En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyesi, Yorumları ve Satın Alma Rehberi 2023

İyi bir oyun kulaklığı, oynarken kendinizi aksiyonun ortasında hissetmenizi sağlayacaktır. Sadece kalite olarak değil, rekabetçi oyunlarda da sizi birkaç adım öne çıkarıyor. Bu kulaklıklar size en iyi oyun deneyimini yaşatmak ve size oyun avantajı sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır.

Yazımızın tamamını okumak istemeyenler için en iyi olarak seçtiğimiz ürünleri ve fiyat/performans ürünlerini tavsiye edeceğiz.

Oyuncu kulaklığı almadan önce nelere dikkat etmeliyiz?

Stereo vs. Surround

Aslında bunun stereo ve surround arasında tam olarak iyi olduğunu söyleyemeyiz çünkü kullanıcıdan kullanıcıya tamamen değişiyor.

Oyun kulaklıklarında surround ses, farklı ses kanallarında farklı sürücülerin çalışmasıdır. Başka bir deyişle, kullanıcılar sesi farklı açılardan duyabilirler.

Örneğin Cs:GO gibi oyunlarda çekimlerin yönünü bilmek önemlidir ve bu fps oyunlarında genellikle 7.1 surround kulaklık tercih edilir.
Stereo seste, surround gibi farklı sesler çıkabilir, ancak sürücü sayısı az olduğu için surround kadar etkili olmayacaktır.

Pek çok kullanıcıyı memnun eden bu olumsuzluğu en aza indirmek için sanal surround teknolojisi kullanılmaktadır.

Kısacası, bir takıntınız yoksa, güçlü basa sahip iyi bir stereo kulaklık işinizi görür.

Kablolu vs. Kablosuz

Birçok oyuncu, kablosuz kulaklıkların kablolu kulaklıklarla aynı düzeyde olmadığı konusunda hemfikirdir. Hem kablolu hem de kablosuz kulaklıkların avantajları ve dezavantajları vardır.

Kablolu kulaklıkların en belirgin dezavantajı, kablolu olmalarıdır. Kablolu bir kulaklık seçmek, uzanma veya kablolara takılma riskiniz olduğu anlamına gelir. Kablolar, içkinizi masanıza dökmekle de ünlüdür.

Öte yandan kablosuz kulaklıklar sizi yukarıdaki sorunlardan kurtarıyor. Ancak çoğu oyun platformlarına Bluetooth veya kablosuz ağlar üzerinden bağlanır. Bu nedenle yönlendiricilerden, mobil cihazlardan ve hoparlörlerden bir miktar parazit alır.

İyi haber şu ki, üreticiler kablosuz cihazların özelliklerini geliştirmek için çok çalışıyorlar. Tanınmış markaların piyasaya sürdüğü her kablosuz kulaklık, bir öncekini geride bırakıyor.

Ancak diğer yandan, kablosuz kulaklıklar pille çalışır, bu da pili şarj etmekle ilgilenmeniz gerektiği anlamına gelir. Şarj etmeyi unutursanız, oyun oynarken pil bitebilir. Denemek bile istemediğinizi biliyoruz.

Mikrofonlu vs. Mikrofonsuz

Çoğu oyun kulaklığı takılı, çok yönlü veya tek yönlü bir mikrofona sahiptir.

Çoğu oyun şirketi, çok yönlü mikrofonlar ekleme zahmetine girmez, çünkü her yönden ses almaya eğilimlidirler (arkadaşlarınızla oyun oynarken bu, soldan sağa seslere neden olur). Öte yandan, tek yönlü mikrofonlarla gelen kulaklıklar, arkadaşlarına eksen dışı sesleri duymazlar, bu da onları daha net hale getirerek ses üretme eğilimindedir.

Bazı oyuncular tek veya çift bomlu mikrofon kullanmamayı tercih eder ve oyun oynarken bunu can sıkıcı bulur. Bu durumlarda gömleğinize rahatça oturan bir klipsli veya yaka mikrofonu satın alabilirsiniz.

Alt satır: Dış gürültüyü almayan net bir mikrofon istiyorsanız, tek yönlü mikrofonları tercih edebilirsiniz.

Konfor ve Hafiflik

Bize göre iyi bir oyuncu kulaklığı hafif ve rahat olmalıdır. Bu yüzden kulaklık seçerken bu kriteri iyi düşünmek gerekiyor.
Kendinize oyuncu diyorsanız bu kulaklıklarla epey vakit geçireceğiniz aşikar olacaktır. 2 saat sonra hiçbir oyuncu kulaklığın ağırlığından dolayı başınızı ağrıtmak istemez.

