Sudocrem Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir, Fiyatı ve Detaylı İncelemesi

Tüm dünyada popüler olan Sudocrem’in hikayesi 1931 yılında Dublin’de başlar. Eczacılık profesörü Thomas Smith, küçük eczanesinde olağanüstü bir krem ​​icat etmiştir. İyileştirici etkisi yüksek olan bu krem; özellikle bebeklerde oluşan pişik başta olmak üzere egzama, yara, kızarıklık ve tahriş gibi cilt lezyonlarıyla başarılı bir şekilde mücadele etmiştir. Faydaları Profesör Smith tarafından kısa sürede ispatlanan bu yumuşatıcı krem, zamanla Sudocrem olarak tüm İngiltere’de bilinir hale geldi. 20 yılda İngiltere ve İrlanda’da oldukça popüler hale gelen Sudocrem, pişik kremi olarak raflardaki yerini yavaş yavaş dünyaya duyurmaya başladı. Formülünde hiçbir bozulma olmadan günümüze kadar gelen bu krem, birçok cilt sorununa iyi geldiği ve zararlı hiçbir madde içermediği için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Artıları
  • kedideki başarı
  • Yara ve kesiklerde etkilidir
  • antiseptik ol
  • Kalın bir kıvama sahip olun
Eksileri
  • Alkol İçeriyor

Sudocrem’in İçeriğinde Ne Var?

Türkiye’de son yıllarda popülaritesi giderek artan Sudocrem, sadece pişik için değil cilt bakımı için de sıklıkla tercih ediliyor. İçerdiği maddeler kullananları merak edenler arasındadır. sudokrema; Saf su, benzil benzoat, çinko oksit, benzil fenil ve mentol B maddelerini içeren formüle sahiptir. Hafif ve hoş bir lavanta kokusuna da sahip olan Sudocrem, beyaz ve katı bir kıvama sahiptir.

İçeriğindeki benzil alkol anestezik görevi görür. Bu alkol türevi sayesinde kaşıntı ve yanma hissi azalır.

Sudocrem Faydaları Nelerdir?

Sudcrem şüphesiz her evin vazgeçilmezi bir kremdir. Sebebi; Sıklıkla hepimizin başına gelen bir dizi cilt problemidir. Bazen sivilce, bazen yanıklar, yaralar ve cilt lekeleri problem haline gelebilir. Sudcrem bu tür cilt problemlerine karşı etkili bir seçimdir. Yıllar önce oluşmuş cilt lekelerini bile gidermeyi başarır. Ayrıca ciltteki uçukların tedavisinde de faydalıdır. Sudocrem’in en etkili olduğu sorun aslında bebeklerin poposunda oluşan pişiklerdir. Koruyucu bir tabaka oluşturan Sudocrem, kızarıklıkları gidermek için birebirdir. Genellikle yetişkinler tarafından tercih edilen sudocrem, ani meydana gelen küçük yaralanmalar ve yanıklar için kullanılabilir. Kısa sürede yanma ağrısını ve kızarıklıkları yok eden Sudocrem, güneş yanıklarında bile iyileştirici etkiye sahiptir. Bu mucize krem ​​o an hissedilen acıyı alır ve rahatlama sağlar. Egzamanın neden olduğu kızarıklık ve tahrişlerin tedavisinde de etkilidir. Kaşıntılı ciltlerin giderilmesinde de faydalı olan Sudocrem, cildi yumuşatır, onarır ve onarır.

Sudocrem Nasıl Kullanılır ve Yüze Sürülür mü?

Sudocrem diğer kremler gibi cilt tarafından emilmez ve uygulandığında beyaz bir tabaka oluşturur. Sudocrem’in cilde daha iyi etki etmesi için gece yatmadan önce uygulanması çok daha mantıklı olacaktır. Çünkü hücreler geceleri kendilerini daha iyi yeniler ve cilt bakıma daha uygundur. Ancak çok fazla Sudcrem kullanmak ve tamamen yüze uygulamak yağlanmaya neden olabilir. Bu sivilce oluşumuna neden olabilir. Bu nedenle sadece sorunlu bölgelere uygulanması tavsiye edilir. Yüze uygulanacaksa önce iyice yıkanarak temiz olduğundan emin olunmalıdır. Daha sonra parmak ucundan bir miktar sudocrem alınır ve sorunlu bölgeye uygulanır. Antiseptik etkiye sahip olan Sudocrem’in bilinen hiçbir yan etkisi yoktur ve aşırıya kaçmadan güvenle kullanılabilir.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *