İş Bankası Ek Hesap 2022 (Açma/Kapatma, Faiz Hesaplama)

İş Bankası Ek Hesap Nedir?

Ek hesap, mevcut Türk Lirası hesabınız için tanımlanmış bir hesap türüdür ve istediğiniz zaman harcayabilirsiniz. Kredili mevduat hesabı (KMH) olarak da bilinir. Tanımladığınız ek hesabınızdan çek hesabınıza; Fatura ödeyebilir, nakit çekebilir veya çevrimiçi alışveriş yapabilirsiniz.

Ödünç verilen bir ürün olduğu için günlük olarak belirli bir faiz oranı ile işlem görmektedir. Ek hesap açma, kapama, faiz hesaplama ve diğer tüm İş Bankası bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap Nasıl Açılır?

İş Bankası’nda ek hesap açmanın birkaç adımı vardır. Aşağıdaki görselleri takip ederek veya sayfamızın sonundaki videomuzu izleyerek bu adımları gerçekleştirebilirsiniz.

 • Öncelikle İşCep uygulamasına giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra ekranın alt kısmındaki menü simgesine tıklayın.
 • Buraya tıkladıktan sonra açılır menüden Hesap bölümüne tıklayarak sonraki sayfaya geçin.

Hesap bölümüne girdikten sonra Yeni Hesap Aç butonuna tıklayın ve açılan sayfada Ek Hesap bölümüne erişin.

Bu adımlardan sonra sizden ek hesap limiti, aylık gelir, faiz ödeme günleri gibi bilgileri girmeniz istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra Uygula butonuna tıklayarak İş Bankası ek hesap açma işlemini tamamlayabilirsiniz. Örnek olarak sizler için yaptığımız hesap açılış videosunu yazımızın sonuna ekledik. Ayrıca Altın ve Emanet hesap açılış detaylarına İş Bankası Hesap Açma sayfasından ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap Nasıl Kapatılır?

Daha fazla hesap sonlandırma talebinde bulunmadan önce hesabınızın borçsuz olması gerekir. Yani hesabınız pozitif ise kapatma talebinde bulunabilirsiniz. Kapatma işlemini müşteri hizmetleri veya banka şubeleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Ek İş Bankası hesabının kapatılması 3 şekilde yapılabilir:

 • İşCep ›Krediler› Ek Hesaplar ›Kapatma
 • İnternet Bankacılığı ›Krediler› Ek Hesap ›Kapatma
 • ATM ›Ana menü› Diğer işlemler ›Uygulamalar› Hesap kapatma ›Ek hesap

Müşteri, dilediği zaman herhangi bir bedel ödemeden ve sebep belirtmeksizin, en az 1 ay önceden yazılı bildirimde bulunmak veya verileri kalıcı olarak saklamak suretiyle Kredili Mevduat Sözleşmesi’nden cayma hakkına sahiptir.

isbank.com.tr

İş Bankası Ek Hesap Faiz Oranı ve Hesaplama / 4 Eylül 2022

Şu anda İş Bankası ek hesabının cari faiz oranı aylık %1,80’dir. Gecikme faiz oranı %2,10’dur. Ek cari hesap taksitlerini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

İş Bankası Ek hesabın hesaplanması (süre 30 gün olarak kabul edilir):

Kullanılan LimitÖdenecek Toplam Borç
200 TL204,32 TL
300 TL306,48 TL
400 TL408,64 TL
500 TL510,80 TL
600 TL612,96 TL
700 TL715,12 TL
1.000 TL1.021,60 TL
1.500 TL1.532,40 TL
2.000 TL2.043,20 TL
3.000 TL3.064,80 TL
4.000 TL4.086,40 TL
5.000 TL5.108,00 TL
6.000 TL6.129,60 TL
7.000 TL7.151,20 TL
10.000 TL10.216,00 TL

Diğer Bankaların Ek Hesap Kampanyaları:

İş Bankası Taksitli Ek Hesap Nedir? (12 Ay Vade)

 • Taksitli ek hesaplar, standart ek hesaplara göre daha uzun süre kullanılabilir.
 • Ek taksitli hesap limitinizdeki krediyi 2 ila 12 ay vade ile kullanabilirsiniz.
 • İşCep uygulaması üzerinden başvuru işlemini anında gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ek hesap için taksitli güncel aylık faiz oranı %1,80’dir.
 • Dosya ücreti, tahsis ücreti, ihtiyaç kredisinde ödenen komisyon gibi herhangi bir ek ücret ödemeden kullanabilirsiniz.
 • Taksitli Ek Hesap Başvurusu İşCep ›Menü› Uygulamalar ›Ek Hesap› Taksitli Ek Hesap adımlarını takip edebilirsiniz.
 • Taksitli ek hesap kullanabilmek için standart ek hesabınızın olması gerekmektedir.
 • Taksitli ek hesaplar ve standart ek hesaplar 500 TL ile 10.000 TL arasında açılabilir.
 • İnternet bankacılığı kullanmadan başvurmak için İş Bankası Bankamatik ›Diğer işlemler› Uygulamalar ›Açık hesap› Taksitli ek hesap adımlarını takip ederek hesabınızı oluşturabilirsiniz.

İş Bankası Okul Ek Hesabı Nedir?

Çocuğunuzun eğitimi sizin için çok önemlidir ve onun okul yılının en iyi şekilde geçmesi için elinizden gelenin en iyisini yaparsınız. İş Bankası, hayatınızı kolaylaştırmak için ayrıca; eğitim, yemek ve hizmet bedelleri gibi ödemelerinizi otomatik olarak ödeyebileceğiniz hesap için ek bir kampanya oluşturmuştur.

Maaş günlerinde hesabınızda yeterli bakiye olmasa bile, Okul Ek Hesabınızdan ödemeler otomatik olarak yapılabilir. İşCep üzerinden Menü ›Hesap› Yeni hesap aç ›Okul Ek Hesap bölümünden Okul Ek Hesap talebinde bulunabilirsiniz.

Ek Hesap Hakkında Sıkça Sorulanlar:

İş Bankası taksitli ek hesap limiti nasıl arttırılır?
Kullanmış olduğunuz ek hesabınızın limiti yetersiz ise ‘İşCep’ten Krediler ›Ek hesap› Limit artırımı’ adımlarını takip ederek İşCep üzerinden limit artırım talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet şubesini kullanmıyorsanız İş Bankası müşteri hizmetlerinden de talepte bulunabilirsiniz.

Ek hesabı şubeye gitmeden kapatabilir miyim?
Ek hesabınızın tüm borçlarının ödenmesi durumunda şubeye gitmeden internet şubesi veya ATM üzerinden hesabınızı kapatabilirsiniz. Son adımları yazımızın detaylarına ekledik.

Hesapta ek borç nasıl ödenir?
Para çek hesabınıza geçtiğinde ek hesabınıza ait bir borcunuz varsa, borcunuz banka tarafından otomatik olarak kapatılır. Başka bir deyişle, hesabınız negatifse, hesabınıza girilen tutar ile ilk önce hesaptaki ek borç ödenir.

Hesaba ek faiz nasıl işliyor?
Kullandığınız gün için standart ek hesabınızdan faiz ödersiniz. Örneğin 100 TL harcarsanız ve bu borcu 3 gün sonra öderseniz 3 gün faiz ödersiniz. Bu nedenle, ek hesap borcu ne kadar erken kapatılırsa, o kadar az faiz tahakkuk ettirilir.

Ek hesap açma ve kapama, faiz oranı veya İş Bankası’nın diğer detayları ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. sahibinden.com editörlerimiz en kısa sürede sorunuzu cevaplayacaktır.

Bankanın Diğer Yazıları:

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.