5 En İyi Mutfak Robotu Tavsiye 2022 [Öneriler ve Fiyatlar]

Yemek pişirmenin eğlencesinin bir parçası da havalı mutfak aletlerinin kullanılmasıdır. Küçük ankastre mutfaklardan tezgah aletlerine kadar, kendi mutfağınızı yükseltiyorsanız veya en sevdiğiniz şef için mükemmel bir hediye arıyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli ürünler vardır. Mutfağınızın büyük veya küçük olması veya bir veya daha fazla yemek pişirmeniz önemli değildir.

Daha akıllı ve hızlı çalışmanıza ve pişirme görevlerini kolaylaştırmanıza yardımcı olabilecek birçok araç vardır.

Bugünlerde belki de düzinelerce modelle, bunlardan birini seçmek kolay bir iş değil. Birçok farklı modeli analiz ettikten sonra, 2022 en iyi 5 mutfak robotu önerisi listemi [öneriler ve fiyatlar] ve bir satın alma kılavuzu yazmaya karar verdim.

Modern teknolojiler, işin çoğunu mutfak robotlarının ellerine bırakmamızı sağlıyor. Patates soymaktan, et doğramaktan, havuç doğramaktan, peyniri rendelemekten veya domates ezmekten bıktıysanız veya yorulduysanız, neden bir cihazın bunları bizim için yapmasına izin vermiyorsunuz?

Bugün bu görevi yerine getirebilecek bir cihaz var: bir gıda işlemcisi. Malzemeleri hazırlamak için zamandan tasarruf etmek ve kendimizi sadece pişirmeye adamak istiyorsak, bu cihazlar neredeyse vazgeçilmez olabilir.

5 En İyi Mutfak Robotu Tavsiye

Arnica Prokit 444 Plus Kompakt

Bütçeye Uygun En İyi Mutfak Robotu Tavsiye

Uygun fiyatlı büyük, pratik, çok işlevli ve ucuz bir cihaza ihtiyacınız varsa, bu arnica modelinin sizin için doğru olduğunu söyleyebilirim 🙂

Özellikler

Güç800 watt
Karıştırma Hazne Kapasitesi1000 mL
Doğrayıcı Hazne Kapasitesi1500 mL
Artı Yönleri
 • Uygun fiyatlı
 • Çok fonksiyonlu
 • Büyük
Eksi Yönleri
 • Bazıları için kaplama veya fazladan alan karmaşıklık anlamına gelebilir. Ama bence bu fiyata büyük ve çok fonksiyonlu olması harika🙂

Bosch Mcm3501m Kompakt

Çok Fonksiyonlu En İyi Mutfak Robotu 2022

İşlevselliği ve kalitesiyle kendini gösteren büyük bir Bosch gıda işlemcisi. Bu Bosch modeli ile mutfaktaki çalışmalarınızın büyük bir bölümünden kurtulabilirsiniz.

Özellikler

Güç800 watt
Karıştırma Hazne Kapasitesi1000 mL
Doğrayıcı Hazne Kapasitesi2300 mL
Artı Yönleri
 • Çok fonksiyonlu
 • Birden çok aygıt
 • Yüksek kaliteli malzeme
Eksi Yönleri
 • Cihazın sürtünme kısmı biraz büyük, ancak bunun yanı ama fiyatın biraz yüksek olmasıyla harika bir ürün olduğunu söylüyorum. Bu parayı kazandığını söylemeliyim🙂

Cookplus Quick Chef 1001

Pratik ve Kullanışlı En İyi Mutfak Robotu Tavsiye

Karmaşık aletleri sevmediğini söyleyenler için çok fazla özellik, sadece birkaç şey yapmak istemiyorum, pratik ve kullanışlı Cookplus gıda işlemcisi düşünülmelidir. Mükemmel makarna yoğur; Eğer iyi kekler ve ekmekler yapmak istiyorsan, eminim bu robot seni bağımlı yapacaktır🙂

Özellikler

Güç800 watt
Karıştırma Hazne Kapasitesi5000 mL
Artı Yönleri
 • Pratik ve pratik
 • Güçlü motor
 • Yüksek kaliteli malzeme
Eksi Yönleri
 • Biraz fazla çalışıyor ama bu makineden sonra yapılan kekleri, açılan hamuru düşündükçe “Yüksek sesle çalışması önemli değil!” düşünceleri kafamı 😀

Arzum Ar1044 Prostar1000

Çok Yönlü En İyi Mutfak Robotu 2022

Bir robot satın alırsanız ve her şeyi yapabilmesini istiyorsanız, bu çok yönlü ve faydalı dileğin sizin için olduğunu söyleyebilirim. Meyve suyu, smoothie ve sallama için ürün arayanların işini oldukça basit hale getiren ve onları çok mutlu eden bir model 🙂

Özellikler

Güç800 watt
Sürahi Hazne Kapasitesi1750 mL
Doğrayıcı Hazne Kapasitesi1000 mL
Artı Yönleri
 • Çok yönlü
 • Merkezkaç
 • Büyük sürahi odası
Eksi Yönleri
 • Birçok cihaz var, ancak bunun sizi ertelemesine izin vermeyin, bunları herhangi bir şekilde kolayca kullanabilirsiniz🙂

Tefal Activflow Pro

Benim Tercihim En İyi Mutfak Robotu Tavsiye

Bu Tefal gıda işlemcisi hazırladığım listede benim seçimimdi. Güzel tasarım ve çok işlevlilik Tefal Activflow Pro’yu çok kullanışlı hale getirdi. Gül, gümüş ve 🙂 arasında yumuşak bir renge sahiptir.

Özellikler

Güç1000 watt
Karıştırma Hazne Kapasitesi1250 mL
Doğrayıcı Hazne Kapasitesi1500 mL
Artı Yönleri
 • Büyük hacim
 • Çok fonksiyonlu
 • Güzel tasarım
Eksi Yönleri
 • İlk başta çok yer kapladığını düşünebilirsiniz, ama o kadar da büyük olmadığını söylüyorum. Kolayca kullanabilirsiniz🙂

Rehber: Mutfak Robotu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En iyi mutfak robotu nasıl seçilir?

Bu cihazlar hayatınızı kolaylaştıracak mı? Elbette! Hobilerine daha fazla zaman ayırabilirsin ve bu hala önemli. Tek dezavantajı, satın almak, kalite ve ucuz olmaktır. Mevcut pazarın en iyisini keşfetmek için mutfak robotlarının temel özelliklerine ve aşağıdaki satın alma kriterlerine bir göz atalım.

Satınalma ölçütleri

Ağırlıklar ve ölçüler

Satın almadan önce cihazınızın boyutlarını kontrol edin Bir gıda işlemcisinin yapısı, yiyecek miktarını ölçmek ve bir yerden diğerine taşımak söz konusu olduğunda çok önemlidir. Bu cihazların bazıları beş kilodan fazla olabilirken, bazıları bir kiloya zar zor ulaşabilir.Ağırlık ne kadar yüksekse, taban kabının boyutu ve dolayısıyla kapasitesi o kadar büyüktür.

Aksine, küçük bir mutfağımız varsa ve çok sık yer açmak zorunda kalırsak, ne yazık ki sıkıcı olabilir ☹ Ancak, hafif bir cihazı tercih edersek, maksimum hızda çalışırken hareket etmemek için kaymaz ayakları olması çok önemlidir.

Güvenlik

Her şeyden önce, ebeveynler özellikle reşit olmayanlar için cihazların, elektronik cihazların ve diğer nesnelerin oluşturduğu riske büyük önem vermektedir. Bu nedenle, güvenlik herhangi bir gıda işlemcisinde kritik bir faktördür.

Tabana sıkıca tutturulmaları, yüzey boyunca kaymamaları ve kapağın hava geçirmez olması önemlidir. Ek olarak, malzemeleri işlemeden önce, gıda işlemcisi tüm bileşenlerinin düzgün bir şekilde kapatılarak kapatıldığını kontrol etmelidir.

Hijyen

Evet, ürpertici rüyamıza geldik 😀 Evde zaten bir bulaşık makinemiz varsa, aksesuarları bu makineyle uyumlu mutfak robotları aramaya değer. Bu şekilde, gıda işlemcisinin bileşenlerini sürekli olarak temizlemek zorunda değiliz. Paslanmaz çeliklerden yapılmış olduklarından emin olun. Aksi takdirde, satın almayı aklından bile almayı düşünme.

Aksesuar -lar

Ve son olarak, bir mutfak robotunda en önemli noktaya geliyoruz: Makine kaç farklı görevi yerine getirebilir? Her şey kaç tane uyumlu aksesuara sahip olduğunuza veya satın alabileceğinize bağlıdır. En iyisi.Bıçaklar sonuçta bu cihazların özüdür. Görünüşleri işlevlerini etkiler.

Hackleme için harika olan S şeklinde bıçaklar ve Julian için özel olarak tasarlanmış diğer bıçaklar vardır ve çip meraklısıysanız çok fazla kullanacaksınız.Ayrıca peynir rendesi veya kesilmiş malzemeler, yoğurmaya uygun düz kürekler ve yumurta çırpmaya uygun uzun kürekler için hazırlanmış dilimler şeklinde aksesuarlar satın alabilirsiniz.

Santrifüjler veya spatulalar da genellikle gıda işlemcileriyle uyumlu bileşenlerdir.Özetle, değiştirilebilir aksesuarlar bir mutfak robotun en önemli özelliğidir. Ne yapmak, öğütmek, doğramak, yoğurmak, bastırmak veya kesmek istediğinize bağlı olarak, az çok karmaşık bir model seçmeniz gerekir. En iyi mutfak robotları birçok farklı işlevi yerine getirebilir. Tabii ki, bu bileşenlerin çoğunun da ayrı olarak satın alınabileceğini unutmayın.

Gıda işlemcilerinin fiyatları

Sonuçta, çoğumuz için, gıda işlemcilerinin fiyatları önemli bir kriterdir. Tabii ki, bu modele bağlı olarak az çok değişecektir. Seçmenize yardımcı olmak için, bu kılavuzun başındaki karşılaştırma tablosunda beklentilerinizi karşılamasını umduğumuz mutfak robotlarının farklı özelliklerine ve fiyatlarına sahip bir robot hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.Ama şunu söyleyebilirim ki bütçeniz büyük ölçüde neye ihtiyacınız olduğuna bağlı.

Sık Sık Sorulanlar

Gıda işlemcisi nedir?

Mutfak robotu mutfakta kullanabileceğiniz araçlar arasında çok faydalıdır. Bu, tipik cam karıştırıcılara veya karıştırma konsollarına benzeyen orta ölçekli bir cihazdır. Ancak, çok yönlüdürler ve çeşitli görevler için kullanılabilirler.

Gıda işlemcileri bir veya daha fazla litre kapasiteli bir kaptandan oluşur. Altta, odaya yerleştirilen malzemeleri hazırlayan bıçaklar, diskler, spatulalar ve diğer aksesuarlar vardır. Güç anahtarını etkinleştirerek ve makinenin farklı hızlarını kalibre ederek gıdayı tamamen bağımsız olarak işler.

Bosch, Arçelik, Arzum, Braun, Tefal veya Philips gibi birçok markanın ürünleri piyasada bulunmaktadır. Mutfak robotları 90’lı yılların sonunda pazarlandı. O zamandan beri, mutfak robotları çok gelişti ve bugün harikalar yaratıyorlar ve mutfağın ustaları olarak zaman kazanıyorlar.

Ne için ve nasıl çalışıyor?

Temel olarak, bir mutfak aleti mutfak yardımcısı olarak işlev görür. Bizi basit ve zaman alıcı görevlerden kurtarıyorlar ve sonuca daha fazla konsantre olmamızı sağlıyorlar.

Çünkü; Konteynere konulan malzemelerin ezilmesi, ezilmesi, kesilmesi, dilimlenmesi, dövülmesi, öğütülmesi, öğütülmesi, karıştırılması, emülsifiye edilmesi ve hatta yoğurulmasından sorumludur. Doğranmış soğan, dilimlenmiş ekmek, domates püresi ve doğranmış patates, zengin bir hamur yapmak için birlikte karıştırılabilir. Makine malzemeleri işler ve hazırlar.

Bir mutfak robotunun avantajlarından en önemlisi: malzemeleri kullanmak için daha az zaman ve çaba ve tariflerin tadını çıkarmak için daha fazla zaman olduğunu söyleyebilirim. Bu özellikleri sayesinde sebzeleri doğramak artık sorun olmayacak ve enerji tüketimi gerektirmeyecek.

Bir mutfak robotunun avantajları nelerdir?

Önemli Zaman Tasarrufu: Bir mutfak robotuna sahip olmanın sizi gereksiz işlerden kurtaracağına ve ana faaliyetlerde zaman kazandıracağına şüphe yoktur.

Mutfağın tam görevlerini bilmek zorunda değilsiniz: bir mutfak robotu, öğütme ile kesme veya karıştırma ile emülsiyonlaştırma arasındaki farkı bilir. Her iki görevi de gerçekleştirmek için makinenin programlarını ve aksesuarlarını kullanabilirsiniz.

Ultra hızlı hazırlıklar: Eve yeni geldiyseniz, dakikalar içinde lezzetli bir çorba veya püre yapabilirsiniz. Sadece malzemeleri seçin ve gerisini robota bırakın

Fazla kirlenmez: mutfak robotları sıkıca kapalıdır ve tüm işi kasede yapar. Tezgahı ovalamayı ve mutfağa dağılmış olan havuç veya biberleri toplamayı unutun.

Daha sağlıklı yiyeceksiniz: Tarifler daha hızlı hazırlanacak, böylece daha az fast food veya et bazlı yağ bazlı patates kızartması tercih edeceksiniz. Bilindiği gibi fast food ve yağlar kolesterolü ve kalp damar hastalıklarını artırıyor.

Sonuç

Bu ürünler gastronominin en zor işlerini bize unutturabilecek mutfak yardımcılarıdır. Satın aldıktan sonra evinizin vazgeçilmez bir beyaz eşyası olacağına eminim.

Böyle bir cihaz satın almak, birçok işi kısa sürede devretmenizi sağlar, bu da size daha fazla zaman kazandırır, böylece kendinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz – ayrıca 😊 Seçim yapmadan önce kişisel ihtiyaçlarınızı değerlendirmek en iyisidir en iyi mutfak robotu ile tanışın piyasada.

Biraz pahalı bir cihaz olsa da zaman ve para yatırımı olduğunu unutmayın. Vakit nakittir ve eminim ki bu harika cihazlarla bunun daha çok farkına varacaksınız!

Umarım bu rehberden hoşlanmışsınızdır. Yukarıdaki karşılaştırma tablosu ve 2022 en iyi 5 mutfak robotu ipucu [tavsiyeler ve fiyatlar] hakkındaki makalem hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bana sormaktan çekinmeyin

Hangi modeli tercih edersiniz? Kullandığınız veya almak istediğiniz bir model varsa tercih nedenleriniz nelerdir? Yorum yapmaktan çekinmeyin

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *