|

12 Ay Faizsiz İhtiyaç Kredisi 2 Banka Yeniden Vermeye Başlandı!

Faizsiz ihtiyaç kredisi yine 2 bankaya vermeye başladı! Bu bankalardan hangisi dersen biri Akbank diğeri ING. Akbank; 2022 öncesi 5.000 TL olan faizsiz ihtiyaç kredisi tutarı 7.500 TL’ye çıkarıldı. ING ise geçen sezon 5.000 TL faizsiz ihtiyaç kredisi kampanyasının tutarında herhangi bir değişiklik yapmadı. Faizsiz ihtiyaç kredisi veren her iki banka da 12 ay geri ödeme vadesi uygulamasına devam etti. Yine başvuru koşullarında herhangi bir değişiklik yapılmadı. Faizsiz kredi veren bu iki bankanın başvuru koşullarının ne olduğunu bilmeyenler için bu içeriğimizde sizlerle buluşturduk. Ancak nasıl uygulanacağını resim ve videolarla da ele aldık.

Bireylere kampanya kapsamında belirli zamanlarda faizsiz ihtiyaç kredisi verilmektedir. Sıfır faizle kullandırılan bu krediler, özel kişiler hariç olmak üzere yılın 365 günü çiftçilerimize, tüccarlarımıza ve belirli sektörlerdeki kamu çalışanlarına kullandırılmaktadır. Bu nedenle sadece belirli dönemlerde bireylere verilen sıfır faizli ihtiyaç kredilerinden söz edemeyiz. Hazine tarafından vatandaşlarımızın desteklediği sıfır faizli kredileri de diğer bölüme dahil etmek istedik.

UYARI! Bankalar tarafından bireylere verilen faizsiz krediler belirli dönemlerde kullandırılmaktadır. Bu kampanyaları kaçırmak istemiyorsanız sayfamızı takip etmenizi öneririm. Bir önceki uyarıma kulak verenler şimdiden ikinci faizsiz kredi fırsatını değerlendirdi!

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangisi? Almak Mümkün Mü?

Hangi bankalar sıfır faizli kredi veriyor? 2022 yılında başlatılan özel sektör kampanyası ile iki banka var. Bunlar; 1- Akbank T.A.Ş 2- ING bankası olun. Akbank 12 ay geri ödemeli 7.500 TL ve ING 5.000 TL’ye kadar faizsiz kredi vermektedir. 0 faizle verilen bu ihtiyaç kredisini bu bankalardan almak mümkün müdür? Elbette mümkün, neden olmasın! Tabii kampanya tarihlerini kaçırmadıysanız ve başvuru koşullarınız varsa.

 • PTT faizsiz emekli kredisi veriyor mu? Gidip biraz araştırma yaptım. Doğru cevabı öğrenmek isteyen herkesin PTT şubelerine gitmesine gerek yok. Tek yapması gereken içeriğime 2 dakika vermek.

Akbank ve bireylere faizsiz ihtiyaç kredisi kampanyası düzenleyen ING Bank’ın başvuru koşullarını konuşacağız. Başvurmasını bilmeyenler için özellikle özel kişiler için tekrar anlatacağız. Ardından, tüccarlarımıza, devlet çalışanlarımıza, çiftçilerimize ve girişimcilerimize verilen diğer faizsiz hazine destekli kredilere geçeceğiz. Ama yine de dediğim gibi, öncelikle bireylere belirli tarih ve sayıda müşteriye yapılan faizsiz ihtiyaç kredilerini dahil edelim.

