Halkbank Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır? (Anında)

Halkbank hesap bakiyenizi öğrenmenin birçok alternatif yolu vardır. Bu yolları sitemizin bu bölümünde detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Önemli: Sayfamızın sonunda, push bildirimlerini etkinleştirme ayarları hakkında da bilgiler bulunmaktadır. Hesabınıza para girdiğinde veya hesabınızdan çıktığında telefonunuza bir bildirim gönderilir.

SMS ile Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hesap bakiyenizi öğrenmenin birçok yolu vardır. En çok kullanılanı SMS ile anında bakiye öğrenme işlemidir.

SMS ile öğrenmek için telefonunuzun mesajlar bölümüne gidiniz. Bakiye yazıp cari hesabınızın bağlı olduğu kartınızın son 4 hanesini yazarak 3401’e mesaj gönderebilirsiniz. SMS ile öğrenemiyorsanız internet şubesine giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Bakiye bilgilerinizi aşağıdaki başlık altında bir resim ile görebilirsiniz.

Banka kartınız yanınızda olmasa bile ATM’den para çekebileceğinizi biliyor muydunuz? Halkbank’ın Kartsız Para Çekme/Para Yatırma bölümünden detaylı bilgi alabilirsiniz.

İnternet Şubesi Üzerinden Bakiye Öğrenme Nasıl Yapılır?

Tüm Halkbank çek veya emanet hesaplarınızdaki bakiyeleri görmek için birkaç adım vardır. Halkbank’ta tek bir banka hesabınız varsa, internet şubesine giriş yaptıktan sonra ana ekranda bakiye bilgileriniz görüntülenir. Birden fazla hesabınız varsa aşağıdaki adımları takip ederek her bir hesapta ne kadar paranız olduğunu görebilirsiniz.

İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra giriş ekranının bakiye kısmına tıklayarak tüm hesaplarınızın olduğu sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayede tüm cari, vadesiz veya yatırım hesaplarınızda ne kadar bakiyeniz olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Diğer Yollar ile Bakiye Sorgulaması Yapabilirsiniz

  • Ayrıca Halkbank Bank24 ATM’lerinden kartınızı bankaya yatırarak da hesap bakiyesi talebinde bulunabilirsiniz.
  • Ayrıca Halkbank müşteri hizmetlerine bağlanarak bakiye bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Diğer bankaların ATM’lerinden bakiye talebinde bulunursanız işlem başına 0,27 TL kesinti yapılacaktır. Bu işlem Halkbank ATM’lerinden ücretsiz olarak yapılabilmektedir.

Halkbank Bildirim Ayarları (Önemli)

Halkbank’ın mobil bankacılık bildirimlerini açarsanız, hesabınıza para girdiğinde veya hesabınızdan çıktığında telefonunuza otomatik olarak bir bildirim gelecektir.

Bu sayede bakiyenizi öğrenmek için SMS göndermenize gerek kalmaz. Yapmanız gereken mobil bankacılığa giriş yapmak ve profil kısmından bildirim ayarlarını açmaktır. Bu bölümde, hesabınıza para girdiğinde veya hesabınızdan çıktığında bildirim almak isteyip istemediğinizi belirtebilirsiniz.

Bilmediğiniz Banka Hesabınız Var Mı? (E-Devlet)

Geçmişte açtığınız veya unuttuğunuz bir banka hesabınız olup olmadığını e-devlet üzerinden görmek mümkün, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • BDDK e-devlet sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
  • ‘Şimdi Doğrula’ düğmesine tıklayarak oturum açın.
  • Burada okuduğum ve onayladığım onay işaretini işaretleyin ve ‘Devam’ düğmesini tıklayın.
  • Devam dedikten sonra hangi bankada hesabınız olduğunu görebilirsiniz.
  • Aşağıdaki videodaki adımları takip edebilirsiniz.

Banka İle İlgili Diğer Konular:

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.