Bir setin rahatlığı hakkında bir ön fikir edinmek için kafa bandı ve kulaklıklarda kullanılan malzemelere bakmanız gerekiyor. Deri kulaklıklar biraz daha lüks olsa da uzun vadede terlemeye neden olabilir. Süngerli olan herhangi bir şeyde bu sorun olmaz ama süngerin birçok çeşidi olduğu için bunu da araştırmalısınız.

Neyse ki, bu inceleme size kolaylık sağlayacağından emin olduğumuz kulaklıkları içerecek.

Ses Kalitesi

Eğer bir oyuncuysanız, oyunlar için stereo ve surround karşılaştırması yaparken hangisini seçeceğinizi bilmek, doğru ses sistemlerini seçmek önemlidir.

Rakiplerini yenme şanslarını artırmalarına yardımcı olabileceğinden, ses kalitesi oyuncular için önemlidir. İyi ses kalitesi ile oyuncu ayak sesleri gibi her türlü detayı duyabilir ve rakibin yönünü bulabilir.

Fiyat

Profesyonel oyuncu değilseniz 300TL bandı ve altı ağırlıklı olmak üzere size uygun bir kulaklık satın alabilirsiniz. Gerçekten profesyonel bir oyuncu değilseniz, kaliteli bir deneyim için 300TL’den fazlasını önermiyoruz.

Bütçeniz 100TL’nin altındaysa gereksiz yere kablosuz kulaklık almayın. - çünkü kablolu kulaklıklarla aynı özelliklere sahip kablolu kulaklıklar genellikle kablolu olanlardan daha pahalıdır.

Ancak bu incelemede, her bütçeye uygun en iyi kulaklıkları inceleyeceğiz ve seçim yaparken fazla düşünmediğinizden emin olacağız.

kullandığınız platform

Oyun platformunuz, oyun kulaklığı seçiminizi etkileyebilir.
Günümüzde en yaygın oyun platformları şunları içerir:

  • Windows PC
  • Mac
  • Xbox One
  • PlayStation 4
  • Nintendo

Genel olarak 3,5 mm bağlantıya sahip kulaklıklar tüm platformlarda çalışmalıdır. Ancak, yazılımla ilgili bazı özellikler nedeniyle belirli bir konsol, belirli bir oyun kulaklığının tüm işlevlerini desteklemeyebilir.

En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri

Kablolu Fiyat Performans Ürünleri

HP 4BX31AA Pavilion 400 Gaming Oyuncu Kulaküstü Kulaklık İncelemesi

Fiyatına Bak

Teknolojinin birçok alanında yer alan HP, bu kulaklıklarla da fiyat/performans çizgisinde. Genel olarak, kulaklık, paranın karşılığına yöneliktir. Bu kulaklığı kimlerin tercih etmesi gerektiğini yazımızın sonunda anlayacaksınız.

Önce kablo girişinden bahsedelim. Bu kulaklığın tek jak girişi vardır. Tek bir jak, kablo fazlalığını ortadan kaldırır, ancak mikrofonun çalışması için bilgisayar jakı girişinin aynı anda hem mikrofonu hem de kulaklığı desteklemesi gerekir.

Eğer bilgisayarınız yukarıdakileri tek bir girişte desteklemiyorsa bu ürünle sorunu çözebilirsiniz.

Ürüne bağlantı

Kutunun üzerinde frekans aralığı ve ses seviyesi gibi değerler bulunmamaktadır. kulaklık maks. Sesin duyulduğu durumlarda çok yüksek sesli bir oyuncu kulaklığı istiyorsanız bunu tavsiye etmem ama çok rahatsız olmamak için normal sesleri tercih ediyorsanız tam size göre bir kulaklık. Ses herhangi bir rahatsızlığa neden olmaz.

Rahatlığa gelince, pedler çok yumuşak ama suni deri olduğu için uzun süreli kullanımda kesinlikle terliyor, bu yüzden kısa molalar vermeniz gerekecek. Ancak kulak yastıkları son derece rahattır ve fazla sıkmazlar, bu nedenle ağrı yapmazlar.

Kablo ve mikrofon

Kablo yeterli uzunlukta, yeşil plastikle kaplanmış ve normal kalitede. Kablo üzerinde çift yönlü mikrofon ve ses kontrolü de mevcuttur.
Mikrofonu biraz büyük ve fiyatına göre ses iletimi yeterli. Kullanılmadığı zaman kaldırılmak üzere tasarlanmıştır.

Gamepower Medusa Rainbow Usb 7.1 Profesyonel Gaming Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Fiyatına Bak

Son zamanlarda oyunseverler tarafından oldukça tercih edilen Gamepower, fiyat aralığında güzel bir kulaklık ile listemize girdi.

Sanal 7.1 ses sistemine sahip olan bu kulaklık, rekabetçi oyunlarda iyi bir deneyim sunuyor.

Suni deri pedlere sahiptir. Bu pedler ilk birkaç gün sert olsa da sonrasında yumuşar ve ilk 2-3 saat ağrı yapmaz.
Kulaklık taktığınızda kulaklarınızı tamamen kaparlar ve dışarıdan ses gelmez. Kulaklığın çok iyi oturduğunu söylemiştik ancak bası yüksek olduğu için biraz ses çıkardığını söylemeliyiz. Bas özellikle güçlüdür.

Kablo ve mikrofon

Kablo, ek jak kalabalığını önleyen bir USB bağlantısıyla çalışır. Ayrıca üzerinde kablo, plastik ve büyük ses kontrolü bulunmaktadır.
Mikrofon fiyat aralığında gayet iyi. Eleştirilecek kısım ise mikrofonun üzerindeki ışığın sabit olması ve herhangi bir kapatma seçeneğinin olmaması.
Kulaklıklardan en iyi performansı almak için Gamepower web sitesindeki yazılımı bilgisayarınıza yüklemeniz gerekir.
7+1 ayarlarını ve RGV modlarını yazılım üzerinden değiştirebilirsiniz.

Rampage K29 Thunder Mikrofonlu Gaming Oyuncu Kulaklık İncelemesi

Fiyatına Bak

Rampage K29, en iyi bütçe tasarrufu sağlayan oyun kulaklıklarından biridir. Düşük fiyatına rağmen güzel ve hoş bir kulaklık olduğunu hemen söyleyebiliriz.

3.5mm jak girişi (ayrı kulaklık ve mikrofon) vardır ve tüm ses kartları ile uyumluluk sağlar. Bu stereo ses sistemli kulaklık gerçekten güçlüdür. Kulaklıkları çıkarıp maksimuma çevirdiğinizde harici bir hoparlör gibi ses çıkarıyorlar diyebiliriz.

Oyun tutkunları için önemli bir kısma gelecek olursak, kulaklıkların içindeki minderler oldukça hacimli olduğu için hem kullanıcı hem de bizler için oldukça rahattır. Terletmediği ve uzun süreli kullanımlarda rahatsızlığa neden olmadığı söylenebilir.

Kablo ve mikrofon

Örgülü bir kabloya sahip olan bu kulaklık, fiyat aralığında öne çıkmasını sağlıyor. Örgü çok güzel ve dayanıklı görünüyor, ancak örgüden biraz toza neden olabilir. Kablo uzunluğu yeterlidir.

Öte yandan mikrofon katlanabilir değil. Doğru yerleştirildiğinde iyi çalışır (ağza ne çok yakın ne de çok uzak). En iyi konumu bulabilmeniz için mikrofon testlerine başvurmanızı öneririz.

Ayrıca yan kısımlarında RGB ışıklarla donatılan bu kulaklık, kullanım sırasında göremesek bile dışarıdan güzel bir görüntü sunuyor.

Gamepower Magnus V2 Siyah 3.5mm Rgb Oyuncu Kulaklık İncelemesi

Fiyatına Bak

Yine düşük fiyatıyla dikkat çeken bu kulaklık, birçok oyunseverin beklentilerini karşılıyor. 3,5 mm jak girişi (ayrı kulaklık ve mikrofon parçası) ve RGB LED’ler için bir USB girişi vardır.

Ses kısmına gelecek olursak, sanal surround sistemine sahip olduğunu ve fiyatına göre sizi üzmeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca sesleri ayarlamak için sol pavyonda bir kaydırıcı var.

Pad’in birçok oyuncuyu ilgilendiren kısmına bakacak olursak normal büyüklükteki bir kulağı tamamen kaplıyor ve uzun süreli kullanımda rahatsızlık vermiyor. Bazı kullanıcılar 4-5 saat sonra kızarıklık ve biraz ağrıya neden olduğunu iddia ediyor.

Kulaklık taktığınızda dış seslerle olan iletişiminiz tamamen kaybolmaz. Bu, bazı kullanıcılar için avantaj, bazıları için dezavantaj olabilir, ancak dezavantaj olduğunu düşünenler, sesi tek tıklamayla artırarak buna karşı koyabilirler.

Kablo ve mikrofon

Kablo PVC kaplı ve çok uzun. Masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız masanın arkasına geçseniz bile fazlalık vardır. Yani kablo oldukça uzun ama bu uzunluk da düzensizliklere neden olabilir.

Mikrofona gelince, elastik olarak ileri geri konumlandırabilirsiniz. Mikrofon doğru konumdayken fiyatına göre harika, gerçekten beklentilerin üzerinde.

Mikrofonun kötü yanı, yayların çok sıkı tutmamasıdır, bu nedenle ileri taşıdığınız mikrofon yavaşça içeri kayabilir.

Yine kulaklığın iki yanında ön ızgara ve dışarıdan güzel görünen RGB LED’ler bulunuyor. Kulaklıklar için ek bir yazılım yoktur. Örneğin sağda kırmızı ise solda yeşildir. Kendi algoritması vardır.

En İyi Kablolu Oyuncu Kulaklıkları

Kingston HyperX Cloud II Oyuncu Kırmızı Kulaküstü Kulaklık İncelemesi

Fiyatına Bak

Oyun kulaklıkları sadece oyun oynamak için olmak zorunda değildir. Bununla birlikte, çoğu oyun kulaklığı net çizgilere ve parlak RGB LED’lere sahiptir. Kingston’ın Cloud II oyun kulaklığı çok fazla gülümsemiyor ve bu açıdan farklı bir tarafta.

3,5 mm jak girişi ve USB ses kartı modülü ile donatılan bu kulaklık, birçok ileri düzey oyuncunun gözdesi.

Cloud II’nin 53 mm 7.1 kanal sanal surround sesine gelince, surround ses hissi, kulaklığın sol ve sağ kanallarını karıştırmak için ses işlemeyi kullanır. Bir PC’ye bağlandığında, USB kablosundaki 7.1 kanal düğmesine basılarak etkinleştirilir. 7.1’i açtığınızda, ses daha mükemmel. FPS oyunlarında adımları kelimenin tam anlamıyla tespit edebilirsiniz.

Cloud II kulaklıkların görünümü ve verdiği his mükemmel kalitede. İyi inşa edilmiş, çekici ve sade (siyah veya kırmızı-siyah versiyonlarda mevcuttur) ve ayrıca sol kulaklığın üzerinde çıkarılabilir bir mikrofona sahiptir. Bom mikrofonunu çıkarırken deliği gizlemek için kutunun içine küçük bir lastik tapa koymayı unutmamışlar.

Konfor kısmına gelince, minderler deriye benzer bir malzeme ve hafızalı köpükten yapılmıştır. Çok ağır ve gergin hissetmeden kafanıza rahatça oturur, uzun süreli kullanımda ağrı yapmaz.

Ayrıca standart kulak yastıklarına ek olarak kadifeden yapılmış ikinci bir çift kulak yastığı içerir. Bu şaşırtıcı çünkü çoğu oyun kulaklığı özelleştirilebilir kulak yastıklarıyla uğraşmıyor. Çantada, ekstra kulak yastıklarını ve bom mikrofonunu tutmak için dikkatlice ayrılmış bir Velcro sargı bulunur.

Kablo ve mikrofon

3,5 mm kulaklık bağlantı noktasına ek olarak, kulaklıklar ve mikrofon için ayrı ses kontrolleri, hareketli bir mikrofon sesini kapatma tekerleği, simüle edilmiş kulaklık surround sesini etkinleştiren bir 7.1 düğmesi ve bir gömlek klipsi içerir.

SteelSeries Arctis 5 Oyuncu Kulaklık İncelemesi

Fiyatına Bak

Arctis 5 biraz büyük olsa da çalışmayan tek bir özelliği yok. Oyun kulaklığı olmasına rağmen kalabalık bir metroda dikkat çekmez ve normal bir kulaklık olarak kullanım imkanı sunar.

Bunların dışında 2 adet kulaklık açılıp kapanacak şekilde hareketlidir. Arkada bir ses tekerleği ve bir mikrofon sesini kapatma düğmesinin yanı sıra geri çekilebilir bir mikrofon bulunur. Her şeyi çok çaba harcamadan elde etmeyi amaçlar.

