İş Bankası Günlük Para Çekme Limiti (Kartlı / Kartsız)

İş Bankası para çekme limiti ile ilgili tüm güncel bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Kartlı ve kartsız (QR), dolar ve euro para çekme limitlerini tek tek yazıyoruz.

İş Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

2022 yılında İş Bankası ATM’lerinden günlük çekim limiti 5000 TL’dir. Çekebileceğiniz minimum tutar 10 TL’dir. Bu limit sadece banka kartınız ile yapacağınız işlemler için geçerlidir.

QR kod veya Bluetooth ile ATM’lerden para çekme limiti 3000 TL’dir. Kartlı ve kartsız çekim limitleri günlük toplam 8.000 TL’dir. Günlük para çekme limitleri 00:00’dan sonra tekrar aktif hale gelir. Yani 00:00’dan sonra para çekebilirsiniz.

Dolar ve Euro Çekme Limiti Ne Kadar?

Döviz ile ödeme yapabilen İş Bankası ATM’lerinden kartınızla günlük 800 dolar ve euro çekebilirsiniz. Çekmek istediğiniz para birimi İngiliz Sterlini ise 800 ABD Doları karşılığı çekebilirsiniz.Döviz çekmek için alt limitler 100 USD, 50 EUR, 20 GBP’dir.

Bilgi: TC kimlik numarasına sahip kartsız hesaba para yatırma limiti günlük 18.000 TL’dir.

Ticari Hesapların Para Çekme Limiti Ne Kadar?

İş Bankası ATM’sinden iş hesapları için günlük ücretsiz nakit çekme limiti de 5.000 TL’dir. Kartsız çekim limiti 2000 TL’dir.

Cebe Havale Limitleri Ne Kadar?

Mobil para transferi ile belirli bir hesaptan size para gönderilmişse, günlük 500 TL, haftalık 1.000 TL ve aylık 1.500 TL transfer edebilirsiniz.

Dilerseniz tanımlı ek hesabınızdan 12 aya kadar vade ile cari hesabınıza para çekebilirsiniz. Tüm detaylar için İş Bankası Ek Hesap bölümüne gidebilirsiniz.

İş Bankası Para Yatırma ve Transfer Limitleri:

İşlemÜst Limit
Havale200 Bin TL
EFT200 Bin TL
Cebe HavaleGünlük: 500 TL Haftalık: 1.000 TL, Aylık: 1.500 TL
Döviz Alış Satış Limiti300 Bin USD
Şans Oyunlarına Para Yatırma10 Bin TL
Siri ile Havale İşlemi500 TL (İşlem başı)
Kimlik Bilgileri ile Kartsız Para Yatırma18 Bin TL
Kartlı Para Yatırma İşlemi350 Bin TL
Kartlı Döviz Para Yatırma3.000 USD/UER/GBP

İş Bankası Kartsız QR ile Para Çekme Nasıl Yapılır?

QR kod ile para çekmek için İşCep uygulamasını kullanıyor olmanız gerekmektedir. İşCep uygulamasına giriş yapın ve ekranın alt kısmında bulunan menü bölümüne tıklayın.

Açılan ekranda ‘Borç/Nakit Çekim’ butonuna tıklayın. Ardından Para çek’i tıklayın. Hangi hesaptan para çekmek istediğinizi seçin, çekmek istediğiniz tutarı yazın ve ‘Devam’ butonuna basın. Ardından telefonunuzun açık kamerasını ATM’deki QR koduna gösterin. Bu sayede ATM’den kartsız para çekme işlemini tamamlayabilirsiniz. Aşağıdaki videodaki adımları takip edebilirsiniz.

İş Bankası günlük para çekme limiti ve para yatırma işlemleri ile ilgili sorularınızı aşağıdaki bölümden bize iletebilirsiniz. Sorunuza en kısa sürede dönüş yapılacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.