| |

En kolay kredi kartı veren bankalar hangileridir? (Araştırma 2022)

Yapmış yıllar boyunca okunabilir, en kolay okunan yollar ve bankalarık yazıldı. Konuya mandıra bütün detay ve güncel olarak bu sayfa takip edebilirsiniz.

Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz. DuslerAkademisi.org editörleri olarak 2022 yılında en kolay kredi kartı veren bankaları tek tek inceledik.

Bankalardan kolayca kredi kartı almanın yollarını yazdık. Bir kredi kartı başvurusunu onaylamak, kredileri onaylamaktan daha kolaydır. Bu sebeple kredi kartı alma olasılığı oldukça yüksektir.

Ancak kredi kartı başvurusu yapmadan önce aşağıdaki uyarıyı yapmanın faydalı olduğunu düşünüyoruz. Başvuru sürecinde arka arkaya birden fazla bankaya başvuru yapmayınız. Hangi bankaya başvurduğunuzu tüm bankalar görebilir. Bu nedenle kartın onaylanması oldukça zor olabilir. Ayrıca kredi puanınızı da olumsuz etkileyebilir. Aşağıdaki konuları detaylı bir şekilde inceleyerek kredi kartı almayı öğrenebilirsiniz.

İlgili Finans Makaleleri:
Kredi Notu Düşüklere Kredi
Garanti ATM Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Gelir Belgesi Olmadan Kolayca Kredi Kartı Alabilir miyim?

Bu konuyu daha önce açmamızın sebebi aylık geliriniz olup olmadığını hatırlatmak içindir. Aylık belirli bir geliriniz varsa krediyi onaylatmanız çok kolay olacaktır. Belgelenebilir aylık gelir basit bir maaş olarak algılanmamalıdır.

Kira geliri, mevduat geliri gibi düzenli aylık gelir sağlayan yatırımlarınız varsa bunları bankaya gelir olarak gösterebilirsiniz. Yapmanız gereken bu gelirleri bankaya belgelemek.

Kredi notunuz belli bir seviyedeyse belgesiz kredi kartı almanız daha kolay olabilir. Kredi notu, bankaların aylık gelirden sonra dikkate aldığı en önemli kriterlerden biridir. Gelir belgesiz kredi veren bankalarla ilgili yazımızda konuyla ilgili detayları paylaşmıştık.

Düşük limitli kredi kartı almayı denediniz mi?

Aylık düzenli bir geliriniz yoksa mutlaka düşük limitli kredi kartı başvurusunda bulunmalısınız. En basit kredi kartı kriterlerinden biri düşük limitli kredi kartı başvurusu yapmaktır.

Düzenli bir geliriniz yoksa maksimum 1.000 TL limitli kredi kartı alabilirsiniz. 500 TL limitli kredi kartı onayı almış olsanız bile her ay düzenli ve zamanında ödeme yaparak ileride kart limitinizi artırabilirsiniz. Düzenli, gecikmesiz ödemeleriniz kredi notunuzu yükseltecek ve banka güvenini sağlayacaktır. Bu güven sayesinde ileride kredi kartı limitinizi artırabilirsiniz.

‘Banka bana düşük limitli bir kredi kartı bile vermedi.’ Ziyaretçilerimiz bu konu ile ilgili detaylı araştırmalarımızı sayfamızın ilerleyen bölümlerinde görebilirler.

Kredi notunun kredi kartı almaya etkisi var mı?

Araştırmamızın ilk sayfasında kredi veya kredi kartı almada mevcut kredi puanınızın rolünden bahsetmiştik. Peki kredi notunuzu etkileyen faktörler nelerdir?

 • Güncel kredi, kredi kartı borç durumu: %35
 • Kredi veya kredi kartı borcu ödeme planınız: %35
 • Yeni kredi: %10
 • Kredi Kullanım Yoğunluğu: %10
 • Diğer nedenler: %9

En kolay kredi kartı veren bankalar dahil tüm bankalar kredi veya kredi kartı verirken bu kriterleri göz önünde bulundururlar. Sadece ilk 2 unsura dikkat etseniz bile kredi puanınız ciddi anlamda yükselecektir.

Ayrıca mevcut bir kredi kartınız varsa ve yeni bir kredi kartı almak istiyorsanız, mevcut kart(lar)ın borcunu zamanında ödemeniz gerekmektedir. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi, ek hesap gibi kredi ürünlerine borcunuz varsa, bunları zamanında ödemelisiniz.

Kredi Notunuz Kaç Olursa Kredi Kartı Alabilirsiniz?

Kredi NotuRisk GrubuKolay Kredi Kartı
0 (Sıfır) PuanRiskliGelir durumuna bağlı. (Gelir varsa kart onayı alır.)
1-699 Puan ArasıEn RiskliÇok Düşük
700-1099 Puan ArasıOrta RiskliDüşük limitli alabilme ihtimali var.
1100-1499 Puan ArasıAz RiskliGelir durumunuza göre orta limitli kredi kartı alınabilir.
1500-1699 Puan ArasıİyiKesin onaylı kredi kartı alabilir.
1700-1900 Puan ArasıÇok İyiKesin onaylı ve kolay kredi kartı alır.
Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar bölümünde detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Bankalar Öğrencilere Kolayca Kredi Kartı Veriyor

2 yıllık ortaklar veya 4 yıllık üniversite öğrencileri kolayca kredi kartı alabilirler. Yaklaşık 1.000 TL’lik kredi kartı onayı öğrencilere gelir belgesi gerektirmeden kolaylıkla verilmektedir.

