Haylou T15 Kablosuz Kulaklık İncelemesi, Kullanımı ve Yorumları

T15 modeli ilginç bir tasarıma, geniş pil kapasiteli şarj kutusuna, IPX5 standart su korumasına, oyun moduna ve yeterli dokunmatik ekrana sahip. Lafı fazla uzatmadan kapsamlı bir incelemeye başlayalım ve avantajlarını ve dezavantajlarını öğrenelim.

Tasarım ve kutu içeriği

Önce kutudan çıkanlarla başlayalım;

  • kulaklık için şarj kutusu
  • 1 mikro usb kablosu
  • kulak silikonları
  • Kullanici rehberi

Şarj kutusu

Büyük, ağır, dikdörtgen bir plastik şarj kutusu bizi karşılıyor. Kılıf su geçirmezdir ve kulaklıklar IPX5 standardına göre sıvılara karşı korumalıdır. Kutu opaktır ve abs plastikten yapılmıştır. Üzerinde menteşeli bir kapak var ama bu kapağın pek güvenlik sağladığını söyleyemeyiz.

Ambalajı incelemeye devam ettiğimizde, ön tarafın alt kısmında diğer cihazları şarj etmek için bir USB bağlantısı ve yanında küçük bir led ışık var. Bu, Haylou T15’i telefonunuz veya diğer cihazlarınız için bir Powerbank olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Kutunun yanında bir Micro USB ve kasayı şarj etmek için bir LED var. Kutu pil göstergesini göstermek için dışarıda LED yok. Bunu öğrenmek için menteşeyi çıkarın, kutunun içinde göreceğiniz LED’lerden şarj durumunu öğrenebilirsiniz.

Kulaklıklar

Her biri sadece 3,7 gram olan kulaklıklar çok hafif ve sıra dışı bir tasarıma sahip.

IPX5 sertifikalı kulaklık başlıkları suya karşı tam koruma sağlar, bu da spor yaparken veya yağmurda kulakiçi kulaklıkları sıvılardan korumanıza gerek olmadığı anlamına gelir.

T15 kulaklıklardan en iyi sesi alıp kulağınıza yerleştirmek biraz çaba ister. Kulaklığı ilk taktığınızda tam oturmadığı için kulağınıza tam oturmadığını hissedebilirsiniz ama yine de kulağa farklı oturan tasarımı sayesinde kulakta çok güvenli bir şekilde durur.

Kullanırken herhangi bir düşme veya kulak ağrısı yaşamadık ancak bazı kullanıcıların kulaklığın çok rahatsız olduğunu, sol ve sağ kulakta farklı hissettirdiğini veya kulaklarında tutmakta zorlandıklarını iddia ettiklerini belirtmekte fayda var.

Aynı şekilde, kulaklıkları şarj kutusuna geri koymak da biraz dikkat gerektiriyor. Mıknatıslara düzgün şekilde yapıştığından emin olun, böylece şarj olduklarından emin olabilirsiniz.

Kulaklıkların ses kalitesine gelince, kulaklıkların ses konusunda oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Çok yüksek olmayan ve kulakları yormayan bir sesi var. Orta tonlar ve sesler çok net duyulabilir. Tizler de iyidir ve öncekiler gibi Haylou da güzel tizler, güçlü ses ve derin bas sunar. Genel olarak, ses iyi dengelenmiş, kulağa hoş ve net geliyor.

Her kulaklığın dış panelinde LED ve dokunmatik panel bulunmaktadır.

Bu panel sayesinde bir çalışma modundan diğerine geçmek mümkündür. Oyun, müzik, çağrı modu gibi. Bu dokunmatik paneller, iyi ve kötü olan çok hassastır. Dokunmatik kontrollerin çok hassas olmasının dezavantajı, kontrollere dokunmadan kulakiçi kulaklıkları kulağınıza yerleştirmenin veya yerleştirmenin oldukça zor olmasıdır.

Dokunmatik panellerin çalışması ile ilgili olarak:

  • Oynatmak veya duraklatmak için sol veya sağ tarafa bir kez dokunun.
  • Sonraki şarkıya geçmek için sağdakine iki kez dokunun.
  • Geri veya önceki şarkıya gitmek için sol tarafa iki kez dokunun.
  • Asistanı açmak için üç kez dokunun.

Sağ kulaklığa üç kez dokunarak etkinleştirilen bir oyun modu da var. Oyun modunda beklendiği gibi kısa bir gecikme var, ancak oyun için yeterince iyi, ancak oyun kulaklığı olarak değil elbette.

Kulaklıklarda sesli uyarı sistemi de bulunuyor ancak sadece İngilizce dil desteği mevcut.

Bluetooth

Kulakiçi kulaklıklar, duvarları engellemediği sürece standart 10 metre menzile sahip Bluetooth 5.0 teknolojisini kullanıyor. Akıllı telefonlara, tabletlere ve dizüstü bilgisayarlara kolayca bağlanabilirler. Bluetooth 5.0, önceki sürümlerin üç katı hız ve kararlılıkla çalışır.

Bluetooth bağlantısı kurma

Şarj kutusundan çıkardığımız herhangi bir kulaklık bluetooth ile bağlanmaya hazır olacaktır. Ayrıca, tüm kulaklıklar tek başına kullanılabilir.

Bununla birlikte, bazen çiftleşme zorlukları ortaya çıkabilir. Çözüm, kulaklıkları kutusuna geri koymak ve ardından tekrar çıkarmak veya dokunmatik panelleri 15-20 saniye basılı tutarak manuel olarak sıfırlamaktır. Neyse ki, bu sorunlar nadir görünüyor. Bağlantı kurulduğunda, her şey yolunda.

Pil Ömrü

Şimdi Haylou’yu diğer kablosuz kulaklıklardan ayıran ana özelliğine geliyoruz.

Haylou T15 kulaklıkların en büyük çekiciliği pil ömrüdür. 2200 mAh kapasiteli bir kutu ile gelen Haylou, her biri 43 mAh pil ile gelen kulaklıklara sahip. Kulaklıklar tam şarjla 2,5 saate kadar müzik çalabilir. Kulaklıkları tamamen şarj etmek yaklaşık 1 saat ve kasayı şarj etmek yaklaşık 4 saat sürüyor, bu hiç de fena değil.

Ayrıca kulaklık kutusu PowerBank olarak da kullanılabiliyor. 2200mAh, bir telefonu şarj etmek için çok büyük değil, ancak bazı acil durumlarda telefonu şarj etmek için yeterli. Kutuyu güç bankası olarak kullanmazsanız 60 saate kadar sürebilir. Dolayısıyla günde 1 saat müzik dinlerseniz bu kulaklıklarla kasayı şarj etmek zorunda kalmadan yaklaşık 2 ay boyunca müzik dinleyebilirsiniz.

Dolu kutu ile kulaklığı 15 defa şarj edebilirsiniz.

Sonuç

Powerbank fonksiyonu ile diğer kablosuz kulaklıklar arasında öne çıkan Haylou T15, arkadaşlarınız veya kendiniz için güzel bir hediye olacaktır.

Ayrıca oyun modunun varlığı, kompakt ve hafif yapısı, dokunmatik ses kontrolleri, IPX5 su koruması ve tek şarjla 60 saat kullanım gibi özellikler de kullanıcıları kendine çekiyor.

Tabii ki, bazı eksileri de var; Type-C yerine Micro USB bağlantı noktasının olması, diğer tarafta ortam seslerinin iletilmesi ve oyun modlarındaki gecikmeler gibi ama sonuçta bu kulaklıklar kesinlikle ödeyeceğiniz paraya değiyor.

Diğer kablosuz kulaklık modellerini incelemek için de bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.