|

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2022 (Çözümler ve Başvuru)

‘Hangi bankalar gelir belgesiz kredi verir?’ Sorunun cevabını sizler için detaylı olarak inceledik ve son noktayı bu konu üzerine koyduk. İnternetten SMS ile kredi alabileceğiniz kampanyaları ve kampanyaların şartlarını bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Hesap Parası editörleri olarak bu sayfada gelir belgesiz kredi veren bankalar; Faiz oranlarını, hesaplamaları, SMS uygulamalarını ve kolay kredi veren bankaları bir araya getirdik. Kısacası aklınıza gelen TÜM SORULARA CEVAP aradık. Uzun ve detaylı bir araştırma yaptığımızı söyleyebilirim. Lafı fazla uzatmadan öncelikle gelir belgesiz kredi almanın ne anlama geldiğini kısaca tanımladıktan sonra araştırmamızın detaylarına geçelim.

Kısaca, Gelir Belgesiz Kredi Nedir?

Gelir belgesiz krediler, bankaların maaşlı müşterilerine özel olarak sunduğu ve hemen değerlendirilen kredi kampanyalarıdır. Bu kredi kampanyalarından sadece maaşlı müşterileri yararlanabilir. Ancak bazı istisnai durumlar olabilir.

Örneğin Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank geçmişte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkese yasa dışı krediler vermiştir. Bu süreçte 10 bin TL’ye kadar kredi kullanmayan yoktur diyebiliriz.

Peki özel bankaların böyle kampanyaları var mı?

Evet, bazı dönemlerde özel bankalar evraksız da kredi verebilmektedir. Örneğin Aktif Bank ve Fibabanka’nın geçmişte düşük kredi notu için kullandırdığı kredilerden bahsedebiliriz. (Mevcut bankalara ve düşük kredi notlarına Kredi bölümünden ulaşabilirsiniz.) Ayrıca emeklilik kredilerinde genellikle herhangi bir belge istenmemektedir. Çalışmayan ev hanımları, ev hanımlarına kredi veren bankalar bölümündeki araştırma yazımızı okuyabilirler.

Bana Gelir Belgesiz Kredi Çıkar Mı? (Hemen Bakalım)

Evet, işte en can alıcı soru… Bu sorunun cevabı hem evet hem hayır. Bankalar öncelikle düzenli bir gelirinizin olup olmadığını kontrol eder. Bu birinci kriterdir. Aylık gelir kriterinden sonra kredi notunuzu incelerler. Kredi puanınız, geçmiş kredi veya kredi kartı borcu ödeme alışkanlıklarınıza göre belirlenir. Telefon faturanız düzenli olarak ödense bile kredi puanınızı etkileyebilir.

Başvurmayı düşünüyorsanız benim tavsiyem 10.000 TL’yi geçmemenizdir. Çünkü bankalar 10.000 TL’ye kadar olan kredileri onaylayabilmektedir. (Muhtemel olmasa da.) Kara listede olmamanız vs. şartıyla bu onay tamamen şubenin inisiyatifindedir.

Kredi başvurusunda bankaların aylık gelirinize baktığını söyledim. Bu kazanımlar sadece SSK ile çalışmak anlamına gelmez. Örneğin kira geliri de bankaya gelir olarak gösterilebilir. Tabii bunun için de bu geliri bankaya belgelemek gerekiyor. (Kira sözleşmesi vb.) Bankalar aslında düzenli bir gelirinizin olup olmadığını bir şekilde kontrol eder. Ama dediğim gibi bu geliri bankaya belgelemeniz gerekiyor. Örneğin mevduat geliri bu şekilde değerlenebilir. Emanet hesabınızda bir yatırımınız varsa ve bu yatırımdan aylık faiz alıyorsanız, bunu bankaya gelir olarak gösterebilirsiniz.

İnternet üzerinden yapılan başvurular daha kolay onaylanabiliyor!

Son yıllarda hemen hemen tüm banka müşterileri işlemlerini internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirmektedir. Paralel olarak internet bankacılığı veya SMS bankacılığı üzerinden kredi kartı veya kredi başvuruları yapılmaktadır. Bu da krediyi az da olsa onaylatmanın yolunu açar. Ama yukarıda da söylediğim gibi başvurularınızın 10.000 TL’yi geçmemesini şiddetle tavsiye ediyorum.

Yaptığım araştırmaların ardından kredi kullanabileceğiniz bankaları tek tek aşağıda listeledim. Bu imkanlar belirli kişilerin krediyi kullanmasına olanak sağlamaktadır. Bu yüzden başlıkları detaylıca incelemenizi tavsiye ederim.

Uyarı: Kredi isteyeceğiniz bankayı iyi seçmelisiniz. Çünkü kredi için ne kadar çok bankaya başvurursanız kredinin onaylanması o kadar zorlaşacaktır. Bu yüzden kredi almak istediğiniz bankayı seçmeli ve talebinizi iletmelisiniz.

