|

2022 Yılında Alabileceğiniz En İyi Robot Süpürge Tavsiyeleri ve İncelemeleri

Teknolojinin hızlı gelişimi birçok alanda insan gücüne olan ihtiyacı azaltmaya başlamıştır. Yapay zeka hayatımızın hemen hemen her alanında bulunabilir. Telefon ve bilgisayar dediğimizde temizlikte hayatımızı kolaylaştıracak yenilikler kapımızı çalıyor. Robot süpürgeler evlerimizde kullanılmaya başlanan icatlar arasında yer alıyor. Kendi başına tüm evi süpürebilen ve en küçük tozu bile odasına hapsedebilen robot süpürgeler, temizlik için zamanı kısıtlı olanlar için birebir!

Piyasada birçok modeli bulunan robotlu süpürgelerin özellikleri de birbirinden biraz farklıdır. Bazıları sadece vakum yapabilir, bazıları ise temizleyebilir. Haritalama ve otomatik yeniden yükleme gibi farklı özelliklere sahip olanlar da var. Robot süpürgeler genellikle yuvarlak şekilli olmasına rağmen üçgen modelleri de mevcuttur.

Bu son derece akıllı temizlik cihazları, siz evde değilken bile evinizi süpürerek temizleyebilir. İşten eve geldiğinizde tek yapmanız gereken temiz evin tadını çıkarmak. Ya da siz kanepede kahvenizi yudumlarken robot süpürgeniz yerleri temizleyebilir. Cazip geliyor, değil mi? Peki robot süpürgeleri hakkında ne biliyoruz? Bu yazımızda sizler için robotik elektrikli süpürgeleri masaya koyduk ve onları daha yakından tanıtmak istedik. Bu akıllı temizlik cihazları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

İçindekiler

En İyi Robot Süpürge Tavsiyeleri

Xiaomi Mijia 1C Vacuum Mop İncelemesi

Fiyatına Bak

Robot süpürge denilince akla ilk gelen markalardan biri olan Xiaomi, Mi Robot 1C Elektrikli Süpürge modeli ile kullanıcılarını rahatlatan bir tasarıma sahip. Haritalama fonksiyonu sayesinde hassas temizlik sağlar ve navigasyon sistemi oldukça başarılıdır. 8,2 cm yüksekliği ile mobilya ve dolapların altından kayabilir. Güçlü 2500 Pa emiş özelliğine sahip bu akıllı elektrikli süpürge, en küçük toz parçacıklarını bile başarıyla temizler. Güçlü ana fırçası ve süspansiyon emiş fonksiyonu sayesinde yere yakın geniş çaplı emiş ağzına sahiptir. Hassasiyet sensörünün işlevi son derece yüksektir ve 15 tipte mevcuttur. Bu, karşılaştığı engelleri kolayca atlamasını sağlar. Pil %15 olduğunda otomatik olarak şarj olur. Temizleme fonksiyonu sayesinde ıslak temizlik de yapabilen bu robotlu süpürge 200 ml su haznesine sahiptir.

Kullanıcıların büyük çoğunluğu üründen son derece memnun. Toz çekme konusunda çok başarılı olduğunu iddia eden kişiler, filtreden çıkan toza inanamadıklarını iddia etmektedirler. 3-4 saatlik şarj süresi de oldukça iyi. 0,6 litre toz kapasitesine sahip robotlu süpürge, merdivenleri algılamada da oldukça başarılı. 41-50 Dba ses seviyesi ile oldukça sessiz ve fiyatı da uygun. Otururken evinize ışıltı katan Xiaomi Mi Robot 1C Vakumlu Paspas, süpürürken tüylü, kapitone halılara tırmanamaz.

TEFAL Rg7447 X-plorer Serie 60 4in1 Mop İncelemesi

Fiyatına Bak

Tefal Explorer 60 robot elektrikli süpürge, toz alerjenleriyle ciddi şekilde savaşan bir cihazdır. İki yan fırça ile donatılmış bu robot elektrikli süpürge, zemin temizliğinde rahatlık sunar. Merkezi fırça sistemi aktif motora sahiptir ve turbo fırça yüzeylerdeki tüm kiri ve tozu emer. Tefal Explorer 60 robotlu süpürge sadece bunu yapmakla kalmaz, Aqua Force sistemi sayesinde mükemmel paspaslama sağlar. Filtre yüksek performansa sahiptir ve %99,9 toz tutma fonksiyonuna sahiptir. Bu cihazın en iddialı yanı ise rakiplerine göre çok daha ince bir tasarıma sahip olması. Sadece 6 cm yüksekliğiyle Tefal Explorer 60 robotlu süpürge, alçak mobilyaların altına yerleştirmek için de oldukça kullanışlı ve 4’ü 1 arada işleviyle dikkat çekiyor.

Metodik navigasyon sistemi sayesinde evin içinde en hassas şekilde hareket eder ve entegre denge sensörü sayesinde sorunsuz hareket eder. Gelişmiş yan sensörleri, bu cihazın duvarlarınızın yolunu doğru bir şekilde takip etmesini sağlar. Halıya çarptığında hemen algılar ve dolayısıyla verimini biraz daha artırır. Uzakta olsanız bile cihazınıza komut göndererek evinizi temiz hale getirebilirsiniz. Üstelik Tefal kalitesi sizi 10 yıldır parça eşiğinde yalnız bırakmıyor. Kullanıcı yorumlarına bakılırsa Tefal’in kalitesinin ön planda olduğuna dair çeşitli yorumlar var. Güçlü çekiş gücü, iyi duvar işaretlemesi, koltuk ve mobilya altlarına kolay erişim, ürünün en önemli avantajlarıdır. Ancak üründeki haritalama işlevinin eksikliği bazı kullanıcılar tarafından eksik olarak görüldü. 61-70 Dba ses seviyesine sahiptir ve fiyatı normaldir.

ILIFE A10s Akıllı Robot Süpürge İncelemesi

Fiyatına Bak

ILIFE A10s akıllı robot elektrikli süpürge, haritalama, temizleme ve navigasyon işlevlerini birleştirir ve akıllı bir lazer sistemi ile çalışır. Çok seviyeli haritalama fonksiyonu ile her alanda kendi yolunu izleyen bu robotik elektrikli süpürge, temizliği daha verimli hale getiriyor. Belirli bir odayı temizleme özelliğine de sahip olan ILIFE A10s Akıllı Robot Elektrikli Süpürge, yan fırçalarının hızlı dönüş fonksiyonu sayesinde mükemmel temizliği garanti eder. Sanal duvar özelliği sayesinde girmesini istemediğiniz bir alanla karşılaştığında geri döner. Ayrıca temizlik sırasında halının bulunduğu yeri işaretleyerek robotik makinenizin halıya tırmanmasını engelleyebilirsiniz. Kişiselleştirilmiş bir temizlik istiyorsanız, belirli bir alana da komut verebilir ve sadece o odayı iyice temizletebilirsiniz.

Ayrıca güçlü, orta veya hafif olmak üzere 3 farklı damlama özelliğine sahiptir. Engelleri aşmak ve düşmeleri önlemek için kullanışlı akıllı sensörlere sahiptir. Otomatik şarj özelliğine sahip ILIFE A10s akıllı robotlu süpürge, kaldığı yerden temizlemeye devam ediyor. 100 dakika kesintisiz temizlik yapabilen bu robotlu süpürgeyi kullananlar, elektrikli süpürgenin haritalama fonksiyonunun çok iyi olduğunu söylüyorlar. 61-70 Dbs ses seviyesinde olan cihazın fiyatı ise biraz yüksek.

Roborock S5 Max Akıllı Navigasyonlu Robot Süpürge ve Islak Paspas İncelemesi

Fiyatına Bak

Akıllı Navigasyon özelliğine sahip Roborock S5 Max robot elektrikli süpürge, süpüren ve temizleyen teknolojiyle birlikte gelir. Özel kir birikintilerini tespit etme ve bunlara müdahale etme konusunda profesyonel olan bu cihaz, halıların daha derinlemesine temizlenmesini sağlar. Evinizin haritasını çıkarma konusunda büyük başarı elde eden Roborock S5 Max Akıllı Navigasyonlu Robot Süpürge, lazer sensör ile donatılmış ve güven verici bir kullanıma sahip. İlk kullanımdan sonra eviniz için en iyi temizleme yolunu belirler ve her yüzey için farklı bir temizleme modunda çalışır. Yüzeylerin yapısını algılayan son teknoloji tasarım sayesinde eviniz ışıl ışıl olacak. 2 cm’ye kadar engelleri aşma kabiliyetine sahip olan bu robotlu süpürge siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahiptir.

2,5 saat çalışma süresine sahip Akıllı Navigasyonlu Roborock S5 Max robotlu süpürge, 460ml toz tutma kapasitesine ve 290ml su haznesi kapasitesine sahiptir. Dinamik ve hızlı bir ana fırça ve yan fırçalara sahip olan bu robotlu süpürgede yaylı süpürge işlevi de bulunmaktadır. Halı temizleme modu sayesinde halıdaki tozu yüksek güçle emer. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında bu robot elektrikli süpürge, keçeleşmiş kilimlerle bile savaşabiliyor. Ürünün en öne çıkan özelliklerinden biri zeminleri süpürüp temizlemesi ve toz bırakmamasıdır. Tükenmek üzere, otomatik olarak şarj olur ve temizliğe kaldığı yerden devam eder. 51-60 Dba ses seviyesi ile çalışan ürünün fiyatı yüksek.

Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge İncelemesi

Fiyatına Bak

Xiaomi Viomi V2 Pro Akıllı Robot Elektrikli Süpürge, 2 saate kadar çalışma süresine ve haritalama işlevine sahip bir cihazdır. Üçlü temizleme moduna sahip olan bu robot elektrikli süpürge, biyonik sisteme sahiptir. Yeterli miktarda suyu otomatik olarak emen filtreye sahiptir. Tekli temizleme, tekli temizleme veya çoklu temizleme ve çoklu durulama modlarına ayarlanarak kullanılabilir. Bu özellik daha iyi zemin temizliği için önemlidir. Lazer haritalama sistemi ile alanın akıllı temizliğini yaparak temizliğin hızlı ve başarılı olmasını sağlar. Hangi alanın temizlenip temizlenmeyeceğine siz karar verin. Haritalama işlevi sayesinde profesyonel bir temizlik gerçekleştirir. Akıllı elektronik kontrol sağlayan su deposu sayesinde suyu ayrıştırır ve ahşap zeminlerin zarar görmesini engeller.

2100 Pa emiş gücü ile Xiaomi Viomi V2 Pro Akıllı Robot Vakum, büyük kir parçalarıyla bile savaşırken berbat. Mobilya ve eşyaların altına kolayca girebilen robotlu süpürge 2 cm’ye kadar olan engelleri aşabiliyor. Bittiğinde otomatik olarak şarj plakasına gider ve yeniden şarj olur. Süpürme ve ıslak ovma özelliği ile kullanıcılarına büyük rahatlık sunan Xiaomi Viomi V2 Pro Akıllı Robot Elektrikli Süpürge, tavsiye edilen bir üründür. 61-70 Dbs ses seviyesi ile çalışan cihazın fiyatı makul seviyede.

Roidmi Eve Vacuum Mop Akıllı Robot Süpürge İncelemesi

Fiyatına Bak

Roidmi Eve Vacuum Mop akıllı robotlu süpürge, güçlü emiş, paspas ve vakum işlevine sahip bir üründür. 2700 Pa emiş gücü ile bu noktada birçok markaya meydan okur. Haritalama işlevi neredeyse mükemmel olan bu robot elektrikli süpürge, çok hassas Lidar sensörlerine sahiptir. Yapay zekanın ne olduğunu ortaya çıkaran cihaz, belirli bir odayı temizleyerek bölme odalarını profesyonel olarak algılayabiliyor. Odalarınızın temizliğini de belirttiğiniz sıraya göre yaptırabilirsiniz. Şarjı düşükse yeniden şarj olur ve şarj olduğunda kaldığı yerden temizliğe devam eder.

LDS basınç sensörleri sayesinde mobilyaların yüksekliğini algılar ve aşağı doğru hareket etmez, cisim giremez ve durur. Bu, elektrikli süpürgenizin sıkışmasını önler. 2 cm’ye kadar olan engelleri rahatlıkla aşabilir. 0,3 litre toz kapasitesine sahip robotlu süpürge, sanal duvar fonksiyonunu da bünyesinde barındırıyor. Rodmi Eve Vakum Paspas Akıllı Robot Vakum kullanan hemen hemen tüm insanlar üründen çok memnun. Ürünün en önemli özelliği 2700 Pa çekme gücüne sahip olmasıdır. Hem temizlik hem de süpürme açısından kullanıcılarına büyük rahatlık sunmaktadır. 61-70 Dba ses seviyesine sahip olan cihazın fiyatı ise yüksek.

Anker Eufy Robovac 11s Hepa Filtreli Yüksek Emişli Akıllı Robot İncelemesi

Fiyatına Bak

Anker Eufy Robovac 11s Hepa Filtreli Yüksek Emişli Akıllı Robot 1300 Pa emiş gücü ile rakiplerinin gerisinde kalsa da uygun fiyat özelliği ile kullanıcıların imdadına yetişiyor. 3 farklı temizleme moduna ayarlanabilen bu robotlu süpürge, kenar, yumuşak veya max modu ile temizlenmesi gereken zemine uyum sağlar. 0,6 litre toz kapasitesine sahip olan cihaz, akıllı tasarımı sayesinde halıların üzerine ve mobilyaların altına rahatlıkla girebiliyor. Düşme, çarpma gibi durumlara karşı hassas sensörlerle donatılan robot süpürge, üstesinden gelemeyeceği engellere karşı oldukça dikkatli. Anker Eufy Robovac 11s Küçük ve kullanışlı bir robot elektrikli süpürge olan Hepa Filtreli Yüksek Emişli Akıllı Robot, evine geri döner ve şarjı azaldığında yeniden şarj olur. Favori modeller arasında, uzaktan kumandalı, 4 yan fırçalı ve zamanlayıcılı bu robot elektrikli süpürge de var.

Genel olarak kullanıcılar tarafından beğenilen Anker Eufy Robovac 11s, yüksek emişli Hepa filtreli akıllı robotun haritalama fonksiyonuna sahip değil. Ancak küçük tasarımı ve mobilya altından kolay ulaşımı açısından da oldukça kullanışlıdır. Fiyatı rakiplerine göre oldukça uygun olup, zemin temizliğinde beklentileri karşılamaya yeterlidir. 51-60 dBa ses seviyesinde.

Electrolux Pure I9 36 V Li-Ion 60Dk Şarjlı Robot Süpürge İncelemesi

Fiyatına Bak

Elekrolux Pure I9.2 PI92-4STN 36 V lityum iyon robot elektrikli süpürge, üçgen tasarımıyla rakiplerinden ayrılıyor. Kusursuz temizlik sağlamak için üretilmiş bu cihaz, üçgen şekli sayesinde evinizi köşeden köşeye temizler. Üç boyutlu bir görünüme sahip olduğu için mükemmel temizlik sağlar. Haritalama sistemi sayesinde nesnelerin konumunu kaydeder ve engellere çarpmaz. Alçak ve ergonomik tasarımı sayesinde dar veya alçak yerlere rahatlıkla girebilir. Güçlü fırçalama özelliği sayesinde en küçük tozun bile zeminde kalmasına izin vermez. Ayrıca evinizin hangi bölümünü temizleyeceğinize de siz karar verirsiniz.

80 dakikaya kadar çalışabilen bu robotik elektrikli süpürge, geniş toz haznesiyle dikkat çekiyor. Otomatik güç ayarı ve zamanlayıcı programlanabilirliği sayesinde konforlu temizlik sağlar. Elekrolux Pure I9.2 PI92-4STN 36 V lityum iyon robot elektrikli süpürge, ıslak temizleme işlevine sahip değildir, ancak evin köşelerinde biriken tozları temizler. Bu elektrikli süpürgenin en önemli özelliğidir ve kullanıcıların tercih etmesi oldukça etkilidir. 51-60 Dba gibi düşük bir ses seviyesi ile çalışan bu cihazın fiyatı yüksek.

+360 S7 Pro Vacuum Mop Pro Akıllı Robot Süpürge İncelemesi

Fiyatına Bak

+360 S7 Pro Vakumlu Paspas Pro Akıllı Robot 2200 Pa emiş gücü ile kullanıcılarını bekliyor. Islak ve kuru modda kullanılabilen bu robot elektrikli süpürge; Mermer, seramik, shaggy halı ve ahşap gibi zeminlerde rahatlıkla kullanılabilir. 2 cm’ye kadar engelleri de aşmayı başarıyor. 140 dakika çalışma kabiliyetine sahip olan +360 S7 Pro Vakumlu Mop Pro Akıllı robot, 2,5 saat şarj tutabiliyor. 100mm yüksekliğe sahip olan cihaz, şarjı azaldığında otomatik olarak şarj olma özelliğine de sahip. Çok başarılı bir haritalama işlevine sahip olan ürün, çok katlı binalarda her katta ayrı ayrı haritalandırıyor ve tam temizlik verimliliği sağlıyor. 22 adet multisensör fonksiyonuna sahip olduğu için cisimlere çarpmaya karşı çok hassastır ve kaza olasılığı çok düşüktür. Akıllı oda haritalama özelliği ile odalarınızın her birine isim verebilir ve istediğiniz alanın özel bir şekilde temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

+360 S7 Pro Vakumlu Paspas Pro Akıllı Robot, kullanıcıları tarafından genel olarak yüksek puan aldı. Güçlü çekişi ve temizleme başarısı öne çıkan özellikleri arasındadır. Ancak ürünün biraz yüksek olması bazı kişiler tarafından olumsuz olarak değerlendirildi. Ancak bu robot elektrikli süpürge gerçek bir temizlik yapıyor ve tozla savaşıyor. 51-60 Dba ses seviyesinde çalışan bu robotlu süpürgenin fiyatı da normal.

Lydsto R1 Toz Toplama Üniteli Akıllı Robot Süpürge İncelemesi

Fiyatına Bak

Lydsto R1 Toz Toplayıcılı Akıllı Robot Elektrikli Süpürge, sadece süpürmekle kalmaz, aynı zamanda yıkar. Ürünün en önemli özelliklerinden biri kapalı toz toplama ünitesidir. Bu fonksiyon nefes almak, ellerinizi kirletmemek ve boşaltma sırasında toz yayılmasını önlemek için çok kullanışlıdır. 3 L kapasiteli tek kullanımlık toz torbaları ile çalışır. Darbelere veya düşmelere karşı hassas sensör sistemine sahip olduğundan güvenli ve düzenli temizlik sağlar. Gerçek zamanlı haritalama fonksiyonu sayesinde hızlı ve pratik temizlik yapabilme özelliğine sahiptir. Toz toplayıcılı Lydsto R1 Akıllı robot elektrikli süpürge, engelleri ve merdivenleri profesyonel olarak algılayarak yön değişikliklerine karşı çok hassastır. 360 derece tarama fonksiyonu ile ortamı çok iyi tarar. Ayrıca 2700 Pa emiş gücü ile birçok rakibine meydan okuyor.

4 farklı modda ayarlanabilen emiş gücü sayesinde zemine ve kirliliğe karşı istenilen ayarda kullanılabilen bu robotlu süpürge 250 ml elektronik su deposuna sahiptir. Su akışının yoğunluğu kullanıcı tarafından belirlenir ve tek kullanımlık yıkanabilir bir bezle kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ürünün en önemli özelliklerinden biri halı ile karşılaştığında hemen algılaması ve yıkama modunda ise işlemi durdurmasıdır. Çoklu haritalama özelliği sayesinde kullanıldığı zemine anında uyum sağlar ve verimli temizlik sağlar. 8 cm yüksekliğe kadar zıplayabilme özelliğine sahiptir. Kullanıcılar, ürünün özellikle haritalama ve süpürme konusunda usta olduğunu söylüyor. 51-60 Dba ses seviyesine sahip olan cihazın fiyatı ise biraz yüksek.

iRobot Roomba 976 Robot Süpürge İncelemesi

Fiyatına Bak

iRobot Roomba 976 robot elektrikli süpürge, otomatik olarak ayarlanabilen bir temizleme kafasına sahiptir. Aynı zamanda, çift çok yüzeyli fırçalar, herhangi bir zemine uyacak şekilde otomatik olarak ayarlanır. Özellikle halı ve sert zeminlerde daha iyi performans için kullanışlı bir cihazdır. Alerjenler, toz partikülleri ve polenlerle mücadelede oldukça başarılıdır. Robot süpürgenin akıllı sensörleri, yukarıdan düşmesine izin vermez. Kenarları ve köşeleri temizleyen iRobot Roomba 976 robotlu süpürge, özel yan fırçaları ile köşe ve kenarlardaki kiri toplar ve emer. Dilerseniz süpürme işleminden sonra mop fonksiyonunu etkinleştirebilir ve mükemmel temizlik sağlayabilirsiniz. Zaman programı fonksiyonu sayesinde robot süpürgenizi istediğiniz gün ve saatte çalıştırabilirsiniz. Otomatik şarj özelliği de bulunan robotlu süpürge ile eviniz yorulmadan temiz olacak.

Temizleme fonksiyonu ıslak olmayan cihazın yüksekliği 92 mm’dir. 2 saatte şarj, 80 dakika sürekli çalışma ve 0,6 litre toz kapasitesi, uzaktan kumanda sayesinde ergonomik ve kolay kullanım sağlar. AeroForce toz haznesi, ürünün en önemli özelliğidir. Kullanıcı yorumlarına baktığımızda memnun olmayanların biraz daha ön planda olması dikkat çekici. Çekişin ne kadar iyi olduğu önemli değil; İstenmeyen özellikleri ise tankın hemen dolması, keçeli halılarda başarısız olması ve sesinin biraz yüksek olmasıdır. 51-60 Dba gibi düşük bir sese sahip olan cihazın fiyatı ise biraz yüksek.

Midea M7 Vacuum And Mop Akıllı Robot Süpürge İncelemesi

Fiyatına Bak

Midea M7 Vacuum And Mop akıllı robotlu süpürge, 4 farklı ve güçlü emiş fonksiyonuna sahiptir. Lazer sinyalleri sayesinde tarama yaparak odanın konumunu belirler ve zorluk çekmez. Bu açıdan bakıldığında aynı yeri defalarca temizlemek yerine her zaman farklı alanlara hitap etmektedir. 180 dakika kesintisiz çalışabilen bu robotlu süpürge kendi kendini şarj etme özelliğine sahiptir. Temizlik için isteğe göre programlanabilen Midea M7 Vacuum And Mop Smart robotlu süpürge ile kontrol tamamen sizde. 20 mm yüksekliği ile engelleri kolaylıkla aşabilen robot süpürge, kazaların önüne geçmek için nesnelerle karşılaştığında da yön değiştirebiliyor. Sanal duvar özelliği ile istemediğiniz bir alana girmesini de engelleyebilirsiniz. Halıları algılar ve buna göre çekme gücünü arttırır ve mükemmel temizlik sağlar.

Süpürme ve temizleme kombinasyonu da cihazın kullanışlı olması için gerekli sebeplerden biridir. Üç seviyeli su deposuna sahip olan Midea M7 Vacuum And Mop akıllı robotlu süpürge temizlik yaparken istediğiniz kadar su kullanır. V şeklindeki rulo fırça, kiri doğrudan içine çekmek için de çok kullanışlıdır. Ayrıca temizlemek istediğiniz alanı özel olarak seçerek de kullanabilirsiniz. 0,45 litre toz ve 0,2 litre su kapasitesine sahip olan bu robot elektrikli süpürge, kullanıcılarından aldığı yorumlarda pek şanslı değil. Dezavantajı ise temizlik açısından beklentileri karşılamaması, pili çabuk bitirmesi ve engellere takılmasıdır. 51-60 Dba ses seviyesine sahip ve fiyatı biraz dik.

Xiaomi Mijia Robot Vacuum Mop Pro Cleaner Robot Süpürge Ve Paspas İncelemesi

Fiyatına Bak

Robot elektrikli süpürgelerde ilk favori marka olan Xiaomi, Mijia Robot Elektrikli Süpürge Pro Süpürge Robot Süpürge ve Paspas modeliyle de öne çıkıyor. Su ile süpürüp yıkayan bu robotik elektrikli süpürge 0,55 litre toz kapasitesine sahiptir. Kendi kendine kolayca şarj olan cihaz 94,5 mm yüksekliğe sahip. Rulo fırçası ve yan fırçaları ile mükemmel bir temizlik yapmak amacı ile Xiaomi Mijia Robot Süpürge Pro Süpürge Robot Süpürge ve Paspas, toz torbası ve uzaktan kumanda ile çalıştırılabilmektedir. 2100 Pa çekme gücü ile oldukça kararlı olan ürün, düşme sensörleri sayesinde olası kazalara karşı da oldukça güvenlidir. Akıllı haritalama ve navigasyon özelliği ile kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmaz. Sürekli 130 dakika çalışabilen robotlu süpürge, evinizi temiz hale getirmek için yapılmıştır.

Neredeyse tüm kullanıcılardan tam not alan Xiaomi Mijia Robot Süpürge Pro Süpürge Robot Süpürge ve Mop, ‘neden daha önce almadım?’ Etkileyici bir performansı var. Halıya çıkmak, dar ve dar alanlara girmek ve güçlü çekiş gücü bu ürünü tercih etmenizdeki başlıca özellikler arasında yer alır ve en çok tercih edilen robot süpürgeler arasında yer alır. 31-40 Dba gibi çok düşük bir sese sahip olan bu robotlu süpürgenin fiyatı uygun.

Robot Süpürge Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

Şekli

Robot elektrikli süpürgelerin birkaç modeli vardır. En yaygın olanı, yuvarlak bir şekle sahip robot elektrikli süpürgelerdir. Yine de; Bir de üçgen ve D tipi olanlar var, yuvarlak olanlar köşeleri süpürmede pek iyi değilken üçgen ve D tipi olanlar viraj almakta oldukça iyi. Bu nedenle herhangi bir yere atlamadan temizlenir.

Büyüklüğü

Robot süpürgeniz ne kadar küçük ve ince olursa, temizlemesi o kadar kolay olur. Büyük robot elektrikli süpürgeler kullanılırken genellikle nesnelerin altına takılma veya altında kalamama gibi durumlar ortaya çıkan problemlerdir. Mobilyalarınızın alt kısımlarını temizlemek istiyorsanız, seçeceğiniz robot süpürgenin boyutuna mutlaka dikkat etmelisiniz.

Halı Ve Yükseklik Sensörü

Halı sensörlü robot süpürgeler halıyı algılar ve o anda temizlik yapıyorsa yön değiştirir. Ya da süpürürken halıyı fark ettiğinizde daha güçlü bir moda geçerek derinlemesine bir temizlik sağlar. Bu nedenle halı sensörüne sahip olmak çok önemlidir. Kaliteli temizlik için gerekli olan bir diğer özellik ise yükseklik sensörüdür. Çoğu robot elektrikli süpürge modelinde buna sahiptir. Cihaz zıplayamayacağı bir yükseklik ile karşılaştığında algılar ve yön değiştirir. Bu, olası kazaları önler ve robotlu süpürgeniz bir yükseklikten düştüğünde veya geçemeyeceği bir yüksekliğe çarptığında çarpışmaları önler.

Toz kapasitesi

Toz kapasitesi ne kadar büyük olursa robot süpürgenizi kullanırken o kadar rahat olursunuz. Hızla dolan ve sürekli boşaltma gerektiren bir toz haznesi sizin için yük olmaktan başka bir şey değildir.

Otomatik şarj özelliği

Kendi kendine şarj da birçok modelde bulunan bir özelliktir. Robot elektrikli süpürge temizlik sırasında şarjının düşük olduğunu algılar, temizliği durdurur ve şarj istasyonuna gider. Ama endişelenmene gerek yok. Dolduğunda temizliğe kaldığı yerden devam eder. Bu nedenle, şarjı sürekli kontrol etmek gerekli değildir.

Temizliğinin kolay Olması

Robot elektrikli süpürge, özellikle çalışanlar, çocukları ve evcil hayvanları olanlar için çok faydalı bir buluş. Temizlik için harcanan zamanın azaltılması, insanlar için daha iyi bir yaşam kalitesi sağlar. Çalışmayan ve sürekli evde vakit geçiren insanlar genellikle her gün elektrikli süpürge açarlar. Ancak robot süpürge bu durumu engeller ve evin günlük olarak temizlenmesini sağlar. Alerji hastalarının en iyi arkadaşı haline gelen robot süpürgeler, en küçük toz parçacıklarını bile çeker ve evinizi tozdan arındırır. Ayrıca bazı modellerde temizleme işlevi de bulunduğundan eviniz her zaman ışıl ışıl olacaktır.

Haritalama fonksiyonu

Haritalama işlevi de bir robot elektrikli süpürgenin vazgeçilmez özelliklerinden biridir. Elektrikli süpürgeniz evinizin şeklini tam olarak kavrayıp kaydettikten sonra, sistematik bir şekilde kolayca temizleyecektir. Bu sürekli kontrol etmenizi engeller. Nerede duracağını, nereden sağa ve nereye sola döneceğini profesyonel olarak bilen robot süpürgeler, evinizi neredeyse sizin kadar tanıyacaktır.

Pil kapasitesi

Robot elektrikli süpürgenizin pil kapasitesi elbette ki en önemli noktalardan biridir. Bu anlamda güçlü olun; Yani şarjı uzun süre dayanır ve evinizi saatlerce temizleyebilir ve uzun yıllar kullanıma hazırdır. Düşük pilli modellerde verimli temizlikten söz edemeyiz. Çünkü cihaz tek bir odayı süpürdüğünde bile pili hemen bitebilir. Ancak, güçlü pil kapasitesi söz konusu olduğunda, tüm evi bir kerede temizlemek mümkün olacaktır.

Sessiz olması

In effetti, uno dei motivi per cui le persone preferiscono i robot aspirapolvere è che sono più silenziosi dei normali aspirapolvere. La silenziosità dei robot aspirapolvere ti dà la libertà di operare in qualsiasi momento. Puoi avviare il tuo robot aspirapolvere la mattina presto prima di andare al lavoro o anche a tarda notte. Tuttavia, questi dispositivi hanno anche lavoratori più rumorosi o più silenziosi. È utile fare una scelta in base alle proprie aspettative. In genere, i livelli sonori dei robot aspirapolvere sono compresi tra 40 e 70 decibel. Questo non è un suono che infastidisce troppo le persone.

Evdeki halıların yüksekliği

Evinizdeki halılarınızın yüksekliği robotlu süpürgenizin kaldırabileceği yükseklikteyse sorun yok demektir. Her robot elektrikli süpürgenin üstesinden gelebileceği yükseklik farklıdır. Shaggy kilimler de bu noktada en can sıkıcı olanlardır. Bazı robot süpürge modelleri, paspaslı halılarda tırmanma veya ilerlemede zorluk çekebilir. Halılarınızın yüksekliğine göre robotlu süpürge tercih etmenizde fayda var. Genel olarak robot süpürgeler 2 cm’ye kadar olan engelleri aşmada zorluk çekmezler. Diğerleri daha yüksek irtifalara ulaşabilir. Daha konforlu ve verimli bir temizlik için beklentilerinize göre seçim yapmanız önemlidir.

Telefon ile bağlantı özelliği

Robot süpürgenizi dilediğiniz gibi kontrol edebilmeniz için telefon bağlantısı fonksiyonu çok önemlidir. Robot süpürgenize evinizdeki odaları bölme ve isimlendirme, istediğiniz yeri temizleme veya seçtiğiniz alanlara girmeme gibi komutlar verebilirsiniz. Telefonunuzla senkronizasyon, evde olmadığınızda robot süpürgenize haritalama veya temizleme komutu gönderme için önemlidir.

Robot Süpürgelerin Temizlerken En Çok Zorlandığı Alanlar

Robot elektrikli süpürgelerden geleneksel elektrikli süpürgelerin performansını beklemek yanlış olur. Bu akıllı elektrikli süpürgeler pratik, kullanışlı ve tozu emmede başarılı olsalar da, normal bir elektrikli süpürge kadar yetkin olmayabilirler. Ne yazık ki robot süpürgeler tenha yerlere, duvar köşelerine ve çok küçük alanlara giremiyor. Sandalyeler nedeniyle masaların altına kolayca giremeyen robot süpürgeler, daha yüzeysel bir temizlik için ideal. Koltukların veya eşyaların alt kısımları çok alçaksa robot süpürgenizin bu tür yerlere girmesi imkansız hale gelebilir. Ancak eşyalarınızın alt kısmında yeterli alan varsa robot süpürgeniz rahatlıkla sığacaktır. Shaggy halılar da robot süpürgeler için bir kabus. Bu tür çok kalın tüyler ve yüksek halılar, çoğu robot elektrikli süpürgenin baş edemediği bir noktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Robot Süpürge Gerekli Mi?

Robot elektrikli süpürgeye mi ihtiyacınız var? Cevap herkes için farklı olabilir. Bazı evler gün içinde çok fazla kullanıldığı için çok kirlenir ve sürekli elektrikli süpürgeyi açmanız gerekir. Bu evler için robot elektrikli süpürge kullanmak gerçek bir kurtarıcı olacaktır. Veya çalışanların temizlik için sahip oldukları sınırlı süre, kendilerini robotik elektrikli süpürgeleri kullanmaya adamak için yeterince iyi bir noktadır. Temizlik konusunda titiz olan, evinin her daim pırıl pırıl olmasını isteyen ve toza tahammülü olmayan kişiler için ideal olan robotlu süpürgeler; Evcil hayvan besleyenlerin de imdadına yetişen bir buluş. Evde çocuk varsa hijyen ve anne veya babanın daha fazla vakit geçirmesi için robot süpürge tercih edilebilir. Hangi nedenle olursa olsun, robotik elektrikli süpürgeler, insan enerjisine olan ihtiyacı büyük ölçüde azaltmaktan ve kişinin kendisine daha fazla zaman ayırmasını sağlamaktan sorumludur. Yaşlıların ve sınırlı fiziksel aktiviteye sahip kişilerin bile kendilerini robot elektrikli süpürge ile donatabilmeleri, temizlik yükünün önemli ölçüde azalması anlamına geliyor.

Robot Süpürgenin Verimli Çalışması İçin Evde Değişiklikler Yapmaya Gerek Var Mı?

Aslında hiçbir değişikliğe gerek yok. Çünkü robot süpürgeniz engellerle karşılaştığında yön değiştirecek ve çarpışma gibi durumlardan kaçınılacaktır. Ama bunu yapacağınız yerde çok fazla dağınıklık varsa, onu toparlamanıza yardımcı olur. Ortam ne kadar boş ve rahat olursa robot süpürgeniz o kadar hızlı ve detaylı temizlik yapabilecektir.

Robot elektrikli süpürge seçerken evin büyüklüğü önemli mi?

Evet, önemli. Çünkü her robot süpürgenin aynı anda temizleyebileceği metrekareler farklıdır. Küçük bir eviniz varsa, robot süpürgenizin pili boşaltmadan tek seferde tüm evi temizlemesi mümkündür. Çok büyük evlerde, temizlik sırasında robot vakumunun bitmesi muhtemeldir. Ancak her bir robot süpürgenin sürekli olarak kaç saat çalışabileceğini iyi bir araştırma yaparak ve evinizin büyüklüğünü de dikkate alarak size en uygun robot süpürgesine sahip olabilirsiniz.

Kuru mu ıslak mı? İkisi birlikte mi?

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişebilir. Kuru süpürme sadece süpürürken, ıslak süpürme ıslak temizlik anlamına gelir. Bazı robot elektrikli süpürgeler her iki özelliğe de sahip olabilir. Kişinin temizlik beklentisinin ne olduğuna göre seçim yapması yerinde olacaktır. Dilerseniz robot süpürgenize, süpürdükten hemen sonra temizleme moduna geçmesi için komut verebilir ve evinizin ışıl ışıl olmasını sağlayabilirsiniz. Veya istediğiniz gibi temizleyebilmesi için sadece süpürme veya temizleme modlarına ayarlayabilirsiniz. Islak süpürme halılarda kullanılamaz ve robot süpürgenin ayrıca halı algılama işlevi olması gerekir. Aksi takdirde sürekli halı ile karşılaşan robot süpürgeniz bocalayabilir. Veya halılarınızı sürekli kaldırmanız gerekebilir. Ancak fayans ve parke gibi zeminlerde oldukça başarılı bir temizlik sağlar.

Robot Süpürge Pil Ömrü Ne Kadardır, Bütçemi Yorar Mı?

Robot elektrikli süpürgenizin pil ömrü, sizi kolayca en az birkaç yıl alacaktır. Ancak 5 yıl sonra pil bitebilir. Bu noktada yapmanız gereken firma ile iletişime geçerek pilleri temin etmektir. Ya da yurt dışından ürün getiren alışveriş sitelerinden destek alarak robot süpürgenizin pilini alabilirsiniz. Robot süpürgelerin her geçen gün yaygınlaşmasıyla hem fiyatları hem de yedek parça fiyatları zamanla düşüyor.

Lazer sensör ve kamera arasındaki fark nedir?

Lazer sensörlü robot süpürgeler, kamera sensörlü modellere göre çevreyi daha doğru algılama özelliğine sahiptir ve daha pahalıdır. Yüksekliği biraz fazla olduğu için alçak yerlere inmek zor olabilir. Kamera sensörlü robot süpürgeler, karanlık veya karmaşık desenli zeminlerde biraz dağınık olabilir ve o alanı temizleyemeyebilir. Kısacası daha kullanışlı bir robot elektrikli süpürge tercih etmek istiyorsanız lazerli modellere yönelmeniz daha doğru olacaktır.

Robot evcil hayvan tüylerini süpürebilir mi?

Kesinlikle evet! Eğer bir evcil hayvanınız varsa mutlaka bir robot elektrikli süpürge satın almanızı öneririz. Tüyleri sürekli döküldüğü için düzenli olarak vakumlamanız da gerekir. Bu sorundan kurtulmak ve evinizi her zaman temiz tutmak istiyorsanız robot süpürgeler işinizi görecektir.

Robot Süpürge Alırsam Evi Süpürmeme Gerek Olmayacak Mı?

‘Bir robot elektrikli süpürge alırsam bir daha asla süpürmek zorunda kalmam’ diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü robotik elektrikli süpürgeler günlük olarak evinize toz, kırıntı, saç veya kiri çekse de geleneksel bir elektrikli süpürge gibi detaylı temizlik yapamazlar. Ancak, düzenli bir elektrikli süpürge ile evinizi haftada bir kez detaylı bir şekilde süpürmeniz gerekebilir. Ancak şunu da söylemek gerekir ki, evi her gün süpüren kişiler robotlu süpürge aldıktan sonra bu duruma son verebilir ve her gün açmak yerine haftada bir kez açabilir. Başka bir deyişle, evinizin günlük temizliği artık sizin işiniz değil, robot elektrikli süpürgenizin işi olacak.

Sonuç

Sizler için seçtiğimiz robot süpürgeleri inceledik ve detaylı bir şekilde ele almaya çalıştık. Bu hayat kurtaran buluş belki de şu anda ihtiyacınız olan tek şey! Temizliğe daha az zaman ayırmak, evinizin kirlenmesine izin vermemek ve tozla mücadele etmek istiyorsanız beklentilerinizi karşılayacak bir robot elektrikli süpürge satın alabilirsiniz. Artık biraz lüks olan ama birkaç yıl içinde hayatımızda çok sıradan hale gelecek olan robot süpürgelere bir şans vermek için neyi bekliyorsunuz?

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.