Peki hangi bankalar öğrencilere kredi kartı veriyor?

 1. Bonus D-Ücreti (Denizbank)
 2. Gençlik Bonusu (BBVA Garantörleri)
 3. ÜniversiteTEB Bonusu (TEB)
 4. Massimo genç (ve banka)
 5. Axess Kampüs Modu (Akbank)
 6. Kart gibi (Vakifbank)
 7. BankKart Genç (Banca Ziraat)
 8. Oyun Kağıdı (Yapı Kredi)
 9. Enpara kredi kartı
 10. HSBC kampüsü

Öğrenci kimliğiniz veya öğrenci kimliğiniz ile listelediğimiz bu bankalar ile iletişime geçerek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Gelir belgesi gerekli değildir. Detaylar ve SMS başvuruları için Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalara gidiniz.

Kolay Kredi Kartı Almanın Kesin Bir Çözümü Var!

En basit kredi kartı veren bankalar, araştırmamızda kart almanın en garantili yollarından biridir. Birçok banka bloke güvenli kredi kartları sunar.

Blokeli emanet kredi kartları, bankadaki vadesiz mevduat hesabınıza belirli bir miktar paranın yatırılması ve kart tutarının bankadan teminat olarak alınması durumudur.

Örneğin, A bankasına gittiniz ve bloke kredi kartı almak istediğinizi söylediniz. Sizin için TL çek hesabı alır. Örneğin bu hesaba 1.000 TL teminat yatırdınız. Banka ayrıca size bu tutarın ortalama %80’i limitli yani 800 TL limitli bir kredi kartı da veriyor.

Almış olduğunuz bu kredi kartının diğer kredi kartlarından hiçbir farkı yoktur. Bu kart ile dilediğiniz gibi taksitli alışveriş yapabilir ve puan kazanabilirsiniz.

Blokeli teminatlı kredi kartı aldığınızda, düzenli ödemeler yaparak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Yukarıdaki tabloda kredi notunun ne kadar önemli olduğunu göstermiştik. Bu nedenle bloke teminatlı kredi kartı alarak kredi puanınızı yükseltebilir ve ilerleyen zamanlarda kart limitinizi artırabilirsiniz. Tüm detayları Güvenli Kredi Kartı bölümünde bulabilirsiniz.

En Kolay (Teminatlı) Kredi Kartı Veren Bankalar 2022

 • Kuveyt Türkçesi
 • ING Bankası
 • TEB
 • Türk Albarakası
 • Fibabanka
 • Garantörler Bankası
 • Ziraat Bankası

Teminatlı kredi kartı limitleri bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Örneğin A bankasına 1.000 TL yatırdığınızda 800 TL limitli bir kredi kartı tanımlayabilirken, B bankasına 1.000 TL yatırdığınızda 600 TL limitli bir kredi kartı tanımlayabilir. Bu konuda bankaları iyi araştırmanızı tavsiye ederiz. Banka şubelerine giderek güvenli kredi kartı taleplerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kart başvurusu yapmadan önce en avantajlı kartı seçin;

 • En yüksek puanlı kredi kartları hakkındaki makalemiz veya
 • Komisyonsuz en iyi kredi kartı veren bankalar listemize göz atabilirsiniz.

SMS ile Kolay Kredi Kartı Başvurusu Yapılan Kartlar

 • QNB Finansbank CardFinans: TC kimlik numaranızı yazıp 2273’e mesaj atarak kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.
 • Şekerbank Bonus: Şekerbank kredi kartı başvurusunu kolayca yapabilmek için BONUS yazıp boşluk bırakarak TC Kimlik Numaranızı yazıp 1953’e SMS gönderiniz.
 • İş Bankası Maximum: Hızlı ve kolay bir başvuru süreci için MASSIMO yazıp boşluk bırakarak TC Kimlik numaranızı yazıp 4402’ye mesaj atınız.
 • Akbank Axess: SMS ile kredi kartı başvurusu yapmak için AXESS yazıp 5990’a SMS gönderebilirsiniz.

SMS ile yapılan kredi kartı talepleri banka tarafından değerlendirildikten sonra tarafınıza iade edilecektir. SMS ile kart başvurusu bir ön başvuru adımıdır.

İnternetten Anında Kredi Kartı Veren Bankalar

 • ING Bank: ING Bank Bonus kredi kartı almak için buradaki başvuru sayfasındaki formu doldurabilirsiniz.
 • BBVA Garantörleri: Türkiye’nin gözde bankalarından biri Garanti Bankası. Bonus Kefiller sayfasına gidip sağ üstteki ‘Şimdi Başvur’ butonuna tıklayarak kart talebinizi iletebilirsiniz.
 • TEB: Bonus kredi kartı başvurusu yapmak için TEB web sitesine buradan giriş yapabilirsiniz. ‘Şimdi Başvur’ butonuna tıklayarak kartınız için başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası: BankKart başvurusu için buradaki formu doldurarak kart başvurunuzu bankaya gönderebilirsiniz.

Web sitesi üzerinden başvuru yaparken kişisel bilgilerinizi doğru girmelisiniz. Girilen cep telefonu numarası aktif olmalıdır. Çünkü başvuru değerlendirme sonucu size bu numara üzerinden iletilecektir.

Bu, en kolay kredi kartı veren bankalarla ilgili 2022 araştırmamızdı. Umarız siz değerli ziyaretçilerimiz için faydalı bir yazı olmuştur. Konuyla ilgili sorularınızı aşağıdaki bölümden bize yazabilirsiniz.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.