Bilgi: Mevcut borçlarınızı kapatmak için kredi kullanmak istiyorsanız Borç Takas Kredisi Veren Bankalar bölümüne giderek banka listelerini inceleyebilirsiniz.

SMS ile Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2022

SMS ile yapılan kredi başvuruları gün içerisinde sonuçlandırılabilmektedir. Özellikle hafta içi yapılan başvuruların sonuçları anında gönderilebilmektedir. Hafta sonu yapılan başvuruların sonuçları bir sonraki haftaya ertelenebilir. Aşağıda listelediğim faiz oranı detaylarını ve kredi hesaplamalarını sayfanın en altına yazdım. İşte SMS ile kredi alabileceğiniz bankalar.

  1. Aktifbank: Kredi başvurusu yapmak için KREDİ alanını boş bırakıp TC Kimlik Numaranızı yazıp 3050’ye mesaj atmanız yeterlidir. Alacağınız maksimum kredi tutarı 40.000 TL’dir.
  2. Fibabanka: SMS ile başvurmak için telefonunuzun T.C. Kimlik numaranızı yazıp 3422’ye mesaj atmanız yeterli. SMS ile yapılan kredi talepleri maksimum 20.000 TL’ye kadar çıkabilir.
  3. Yapı Kredi: Bu bankadan SMS ile gelir belgesiz kredi almak için Bireysel yazıp boşluk bırakarak TC Kimlik numaranızı yazıp boşluk bırakarak aylık net gelirinizi yazarak 4411’e mesaj gönderebilirsiniz.
  4. Akbank: Bu banka üzerinden SMS ile kredi başvurusu yapmak için TC Kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bırakarak 4425’e mesaj atın.
  5. Denizbank: Cebim’deki kredi kampanyası ile 55.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken KREDİM yazıp bir boşluk bırakmak TC Kimlik numaranızı yazıp 3280’e mesaj göndermek.

Listelediğim bu kredilerin detaylarını resmi web sitelerinde bulabilirsiniz. Aşağıdaki başlıkta online anında kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalar yer almaktadır.

Kredi Kartı Almayı Denediniz Mi? (Şiddetle Tavsiye Ederim)

Bu yöntem kısa vadede sizin için pek faydalı olmasa da uzun vadede işinize yarayacaktır. Çünkü kredi kartı almak, kredi onayı almaktan çok daha kolaydır. Bankalar hemen hemen herkese kredi kartı onayı veriyor.

Düşük veya orta limitli bir kredi alırsanız ve aylık ödemelerinizi zamanında yaparsanız, kredi puanınız sadece birkaç ay içinde önemli ölçüde yükselecektir. Kredi notunuzun yüksek olması ileride kredi kullanmanıza da yardımcı olacaktır. Bildiğiniz gibi kredi kullanmanın şartlarından biri de kredi puanınızın iyi seviyede olmasıdır.

Bankaya gittim banka bana kredi kartı vermedi, ne yapmam lazım?

Bu gibi durumlarda, güvenli bir kredi kartı almaya çalışın. Kuveyt Türk, Fibabanka ve ING Bank gibi bazı bankalar güvenli kredi kartları sağlamaktadır. Sistem şu şekilde çalışmaktadır; Bankaya gidip hesabınıza belirli bir miktar para yatırmanız gerekiyor ve banka bu tutarı teminat olarak alıyor. Karşılığında size yatırdığınız tutarın ortalama %80’i limitli bir kredi kartı verir. Örneğin, hesabınıza 1.000 TL yatırırsanız, banka size 800 TL limitli bir kredi kartı verir.

Bunda bizim kârımız ne olacak?

Bu yöntemle satın aldığınız kredi kartını düzenli olarak kullanırsanız, kredi puanınız birkaç ay içinde tekrar yükselecektir. Bu sayede kredi alabilmek için en önemli koşullardan biri olan ‘Yeterli Kredi Notu’ kriterini karşılamış olacaksınız. Kredi notunuz yükseldikçe düşük limitli kredi başvuruları için onay almanız çok daha kolay olacaktır. Çünkü bankalar, aldığınız krediyi ödeyip ödememeye karar verirken kredi puanınıza bakar.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar yazımızda hangi bankalardan hızlı kredi kartı alabileceğinizi araştırdık. Bu yazıyı okuyarak kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

İnternetten Kredi Veren Dolandırıcılara Dikkat!

Birçok kişi internet üzerinden kambiyo senedi kredisi vermektedir. Çoğunluğu sosyal medya hesaplarından olmak üzere 10.000 TL’ye kadar borç alabileceklerini söylüyorlar. Buna bir nevi sanal aşınma diyebiliriz.

