Türkçe Anasayfa Go to the English version of this site
 

Kişisel Gelişim ve Yaşam Koçluğu


Kişisel Gelişim ve Yaşam Koçluğu Atölyesi

 Kişisel gelişim sonu olmayan bir yolculuk. Her adımında kendimizle ilgili yeni farkındalıklar yaşadığımız bir süreç. Ve kendimizle ilgili bildiklerimiz öğreneceklerimizin; yaptıklarımız yapabileceklerimizin sadece küçük birer parçası. Parçaları, başarıları ve mutlulukları büyütebilmek; içimizdeki ışığı dışımızdaki dünyaya yansıtabilmek için ihtiyacımız olan belki biraz cesaret, yönlendirme ve destek. 
 
Kişisel Gelişim ve Yaşam Koçluğu Atölyesi, ihtiyacı olanlara bu desteği sağlamak amacıyla hazırlandı. Altı Nokta Körler Vakfı öğrencileri, bu atölye aracılığıyla kendi içlerindeki potansiyeli keşfederek başlıyorlar kişisel gelişim sürecine. Güçlü kaynaklarıyla tanışıyor, özgüvenlerini tazeliyorlar. Kendi hayatlarının koçları olmayı deneyimliyorlar. Sosyal bireyler olarak ilişkiler ve iletişimle ilgili yetkinliklerini geliştiriyorlar. Meslek sahibi olmak ve kendi ayakları üstünde durmayı hedefleri için, iş hayatına hazırlanıyorlar. Toplum içinde duyarlı bireyler olarak sosyal sorumluluklarını benimsiyorlar. Son olarak, sosyal sorunlara çözüm üretmek amacıyla hep birlikte proje geliştiriyorlar.
 
Atölyeye katılan öğrencilerin kişisel gelişim yolculuklarının dokuz haftalık bu bölümüne Vodafone’un ve konusunda uzman gönüllü eğitmenlerin katkılarıyla, Düşler Akademisi olarak eşlik etmekten mutluluk duyuyoruz. Onların gelişimlerine tanık olmak, güzel günlerin gelişimine dair umudumuzu besliyor!
 
Atölye Programı
 
1. Hafta        Oryantasyon
2. Hafta        Yaşama ve Kendimize Bağlılık
3. Hafta        Bireysel ve Sosyal İlişkiler
4. Hafta        Etkili İletişim Becerileri
5. Hafta        İş Hayatına Hazırlık
6. Hafta        Sosyal Sorumluluk ve Sivil Toplum
7. Hafta        Problem Çözme Yetkinliği
8. Hafta        Proje Geliştirme
9. Hafta        Proje Sunumu ve Kapanış (13 Haziran 2009)

 

Vodafone, Düşler Akademisi’ni evinde ağırlıyor

Türkiye Vodafone Vakfı’nın desteğiyle, sosyal açıdan dezavantajlı bireyler ve fiziksel engellilerin sosyal hayata katılımını desteklemek için atölyeler düzenleyen Düşler Akademisi, Altı Nokta Körler Vakfı ile birlikte  yürüttüğü bu çalışmada 30 görme engelliyi Vodafone Plaza’da ağırlıyor. Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Onay da program kapsamında “İş Hayatına Hazırlık” eğitimi verecek ve Vodafone çalışanları, gönüllü olarak yer alacakları programda kişisel gelişimle ilgili kendi deneyimlerini paylaşarak öğrencilere destek olacak.

 

Duyurular

E-Posta Listesi

Servis Saatlerimiz
Logo: Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi.