* Etkin tanıtım organizasyonun bütün aşamalarında hep en önde rol oynadı ve özenli çalışma prensibi ile etkinliğin ve projenin kalitesini pekiştirdi. Fol&Yumurta’nın “Blind Spot” – “Kör Nokta” ismiyle tasarladığı t-shirt tüm katılımcılara dağıtıldı.

KURUMSAL DESTEKÇiLER :

* DÜŞLER AKADEMİSİ'nin kurumsal destekçileri Türkiye Vodafone VakfI, UNDP ve Beşiktas Belediyesi yetkililerinin lansman günü tüm program boyunca mekanda hazır bulunması ile çok özel bir başlangıç yapılmış oldu.

* Kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin çapraz sektörel iletişimin en güzel buluşması olduğunu gösteren bu katılımcı yaklaşım, Düşler Akademisi projesinin öncü ve örnek bir model oluşturacağının da habercisiydi.

E-Posta Listesi

Servis Saatlerimiz
Logo: Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi.