5 En İyi Yatak Tavsiye 2022 – Markaları, Önerileri, Hangisi?

Çevrimiçi bir yatak arıyorsanız, hangisinin sizin için en iyi olduğuna karar vermekte zorlanabilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek vardır ve hangi şiltelerin gerçekten hasatın creme de la creme olduğunu bilmek her zaman kolay değildir.

Binlerce şilte üzerinde araştırma ve test yaptık ve süreci sizin için basitleştirmek için favorilerimize indirdik. Yatak uzmanlarından oluşan ekibimiz, bu yatakların doğrudan testinde yılların deneyimine sahiptir ve çeşitli yatak konstrüksiyonları, malzemeleri ve yenilikleri hakkında derinlemesine bilgi sahibidir.

Ayrıca, farklı yatakların her tür insan için nasıl hissettiğini ve çalıştığını değerlendirmek için çeşitli uyuyanların deneyimlerini test ekibimize ve bir dizi test ve teknolojiye entegre ediyoruz.En iyi yatağı belirlemek kısmen sizin, alıcının satın alma işleminizde ne istediğine dayanır. Bazıları büyük basınç noktası rahatlaması olan bir yatağa, diğerleri kalıcı sırt ağrısını hafifleten bir şilteye ihtiyaç duyar.

Herkese uyan bir beden yok. Böylece, seçimlerimiz performanslarına, inşaatlarına ve değerlerine göre belirli kategorilerde en iyisini göstermektedir. Ve fiyat çoğu alıcı için genellikle son derece önemli olduğundan, çevrimiçi bir yatak satın almak genellikle daha düşük genel gider maliyetleri nedeniyle para için daha iyi bir değerdir.

Hangisinin en iyi yatak olduğunu soruyorsanız, en iyi 5 yatak önerimi okumanızı şiddetle tavsiye ederim 2022 – markalar, öneriler, hangileri? Sizin için hazırladığım makale

5 En İyi Yatak Tavsiye 2022

Mobpazar Ortopedik Yatak, Platin Ortopedik Yaylı Yatak

Tek Kişilik En İyi Yatak Tavsiye

Özel Bonel yay teknolojisi sayesinde rahat uyumanızı sağlayan bir yatak.

Artı Yönleri
 • Rahat
 • Orta sertlik
 • Uygun fiyatlı
Eksi Yönleri
 • Yataktaki döşeme çok dayanıklı değil

Yataş Joyful 300 DHT Yaylı Seri Yatak

Tek Kişilik En İyi Yatak Önerileri 2022

Yataş kalitesinde çok konforlu bir yatak.

Artı Yönleri
 • Orta sertlik-Yüksek sertlik
 • Uygun fiyatlı
 • Rahat
Eksi Yönleri
 • Yatak oldukça kalın ve yüksek bir yataktır, bu nedenle çocuğunuz için satın alırsanız, 🙂

Yataş Multi Tam Ortopedik DHT Yaylı Seri Yatak

Çift Kişilik En İyi Yatak Tavsiye

Yataş yine rahat bir yatağı işaret ediyor. Sertlikte ne çok sert ne de çok yumuşak diyebilirim🙂

Artı Yönleri
 • Orta hafiflik
 • Uygun fiyatlı
 • Ortopedik
Eksi Yönleri
 • Uzun süreli kullanımda, bazen yatakta uyurken döndüğünde gürültü yapabilir, ancak çoğu yatak için aynı 🙂.

US. SLEEPING Us. Sleepıng Ultra Ortopedik Super Bamboo Yaylı Yatak

Bambu Çift Kişilik En İyi Yatak Önerileri 2022

Bambu yatak, çift kişilik yatak arıyorsanız; tercih edilen bir seçenektir.

Artı Yönleri
 • Orta sertlik-Yüksek sertlik
 • Nitelik
 • Uygun fiyatlı
Eksi Yönleri
 • Yatağın kumaşı ortalama kalitededir.

Minar Safir Full Ortopedik Pedli Yaylı Yatak

Benim Tercihim En İyi Yatak Tavsiye

Bu ürün en iyi yatak öneri listemde benim seçimimdi. Yatak ve çok konforlu yatak fiyatlarını dikkate alırsak orta bir fiyata sahiptir. Bu kesinlikle bütçeleri arasından seçim yapabileceğiniz bir yataktır. Yumuşak 🙂 sahip olduğum için bu modeli seçtim.

Artı Yönleri
 • Yumuşak-hafif sertlik
 • Nitelik
 • Ortalama fiyat
Eksi Yönleri
 • Ambalajın yay sistemi yoktur.

Rehber: Yatak Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En iyi yatak nasıl seçilir?

En iyi yatak aslında sadece uzun süre denenerek seçilebilir. Daha önce kullandığınız yatağın özelliklerini dikkatlice analiz ettikten sonra, çok fazla aşırı değişiklik yapmadan bir yatak seçmeniz sizin için daha iyidir. Her yatak değişikliğinde vücudunuzun yeni yatağa alışması yaklaşık 2 ila 4 hafta sürebilir.

Her şeyden önce, hangi sert yatağın sizin için doğru olduğunu bilmeniz gerekir. Sonuçta, bu konuda en iyi yatak herkes için değişecektir. O zaman çift kişilik yatak mı yoksa tek kişilik yatak mı olduğuna karar vermeniz gerekir. Uyku düzeniniz yattığınız kişide farklıysa veya diğer uyuyan kişinin hareketleri uyku sırasında sizi etkilerse, yorgan veya viskoz yatakları tercih edebilirsiniz.

Satın Alma Kriterleri

Dayanıklılık

Fiyatın her zaman kalitenin bir göstergesi olmadığını ve bazı malzemelerin formüle edildiklerine ve yerleştirildiklerine bağlı olarak doğal olarak diğerlerinden daha hızlı yıprandığını unutmayın. Genel olarak, lateks polifoamlardan daha uzun sürme eğilimindedir ve tutamlama, yapıştırıcılardan daha uzun süre doğal aşınma ve yıpranmaya dayanma eğilimindedir. Bobinlerin uzun ömürlülüğü, kalınlıklarına ve birbirlerine nasıl bağlandıklarına bağlıdır.

Mukavemet

Tüm şilteler konfor veya yumuşaklık ve desteğin bir karışımını içermelidir (bu da daha sağlam olma eğilimindedir.) Gelişmiş destek sistemlerine sahip yataklar, gelişmiş konfora sahip yataklardan daha sıkı hissedebilir. Oldukça ağır olan insanlar genellikle vücutlarının katmanlara basma yeteneği nedeniyle çok daha hafif olan uyuyanlardan daha yumuşak bir marka yaşayacaklardır.

Lateks nedir? Lateks yatak

Lateks yataklar uyku sırasında vücudun şeklini alır ve vücuda diğer yatak türlerine göre daha iyi adapte olur. Bu tip yataklarda farklı lateks türleri kullanılır. Kullanılan malzeme yapay, doğal veya iki malzemenin karışımından yapılabilir.Doğal lateks yataklar için hatırlanması gereken en önemli şey, yatakta küf oluşmaması için yatağı sık sık havalandırmanız gerektiğidir.

İki malzemenin karışımından yapılan lateks yataklar, bu konuda doğal lateks yataklara göre daha dayanıklıdır. Alerji ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, doğal lateks yataklardan doğrudan risk almadan kaçınmanızı öneririm 🙂 lateks alerjiniz varsa kesinlikle uzak durmalısınız.

Yaylı yataklara kıyasla, sert yatakları sevmiyorsanız lateks yataklar sizin için daha rahat olacaktır. Paket yaylı yataklar gibi, uyku sırasında lateks yataklarda uyuyan diğer kişinin hareketlerinden etkilenmezsiniz.Uzun ömür açısından, yaylı rulmanlar lateks yataklardan daha dayanıklı oldukları için daha uzun süre dayanır.

Bununla birlikte, lateks yataklar sık sık havalandırılmalıdır, ancak 🙂 yaylı yataklar için böyle bir gereklilik yoktur.

Visco yatak

Visko yataklar vücuda çok iyi adapte olur. Esnek bir malzeme olduğu için, diğer yatak türlerinden farklı olarak, yatak vücudunuzun şeklini aldığı için tüm vücudunuzla temas halindedir. Bu yataklar farklı sertliklerde süngerlerden yapılmıştır. Sünger bir malzeme olduğundan, viskoz yataklarda birçok alternatif vardır.

Sünger farklı yoğunluklarda üretilirse, farklı sertlik dereceleri oluşur. İstenilen seviyede yumuşak ve orta sertlikte veya sert bir yatak, viskoz yataklar bulmak mümkündür🙂Visko yataklar ısıyı depolar, çünkü diğer yatak türlerine göre daha az hava alırlar. Bu nedenle, viskon yataklar yaz aylarında oldukça sıcak olabilir.

Bununla birlikte, dayanıklı olduklarından, viskozları uzun yıllar kullanmak da mümkündür. Yatak oranları değerlendirildiğinde, genellikle diğer yatak türlerine 🙂 çift kişilik yataklara göre daha pahalıdır; Yine, iki insanın birbirlerini rahatsız etmeden bağımsız uyumalarına izin verirler.

Ortopedik yatak arıyorsanız, viskon yatakları öneririm. Tüy içermedikleri ve sadece süngerlerden oluştuğu için vücudunuza yüksek derecede adapte olurlar. Sıcak bir yerde yaşıyorsanız ve çok terliyorsanız, visko yatak satın almadan önce iyi düşünmelisiniz. Çünkü nefes alamıyorlar ve ısı 🙂

Sertlik ve yumuşaklık

Aldığın yatağın sert mi yoksa yumuşak mı olduğuna karar veremiyorsan orta sert yatakları tercih edin. Çok yumuşak veya çok sert yataklardan kaçınmanızı öneririm. Sırt ağrınız varsa, sert yatakları seçmeye değer.Yatağı denerseniz, orta derecede yatağa gömülmeniz gerektiğini 😀 çok emaye olduğunuz veya vücudunuza hiç uymayan yatakları tercih etmemeniz gerektiğini söyleyebilirim.

Buna yatakları 🙂 yerleştirerek karar verebilirsiniz.

Sık Sık Sorulanlar

Yatak nedir?

Saatler geçirdiğimiz ve günün yorgunluğunu attırdığımız yataklar, fizyolojik bir gereklilik olan uyku için son derece önemlidir. Sağlıklı bir vücut için sağlıklı uyku ve sağlıklı uyku için kaliteli bir yatak en önemli faktörlerdir.

Tempur nedir? Tempur yatağı nedir?

Tempur materyali NASA tarafından geliştirildi. Bu malzeme basınç azaltıcı etkiye sahiptir. Bu nedenle, Tempur yatakları, yalan söylediğin kısmın vücudunuzun şeklini almasını sağlar. Vücudunuzun basıncı kaybolduğunda, Tempur yatağı saniyeler içinde restore edilir.

Sonuç

Yataklar uykuyu etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Birçok farklı yatak markası ve modeli vardır ve yatak fiyatları da çok farklıdır. Görmediyseniz veya kaçırdıysanız, en iyi yatak önerileriyle ilgili ipuçları listeme göz atarak bir fikir edinebilirsiniz.

En iyi yatak elbette sizin için rahattır, ancak sadece deneyerek ve test ederek öğrenebilirsiniz. Pahalı yatakların en iyi 🙂 olmadığını unutmayın.Umarım 5 en iyi yatak önerileri 2022 – markalar, öneriler, hangileri? Yazılarım işine yaradı. Kararsızsanız, satın alma kriterleri bölümünü ve rehberi okumanızı öneririm.

Bir model ve marka olarak, en iyi yatak önerileri listemi 🙂Ne tür bir yatak istersin? Önerdiğiniz bir marka veya model var mı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümüne eklemeyi unutmayın 🙂 tereddüt etmeden yorum yapabilirsiniz.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *