Türkçe Anasayfa Go to the English version of this site
 

Düşler Akademisi Yeni Dönemin Deniz Yıldızlarını Bekliyor!!!

Düşler Akademisi’nin 2. Dönemi eğitimleri 14 Mart Pazar günü Açık Kapı günü ile başlıyor! Engelli ve sosyal dezavantajlı gençlere sanat aracılığıyla yepyeni bir kariyer fırsatı sunan Düşler Akademisi atölyelerinde eğitim alan gençler hayata farklı bir adım atıyor. Yeni dönemde atölyelerde yer almak isteyen gönüllülere yönelik Engelliye Doğru Yaklaşım ve Gönüllü Eğitimi de 13 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek!

Düşler Akademisi bu dönemde enstrüman, ritim, dans, breakdance, kişisel gelişim gibi atölyelerle eğitimlerine devam ediyor. Yeni dönem öğrencilerin Düşler Akademisi ailesine katılacağı bu ilk günde atölye eğitmenleri, gönüllüler ile tanışma fırsatı bulacaklar.

Düşler Akademisi ilk dönemini 13 Şubat 2010’da gerçekleştirdiği sertifika töreni ile geride bıraktı. Törende sertifika dağıtımının yanı sıra; değişik engel gruplarından gençler dönem boyunca aldıkları eğitim sonucu kısa gösteriler sunma şansı da yakaladı. Geçtiğimiz dönemde Düşler Akademisi’nde açılan atölyelerden 100’e yakın öğrenci faydalandı. Düşler Akademisi yeni dönemi 14 Mart 2010’da gerçekleştirilecek “Açık Kapı” etkinliği ile başlayacak.

Düşler Akademisi’nin 2. döneminde öğrenci olarak yer almak için http://www.duslerakademisi.org/?mod=akademiye-katil-0 adresindeki formu doldurmanız yeterlidir.

İlgili tarihlerden önce Düşler Akademisi proje ekibi  iletişime geçerek gerekli bilgilendirmeyi yapacaklar…

Açık Kapı Günü Nedir?

Açık Kapı etkinlikliği; Düşler Akademisi’nin her dönem başında düzenlediği bir brunch etkinliğidir. Bu etkinliğin temel amacı öğrencilerin, gönüllülerin ve eğitmenlerin tanışması ve kaynaşmasıdır. Açık Kapı Günü’nde katılımcılar, devam etmek istedikleri atölyelere dair kısa çalışmalara katılarak atölyeleri daha yakından tanırlar.

Etkinlik sırasında ayrıca öğrencilerin kesin kayıtları da Düşler Akademisi proje ekibi ve gönüllüleri tarafından yapılmaya devam eder.

Düşler Akademisi’nden Gönüllülere “Engelliye Doğru Yaklaşım Eğitimi”

Düşler Akademisi’nin yeni dönemi başlamadan, her dönem başında oluduğu gibi, yeni gönüllülere yönelik “engelliye doğru yaklaşım” eğitimi gerçekleştirilecek. Söz konusu eğitimde değişik engel gruplarını temsilen gelen konuşmacılar; ilgili engel gruplarına dair bilgiler vererek, gönüllülere engellilere yaklaşım konusunda genel bilgi kazandırırlar. Eğitim, çeşitli simulasyonlar grup çalışmalarıyla renklenir… Gönüllülere yönelik olarak düzenlenen bu eğitim için duyurular ayrıca yapılacaktır.

Düşler Akademisi’nin 2. döneminin ilk ders günü ise, 20 Mart 2010 Cumartesi günü olacak...

Social Inclusion Band Web Sitesi

Duyurular

E-Posta Listesi