Akbank 7.500 TL Faizsiz 12 Ay Geri Ödemeli Kredi Veriyor

Akbank ilk olarak 2022’den önce belirli bir tarih aralığında 5.000 TL faizsiz ihtiyaç kredisi kullanmıştı. Kampanya tarihi sonunda bu uygulama da bitmiştir. Kampanya süresince ve sonrasında takipçilerimize sayfamızı sürekli takip etmelerini söyledik, bir daha bu şekilde almazsanız size haber vereceğiz. Akbank 7.500 TL sıfır faizli kredi kampanyası başlatarak bizi dinleyen ve takip edenlere bu duyuruyu gönderdik! Akbank’tan sıfır faizli 7.500 TL ihtiyaç kredisine kimler, nasıl başvurabilir kampanyayı kimler alıyor? Bir göz atalım, sonra birlikte ödeme planını gözden geçirelim.

 1. İlk kez Akbank müşterisi olacaklar. Yani daha önce Akbank’ta hiç hesap bulamayanlar.
 2. Akbank Mobil uygulaması üzerinden ilk kez Akbank müşterisi olmak için başvuranlar. (Aşağıdaki videoda açıkladım)
 3. Kurye işlemi tamamlandıktan sonra (internet üzerinden) açtığı hesaptan 5 gün süreyle kredi başvurusunda bulunanlar ve evrak işleri tamamlanır.
 4. Bireysel Akbank müşterileri.
 5. Findeks KKB notu zekası pozitif olanlar.

Şubeye gitmeden nasıl Akbank müşterisi olunacağını anlatan videomuz bu linkte https://www.youtube.com/watch?v=LskR-GUkOfg&t=1s.

Faizsiz ihtiyaç kredisi kampanyasını anlatan videomuz:

Bahsettiğim gibi Akbank müşterisi olup kurye sözleşme forumlarını imzaladıktan sonra 5 gün içerisinde faizsiz kredi başvurusunu aşağıdaki adımlarda anlatıyorum.

 1. Akbank Mobil uygulamasına giriş yapın.
 2. Şekilde gördüğünüz ana ekrandan KREDİ İŞLEMLERİ diyelim.

3. Diyelim ki kredi talebinde bulunduk. (Eski bir müşteri olduğum için ekran böyle görünüyordu)

4. Açılan sayfadan çekmek istediğiniz faizsiz kredi tutarını giriniz. Unutmayın, minimum 1.000 TL ve maksimum 7.500 TL giriş yapmalısınız.

Başvuru saniyeler içinde değerlendirilecek ve onay aşamasına geçilecektir. Bu talep sonrasında çekeceğiniz aylık kredi taksitleri ne kadar olacak?

AKBANK 7.500 TL Faizsiz İhtiyaç Kredisi 12 Ay Vadeli Geri Ödeme Planı
Aylık Taksit ÖdemeToplam Geri ÖdemeKredi Tahsis Ücreti
625 TL7.539,38 TL39.38 TL

Bu sefer bedava kredi almak isteyenler Akbank’ın fırsatını kaçırmamalı.

ING Bankası 5.000 TL Bedava Kredi Veriyor

ING bankası da 2022 öncesi başlayan bedelsiz kredi kampanyasını yeniledi. 12 ay vadeli kullandırılacak bedelsiz ihtiyaç kredisi miktarında maalesef herhangi bir değişiklik olmadı. Bizi takip edenlerin bekleyeceği gibi sıfır faizle 5.000 TL kredi vermeye devam etti. Yine ING, başvuru koşullarında herhangi bir değişiklik yapmamıştır. Resmi internet sitesinde bu şartlar yer almasa da 5.000 TL faizsiz kredi için gerekli kriterler aşağıdaki gibidir.

 • Muhtemelen 2022’de olduğu gibi ING bankasının ilk 5.000 yeni müşterisi.
 • Yeni müşteri olduktan sonra ING mobil üzerinden kredi başvurusunda bulunanlar.
 • Her kredide olduğu gibi Findek KKB’nin istihbarat araştırmaları da olumlu sonuç veren soruşturmalardır.

Bu 3 yeterliliğe sahipseniz ING Bank’ın faizsiz ihtiyaç kredisini kullanabilirsiniz.

Bireylere faizsiz ihtiyaç kredisi veren 2 bankamızı tanıttık. Şimdi, Hazine desteği ile KOBİ’lere (esnaf) çiftçilere, memurlara ve girişimcilere yılın 365 günü verilen faizsiz kredilerden bahsediyoruz.

1- QNB Finansbank KOBİ’lere 20.000 TL Kadar 12 Ay Geri Ödemli Faizsiz Ticari Kredi Veriyor!

QNB Finansbank, tek kelime PMI karşılığı 20.000 TL’ye kadar faizsiz kredi imkanı sunuyor. PMI nedir? Kısaca özellikleri nelerdir? Tanımı genişlet! İçinde (Kim denir?) Bu yeterliliğin size göre olup olmadığını görebilirsiniz. QNB Finansbank’tan 20.000 TL faizsiz işletme kredisi almak için elbette sadece KOBİ olmak yeterli değil. Banka ayrıca cironuzun 8 milyon TL’ye kadar olmasını şart koşuyor. Bu ciroya sahip bir KOBİ iseniz, bankanın size tüccar olup olmadığınızı sorduğu vaadi aşağıdaki gibidir.

Çekeceğiniz kredinin 4 katını tahsil etme taahhüdünüzdür.

Yani 20.000 TL faizsiz kredi çekecekseniz 80.000 TL’yi bankadan çevirmeniz gerekiyor. Nakit akışına çevireceğiniz bu tutarın çekeceğiniz kredi tutarı kadar azaldığını hatırlatmak isterim. Buna göre;

 • 10.000 TL için 40.000 TL
 • 15.000 TL için 60.000 TL

Sadece nakit akışını dönüştürün. QNB Finansbank’ın şartları sağlayan üye işyerlerine sunduğu 20.000 TL sıfır faizli krediye başvurmak isteyenler için seçenekler aşağıdaki gibidir.

 • QNB Finansbank şubeleri
 • 0850-222-19-00 yaş merkezi
 • internet bankacılığı şubesi

Ayrıca dilerseniz ön sorunuzu QNB Finansbank’ın resmi internet şubesinin bu adresinde yer alan bir forum doldurarak da sorabilirsiniz.

50.000 TL faizsiz işyeri kredisi 2022’de 500.000 TL oldu! KOSGEB desteği ile sağlanan faizsiz kredinin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Şu anda QNB Finansbank dışında KOBİ’lere banka olarak başka fırsatlar sunan bir finans kuruluşu bulunmamaktadır. Bildirimleri geldiğinde takip ederseniz, size ileteceğimizden emin olabilirsiniz.

2- Kendi İşini Kuracak Yeni Girişimcilere 100 Bin TL Faizsiz Kredi Veriliyor!

Bir diğer faizsiz kredi ise kendi işini kuracak veya yeni kurmuş girişimciler içindir. Faizsiz kredi tutarı 100.000 TL’den başlıyor ve 225.000 TL’ye kadar çıkıyor. Kredinin finansmanını Halkbank sağlıyor gibi görünse de faiz desteği Hazine ve Finansman Müdürlüğü tarafından sağlanıyor. Halkbank’tan kullandırılan tüm faizsiz kredilerin detayları ve vadeleri aşağıdaki gibidir.

 1. 30 yaş altı kadın girişimcilere yöneliktir. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlamaları ve iş planlarını kuruma onaylatmaları gerekmektedir.
 2. Sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre; 3308’de 1 yıllık ustalık belgesi olanlara 225.000 TL faizsiz kredi veriliyor.

Halkbank’ın kadın girişimcilere kullandırdığı bu iki faizsiz kredinin diğer şartları ise şöyle:

 1. KOSGEB hibe desteği ile işinizi kurmadınız.
 2. Son 12 ay içinde işten çıkmamış olmalısınız.
 3. Başvurular doğrudan Halkbank şubelerinin KOBİ birimlerine yapılmaktadır.

3- İLKSAN İkraz Düğün Yapan Öğretmenlere 10.000 TL Faizsiz Kredi Veriyor

İLKSAN fonuna üye öğretmenlere de faizsiz kredi imkanı sunuluyor. Bu nedenle yeni bir evlilik yapan öğretmenlerimiz faizsiz 10.000 TL kredi alacaklardır. Evlenecek her iki çiftin de urn üyesi olması durumunda faizsiz kredi tutarı 20.000 TL’ye kadar çıkıyor. Kredinin geri ödeme süresi 18 aydır. Yeni evli öğretmenlerin tel örgülerine verilen faizsiz kredinin detayları şu şekildedir.

Vade18 Ay
Taksit Ödemesi608,56 TL
Damga Vergisi103,84 TL
Hayat Sigortası24,25 TL
Kefalet Sigortası44,51 TL
Toplam Kesinti Miktarı172,60 TL
Nema Toplamı10.954,00 TL
Toplam Maliyet11.126,60 TL

Başvuru için gerekli belgeler; Son ve aydaki düğün tarihini gösteren nüfus kayıt örneği. İLKSAN kredi başvurusu nasıl yapılır? Takip etmek isteyen seçmen üyeleri için bir yol haritası hazırlandı.

4- Mikrokredi ile ev işinizi faizsiz kredi ile gerçekleştirebilirsiniz.

Sıfır faizli kredilerimizden biri ev hanımları için. İlk defa 1.500 TL faizsiz kredi kullanarak kendi ev işinizi kurabilirsiniz. Mikrokredi adı altında verilen krediden yararlanabilmek için kan bağı olmayan 5 ev hanımının buluşması gerekiyor. İş fikri olan 5 ev hanımı ile tanışarak 3 günlük eğitim süresinin ardından 1.500 TL sıfır faizli krediye sahip olabilirsiniz. Başvuru prosedürü aşağıdaki gibidir.

 1. Hiçbir şekilde akraba olmayan 5 ev hanımı katılıyor.
 2. Türkiye genelinde 91 şubesi bulunan TGMP (Türkiye Grameen Mikro Finansman) şubesine gidin.
 3. İş fikriniz ilgilenenlere duyurulur.
 4. TGM görevlisi evinize gelir ve iş fikrinizi dinler.
 5. 3 günlük temel eğitimden geçiyorsunuz
 6. Mikrokredinizi eğitimden sonra alacaksınız.

Küçük ölçekli ev ortamınızda kendi işini kurmak isteyen ev hanımları için gerçekten harika bir fırsat. Mikrokredi nasıl alınır? Bu kredinin detaylarını da öğrenebilirsiniz.

5- Hayvancılığa 100.000 TL faizsiz kredi kullandırılıyor

Hayvancılıkla uğraşan yetiştiricilerime faizsiz bir kredi daha veriliyor. 7 yıl geri ödeme esasına göre verilir. Ziraat Bankası aracılığıyla sağlanmaktadır. Başvuru şartlarının temeli, Hayvan İşletmeciliği sertifikasına sahip olmaktır. Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre verilir. Geleneksel hayvancılık için maksimum faizsiz kredi limiti 100.000 TL’dir. İster sıfırdan başlayın, isterseniz geleneksel bulaşan hayvan ırkları elinizde olsun, bu krediden yararlanabilirsiniz.

 • 200.000 TL Geri Ödemesiz Evcil Hayvan Kredisi Nasıl Alınır!

Ziraat Bankası üzerinden faizsiz geleneksel hayvancılık kredisi alabileceksiniz. Kanatlı sektörü veya küçükbaş hayvanlar için de faizsiz canlı hayvan kredisi alabilirsiniz. Hayvancılık alanında verilen tüm bu kredinin detayları başvuru şartlarına kadar, Faizsiz hayvan kredisi nasıl alınır? Sayfamızda bulabilirsiniz.

6- Katılımcı bankalardan faizsiz kredi kullanılabilmektedir.

