İş Bankası EFT Saatleri 2022 (7/24 FAST ile Anında Transfer)

Bu sayfada İş Bankası para transferleri ile ilgili olarak; EFT tarifeleri, EFT ücretleri, HIZLI ve HIZLI ücretlerle para gönderme gibi güncel detayları burada bulabilirsiniz.

İş Bankası EFT Saatleri Kaça Kadar?

İş Bankası’ndan başka bir banka hesabına sadece hafta içi ve belirli saatlerde EFT yapabilirsiniz. İş Bankası EFT saatleri 08:30-17:00 arasındadır.

Yarım iş günlerinde EFT saatleri 08:30-11:45 arasındadır. Ancak aşağıdaki başlıklarda hafta sonu da dahil olmak üzere 7/24 giden para transferi (FAST) işleminin detaylarını tek tek açıkladık. Diğer bankalar için Güncel EFT Saatleri bölümüne gidebilirsiniz. Şube işlemleriniz için Banka Çalışma Saatleri bölümünden çalışma saatlerini öğrenebilirsiniz.

İş Bankası EFT Ücretleri / 4 Eylül 2022

EFT Yapılan KanalEFT Miktarıİşlem Ücreti
İnternet Şubesi (İşCep)0 – 1000 TL arası1.55 TL
İnternet Şubesi (İşCep)1.000 TL – 50.000 TL arası3.11 TL
İnternet Şubesi (İşCep)50.000 TL ve üzeri38.98 TL
Müşteri Hizmetleri / Şube0 – 1000 TL arası7.79 TL
Müşteri Hizmetleri / Şube1.000 TL – 50.000 TL arası15.59 TL
Müşteri Hizmetleri / Şube50.000 TL ve üzeri155.94 TL
ATM0 – 1000 TL arası5.44 TL
ATM1.000 TL – 50.000 TL arası10.88 TL
ATM50.000 TL ve üzeri77.97 TL
*Tüm bankaların ücret tarifelerini EFT Ücretleri sayfasından inceleyebilirsiniz.

İş Bankası FAST İle Anında Giden EFT Nasıl Yapılır?

FAST ile 7 gün 24 saat diğer banka hesaplarına para transferi yapabilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntülerini takip ederek FAST ile para gönderebilirsiniz. FAST işlem ücreti bilgileri aşağıdaki maddelere dahildir.

  • Öncelikle İş Bankası uygulamasına giriş yapın. Eğer bir uygulamanız yoksa (Google Play İşCep - App Store İşCep sayfalarından indirebilirsiniz.)
  • Uygulamayı indirip giriş yaptıktan sonra aşağıdaki menü ikonuna tıklayınız.
  • Ardından Para Transferi butonuna tıklayın ve 7/24 HIZLI Para Transferi bölümüne tıklayın.
  • Yönlendirildiğiniz sayfada tanımlı alıcılar bölümünden para göndereceğiniz hesabı seçebilir, IBAN numarasını girebilir veya Kolay Adres bilgilerini girebilirsiniz.
  • Paranın gönderileceği hesabı seçtikten, paranın hangi hesaptan gönderileceğini ve ne kadar para göndermek istediğinizi yazdıktan sonra ‘Devam’ butonuna bastıktan sonra bilgileri kontrol edip onaylayarak paranızı gönderebilirsiniz.

İş Bankası FAST nedir?

İş Bankası FAST (Anında Fon Transferi), bankalar arası para transferinin günün her saatinde ve haftanın her günü yapılabildiği bir bankacılık hizmetidir. Hafta sonları ve tatil günlerinde bile para transferi işlemleri gibi anında para transferi yapabilirsiniz. FAST ile gönderdiğiniz tutar birkaç saniye içinde şube hesabına ulaşır.

FAST ücretinin maliyeti nedir?

İş Bankası’nın EFT saatinde hafta içi yapılan FAST işlemlerinde işlem tutarı 1,14 TL’dir. Ancak Geç EFT Başlangıç ​​Saati’nden sonra (16:00’dan itibaren) ve hafta sonları HIZLI işlem ücreti 1,71 TL’dir.

İlginizi Çekebilir:

İş Bankası EFT ve FAST Hakkında Sıka Sorulanlar:

İş Bankası EFT ile FAST arasındaki fark nedir?
Hepimizin bildiği gibi EFT işlemleri sadece hafta içi ve belirli zaman aralıklarında yapılabilmektedir. Aynı şekilde bayramlarda da yapılamaz. Ancak FAST işleminde para transferi günün her saatinde (tatiller dahil) yapılabilir.

İş Bankası Geç EFT Nedir?
Belirtilen İş Bankası EFT saatleri dışında yapılan işlemler. İş Bankası’ndan saat 16:00’dan sonra para göndermek geç EFT’dir. Geç EFT işlem ücreti, normal EFT işlemine göre biraz daha yüksektir.

Hafta sonu ve tatil günlerinde EFT yapılır mı?
Hafta sonu ve tatil günlerinde EFT yapılamaz. Yaptığınız EFT işlemleri bir sonraki iş gününe kadar hesabınızda tutulur. Bu süre zarfında EFT’yi iptal edebilirsiniz. FAST ile hem hafta sonları hem de tatil günlerinde EFT yapabilirsiniz.

FAST ile hangi saatlerde EFT yapabilirim?
FAST ile 7/24 para gönderebilirsiniz. Buna hafta sonları ve tatiller dahildir.

FAST ile ne kadar para gönderebilirim?
FAST ile tek seferde maksimum 1.000 TL gönderebilirsiniz. Ancak günde birden fazla HIZLI işlem yapabilirsiniz.

FAST ile nereye para gönderebilirim?
İş Bankası internet şubesi ve mobil bankacılık aracılığıyla para gönderebilirsiniz.

Kolay Adres nedir?
Kolay adres, banka hesabınızdaki HIZLI işlemleri kolaylaştırır. Kolay adresinizi oluşturduktan sonra hesabınıza para aktarmayı düşünüyorsanız, cep telefonu numaranızı veya e-posta adresinizi vermeniz yeterli.

İş Bankası EFT Saatleri Bitti mi?
2021 yılında FAST’ın hızı ve düşük maliyetli para transferi EFT işlemlerinin yapılamamasına neden olabilir. FAST ile yapılan para transferleri saniyeler içerisinde hesaba ulaşır.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.