Konu konfor olduğunda SteelSeries genellikle diğer kulaklık üreticilerinden bir adım önde olmuştur. Elastik bant başınıza anında oturur.
Kulak yastıkları deri olmadığı için yumuşak ve nefes alabilir bir his verir, uzun süreli kullanımlarda kafayı sıkmaz, kulakları incitmez, tabi ki çoğu durumda olan 3 4 saat sonra ara vermeniz gerekir. kulaklık.

Kablo ve mikrofon

Kapalı durumlarda mikrofon, açık olup olmadığını kolayca gösteren bir ışıkla desteklenir. Mikrofon Discord sertifikalı olduğu için çok kaliteli bir mesafede bulunsa bile birçok mikrofondan daha iyi çalışır.

Çok uzun bir kablosu vardır ve ellere ve ayaklara takılabilir. Kablo üzerinde ayrı bir ses kontrolü vardır, bu sayede ses üzerinde anında değişiklik yapabilirsiniz. Oyun ve sohbet olmak üzere 2 moda ayrılmıştır.

Yazılım uygulaması Engine 3 programı üzerinden sağlanmaktadır.Yazılım üzerinden her iki taraftaki RGB ledleri, eko, mikrofon hassasiyeti gibi ayarları yapabilirsiniz.

James Donkey 712 Siyah 7.1 Surround RGB Gaming Kulaklık İncelemesi

Fiyatına Bak

Mikrofon, konfor ve ses açısından harika bir modeldir. En iyi mikrofon sınıfına koyarken, bu kulaklık bir oyuncunun isteyeceği tüm özellikleri kapsar. İncelediğimiz diğer kulaklıklardan bir diğer farkı ise jak yerine USB girişi ile gelmesi. Bu durumdan memnun olduğumuzu söyleyebiliriz çünkü bazı kulaklıklar hem 3.5 hem de USB girişleri olduğu için kalabalık bir görüntüye neden olabiliyor. Dezavantajı ise, bir USB hub’ınız yoksa, bir USB bağlantı noktası bulmakta zorlanabilirsiniz.

7.1 Surround ve 3D ses sistemini kullanan bu kulaklıklar, 50 mm sürücüleriyle fark yaratıyor. Ses kalitesi oldukça net, oyunlarda çok iyi çalışıyor. müzik dinlemek oldukça keyifli, yüksek seslerde kalitesi bozulmuyor. Sürücüleri kurduktan sonra ekolayzer ayarlarını kendinize göre yaptıktan sonra basit ve etkili bir sonuç alabilirsiniz. Varsayılan ayarlarla bile bası kulaklarınızda duyabilirsiniz. 50mm sürücülerin avantajı gerçekten göze çarpıyor. Çok yüksek ses çıkarabilir ve %100 seviyesinde kulağınızdan çıkarıp hoparlör olarak kullanabilirsiniz.

Konfor kısmına gelince, çok kalın, yumuşak ve deri dolgulu. Deri pedleri ilk kez takarken soğuktan dolayı kulakta bir süre çok rahat kalıyor.

Oyun anlarında dış dünya ile bağlantınız tamamen kopuyor, oyun dışında herhangi bir ses duymuyorsunuz ki bu da bir oyuncunun isteyeceği özelliklerden biri. Kulaklıkları hoparlör olarak kullanabileceğinizi yazımızın başında belirtmiştik. Sonuç olarak, yanınızda duran kişinin sesten rahatsız olacağını düşünebilirsiniz ancak kulaklık taktığınızda, sıkılık nedeniyle yaydıkları ses çok düşüktür, bunun için endişelenmenize gerek yoktur.

Kablo ve mikrofon

Belirtildiği gibi, kablonun bir USB bağlantı noktası ve plastik bir kılıfı var. Mikrofon ise incelediğimiz en iyi mikrofonlardan biri. Mikrofonu yukarı ve aşağı hareket ettiremezsiniz, ancak konumu iyi olduğu için gerekli değildir. Mikrofon performansı gerçekten çok iyi.

Yazılıma ve RGB konuşmasına geçecek olursak, yazılımdan pek bir şey beklemeyin. Dediğimiz gibi yazılım üzerinde eko ayarlarını yapabilir veya RGB efektlerini değiştirebilirsiniz. Ne yazık ki RGB’ler tamamen kapanmıyor ama çok canlı görünüyorlar. Çıkarıp masaya koyduğunuzda dikkatinizi çekecek kadar parlaklar.

