En İyi Maskara Tavsiyesi, Markası ve Yorumları – En Çok Satan 13 Maskarayı İnceledik

Maskara, kadınların günlük hayatta vazgeçilmez olarak gördüğü ve sıklıkla kullandığı en temel makyaj ürünüdür. Maskaralar, gözü çekici ve net hale getirerek görünümü değiştirir. Makyaj bazı olarak da kullanılabilir. Kirpikleri belirginleştirerek, dolgunlaştırarak, uzatarak ve kıvırarak ifadelerin daha keskin ve etkili olmasına yardımcı olur. Gözlerin güzelliği için kullanılan bu ürün, farklı renklere sahip kapalı bir şişede, özel fırçalarla ve çoğunlukla siyah olmak üzere her türlü makyaj malzemesidir. Fırçaların farklı olması hem göze olan etkiyi değiştiriyor hem de gözlerin ifadesini etkiliyor.

Maskaraların kullanımı çok hoş olsa da, tedavi edilmezse kirpiklere yayılabilir veya kirpiklerde topaklar oluşturabilirler. Maskara kullanırken önce üst kirpiklerden başlamak çok önemlidir. Alttan uçlara doğru uygulanmalıdır. Üst kirpiklerin uygulanmasının sonunda alt kirpikler çok yavaş hareketlerle hareket ettirilmelidir. Alt kirpiklere az miktarda sürülmelidir çünkü maskara su geçirmez bir maskara değilse kasaya girebilir ve hatta göz altında koyu halkalar varmış gibi görünmesine neden olabilir. Maskara kullanmadan önce kirpiklerinizin temiz olduğundan emin olun. İyice temizlendikten sonra maskara uygulanmalıdır. Kirpiklerde kalan kalıntılar rimel uygulandıktan sonra çirkin bir görünüme neden olabilir.

Öncelikle yazımızın tamamını okumak istemeyenler için kirpik tipinize ve ihtiyacınıza uygun ürünler hakkında önerilerde bulunacağız, yazının tamamını okuyabilir ya da herhangi birine tıklayarak en ucuz fiyatla mağazaya gidebilirsiniz. ürünlerin hemen.

Size uygun maskarayı seçerken kirpiklerinizin eksikliklerini de dikkate alarak bir maskara seçin. Kirpikleriniz seyrek veya çok ince görünüyorsa, kalınlaştırma efektli, kısa kirpiklere sahipseniz, düz ve sarkık kirpiklere sahipseniz uzayan maskara tercih etmeniz, kıvırma efektli maskara tercih etmeniz daha doğru olacaktır. .

Maskara uygulamadan önce istenirse kirpiklere biraz pudra sürmekte bir sakınca yoktur. Toz, kirpiklerinizin yapışmasını önleyecektir. Kirpikleriniz rimel sürdükten sonra hala kıvrılmıyorsa hemen kirpik kıvırıcı almalısınız. Bu sayede rimel uygulandıktan sonra bir kıvırıcı ile etki iki katına çıkarılabilir. Maskaraların raf ömrü genellikle 3 ila 4 aydır. Artan kullanım, içinde biriken mikrobakterilerin büyümesine neden olur. Bu kirpiklerin sağlığına zarar verir. Bu süreden sonra maskara kirpiklerinizi sertleştirebilir veya dökülmesine neden olabilir. Kullanım süresini aşmamak için maskara kullanmak çok önemlidir.

İçindekiler

İhtiyacınıza Göre Maskara Seçimi

Maskara seçerken ne tür bir maskaraya ihtiyacımız olduğunu belirlememiz gerekiyor. Kirpiklerimiz seyrek, çok ince, kısa veya çok düz olabilir. Bu durumlarda kirpikleri kontrol ederek uygun maskara tipini bulabilirsiniz. Sizin için 5 çeşit maskara seçimi ipucu:

1. Uzatma Etkili Maskaralar

Uzatma maskaraları, kısa ve seyrek kirpiklere sahip kişiler için ideal maskara seçimi olacaktır. Etkisini hemen gözlerinizde fark edeceksiniz. Tercihen uzatma maskaralarında ekstra koyu siyah bir ton seçmek onu daha da belirgin hale getirebilir. Ayrıca ‘S’ şeklinde uzatma etkili maskaraların tercih edilmesi bu tür kirpiklere sahip kişilerin çok daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Kirpikler hem uzun hem de oldukça dolgun görünecektir.

