Enpara Hesap Açma 2022 (Şubeye Gitmeden, Anında)

Enpara ile hesap açmak artık çok kolay. Şubeye gitmeden anında online olarak hesabınızı açabilirsiniz. Resimli hesap açma detaylarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Şubeye Gitmeden Enpara Hesabı Nasıl Açılır?

Enpara ile ilk kez hesap açmayı planlıyorsanız bu konudaki adımları takip ederek şubeye gitmeden hesap açabilirsiniz.

Öncelikle enpara.com’a giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde ‘Get Enparalı’ seçeneğini görebilirsiniz. Enparalı Al seçeneğine tıkladıktan sonra hangi hizmeti almak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki ekrandaki seçeneklerden birini seçin ve Devam düğmesine tıklayın.

Sonraki adımlarda kişisel bilgilerinizi (TC ID, numara, adres bilgileri vb.) girmeniz gerekecektir. Tüm bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girdiğinizden emin olduktan sonra başvurunuzu tamamlayınız.

Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra verilen telefon numarasına bir mesaj gönderilecektir. Sayın K **** H ***, bilgilerinizi doğrulamak ve başvurunuzu tamamlamak için sizi görüntülü arayacağız. Arama yapabilmek için telefonunuzda Enpara.com Mobil Şube’nin olması gerekmektedir. Mobil şubemizi indirmek için tıklayınız: https://goo.gl/lGZ59g görüntülenecektir. Mesajdaki linke tıklayarak gönderilen uygulamayı indirmeniz gerekmektedir.

Uygulamayı indirdikten sonra müşteri temsilcisi sizi normal hattan arayarak görüntülü görüşme için müsait olup olmadığınızı soruyor. Müsaitseniz enpara uygulaması üzerinden görüşmeye devam edebilirsiniz. Bu arada görüntülü görüşme sırasında nüfus cüzdanınızın veya ehliyetinizin yanınızda olması gerekmektedir. Çünkü müşteri temsilcisi kimlik kartının ekran görüntüsünü almak isteyecektir.

Müşteri hizmetleri ile iletişime geçtikten sonra hesabınız etkinleştirilecektir. Banka kartınız birkaç iş günü içinde belirttiğiniz adrese gönderilecektir. Banka kartınız internet alışverişlerine kapalıdır. Açmak için EnCard İnternet Alışverişini Açma bölümündeki adımları takip edebilirsiniz.

Diğer Bankalar:

Enpara Vadesiz Döviz (Dolar, Euro) Hesabı Nasıl Açılır?

Yukarıda bahsettiğimiz adımları gerçekleştirdiğinizde mevcut enpara TL hesabınız birkaç gün içerisinde aktif olacaktır. Hesabınız aktif olduğunda otomatik olarak Enpara vadesiz TL hesabı açılır. Ancak, döviz hesabı açmak için kendiniz başvurmanız gerekir. Aşağıdaki adımları takip ederek dolar veya euro hesabı açabilirsiniz.

  • Enpara uygulamasına giriş yapın.
  • Uygulamaya girdikten sonra sol üst kısımda bulunan menü ikonuna tıklayınız.
  • Açılır menüden ‘Hesap’ seçeneğine tıklayın.
  • Hesap bölümüne geldiğinizde ekranın sağ alt kısmında bulunan Yeni Hesap Aç butonuna tıklayın.
  • Açılan ekranda Cari Hesap seçeneğine tıklayınız.
  • Bir sonraki ekranda Sözleşmeyi kabul ediyorum onay işaretini işaretleyin ve Onayla düğmesine basın.
  • Açılan ekrandan yeni hesabınızın Dolar mı yoksa Euro mu olduğunu seçin ve Devam butonuna basın.
  • Son olarak onayla diyerek Enpara döviz hesabı açma adımlarını tamamlayabilirsiniz.

Enpara Vadeli Hesap Nasıl Açılır? (Resimli)

Enpara vadeli hesap açma işlemi için mobil uygulamaya giriş yaparak şubeye gitmeden anında hesap açabilirsiniz. Hesap açma adımları aşağıdaki gibidir;

Enpara uygulamasına giriş yapın ve ekranın sol üst köşesindeki menü simgesine tıklayın. Bu ikona tıkladıktan sonra açılan menüden Hesap bölümüne tıklayın. Ardından alttaki Yeni Hesap Oluştur düğmesini tıklayın.

Yeni Hesap Aç butonuna tıkladıktan sonra yukarıdaki Escrow Account seçeneğine tıklayın. Ardından, hesap açma işleminde bir sözleşme ekranı ile karşılaşacaksınız. Bu sözleşmeyi okuduktan sonra aşağıdaki Kabul Et düğmesini işaretleyin ve onaylayın. (Aşağıdaki resimdeki gibi.)