GamePower Mei RGB 7.1 İncelemesi

Fiyatına Bak

GamePower Mei RGB 7.1, zengin ses kalitesi ve RGB arka aydınlatma sunan kablolu bir oyun kulaklığıdır. 50 mm ses sürücüsü net ses sunar. Mikrofon, daha net iletişim için gürültü engelleme özelliğine sahiptir. USB bağlantısına sahip olan bu cihaz, diğer bağlantı türlerinden daha iyi ses kalitesi sunar.

GamePower Mei RGB 7.1, ses, mikrofon ses düzeyi, mikrofon sesini kapatma, EQ modu ve RGB aydınlatma ayarlarını ayarlamak için 5 düğmeye sahiptir. Ayrıca, uzun saatler süren oyun seanslarında kullanıcıya rahatlık sunan ayarlanabilir bir kafa bandına sahiptir. RGB arkadan aydınlatma ile kullanıcı, 16,8 milyon renk arasından o anda oynadıkları oyun stiline veya ruh haline göre seçim yaparak oyun deneyiminin rengini özelleştirebilir.

En İyi Earbuds Tarzı Oyuncu Kulaklıkları

RAZER Hammerhead True Wireless Kulaklık İncelemesi

Fiyatına Bak

Bazı kullanıcılar büyük kulak üstü kulaklıkları tercih etmiyor ya da fazla kabloya sahip olmak istemiyor, bu noktada kablosuz kulaklıklara yönelebilirsiniz.

Razer, çoğumuzun bildiği üzere oyun dünyasının zirvesinde yer almakta ve birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Oval bir şarj kutusu bulunan model, menteşe yardımıyla açılıp kapanıyor. Fermuarı çıkardıktan sonra kulaklıklar manyetik yuvalarında güvenli bir şekilde bizi karşılıyor. Ayrıca oyun dışı kullanımlar için yağmurlu havalarda kulaklığı koruyan Ipx4 sertifikasına sahiptir.

Razer, kulaklıkların şarj kutusuyla birlikte toplamda 16 saatlik pil ömrüne sahip olduğunu iddia ediyor. Pil ömrünü objektif olarak test etmek için, kulaklığınızın 75 dB’lik sabit bir çıkışa sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Bu durumda 4 saat veya daha fazla oynatma süresinin kulakiçi kulaklıkları şarj kutusuna koyduğu iddia ediliyor.

Kulaklığın tasarımı da tıpkı kasa gibi mat. Kasa ayrıca hafif plastikten yapılmıştır.

Sese gelince, kulaklıklardan maksimum ses seviyesinde derin bir bas geliyor, rahatsızlığa neden olmuyor. Bas seviyesi kişiden kişiye değişir, bazı kullanıcılar bunun yeterli olduğunu iddia eder. Kısacası, bas tutkunu değilseniz, sizin için iyi bir seçim olabilir.

Kontrollere bakacak olursak, herhangi bir müzik veya oyun bağlantısını kesmek için kulaklığı tekrar şarj kutusuna koymanız ve menteşeyi kapatmanız gerekiyor.

Ayrıca kulaklık üzerinde anlık değişim için dokunmatik paneller de bulunuyor.

Peki bu kulaklıklar oyunlarda nasıl?

Razer’ın oyun deneyimi burada devreye giriyor çünkü şirket, oyun modunu etkinleştirerek Razer Hammerhead True Wireless kulaklıkların 60 ms gecikmeye sahip olacağını söylüyor. Bu kulaklıkları kullanarak telefonda oynarken bir gecikme fark etmek zor. Tabii ki, iyi bir kablolu kulaklığın yerini almayacak.

Bağlantı ve mikrofon

Bu Bluetooth 5.0 destekli kulaklığın maksimum menzili 10 m’dir. Razer Hammerhead True Wireless kulaklık, kasanın kapağını açar açmaz otomatik olarak eşleştirme moduna girer.

Tabi bu kulaklığı aldıktan sonra telefon görüşmeleri de yapacaksınız maalesef mikrofonu pek iyi değil ama günlük işlerinizde işinize yarayacaktır.

HyperX Cloud Earbuds Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

Fiyatına Bak

HyperX oyun kulaklıkları, bir oyuncu için en iyi seçeneklerden biridir. İyi yapı kalitesi ve ses kalitesi sunarlar. Aradığınız mikrofon kalitesi ve rahatlığı ise; HyperX Kulaklıklar tam aradığınız şey olabilir!