2. Kıvırma Etkili Maskaralar

Kıvrımlı maskaralar, düz ve aşağı doğru kirpiklere sahip kişiler için çok uygundur. Kirpiklere hacim vererek ve biraz kıvırarak olduğundan daha güzel görünmesini sağlarlar. Kirpiklerinizin düz ve aşağı olduğunu düşünüyorsanız, bu maskara türü 2 kat kıvırma efekti ile kirpiklerinizin muhteşem görünmesini sağlayabilir. Kıvrılma etkisinin yanı sıra kirpiklerin ayrılmasına da dikkat ederseniz bu tip maskaralar çok işe yarayacaktır.

3. Dolgunlaştırıcı Maskaralar

İnce ve seyrek kirpikler için etli maskaralar uygun bir seçenek olacaktır. Kirpikler ince olduğunda içi boş olabilir. Bu nedenle istesek de daha dolgun bir görünüme kavuşamayız. Dolgun maskaralar ile kirpikler orta kısımdan daha kalın ve dolgun görünecektir. Daha sağlıklı bir görünüm için tercih edilebilir. Fırça türlerine göre dolgulu maskara seçebilirsiniz. Telleri birbirinden ayıran maskara çeşitlerini tercih etmelisiniz. Dolgun maskaralar için ekstra siyah seçmek, dolgunluğu ikiye katlamaya yardımcı olacak bir öneridir.

4. Suya Dayanıklı Maskaralar (Waterproof)

Suya dayanıklı maskaralar kirpiklerde kalıcı etki yaratmak için üretilmiştir. Diğer maskara türlerinde ise su ile temasında göz kapaklarında yağlanma, terleme veya kanama görülebilir. Bu da göz çevresinde ve göz altlarında kötü bir görünüme neden olarak cildi doldurur. Suya dayanıklı maskara çeşitleri, göz kapakları çok yağlı olan kişiler için kullanımı kolay bir seçim olacaktır. Bu maskara sayesinde gün boyu taze bir görünüm elde edecek ve makyajınızın bozulma veya kirlenme riski olmayacaktır. Ancak su geçirmez maskaraların olumsuz bir özelliği vardır. Temizlemesi çok zor olduğu için kirpiklerinize zarar verebilir.

5. Hipoalerjenik maskaralar

Hipoalerjenik maskaralar hassas gözlere sahip kişiler için ideal bir seçim olacaktır. Göz tahrişi gibi etkenleri ortadan kaldırmak için yapılmış bir üründür. Hipoalerjenik maskaralar E vitamini içerir ve ayrıca kirpik ve göz sağlığına katkıda bulunan aloe vera gibi besleyici maddeler içerir. Hassas gözlere sahip kişiler de rimel sürdükten sonra rimel temizliği yaparken dikkatli olmalıdır. Göz tahrişini artırabilen bir durumdur.

En İyi Maskara Tavsiyeleri

Maybelline Lash Sensetional Intense Black Ekstra Siyah Maskara İncelemesi

Artıları
 • Alerjik durumlar yok
 • Hacimli bir görünüm sağlar
 • Dolgun ve ayrılmış kirpikler
 • Ağırlık hissi yaratmaz
Eksileri
 • Temizlemesi zor
 • Kirpikleri çıkarmak zor

Maybelline Lash Sentional Black Extra Black rimel örgülü, yoğun, dolgun ve kıvrık kirpikler için doğru seçim olacaktır. Normal maskaradan 5 kat daha yoğun siyah pigmentler sunar. Ekstra siyah efekti ile çarpıcı ve etkileyici bakışlar kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca özel yelpaze şeklindeki fırçası sayesinde fırçanın içi ile kirpiklerin köklerine ulaşacak ve en kısa kirpikleri bile ortaya çıkaracaktır. Fırçanın dış tarafı kirpiklerin daha iyi kıvrılmasını ve daha dolgun bir görünüme sahip olmasını sağlar. Kirpikleri güzelce sarıyor ve tel tel ayırıyor.

İçerdiği Yabani Gül Yağı sayesinde kirpiklerde ağırlık hissi olmaz. Kirpikleri olduğundan daha hacimli yapar ve ayrıca çok hızlı kuruma gösterir.

L’oreal Paris Unlimited Waterproof Siyah Maskara İncelemesi

Artıları
 • Kirpik kaybı yok
 • Kirpiklerinizi uzatın
 • Hacimli ve dolgun kirpikler
 • kümelenme yapmıyor
 • 2. kata ihtiyaç duymadan sürülür
Eksileri
 • Küçük ve yetersiz
 • Uzun kirpikler için uygun değil
 • kirpikler birleşiyor

Deneyen 10 kadından 9’u tavsiye ediyor! L’Oreal Paris Unlimited Black Mascara, kirpiklerde 48 saat kalıcılık sunuyor. Kirpikleri güzelce sarar, tel tel ayırır, kaldırır ve kıvırır. Suya dayanıklı olmasının yanı sıra kolay temizlenebilir olma özelliğine de sahiptir. Ilık su ile hafif bir temizlik ile kirpiklerden tamamen arındırılır. Eşsiz bir su geçirmezlik deneyimi sunar. Göz kapakları çok yağlı veya çok terleyen kişiler için harika bir seçim olacaktır. Kirpiklerden kolay kolay dökülmediği için en sevilen maskaralardan biridir. Kirpikleri yapıştırmaz ve topaklanma yapmaz. Ağırlık hissi yaratmaz, tamamen hafiftir.

Çift açılı fırçası ile kirpiklere sınırların ötesinde bile ulaşabilir. Artık en kısa kirpikleri bile yakalayarak hacim eklemek çok kolay!

L’oreal Paris Telescopic Carbon Siyah Maskara İncelemesi

Artıları
 • Kısa kirpiklerde de etkilidir.
 • Aglomerasyon yok
 • Hacim ve dolgunluk verir
 • ayrı iplik efekti
 • Karbon ile daha siyah efekt
Eksileri
 • Seyrek kirpikler için uygun değildir
 • Şişe göründüğünden daha küçük
 • İstenmeyen fırça

L’Oreal Paris Teleskopik Karbon Efektli Siyah Maskara, her yaştan insanın kullanımına uygun bir maskaradır. Teleskopik kirpik görünümü sağlar. Esnek fırçası ile kirpiklere yaklaşır ve uygulanmasını kolaylaştırır. Esnek tarak fırçası, kilit kilit ayırma sağlar. En kısa ve en derin kirpikleri bile yakalarken mükemmel bir görünüm sağlar. Yoğunlaştırıcı formülü ile kirpikleri tanımlar. Karbon siyahı pigmentler sayesinde kirpikler daha yoğun ve daha siyah hale gelir. Yani tek dokunuşla daha belirgin, daha uzun ve daha siyah kirpiklere ulaşmanın formülü L’Oreal Paris’te. Topak oluşturmadan çabuk ve çabuk kurur.

Kolay uygulaması sayesinde rahatlık sunar. Esnek fırça, %60 daha belirgin bir görünüm sağlar. Kirlenme ve dökülme sorunu yoktur.

L’oreal Paris Air Volume Mega Maskara İncelemesi

Artıları
 • Az miktarda harika bir etki sağlar
 • Uzunluk ve dolgunluk sağlar
 • hacim verir
 • Çok hafiftir ve ağırlık yapmaz
 • Temizlemesi kolay bir işlevi vardır
Eksileri
 • kokusu biraz ağır
 • çok pürüzsüz
 • Hemen kurumaz ve leke yapabilir
 • Fırçaya fazla sürüldüğünde ürün topaklar oluşturuyor.

L’Oreal Paris Air Volume Mega Maskara hacimli ve hafif kirpikler için ideal bir üründür. Köpüklü ve kremsi bir formüldür. Her kirpiği bir tutamla ayırın, hacmini artırın, ancak ağırlığını artırmayın. Çift taraflı fırçanın yumuşak ve esnek kılları en kısa kirpiklere bile ulaşır ve onları uzatır.

Kullanımı 4 adımda gerçekleşir. Önce fırça üzerindeki fazla ürün kazınır ve zikzak hareketlerle kirpiklere uygulanır. Kökten uca uygulanır. İstenilen hacme ulaşılana kadar uygulamaya devam edilir. Maskara ayrıca hacim kazandırmak için alt kirpiklere de sürülür ve tüm gün kirpiklerinizle meydan okumaya hazırsınız. Hava ile birlikte hareket eden formülü her kata daha fazla hacim verir ve ağırlık yapmaz.

Çift taraflı fırça, uzun ve kısa kıllardan oluşur. Yumuşak ve esnek fırçası her kirpiğe ulaşır ve hacim verir. Klinik olarak test edilmiştir ve alerjik maddeler içermez. Hassas gözler için çok uygun bir üründür. İçerdiği yoğun siyah pigmentler gün içerisinde sünme ve bulaşmaya karşı dayanıklıdır.

Essence Lash Princess False Lash Epic Maskara İncelemesi

Artıları
 • Kirpikler dolgun görünüyor
 • Sahte kirpik efekti yaratın
 • çabuk kurur
Eksileri
 • Saç dökülmesi meydana gelebilir
 • birlikte gruplayabilir

Lif şeklindeki fırçası ve özel konik şekli kirpiklere uzunluk ve hacim kazandırır. Kirpiklere yoğun hacim sağlamanın yanı sıra sahte kirpik etkisi de yaratır. Kirpikleri tek tek ayırarak dolgunluk sağlar. Konik fırçası en kısa kirpiklere bile ulaşır ve hacmini arttırır. Kirpikler zikzak hareketlerle uygulanır.

Flormar Precious Curl Maskara İncelemesi

Artıları
 • Kurumaz ve dökülmez
 • dolgunluk verir
 • Maksimum hacim ve kıvrılma
 • kümelenme yapmıyor
 • ağırlık yapmıyor
Eksileri
 • küçük boy
 • Büyük fırça uygulamayı zorlaştırır

Flormar Precious Curl Maskara sayesinde kıvırcık ve hacimli kirpiklere sahip olmak çok kolay! Özel tasarlanmış açılı kıl fırçası ile kirpiklerinizi mükemmel bir şekle sokar ve cezbedici bir görünüm kazandırır. Precious Curl ayrıca dolgunluk katarak harika bir takma kirpik efekti verir.

Kısa ve düz kirpikler için çok kullanışlıdır. Ayrıca en kısa kirpiklere ulaşarak düz kirpikleri uzatır ve kıvırır. İnce kirpikler için çok uygun olan Flormar Precious Curl Maskara, besleyici özelliği ile de kirpikleri besleyerek gürleşmesine yardımcı oluyor. Kalıcı koyuluğu ile akmaz ve kirpikleri bulaştırmaz, topaklanma yapmaz. Gün boyu kalıcıdır.

İçeriğindeki lifler ve bambu tozu kirpikleri kalınlaştırır. Ağırlık etkisi yaratmaz ve oldukça hafiftir. İçeriğindeki Argan yağı kirpikleri besler ve bakım yapar. Kıvrımlı kıllı fırçası sayesinde tüm kirpiklere yapışır, kıvırır, uzatır ve aynı zamanda hacim verir.

MAC Haute & Naughty Maskara İncelemesi

Artıları
 • Kirpikleri yapıştırmaz
 • Teli ayırın ve kıvırın
 • Aglomerasyon yok
Eksileri
 • biraz sıvı ol

Mac Haute & Naughty maskaranın en iyi özelliği çift fırçalı olmasıdır. Bu fırçalar sayesinde kirpikleri ince bir şekilde boyar. Hem üst hem de alt kirpiklere kolayca uygulanır. Hafif formülü, yumuşak ve esnek bir görünüm için kirpikleri hacimlendirir, kıvırır ve nemlendirir.

Kirpiklerde leke yapmaz ve topaklanma yapmaz. Mega büyük fırçası sayesinde maskarayı optimum boyutta kullanmanıza olanak tanır. Mac Haute & Naughty Maskara, oftamorfoloji testlerini geçmiştir. Pullanma yapmaz ve bulaşmaz. Kontakt lens kullanıcıları için uygundur. Uzun süreli dayanıklılık sağlar. Kirpikleri tanımlar. Kremsi ve saten bir formüle sahiptir ve kirpikleri kökten uca sarar. Güçlü ve dramatik bir görünüm için kullanmakta fayda var. Hacimli ve dramatik kirpikler için büyük bir namlu fırçası kullanılmalıdır. Double Effect, belirgin, hacimli, doğal görünümlü ve belirgin kirpikler için ağızda küçük bir fırça kullanılmalıdır.

L’Oreal Paris Bambi Eye Ceylan Göz Etkili Maskara İncelemesi

Artıları
 • Kirpiklerinizi büyük ölçüde uzatır
 • kümelenme yapmıyor
 • Temizlemesi kolay
 • Gözü büyütür
 • fırça kullanışlı
Eksileri
 • 3. katta beklemeyi sağlar
 • çok yapışkan
 • Yeterince bükülmüyor

L’oreal Paris Bambi Eye Ceylan Eye etkili bir maskara, suya dayanıklı ve siyahtan. Uzman fırça ile kirpikler, telin telini ayırır ve her bir deliği dikkatlice kavrar. Kirpikleri kıvırır, uzatır ve hacimli bir görünüm verir. Kirpiklerde ağırlık yapmayan formülü ile rahatlık ve hafiflik sağlar. Suya, suya, göz kapağı yağına ve grubuna oldukça dayanıklıdır.

Fırça ızgara silikondur, fırçadır. Bu sayede kirpiklere oturmak çok kolay hale gelir. İşleme şekli sayesinde dış kirpiklere daha yoğun bir hacim ve uzunluk verirken aynı zamanda gözler büyütülür. Fırçanın üzerindeki minik taraklar en kısa kirpikleri yakalar, tek bir hacimden kıvrılır. Çift fazlı bir makyaj temizleme suyu ile kolayca temizlenebilir. Dış köşelerdeki kirpikler güçlü bir hacim verdiği için daha dramatik bir etki elde edilir.

Nyx Professional Makeup Worth The Hype Waterproof Maskara İncelemesi

Artıları
 • sosta naturale
 • resistente all’acqua
 • Fornisce 8 volte il volume
 • Leggero come una piuma
 • Efficace anche sulle ciglia più corte
Eksileri
 • asciuga velocemente
 • Non in forma densa
 • mancanza di persistenza

Nyx Professional Makeup Worth the Hype Suya Dayanıklı maskara ile kirpikleriniz kendi adına konuşsun! Çok basit ve uygulaması kolay, kullanımı rahat bir maskaradır. İçerdiği formül sayesinde kirpiklere daha hafif ve dolgun bir görünüm kazandırır. En güzel özelliklerinden biri de ağırlık yapmıyor.

Profesyonel Makyajın Heyecanına Değer Nyx ayrıca su geçirmezdir ve yağa, tere ve yırtılmaya karşı dayanıklıdır. Fırçanın konik ucu, gözlerin iç köşesindeki en küçük kirpikleri bile fırçalamanıza ve uzatmanıza olanak tanır. Doğrudan kirpiklere kökten uca sürülerek kullanılır. Konik fırçası ile 8 kata kadar hacim sağlar. Bu sayede daha yoğun ve hacimli kirpiklere kavuşur. Çabuk kurur, birikmez ve tel tel ayıran suya dayanıklı formülü sayesinde kaliteli bir gün sunar.

New Well Bioherbal 7in1 Maskara İncelemesi

Artıları
 • Güzel kokuyor
 • Doğal bir görünüm sağlar
 • Faydalı bitkisel yağlar
 • kümelenme yapmıyor
 • ağırlık yapmıyor
Eksileri
 • Zor ve temizlenmesi zor
 • Kanama etkisi olabilir
 • yetersiz hacim
 • Kirpikleri yapıştırın

Organik Bitkisel Maskara 7 esansiyel yağ içerir ve kirpikleri beslemeye yardımcı olur. İçeriği sayesinde kirpiklere yoğun hacim veren bio-herbal maskara, dolgun kirpiklere sahip olmak isteyenlerin ilk tercihi olmaya devam ediyor. Maskara, üst kirpiklerden başlayarak alttan uca zikzak hareketlerle uygulanmalıdır. Alt kirpiklere hafif bir uygulama yapmak doğru olacaktır. Aksi takdirde, göz düşük görünebilir. Kirpikler çok düz ise Bio-herbal kullanmadan önce kirpik kıvırıcı kullanılması tavsiye edilir. Biyo-bitkilerde 7 çeşit önemli yağ vardır. Bu yağlar; avokado yağı, tatlı badem yağı, macadamia yağı, argan yağı, kırmızı yonca özü. Ayrıca E vitamini ve keratin içerir. İçeriğindeki bu yağlar, vitaminler ve keratin sayesinde kirpikleriniz hiç olmadığı kadar sağlıklı ve güçlü olacaktır.

İçeriğinde bulunan avokado yağı, kirpiklerin tüyleri üzerinde faydalı etkilere sahiptir. Kirpiklerin alt kısmını besleyerek yıpranmış kirpiklere iyi gelir ve sağlıklı olmalarını sağlar. Kuru saç köklerini nemlendirir ve daha canlı kirpikler sağlar.

Tatlı badem yağı kirpikler için gerekli nemi sağlar. Kirpiklerin dökülmesini engeller. Kirpikleri çevresel etkilerden ve atmosfer koşullarının etkilerinden korur. Saç tellerini kökten uca nemlendirerek kirpiklerin doğal yapısını korur ve daha sağlıklı görünmesini sağlar.

Macadamia yağı, güçlü antioksidan özelliklere sahip bir yağdır. Bu özelliği sayesinde çevre kirliliğine, güneşin zararlı ışınlarına ve kimyasallara karşı kirpiklerin yoğun şekilde korunmasını ve bakımını sağlar.

Argan yağı saç köklerini besleyerek korumaya yardımcı olur. İçerdiği argan sayesinde kirpikler daha yoğun ve dolgun görünür.

Kırmızı yonca özü saç köklerine etki eder. Saç köklerini besler ve onarır. Kirpik köklerine vitamin desteği sağlayarak sağlıklı kirpik gelişimine yardımcı olur.

E vitamini saç ve cilt için yoğun bir nemlendirici görevi görür. E vitamini yeni kirpiklerin büyümesini destekler. Keratin bir proteindir. Keratin kirpikler için çok önemlidir. Kirpikleri daha canlı hale getirir, sağlıklı ve parlak bir görünüm kazandırır.

Rimmel London WONDER’FULL Maskara Volume Colorist Black 001 İncelemesi

Artıları
 • Kirpiklerde sakin değil
 • Ağırlık hissi yapmıyor
 • Dolgunluk ve hacim verir
 • Kullanımı uygundur
Eksileri
 • Suya dayanıklı olmaması

Yoğun siyah pigmentleri ile karanlığa karanlık katan Rimmel London Wonder’full Maskara ile anında daha dolgun ve kıvrık kirpikler elde edilebilir! Özel fırçası ile kirpikleri sararak uzatır ve hacim verir. Yepyeni formülü sayesinde sıkıcılıktan uzak, çekici görünümler için en uygun maskaradır. Kirpikleri dipten uca koyulaştırarak renk verir. Yoğunlaştırıcı etkiye sahip konik fırça, kirpikleri anında uzatmaya ve kıvırmaya yardımcı olur.

Uygulaması kolaydır ve ayrıca temizlenmesi kolaydır. İki fazlı makyaj temizleyici ile kolayca temizlenir. Kalıcı bir etkiye sahiptir. İçeriğindeki argan yağı kirpikleri besler, onarır ve aynı zamanda nemlendirir. Kirpik bölgesinden başlayarak zikzak şeklinde uygulanabilir. Kıvrımlı ve hacimli görünümü sevenler için vazgeçilmez bir maskaradır, abla da diyebiliriz.

Essence I Love Crazy Hacim Maskara İncelemesi

Artıları
 • iyi hacim verir
 • dökülme yok
 • esnek fırça
 • Doğal içerik
Eksileri
 • Biraz bulaşma

Essence, güzellik sektöründe yıllardır faaliyet gösteren bir ilaç markasıdır. Essence, uygun fiyatlı ve kaliteli ürünleri ile tanınır. Peki Essence’i diğer eczane markalarından ayıran nedir? Essence I Love Crazy Volume Mascara’yı diğer hacim veren maskaralardan farklı kılan nedir?

Essence I Love Crazy Volume Maskara, yalnızca ortalama hacim veren maskaranız değildir. Essence I Love Crazy Volume Maskara, bugün piyasadaki en iyi hacim veren maskaradır. Çok topaklı değil, pullanma yapmıyor, akmıyor ve kirpiklerinizi kurutmadan veya kırılgan hale getirmeden aradığınız tüm hacmi size verecek. Bu maskara aynı zamanda kirpikleri tek seferde uzatarak etkileyici bir görünüm sağlar.

Golden Rose Maskara – Gr Essential High Definition İncelemesi

Artıları
 • iyi hacim verir
 • kıvrılmış kirpikler
Eksileri
 • Aşırı kirlenme
 • dökmek

Golden Rose Maskara, Gr Essential serisinin bir ürünüdür. Su geçirmez formülü ile kirpiklerinize koyu siyah bir renk verecek yüksek çözünürlüklü maskaradır.