Sözleşmeyi kabul edip onayladıktan sonra, hangi para biriminde hesap açmak istediğiniz sorulacak bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Burada sadece TL hesabını görmenizin sebebi başka para birimlerinde vadesiz hesap açmamış olmanızdır. Bir önceki bölümde anlatılan adımları takip ederek ABD Doları veya Euro cinsinden vadesiz hesap açarsanız burada Dolar ve Euro para birimleri de aktif olacaktır.

Buradan Türk Lirası seçeneğine tıklayarak çek hesabınızın hangi özelliklere sahip olması gerektiğini belirleyebilirsiniz. Hesap özellikleri aşağıdaki resimde gösterilmektedir.

Yukarıdaki ekranda gördüğünüz cari hesap özelliklerinden birini seçerek ilerleyin. Ardından yatırmanız gereken tutarı, hesap süresini seçebilir ve hesabınızı adlandırmak için Devam düğmesine basabilirsiniz. Ardından devam butonlarına ve son adımda Onayla butonuna tıklayarak vadeli hesabınızı aktif etmiş olacaksınız.

Enpara Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın hesabı açma adımları, tıpkı emanet hesabı açma adımları gibi Hesaplarım bölümünden gerçekleştirilebilir. Uygulamaya girdikten sonra sol üstteki menü işaretine tıklayın ve hesaplarım bölümüne tıklayın. Karşılama ekranının sağ alt kısmındaki Yeni hesap oluştur düğmesini tıklayın. Ardından Altın Hesap butonuna tıklayarak devam edin.

Kullanıcı sözleşmesini kabul ettikten sonra onayla butonuna tıklayın, hesap cüzdan tercihlerinizi seçin, devam butonuna basın ve hesabınızı açın. Enpara altın hesabı açmak için gereken tek şey bu. Hesabınızdaki altın satın almak için mevcut TL hesabınızdan altın hesabınızın IBAN numarasına aktararak altın satın alabilirsiniz. Aşağıdaki videoyu izleyerek konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Enpara Birikim Hesabı Nasıl Açılır?

Enpara hesabı, gecelik faiz kazanabileceğiniz bir emanet hesabı türüdür. İnternet şubesi üzerinden sadece birkaç adımda birikim hesabınızı açabilirsiniz.

Sabah 05:00’ten akşam 23:00’e kadar bu hesaba giriş ve çıkışta faiz kaybı yaşamadan para kazanabilirsiniz. Hesabınıza her gece saat 23:00’te bakiyenize faiz gelir ve kazandığınız faiz her sabah saat 5’e kadar hesabınıza yansır.

qnbfinansbank.enpara.com

Vadeli hesap açma adımları:

Enpara uygulamasına girin ve menülerden hesaplar bölümüne tıklayın. Yeni hesap aç bölümüne tıkladıktan sonra Birikim Hesabı seçeneğine tıklayıp formu onaylayıp devam edin. Açılan ekrandan kaydetme amacınızı seçip hesap bilgilerinizi yazıp devam butonuna basınız. Aşağıdaki adımları uygulayarak birikim hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Bikirim Hesap Güncel Faiz Oranları:

Yatırım MiktarıFaiz oranı
0 – 50.000 TL%14,00
50.000 – 150.000 TL%15,00
150.000 – 500.000 TL%15,50
500.000 TL ve üzeri%16,00

Enpara Hesap Açma Hakkında Sıkça Sorulanlar

Şubeye gitmeden hesap açmak mümkün müdür?
Enpara ile banka hesabı açmak için banka şubesine gitmenize gerek yok. Görüntülü görüşme ile banka hesabınız açılacak ve hesap kartınız kurye ile adresinize teslim edilecektir.

Müşteri hizmetleri aracılığıyla bir emanet hesabı açmak mümkün müdür?
Enpara müşteri hizmetleri aracılığıyla altın hesabı, mevduat hesabı ve mevduat hesabı açabilirsiniz.

Enpara müşteri hizmetleri numarası nedir?
Enpara Çözüm Merkezi numarası 0850 222 3663’tür.

Enpara hesabı açılması ücrete tabi midir?
Hayır, Enpara’da hesap açmak tamamen ücretsizdir. Bir de bankanın ömür boyu ücret almadığı bir kredi kartı var.

Enpara hesabı açma yaşı kaçtır?
Diğer bankalarda olduğu gibi Enpara’da da hesap açma yaş sınırı 18’dir. 18 yaşından küçük çocukların bazı bankalarda hesap açmak için ebeveynleriyle birlikte banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir.

Enpara hesabı açma adımları ile ilgili tüm sorularınızı aşağıdaki bölümden bize sorabilirsiniz. Accountpa.com editörleri sorularınızı en kısa sürede cevaplayacaktır.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.