Mevduat bankalarının yanı sıra ülkemizde holding bankaları adı altında faaliyet gösteren finans kuruluşları da bulunmaktadır. Mevduat bankaları ile holding bankaları arasındaki en büyük fark, biri paranızı faizli olarak kullanmanızı sağlarken, diğerinin sağladığı paraya kar payı koymasıdır. Pek çok kitlede faizsiz bankalar olarak bilinen bu bankalar hangileridir?

 1. Türk Albarakası
 2. Kuveyt Türkçesi
 3. Türkiye’de gayrimenkul
 4. Türk finans
 5. Vakıf Katılımı
 6. Katılım Ziraat

Ülkemizde toplam 6 adet olan bu holding bankaları BDDK lisansı altında ve kanunlar çerçevesinde faaliyet göstermektedir. Bunun teyidini isterseniz, bu adres üzerinden de sağlayabilirsiniz. Yasal zeminde faaliyet gösteren bu holding bankalarının tamamından aşağıdaki ihtiyaçlarınızı karşılayacak fon alabilirsiniz.

 1. Kurumsal satın alma
 2. arazi alımı
 3. araç satın al
 4. bir ev al
 5. sanmıyorum
 6. Ev aletleri alımı
 7. Haç, umreye gitmeyin
 8. yolculuk
 9. Eğitim

Toplam 6 adet olan holding bankalarının çalışma prensibi şu şekilde işlemektedir.

 1. İhtiyacınız olan ürünün faturasını bankaya getirin.
 2. Banka sizin adınıza ilgili firmaya ödeme yapar.
 3. Size yaptığı ödemeye istinaden kar payı koyarak taksitlendirme yapar.
 4. Düzenlenen taksit planını aylık olarak ödeyin.

Holding bankası nedir? BDDK Onaylı 5 Bankadan Hangisi? Tüm bu holding bankalarının işlem ücretlerinin ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

Faizsiz kredi kullananlar en çok Ziraat Bankası’nın bu fırsatı sunup sunmadığını soruyor. Bu nedenle Ziraat Bankası faizsiz kredi veriyor mu? Ben de bu başlıkla ifade etmek istedim. Ziraat Bankası şimdilik 0 faizli kredi vermemektedir. Kamu bankası olmasına rağmen bu imkanları DPR ile bireylere sunmaktadır. Böyle bir fırsat ortaya çıkarsa sizleri bu başlık altında seve seve güncelleyeceğimi bilmenizi isterim. Bu nedenle şimdilik faizsiz 5.000 TL’ye kadar kredi çekmeyi düşünenlere yukarıda saydığım 2 bankanın seçeneklerini değerlendirmelerini tavsiye ediyorum.

 • Ziraat Bankası faizsiz kredi verdiğinde çok daha hızlı haberdar olmak isteyenler. Kanalıma abone olun https://www.youtube.com/kredim.

Şimdilik ancak Ziraat’ten faiz almak istiyorsanız bankanın bu ay için sunduğu fırsatlar aşağıdaki gibidir.

 • 50.000 TL’ye kadar 36 ayda geri ödeme imkanı sunan Ziraat, aylık %1,79 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Farklı vadelere göre geri ödemeler aşağıdaki gibidir.
MiktarVadeAylık ÖdemeToplam Maliyet
50.000 TL163.725,82 TL59.613,15 TL
50.000 TL183.378,66 TL60.815,91 TL
50.000 TL242.688,08 TL64.514,04 TL
50.000 TL262.529,86 TL65.776,46 TL
50.000 TL302.278,18 TL68.345,62 TL
50.000 TL342.087,44 TL70.973,09 TL
50.000 TL362.008,57 TL72.308,51 TL

Bu krediyi internet şubesine gitmeden çekebileceğinizi biliyor musunuz? Bunun nasıl olacağını merak ediyorsanız Ziraat Bankası şubesine gitmeden banka hesabı açma (İnternet şifresi al) sayfam da mevcut.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.