Maskara, kalıcı ve dramatik bir görünüm elde etmek isteyenler için tasarlanmıştır. Doğal içeriklerden üretilmiştir, bu da hassas ciltler için güvenli olduğu ve kontakt lens kullanıcıları için uygun olduğu anlamına gelir.

Ayrıca ürün Fransa’da üretilmiştir ve ambalajı geri dönüştürülebilir malzemeler içermektedir.

Maskara Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulaması Kolay Olmalı

Kirpik tipine göre maskara seçerken uygulama kolaylığı da bir o kadar önemlidir. Yeni maskara satın alırken mat maskara tercih etmekten kaçınmalısınız. Uygulama sırasında kirpiklerin zarar görmesi, kirpiklerin dökülerek incelmesine neden olabilir. Maskara kullanım süresi 4 ile 6 ay arasında değişmektedir. Bu aralığın dışında kullanılan maskarayı uygulamak zor olacağından kirpiklerin alt kısmında ciddi hasarlara neden olabilir. Tercih edilmemesi tavsiye edilir. Yeni bir maskara almak çok daha doğru.

Uzun Süre Kalıcı Olmalı

Maskaraların bütün gün hatta gece sürmesini bekliyoruz. Uzun süre kalıcı olan maskaralar, sürekli makyaj yenileme gerektirmez ve ayrıca damlama oluşturmadığından bulaşmayı da engeller. Maskara alırken evet uzun süreli kalıcılık önemlidir ancak bu kalıcılık için parabenler ve koruyucular gibi zararlı bileşenlerin bulunmadığına dikkat edilmelidir. Organik ürünler tercih edilebilir. Su geçirmez ürünler, uzun süreli performans isteyen kişiler için daha fazla ilgi görmektedir. Suya ve yağa karşı dayanıklılığı nedeniyle daha uzun süre kalıcılık sağladığı bilinmektedir. Bu tür maskara uzun süre dayanır.

Kolayca Temizlenebilmeli

Maskaralar kirpiklerden kolay dökülmediğinde sürekli gözlerimizi kurutur ve tahrişe neden oluruz. Bu nedenle maskaraların temizlenmesinin kolay olması ve zor olmaması önemlidir. Yorulduğumuzda ve hemen uyumak istediğimizde maskarayı çıkarmak tam bir işkenceye dönüşüyor. Temizlemesi kolay, özellikle maskara tercihleri ​​daha rahat olması için önemlidir.

Hızlı Bir Şekilde Kurumalı

Maskara uyguladıktan sonra uzun süre beklemek zor olacak ve beklerken çabuk kurumadığı için göz kapaklarına veya göz altlarına sürme ihtimalimiz yüksek. Bu nedenle satın aldığımız maskaraların kuruma hızının yüksek olması önemlidir. Makyajımızı bozmadan taze tutmanın kirpiklerimizin anında kurumasıyla ilgili olduğunu kanıtlayabiliriz. Uzun süre beklemek sinir bozucu olabilir ve maskaranın kirlenme olasılığı çok yüksektir.

Topaklanmamalı

Kirpiklerimizin kadife gibi görünmesini istiyoruz. Bu yüzden topaklanan maskaraları tercih etmek doğru olmaz. Bu sorun, ürün test cihazları testlerinde kolayca tespit edilir. Kirpiklerde oluşan maskara, kirpiklere kat kat uygulanmış gibi boğuk bir görünüm yaratacaktır. Kirpikler ayrılmaz ve karışmaz. Hala kullanmakta olduğunuz bir maskara varsa, kullanım süresi geçmemiş olmasına rağmen topaklar oluşturuyorsa, topakları gidermek ve sıvıyı şekillendirmek için maskarayı kullanmadan önce maskara şişesini bir süre sıcak suda bekletebilirsiniz. geri yüklenebilir ve kullanılabilir.

Maskara Kullananlar İçin İpuçları

Maskara Çubuğunu Bükün

Maskara çubuğunu hafifçe bükerseniz fırça kontrolünüz artar ve maskarayı kirpiklerinize çok daha kolay uygulayabilirsiniz. Bu basit yöntem sayesinde en derin kirpiklere bile ulaşmak kolay olacak.

Deniz fenerini korumak için kağıdı kullanın

Maskara ile bazen yanlış bir el hareketi ile göz kapaklarına uyguladığımız siyah farları boyayabiliriz. Bu kadınlar için çok üzücü bir durum çünkü çok zahmetli ve çıkarılması zaman alıyor. Göz kapağınızda ve farınızda rimel kalmaması için elinize bir kart veya kartvizit alıp kirpiklerinizin arkasına yerleştirin, ardından rimel sürmeye hazırsınız. Kağıt yoksa kaşık yardımıyla da halledebilirsiniz. Çok basit ve pratik bir yöntemle farınızı maskara bulaşmasından koruyabilirsiniz.

talk pudrası kullan

Kirpiklerinizin hacimli görünmesini istiyorsanız önce kirpiklere bir kat rimel sürün ve pamuk yardımıyla biraz talk pudrası sürün. Ardından maskarayı tekrar uygulayın. Bu uygulama sayesinde kirpikleriniz normalden 3 kat daha hacimli görünecektir.

Maskarayı kolayca çıkarın

Maskaranız kolay çıkmıyorsa ve temizliği çok sorunluysa cadı fındığı ve hindistancevizi yağından bir miktar pamuk alarak kirpiklerinize uygulayarak kolayca temizleyebilirsiniz. Bu yağlar sayesinde kirpiklerinizin kökleri de beslenecektir. Bir taşla 2 kuş!

maskaranızı paylaşmayın

Maskara, üzerinde kolayca yaşayabilen bakteriler içerebilir ve bu nedenle maskaranızı başka biriyle paylaşırsanız enfeksiyon, iltihaplanma ve mikrop kapanı gibi etkenlere neden olabilirsiniz.

Maskaraya sıvı eklenmemelidir.

Maskaralar yıpranmaya başladıkça kalınlaşmaya başlayacak ve uygulanması zorlaşacaktır. Bu sebeplerden dolayı maskarayı seyreltmek için içerisine musluk suyu konulması tavsiye edilmeyecektir çünkü zararlı böceklerin musluk suyuna maskara tüpüne girmesine ve sizi hasta etmesine neden olabilir.

Kontakt lens kullanıyorsanız dikkat!

Kontakt lens kullanıyorsanız, kirpiklerinizi uzatmak için kullanılmış maskara satın almamalı veya kullanmamalısınız çünkü bunlar mikrofiber lenslerin altına sıkışabilir ve hatta korneayı çizerek enfeksiyon riskini artırabilir.

Hareket eden bir arabada kullanmayın

Hareket halindeki bir araca rimel sürmeye çalışırsanız araç aniden durup fren yaptığında rimel büyük risk oluşturabilir. Maskara fırçasıyla zarar görebilir.

Maskara kullanım zamanına dikkat edin!

Maskara kullanım süresi genel olarak 3-4 ay arasında değişmektedir. Maskarayı amacının dışında kullanmak çeşitli enfeksiyonlara neden olabilir ve gözlerinize zarar verebilir. Bu sebeple kullanım sürelerini okuyarak bilgi edinmek oldukça önemlidir.

Çözüm

Kullanım açısından en çok tercih edilen ve kullanıcıların deneyim ve yorumlarıyla sıkça paylaştığı ürünleri sizlerle paylaştık. Kadınlar tarafından hangi maskara fırçalarının hangi tip kirpiklere uygulanabileceğini ve hangi maskara fırçasını kadınların kullandığından, makyajın olmazsa olmazı olan gözlerin çekiciliğini ortaya çıkarmaya çalıştıktan, rimel kullanım tavsiyelerinden ve dikkat edilmesi gereken faktörlerden bahsettik. önce maskara satın almak. Sık gelen kullanıcı yorumlarına göre sizler için derlediğimiz en iyi ve en sevilen maskaraların artılarını ve eksilerini sizlerle paylaştık. Kullanıcıların siteden satın aldıkları maskaralar hakkında yaptıkları olumlu ve olumsuz yorumları da paylaştık.

Maskaralar kullanım şekilleri, boyutları, fırça çeşitleri ve özellikleri ile karşınızda. Tüm kadınlar kirpik tipine uygun en iyi maskara ile en çekici ve güzel göz efektini tercih eder. Bu çekiciliği ve etkiyi yaratan maskaraları bilenler olsa da, satın almadan önce internetteki ürünleri karşılaştırarak kendilerine uygun olanı bulmaya çalışın.

Bu yazımızda sizler ile en çok kullanılan ve en iyi maskaraları, yorumlarını ve artılarını eksilerini paylaşarak doğru bilgileri edinmeye ve doğru seçimler yapmaya çalıştık.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.