Bu şekilde kredi kullanmaya çalışmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Zaten gündemi takip ediyorsanız bu şekilde kredi kullanmak isteyen birçok kişinin dolandırıcıların tuzağına düştüğünü görebilirsiniz. Bu tür gayri resmi kredi araçlarını kullanmaya çalışmamanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Dolandırıcılar genellikle kambiyo senetleri ile kredi sunduklarını ve işlem ücretleri gibi bazı ön ödeme miktarları talep ettiklerini iddia ederler. Bu şekilde kredi hizmeti veren kişilere asla ödül vermeyin. “Fatura satırında kredi” ve “kambiyo senetlerinde kredi” konuları üzerinde yakın zamanda derinlemesine bir araştırma yaptık. Sistemin nasıl çalıştığına dair bilgileri bu sayfalardan inceleyebilirsiniz.

İnternetten En Kolay Anında Kredi Veren Bankalar Hangileri?

  1. Halkbank Hızlı Kredi: 10.000 TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuzu 36 aya kadar gönderebilirsiniz. Detaylı bilgi ve talep için buradan kredi başvuru sayfasına gidebilirsiniz.
  2. Vakıfbank Anında Kredi: Mobil bankacılıktan hemen başvurabileceğiniz anında kredi kampanyası bulunmaktadır.
  3. ING Bank mobil kredi: 3 ay gecikmeli ING Bank ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz. Kredi faiz oranı kredi notunuza göre değişiklik gösterebilir. (bkz. Ertelenmiş Kredi Hesaplaması)
  4. Ziraat Bankası dijital kredi: Kredi kampanyasını internet bankacılığı üzerinden talep edebilirsiniz. Ziraat Mobil’i buradan indirerek başvuru yapabilirsiniz. Tabi bunun için bankanın müşterisi olmanız ve internet bankacılığı kullanmanız gerekiyor.
  5. TEB Kredisi: TEB, online olarak hemen başvurabileceğiniz bankalardan biridir. CEPTETEB web sitesine gidip formu doldurarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Hesaplaması (10.000 TL / 36 Ay)

BankaFaiz OranıAylık TaksitToplam Ödeme
Akbank%2.29440,98TL15.927,75 TL
Fibabanka%2,07423,46 TL15.244,80 TL
Yapı Kredi%2,84486,34 TL17.508,58 TL
Aktif Bank%2,89490,58 TL17.660,71 TL
Denizbank%2,47455,58 TL16.401,01 TL
Halkbank%1,71395,61 TL14.242,05 TL
Vakıfbank%1.71395,61 TL14.242,05 TL
İNG Bank%2,09425,04 TL15.301,63 TL
Ziraat Bankası%1.94413,29 TL14.878,51 TL
CEPTETEB%2,07423,46 TL15.244,80 TL
İş Bankası%2.65470,42 TL16.935,28 TL
Tablodaki faiz oranları kişilerin kredi notuna göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca ne kadar kredi çekebilirim? Konu ile ilgili detaylı bilgiyi bölümden alabilirsiniz.

Bankaya Teminat Göstererek Belgesiz Kredi Almak Mümkün Mü?

Yaptığımız araştırma sonucunda bankalara kefalet göstererek kredi kullanmanın mümkün olduğunu gördük. Teminat listesi bankadan bankaya değişir. Ancak genel olarak yüksek limitli krediler ev veya işyeri kredileri ile kullanılabilmektedir. Elbette bazı bankalar; Taşıt, tarla veya arsa kredisi ile de kredi verebilmektedir. Teminatlı krediler de 36 ay ile sınırlıdır.

Teminat göstererek kredi alabileceğiniz bankalar:

Ziraat Bankası: kullanılabilecek maksimum kredi limiti; Ekspertiz değerinin %80’i konut, ekspertiz değerinin %75’i işyeri ve %50’si imarlı arsa için kullanılmaktadır.

(ziraatbank.com.tr)

Vakıfbank: Kredi limiti ipotek edilecek mülkün ekspertiz değerinin %80’i ile sınırlıdır. Ayrıca araç değerinin %50’sine, arsa değerinin %75’ine ve iş değerinin %75’ine kadar kredi vermektedir

(vakıfbak.com.tr)

Finansbank (Firmalara Özel): Teminat olarak verilen konut/işyeri ekspertiz değerinin %75’ine, arsa ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi kullanılabilir. 72 aya varan vade seçenekleri ile bireysel faiz oranları uygulanmaktadır.

(qnbfinansbank.com)

Bankaya ipotek gösterseniz bile birçok banka aylık gelirinizi görmek ister. Bu nedenle hanelerden herhangi birinin aylık düzenli geliri varsa bu şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka hesaplamaları ve listeleri için Mortgage Kredi Bankaları bölümüne gidebilirsiniz.

31 Ağustos 2022 tarihi itibariyle gelir belgesiz kredi veren bankalar için oluşturduğum listedeki faiz oranları aşağıdaki gibidir. Faiz oranları kişilerin kredi notuna veya vadeye göre değişiklik gösterebilir. Tablodan aylık ödeme tutarı ve geri ödenecek toplam tutar da görüntülenebilir. Konuyla ilgili sorularınızı aşağıdaki bölümden çekinmeden bana sorabilirsiniz. Ben veya diğer editör arkadaşlarımız en kısa sürede cevap verecektir.

İlginizi Çekebilir:

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.