Türkçe Anasayfa Go to the English version of this site
 

Altın Pusula’yı düşlerinde engel tanımayanlar kazandı…

15.06.2022
Düşler Akademisi projesi, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen 8. Altın Pusula Halkla İlişkiler Yarışması’nda ‘Sivil Toplum Kuruluşları’ kategorisinde Altın Pusula ile ödüllendirildi. Türkiye Vodafone Vakfı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) işbirliğiyle gerçekleştirilen ve sosyal ve fiziksel yönden dezavantajlı gençlerin engelsiz bir yaşama kavuşmalarını hedefleyen Düşler Akademisi Projesi’nde vokal, ritim, dans, film, fotoğraf, DJ’lik, enstrüman, resim, tasarım, kişisel gelişim atölyeleri ücretsiz olarak sunuluyor.  

Altın Pusula ödülünü alan Ayder Yönetim Kurulu Başkanı Ercan TUTAL'ın ödül sonrası yaptığı açıklama ise şöyle;

AYDER ( Alternatif Yaşam Derneği ) kuruluşundan beri engelliler ve sosyal dezavantajlı gençler yararına yenilikçi projeler üretip uygulamaya devam ediyor.
“ Dalmak Özgürlüktür ”, “ Alternative Camp “, “ Reha İstanbul “, “ Herkes İçin Engelsiz Turizm “ gibi uluslararası platformlarda yankı uyandıran projelerinin zengin deneyimi ile Kasım 2008 de Düşler Akademisi projesini başlatan AYDER in hedefi bu defa “Sanat aracılığı ile Toplumsal Değişim..”

“Sanat-çı Engel Tanımaz” sloganı aslında her şeyi betimliyor. Düşler Akademisi herkesin engelli –engelsiz ayrımcılığı yapılmaksızın sanata ulaşabilir olmasını çalışma planının odağına koyuyor.
Düşler Akademisi’ne katılan gençlerin eğitim aldıkları konularda yetkinliklerini sergileyebilir konuma gelmesi ve hatta belli konularda istihdam edilmiş olmaları projenin doğru yolda olduğunu gösteriyor bir yandan.
TÜHİD tarafından 8 yıldır düzenlenen, alanındaki tek ve en prestijli Halka ilişkiler Ödülü Altın Pusula’nın bu yıl STK kategorisinde Düşler Akademisi projemize verilmesi, bir yandan projemizin tüm Türkiye tarafından kabul gördüğü anlamına gelirken diğer yandan engelsiz yaşama gönül veren herkesi daha çok çalışmak konusunda motive etmiştir.
Projemize inanan ve destek veren tüm kurumlara, eğitmenlerimize, gönüllülerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederek bu ödülü hepsi adına aldığımızı belirtmek isterim…
Bilgi için: www.altinpusula.org

 

 

Duyurular

E-Posta Listesi

Servis Saatlerimiz
Logo: Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi.