Halkbank Hesap Açma (Resimli Anlatım Vadeli / Vadesiz)

Halkbank hesap açma sayfamızda sizler için hem vadeli hem de vadesiz hesap açma adımlarını inceledik. Online veya müşteri hizmetleri aracılığıyla bir hesap açabilirsiniz.

Halkbank’ta hesap açmanın iki yolu vardır. İnternet bankacılığı kullanıyorsanız birazdan size göstereceğimiz adımları takip ederek hesap açabilirsiniz. İnternet bankacılığı kullanmıyorsanız müşteri hizmetleri üzerinden de hesap açabilirsiniz.

Bu sayfada konuyla ilgili resimli dersler ve videolar bulabilirsiniz. sahibinden.com editörlerine hesap açma adımları ile ilgili sormak istediğiniz soruları aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

Not: Halkbank’ta ilk kez hesap açmak istiyorsanız kimliğinizle şubeye gitmeniz gerekmektedir. İlk kez çevrimiçi bir hesap açmak mümkün değildir. Halkbank’ta hesabınız varsa aşağıdaki adımlarla yeni TL, döviz, altın veya vadeli döviz türlerini açabilirsiniz.

Halkbank Vadesiz Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet şubesi üzerinden hesap açmak için Halkbank mobil uygulamasına giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra sol üst köşedeki menü simgesine tıklayın.

İnternet şubesi başvurunuz yoksa Play Store Halkbank veya App Store Halkbank sayfalarından indirebilirsiniz.

Açılan ekranda hesap bölümüne tıklayın. (Aşağıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz gibi.)

Hesaplar bölümüne tıkladıktan sonra açılan yeni ekrandan Hesaplarım bölümüne tıklayın. (Aşağıdaki resimdeki gibi)

Hesaplarım bölümüne girdikten sonra mevcut hesaplarınız bir liste halinde görüntülenir. Ekranın en altına gidin ve ‘Hesap Açılışları’ düğmesine tıklayın.

Hesap açma menüsüne tıkladıktan sonra buradan hangi hesap türünü açmak istediğinizi seçerek ilerleyebilirsiniz. Cari hesap açmak istiyorsanız “Hesap Açılması Gerekli” butonuna tıklayınız.

Cari hesap açılışını seçerek seçtiğiniz para biriminde hesap açılış sayfasına yönlendirileceksiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, para birimi türünüzü seçebilirsiniz.

Para biriminizi seçtikten sonra ekranın alt kısmında bulunan Devam butonuna tıklayarak hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Vadeli mevduat hesabı açma adımları da aynıdır. Halkbank Altın Hesap Açma sayfasında Vadesiz, Birikimli veya Vadeli Altın hesabı açma adımlarını resimli olarak görebilirsiniz. Aşağıdaki başlıklarda emanet hesap açma adımlarını ve faiz oranlarını görebilirsiniz.

Halkbank Vadeli Hesap Açma Adımları Nelerdir? (Videolu)

Halkbank vadeli mevduat hesabının açılması, vadesiz hesap açılışında olduğu gibi gerçekleşir. Hesap açma butonuna tıkladıktan sonra ‘Hesap açılış saatleri’ bölümüne tıklamanız gerekmektedir.

Burada yatırım yapmak istediğiniz tutarı, vadeyi ve diğer özellikleri belirledikten sonra hesabınızı hemen açabilirsiniz. Aşağıdaki videoda emanet hesabının açılışını izleyebilir ve güncel faiz oranlarına Halkbank Mevduat Faiz Oranları sayfasından ulaşabilirsiniz.

Halkbank Müşteri Hizmetleri Üzerinden Hesap Açma

İnternet bankacılığı kullanmıyorsanız müşteri hizmetleri aracılığıyla vadeli veya vadesiz mevduat hesabı da açabilirsiniz. Halkbank müşteri hizmetleri üzerinden hesap açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  • publicbank.com.tr’ye giriş yapın ve ekranın sağ alt köşesindeki ‘Canlı Yardım’ butonuna tıklayın.
  • Açılan sayfadan ‘Mevduat hesabı açmak istiyorum’ butonuna tıklayın.
  • Ardından kişisel bilgilerinizi girerek bir hesap açabilirsiniz.

Ya da Halkbank müşteri hizmetleri sayfamızdaki direkt linkteki adımları takip ederek saniyeler içerisinde temsilciye bağlanıp hesabınızı buradan açabilirsiniz.

Halkbank hesabı açma adımları 2022 yılında şu şekilde olacaktır. Konu ile ilgili sormak istediklerinizi aşağıdaki bölümden bize yazabilirsiniz.

Bankanın Diğer Ürünleri:

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.