İş Bankası Kartını İnternet Alışverişine Açma (Videolu)

İş Bankası Maximum kredi veya banka kartını internetten alışverişe açmanın birçok yolu vardır. Bu yöntemleri bu yazıdan videolar ve resimlerle öğrenebilirsiniz.

BDDK’nın önceki dönemlerde aldığı kararın ardından banka kartları ve kredi kartları artık internetten alışveriş yapması yasak bir şekilde kullanıcıya teslim ediliyor. İstisnasız tüm bankalarda durum böyledir.

Siz değerli ziyaretçilerimiz için yapmış olduğumuz araştırma sonucunda internetten alışverişe açılmanın yollarının bir listesini yayınladık.

Bilgi: Yazımızın sonunda internette güvenli alışveriş için bir tüyomuz var. Bunu da okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

İşCep Üzerinden İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki görselleri takip ederek e-ticareti saniyeler içinde açıp kapatabilirsiniz. Bu adımları video formatında izlemek için yazımızın sonundaki videoyu izleyebilirsiniz. Öncelikle İşCep uygulamasına giriş yapın. Daha sonra aşağıdaki resimde yeşil kutu içerisinde yer alan menü bölümüne tıklayın.

Menü kısmına tıkladıktan sonra aşağıdaki görseldeki gibi kartlar kısmına tıklayıp giriş yapınız.

Kartlar bölümüne girdikten sonra aşağıdaki ekran görüntüsü sizi karşılayacaktır. Burayı aşağı kaydırarak kart ayarları bölümünü bulun ve üzerine tıklayın.

Kağıt ayarlarına girdikten sonra aşağıdaki gibi ayarlar sekmesi açılacaktır. Burada, Kullanım tercihleri ​​bölümüne tıklayın.

Kullanım tercihleri ​​bölümüne girdikten sonra aşağıdaki ulusal ve uluslararası çentikleri mavi olarak açın. İnternet alışverişlerinde kapatmak için bu çentikleri aynı şekilde gri konuma getirmeniz yeterlidir. Bu adımları takip ederek İş Bankası kartınızı veya kredi kartınızı internet alışverişlerine açabilirsiniz.

Maksimum kredi kartınızı nasıl açabileceğinizi ve internetten alışveriş yapabileceğinizi aşağıdaki adımlardan sırasıyla ve madde madde yazdık.

SMS ile İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi veya banka kartınızı internet üzerinden alışverişe açmak için SMS göndermeniz yeterlidir. İnternet alışverişine açmak istediğiniz kartınız için yapmanız gereken işlemler;

Telefonunuzun mesaj bölümüne SANALONAY yazıp bir boşluk bırakarak kartınızın son 6 hanesini yazıp 4402’ye mesaj göndermeniz yeterli. Bu şekilde hem banka kartınızı hem de kredi kartınızı online alışverişe açabilirsiniz. Saniyeler içerisinde açma kapama işlemlerini aşağıdaki şekillerde de gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası İçin Yararlı Sayfalar:

İnternet Alışverişine Açma veya Kapatma İşleminin Diğer Alternatifleri

  1. Maximum Mobil: Uygulamaya giriş yaptıktan sonra Kartlarım ›Kart seçimi›Kart ayarlarım ›İşlem izinleri bölümündeki adımları takip ederek kredi kartınızı e-ticarete açabilirsiniz.
  2. İnternet Şubesi: isbank.com.tr adresinden kişisel internet şubenize giriş yapın. Ardından Kartlarım ›Kart Ayarlarım› Kullanım Tercihlerim ›Kart Seçimi› Online Alışveriş adımlarını takip ederek online alışveriş kartınızı açabilirsiniz.
  3. Müşteri Hizmetleri: İnternet üzerinden 0850 7240724 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak da kartınızı açabilirsiniz.
  4. E-ticaret açmak için İş Bankası şubelerine de gidebilirsiniz.

Güvenli internet alışverişi için önemli bir ipucu

Online alışverişlerinizi daha güvenli hale getirmek için sanal kart kullanabilirsiniz. Sanal kartlar, orijinal kartlarınıza bağlı olan ve fiziksel olarak var olmayan kartlardır.

Online alışveriş için tasarlanmış sanal kartlara mobil bankacılık veya internet şubesi üzerinden başvurabilirsiniz.

Sanal kart sahipleri online alışverişlerinde orijinal kart numaralarını paylaşmak zorunda değildir. Alışveriş yapmadan önce sanal kartınıza para aktarabilir ve bu limit dahilinde alışverişlerinizi güvenle yapabilirsiniz.

Sanal kartların güvenli olmasının ana nedeni, limitlerinin olmamasıdır. Yani oluşturduğunuz sanal kartlar sıfır limit ile açılır. Massimo kredi kartınıza bağlı olarak sanal kartınızla yaptığınız alışverişlerden puan kazanırsınız.

İş Bankası kredi kartını internetten alışverişe açma adımları ile ilgili sorularınızı aşağıdaki bölümden bize sorabilirsiniz. Güvenli alışverişler dileriz.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.