Birçok HyperX ürünü gibi Earbuds oyuncu kulaklıkları da oldukça şık ve göz alıcı. Kırmızı ve siyah renk düzeni, kasadaki HyperX logosuyla güzel bir uyum içindedir. 3,5 mm jak konektörü ayrıca parlak kırmızı ve siyah vurgulara sahiptir. Ayrıca verilen kulaklıklar gri renktedir ve maksimum konfor için açılı olarak tasarlanmıştır. HyperX, bu kulaklıkların oyun için tasarlandığını kanıtlamakta başarılı oldu.

Malzeme açısından, kulaklıklar çok çekici görünebilir, ancak tamamen plastikten yapılmış olmaları biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Hiç düşünmeden sırt çantasına veya cebine kulaklık koyan biriyseniz bu biraz korkutucu olabilir.
Ses yalıtımı minimuma indirilmiştir. Kulaklıklar takılı değilken hafif bir ses çıkarıyor, ancak sesi maksimuma çıkarmadığınız sürece çevrenizdeki insanlar hiçbir şey fark etmeyecekler.

İlginizi çeken ses kısmına bir göz atalım;

14 mm sürücülerle bu kulaklıklar, yüksek kaliteli 50 mm kulaklıklar kadar tatmin etmeyecektir.
ancak bas belirgin ve acıtmaz diyebiliriz. Ancak, oyun oynarken bası azaltmaya yardımcı olacaktır. Genellikle baslarına odaklanmaya çalışan oyun kulaklıkları buluruz, ancak çoğu video oyununda sesi net bir şekilde duymak ve çeşitli açılardan gelen sesleri ayırt edebilmek isteyeceksiniz.

HyperX Cloud oyun kulaklıklarının çok oyunculu ve tek oyunculu oyunlarda nasıl bir performans sergileyeceğine dair iyi bir değerlendirme elde etmek için iki oyunu test etmeye karar verdik. Çok oyunculu için, Valorant ile ses konumlandırma ve yangınla mücadeleye vurgu yaparak başladık. Genel olarak, silahlar ve el bombaları net ve temiz çıktı. Yüksek yoğunluklu anlarda bas bozulmadı ve ayak seslerini ayırt etmek kolaydı.

Kulakiçi kulaklık kullanmanın ana nedenlerinden biri hafif yapılarıdır. Kulaklıklar rahatsız edici olabilir ve birkaç saat oynadıktan sonra kulaklarınıza baskı uygulayabilir. Yalnızca 0,67 gram ağırlığındaki HyperX Cloud kulaklıklar, uzun süreli konfor arayanlar için harika bir seçenek.

Yukarıda bahsedildiği gibi, HyperX Cloud kulaklıklar farklı boyutlarda silikon pedlerle gelir. Yumuşak uçlar, optimum konfor ve uyum için tasarlanmıştır ve beklendiği gibi performans gösterdiklerini onaylayabiliriz. Ayrıca, bu kulaklıklarla aktifseniz, düşme riski minimumdur.

Kablo ve mikrofon

Dediğimiz gibi kırmızı ve siyah renklerde kauçuk kaplamaya sahip olan mikrofon ve oyun içi ses, 3,5 mm jak bağlantısı üzerinden anında çalışıyor.

Çevrimiçi oynamayı planlıyorsanız veya sadece arkadaşlarınızla Discord veya TeamSpeak’te sohbet etmek istiyorsanız, bu mikrofon yeterli olacaktır. HyperX Cloud mikrofon, hem oyun oynamak hem de aramaları yanıtlamak için kullanılabilir. Arka plan gürültüsü minimumda tutulmuştur, ancak kalabalık ortamlarda sesler kafa karıştırıcı olabilir.

En İyi Kablosuz Oyuncu Kulaklıkları

SteelSeries Arctis 7 Kablosuz Oyuncu Kulaklık İncelemesi

Fiyatına Bak

Çoğu oyun kulaklığının aksine, Arctis 7 bir oyun kulaklığı gibi hissettirmiyor. Net RGB aydınlatmaya veya çarpıcı bir tasarıma sahip değil. Sadece oval şekilli kulaklıklar ve ayarlanabilir askılı kafa bandı. Gözenekli, büyük kulak yastıkları, daha büyük kulakları kolayca barındıracak ve rahatsızlığı önlemek için bol hava akışı sağlayacak şekilde konumlandırılmıştır. Çoğu kulaklık, rahatlık için son derece esnek olacak şekilde tasarlanmıştır, bu da size dengesizlik hissi verir, ancak bu kulaklık şaşırtıcı derecede sağlamdır.

