|

Halkbank Kartını İnternete Açma (SMS ve İnternetten)

Merhaba sevgili Halkbank müşterileri. Sitemizin bu bölümünde Halkbank kartını internete (SMS ve İnternet üzerinden) açma adımlarını anlattık. İnternetten alışveriş açılış sürecini ekran görüntüsü ve videolu anlatım şeklinde sunduk.

Bank24, Parafast, Paraf Debit, Paraf Kredi Kartı ve diğer internet alışveriş kartlarını açmanın 3 yolu vardır;

  • Halkbank internet şubesi
  • Halkbank müşteri hizmetleri
  • SMS Halkbank bankası

Halkbank Kartı SMS ile İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Halkbank kartınızı SMS ile internete açmak için telefonunuzun mesajlar bölümüne gidin, ‘İNTERNET’ için bir boşluk bırakın, kartınızın son 6 hanesini girin ve 3404’e mesaj gönderin.

SMS ile yapacağınız bu işlem için sizden ücret alınacaktır. Yani kullanmış olduğunuz tarifede SMS hakkınız varsa haklarınız kesilecektir.

Bildirim: Bu SMS işleminde satın alma işlemleri devre dışı bırakılamaz. Aşağıdaki başlıkta ekran görüntüleri ile anlatmış olduğumuz kart onay sürecinde istediğiniz kartı açıp internet üzerinden alışveriş yaparken istediğiniz kartı kapatabilirsiniz.

İnternet Şubesinden Halkbank Kartını İnternete Açma

Halkbank mobil uygulamasına giriş yapın. Ardından sol üst köşedeki menülere tıklayın. Açılır menüden ‘Kartlar’ı tıklayın.

Birinci Adım

Kartlar bölümüne tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi ‘Banka Kartları’ butonuna tıklayınız.

ikinci adım

Banka kartları bölümüne tıkladıktan sonra aşağıdaki ekrandan internet alışverişine açmak istediğiniz kartı seçiniz.

Üçüncü adım

Kartınızı seçtikten sonra aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi ‘Banka Kartı Kullanım Ayarları’ butonuna tıklayınız.

Dördüncü adım

Kullanım ayarlarına tıkladıktan sonra ulusal ve uluslararası web sitelerinden alışverişleri açabileceğiniz butonlar ile karşılaşacaksınız. Bu düğmeleri etkinleştirin ve güncelle düğmesine tıklayın. Açılan yeni sayfada onayla butonuna tıklayarak internet alışverişine açabilirsiniz.

Beşinci adım

Video ile e-ticaret açma adımlarını hızlıca incelemek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Bunları Biliyor Musunuz?

Müşteri Hizmetleri Üzerinden İnternet Alışverişine Açma Adımları (Canlı Yardım)

Halkbank banka kartınızı online alışverişe açmanın bir diğer yolu da müşteri hizmetlerine bağlanmak veya canlı yardım sayfasına gitmektir.

0 850 222 0 400 numaralı telefonu arayarak müşteri hizmetleri üzerinden internet onayı alın. Kart işlemleri menüsünden veya müşteri temsilcisine bağlanarak internet alışverişlerine açabilirsiniz.

Canlı yardım sayfasından açmak için publicbank.com.tr adresine gidiniz. Ekranın sağ alt köşesindeki ‘Canlı Yardım’ düğmesine tıklayın. Ardından ‘Teknik yardım alacağım’ düğmesine tıklayın. Ardından müşteri bilgilerini girdikten sonra müşteri temsilcisine bağlanıyorsunuz. Müşteri temsilcisi bu alanda yapılması gereken işlemler hakkında detaylı bilgi verecektir. Telefon bağlantısı ile ilgili detaylar için Halkbank müşteri hizmetlerinin direkt iletişim bölümüne giderek görüntülü bilgi alabilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) 20.10.2022 tarih ve 7052 sayılı kararı uyarınca, bireysel kredi kartları, banka kartları ve ek kartların harcama yapılabilmesi için kart sahiplerinin onayı gerekmektedir. İnternet.

(Halkbank)

Güvenliğiniz İçin İnternette Sanal Kart Kullanın!

Çoğunlukla çevrimiçi alışveriş yapıyorsanız, kartınızın güvenliğini korumanız gerekir. Bu yüzden sanal kart oluşturarak online alışveriş yapmak daha sağlıklıdır.

Sanal kâr nedir?

Paraf kartınıza bağlı ve fiziksel olmayan, internet üzerinden hızlı ve kolay alışveriş yapabileceğiniz bir kart türüdür.

Sanal kartınızı açtıktan sonra kart limitiniz sıfır olarak aktif hale gelir. Alışveriş yapmadan önce internet şubesine girerek sanal kartınızın limitini belirleyebilirsiniz. Satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra tekrar internet şubesine giriş yaparak yükselttiğiniz limiti güvenlik seviyesine düşürebilirsiniz. (Halkbank İnternet Şubesi Kredi Kartı Sanal Kart Limit Değişikliği)

İnternet üzerinden Halkbank banka kartı açma adımları bunlardı. Konuyla ilgili sorularınızı aşağıdaki bölümden bize yazabilirsiniz. Hesap para editörleri en kısa sürede sorunuza geri dönecektir.

Diğer Bankalar:

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.