Çoğu SteelSeries kulaklık gibi, Arctis 7 de ayırt edici ayarlanabilir kayışa ve kulağınıza yapışmasını veya terlemesini önlemek için ısıyı hapsetmeyen esnek kulak yastıklarına sahiptir.

Olumsuz bir sorundan bahsedecek olursak, aktif anlarda kulaklığı kulaktan çıkarmak çok kolay. Bu kablosuz bir kulaklık olduğu için özellikle hayal kırıklığı yaratıyor, bu nedenle kulağınıza daha iyi oturmasını isteyebilirsiniz.

Arctis 7’nin ilk kez kullanımı kolaydır. Sol kulaklığın altında bir ses düğmesi, bir mikrofon düğmesi ve üç bağlantı noktası bulunur: dört pimli bağlantı noktası, Mikro USB bağlantı noktası ve 3,5 mm bağlantı noktası. Sağ kulaklığın altında güç düğmesi ve desteklenen ses kanalları arasında geçiş yapmak için özel bir kadran bulunur. Geri çekilebilir mikrofon, sol kulak kapağından uzatılabilir ve yaklaşık 10 cm uzunluğa ulaşabilir.

Arctis 7, 2.4GHz kablosuz RF USB dongle kullandığından, esnekliği ve cihaz aralığı Bluetooth özellikli kulaklıklardan daha sınırlıdır. Aksine, neredeyse hiç gecikme yok, bu da arkadaşlarla çevrimiçi oyunlar için kesinlikle mükemmel.

Arctis 7’nin birçok olumlu yönü olsa da, bas bazı rakip kulaklıklarda olduğu kadar belirgin ve güçlü değil, bu nedenle en zayıf özelliği olarak gösterilebilir. Video oyunlarında, özellikle derin, güçlü basları tercih eden yerlerde, ses bunaltıcı olabilir. Müzik açısından, bas ve vokal iyi geliyor.

Ortalar için mükemmeldir, yüksekler çoğu durumda mükemmeldir, ancak bas söz konusu olduğunda bazı tutarsızlıklara neden olabilirler. Düşük tiz düşüşler, video oyunu seslendirmelerinde ve şarkı seslerinde netliği azaltır.
Genel olarak, Arctis 7, ses kalitesi söz konusu olduğunda en iyi oyun kulaklığı değil, ancak bir oyuncuya olmazsa olmaz bir kablosuz oyun kulaklığı olanlar için harika bir deneyim sunacak kadar iyi.

İzolasyona gelince, Arctis 7, Aktif Gürültü Engelleme teknolojisinden yoksundur ve sesleri normal kulaklıklar gibi izole eder. Evde veya parkta iyi çalışır. Sabah metroda işe giderken yüksek sesleri çok fazla boğmaz.

Bağlantı ve mikrofon

Kulaklık, bir PC, Playstation 4 ve entegre Nintendo Switch ile mükemmel şekilde çalışan bir USB dongle aracılığıyla kablosuz bağlantı özelliğine sahiptir. Ayrıca, herhangi bir cihazla kablolu bağlantı kurmak için kullanabileceğiniz 3,5 mm’lik bir kablo ile birlikte gelir. Ancak kablolu kullanımlarda yazılımla ilgili özellikleri ve kablosuza özel birkaç ses kanalını desteklemeyeceği belirtilmelidir.

Kulaklık mikrofonu sağlam kayıt kalitesi sunar ve ayrıca Discord onaylıdır, böylece ses ayarları uygulamadan anında değiştirilebilir.

Yazılıma gelince, diğer SteelSeries kulaklıkları gibi Arctis 7 de, cihazın menzili ve ses çıkışı ile oynamanıza ve 7.1 surround sesi etkinleştirmenize izin veren SteelSeries Engine 3 yazılım paketini kullanır.

Sonuç

Bizce bu yazımızda önemli detaylara değinerek gayet iyi olan oyuncu kulaklıklarını inceledik.

Bu yazının sonunda aklınıza takılan ve memnun olmadığınız kısımlar varsa ya da farklı kulaklıklara bakmak istiyorsanız Ses Kalitesi ve Rahatlık sizin için ilk kriter olmalıdır.

Bunun dışında günlük olarak kullanacağınız kablosuz kulaklıklara da göz atabilirsiniz.

Bu altyazılara gereken önemi verirseniz, iyi bir izleyici ile karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *