En İyi Kaş / Kirpik Serumu Tavsiyeleri, Yorumları ve Satın Alma Rehberi

Güzellik her zaman kadınlar için önemli noktalardan biri olmuştur. Kozmetik sektörü geçmişten günümüze hep gelişmiş ve her zaman kadınların kişisel bakım ihtiyaçlarına yönelik ürünler yapılmıştır. Cilt ve saç bakımının yanı sıra kaş ve kirpik tedavileri de günümüzde popüler hale geldi. Geçmişte kadınlar daha ince ve daha konturlu kaşları tercih ederken, günümüzde daha kalın görünen kaşlar tercih edilmektedir. Bu nedenle kaş ve kirpik bakım serumlarına ilgi arttı.

Etkileyici görünüm, her kadının istediği bir özelliktir. Gür, manikürlü kirpikler ve konturlu kaşlar bu etkileyici görünüm için gerekli şeylerdir. Bu bakımlı kaş ve kirpiklerin sırrı serumdadır. Kirpik ve kaş bakım serumları, bu etkileyici görünümleri yakalamanıza ve kaşlarınıza ve kirpiklerinize bakım yapmanıza yardımcı olur.

Öncelikle yazımızın tamamını okumak istemeyenler için ihtiyacınıza uygun ürünler hakkında size tavsiyelerde bulunacağız. Yazının tamamını okuyabilir veya aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayarak mağazaya gidebilirsiniz. en ucuz fiyat.

Kirpik Serumu Nedir?

Etkileyici bir görünümün sırrı olan dolgun ve uzun kirpikler için kullanılan kozmetik ürüne kirpik serumu denir. Kirpik serumları kirpiklerin dolgunlaşmasına, çoğalmasına ve uzamasına yardımcı olur. Uzun, dolgun kirpikler gözleri daha güzel yapar. Bu nedenle çoğu kadın kirpiklerinin daha uzun ve dolgun olmasını ister.

Kirpik serumlarının içerdiği vitaminler ve besleyici yağlar ile kirpikleri besler ve çoğalmalarını sağlar. Son günlerde daha popüler hale gelen bu serumlar birçok marka tarafından üretilmektedir. Güzellik algısı dolgun kirpiklerin daha güzel görünmesi olduğu için kirpik serumlarına ilgi her geçen gün artıyor.

Kirpik serumu almadan önce nelere dikkat edilmelidir?

Kirpi serumları günümüzde kadınlar tarafından çok tercih edildiğinden birçok marka kirpik serumu üretmeye başlamıştır. Kirpikler vücudumuzun en hassas organlarından biri olan gözümüzün çevresinde olduğu için kirpik serumu seçerken çok dikkatli olunmalıdır. Serumun markasından içeriğine, kullanımından kullanıcı yorumlarına kadar her şeyi inceleyerek karar vermek en doğru göz sağlığı kararı olacaktır. Kirpik serumu satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken başlıca şeyler şunlardır:

İçindekiler

Kirpik serumu alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri içeriğidir. Çok hassas olan gözlerimizi kimyasallardan korurken kirpikleri sağlıklı bir şekilde uzatabilmek için içeriğine dikkat etmek gerekir. Öncelikle alınacak kirpik serumu bitkisel olmalıdır. Gerekli sağlık onaylarından geçmiş saygın markaların ürettiği serumlar tercih edilmelidir. Ayrıca alınacak kirpik serumu alerjen maddeler içermemelidir. Özellikle bir maddeye alerjiniz varsa bu konuda daha da dikkatli olmalısınız.

Kirpik serumlarının uzatma, kalınlaştırma, nemlendirme, besleme ve onarma gibi işlevleri vardır. İçerikleri de bu işlevlerden hangisine odaklandıklarına bağlı olarak değişebilir. Hidrasyon fonksiyonlu hyaluronik asit ve kolajen içeren kirpik serumları. Ayrıca kolajenin rejeneratif bir işlevi de vardır. Kirpikler için onarıcı etki sağlayan diğer bileşenler pantenol ve hidrolize elastindir. Bu bileşenleri içeren kirpik serumları kirpikleri onaracak ve dökülmelerini önleyecektir. Bu sayede daha dayanıklı kirpiklere sahip olacaksınız.

Kirpik serumlarının içeriği ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise alerjen madde içermemeleridir. Özellikle cildi ve gözleri hassas olanlar bu noktada dikkatli olmalıdır. Silikon, katyonik aktif maddeler, koruyucular, sentetik kokular ve yüksek etanol içeren kirpik serumları hassas cilde sahip kişiler için uygun olmayacaktır. Hassas cilde sahip kişiler bu içerikle kirpik serumlarından kaçınmalıdır.

Kullanım amacı

Kirpik serumlarının yaratmayı amaçladığı etki birbirine yakın olsa da bazı serumlar içeriği ile sadece bir amaca daha hizmet edebilir. Kirpik serumları kirpikleri uzatma, onarma, besleme, dolgunlaştırma ve çoğaltma etkisini gösterir. Bununla birlikte, bu serumların değişken içeriği, bazı etkiler üzerinde daha yoğun hareket etmelerine izin verebilir.

Kirpik serumu satın alırken kirpiklerinizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalı ve ona göre seçim yapmalısınız. Bu serumların etken maddeleri ve doğal yağları kirpikleri uzatma, onarma, besleme ve çoğaltma gibi etkiler yapacaktır. Örneğin hint yağı içeren kirpik serumları uzatma etkisine sahipken, argan yağı içeren kirpik serumları dolgunlaştırıcı etkiye sahiptir. Bunun için alacağınız kirpik serumunun içeriğine dikkat etmeli ve seçiminizi kirpiklerinizin ihtiyacına göre yapmalısınız.

Kullanım kolaylığı

Kaş ve kirpik serumları düzenli kullanımda etkisini gösteren ürünlerdir. Kirpik serumlarının kullanım rutinleri birbirinden farklılık gösterebilir. Ancak sürekli kullanım tam etkiyi görmek için en önemli adımdır. Kirpik serumları genellikle kirpik diplerine bir veya iki damla olarak uygulanır. Bazı kirpik serumlarını günde bir kez uygulamak yeterliyken, bazılarını günde iki kez uygulamak gerekebilir. Bu noktada bakım rutininize göre seçiminizi yapabilirsiniz.

Bazı kirpik serumları yağ içerdiğinden gözlerde buğulanma gibi sorunlara neden olabilir. Veya kirpiklere yapışarak hoş olmayan bir his yaratabilir. Bunun için kirpik serumu satın almadan önce kullanıcı yorumlarını dikkate almalı ve kullanımının kolay olduğundan emin olmalısınız.

Başlık türleri

Kaş serumları ekirpiklerin birçok farklı kafa tipi olabilir. Bu, kullanım açısından dikkate alınması gereken bir şeydir. Pamuk uçlu başlık, ince uçlu başlık, serum başlığı, maskara tipi başlık gibi farklı kirpik serumları çeşitleri bulunmaktadır. Bununla birlikte, en yaygın olanları rimel benzeri başlık ve inci uçlu başlıktır. Bu iki kafa tipinde bulunan kirpik serumları çok kolay uygulanır.

En İyi Kaş Ve Kirpik Serumu Tavsiyeleri

Pazarda artan ilgi ve talep sonucunda birçok marka kaş ve kirpik serumlarını piyasaya sürmüştür. Bu markalardan uygun kirpik serumu seçerken çok dikkatli olmalısınız. İşte sizler için derlediğimiz en iyi kaş ve kirpik serumları:

Vegan İçerikli Kaş Ve Kirpik Serumları

Siveno Kaş Ve Kirpik Serumu İncelemesi

Artıları
 • Tamamen bitkisel ve vegan olun
Eksileri
 • Hem sabah hem akşam kullanım gerektirir

Siveno Kaş ve Kirpik Serumu, tamamen bitkisel olan vegan içeriğiyle dikkat çekiyor. Bu özelliği ile doğaya saygılı olan Siveno kaş ve kirpik serumu, içerdiği bitkisel yağlarla da kirpiklere bakım yapar. İçeriğindeki hint yağı sayesinde kirpiklerin uzamasına yardımcı olurken, susam yağı sayesinde de dökülmelerini önler. Hem kirpiklerde hem de kaşlarda kullanılan bu serum aynı zamanda kaşları kalınlaştırır ve dökülmelere karşı korur.

İçeriği oldukça zengin olan bu serum, Argan Yağı, E Vitamini, Tatlı Badem Yağı ve Kayısı Çekirdeği Yağı ile Hint Yağı ve Susam Yağı içerir. İçeriğindeki bu yağlar ve vitaminler sayesinde bu serum kaşları ve kirpikleri besler ve güzelleştirir. Siveno Kaş ve Kirpik Serumu gerekli dermatolojik testlerden de onay almıştır. Sabah ve akşam kaş ve kirpiklere yeterli miktarda serum uygulayarak kirpiklerinize bakım yapabilirsiniz.

Kirpi Kaş Ve Kirpik Serumu İncelemesi

Artıları
 • vegan olmak
 • Fırça şeklindeki maskara başlığı sayesinde kolay uygulanır
Eksileri
 • Deniz yosunu kokusu bazı insanları rahatsız ediyor

Bir diğer vegan kaş ve kirpik serumu olan Kirpi Kaş ve Kirpik Serumu, hiçbir hayvansal yan ürün içermez. Bu özelliği ile doğaya çok saygılı olan bu serum dermatolojik testlerden de onay almıştır. İçeriğindeki Bioenergizer P sayesinde saçta uzama, kalınlaşma ve çoğalma etkisi klinik testlerle de kanıtlanmıştır.

Kaş ve kıvırcık kirpik serumunda bulunan pantenol ve B vitamini saç köklerini besleyerek hücre yenilenmesini sağlar. Ayrıca yeni kirpiklerin ve kaşların büyümesini destekler. Sabah ve akşam bir damla kirpik ve kaş ile bu serumu kullanarak bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Hassas Ciltler İçin En İyi Kaş Ve Kirpik Serumları

Incia Kaş Ve Kirpik Serumu İncelemesi

Artıları
 • Doğal içeriklere sahip olmak
 • cilde zarar vermez
Eksileri
 • İç mekan uygulaması için aparat yok

Incia Kaş ve Kirpik Serumu, doğal içeriği ile hassas ciltlere zarar vermeyecek şekilde üretilmiştir. Argan Yağı, Tatlı Badem Yağı, Susam Yağı, Kayısı Çekirdeği Yağı, Hint Yağı ve E Vitamini içerir. Bu içerik sayesinde kirpiklerin köklerini besleyerek kirpiklerin daha uzun ve güçlü olmasını sağlar. Kirpiklerinizin dolgun görünmesine yardımcı olurken, onları nemlendirir ve olumsuz durumlardan etkilenmemelerini sağlar. Ve tüm bunları yaparken doğal içeriği sayesinde cilde zarar vermez.

Incia Kaş ve Kirpik Serumu, kaş ve kirpikler için günde iki kez bir damla olmak üzere kullanılmalıdır. Serumu uygularken bir pamuk yardımıyla kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. Kirpikleriniz için bu iş için temiz eski bir maskara fırçası kullanabilirsiniz. Düzenli kullanım ile kirpik ve kaşlar üzerindeki olumlu etkilerini gözlemleyebilirsiniz.

Bioxcin Kaş ve Kirpik Serumu İncelemesi

Artıları
 • Tek kullanımlık aplikatör
 • zengin içerik
Eksileri
 • pahalı olmak

Bioxcin Kaş ve Kirpik Serumu, hassas cilde sahip kişilerin rahatlıkla kullanabileceği doğal içerikli bir serumdur. Ana içeriği sarmaşık özü olan bu serum kirpikleri uzatıcı etkiye sahiptir. Biocomplex B11 ve patentli tripeptit içeren bu kirpik serumu kirpikleri güçlendirir, kalınlaştırır ve uzatır. Ayrıca kirpikleri Gliserin ve Pantenol ile nemlendirerek daha dayanıklı hale getirir.

Bioxcin Kaş ve Kirpik Serumu tek kullanımlık aplikatörler ile uygulanır. Gözde mikrop oluşmasını engellemek için harika bir uygulama yöntemidir. Temiz, kuru kirpiklere Bioxcin Kirpik Serumu’nu tercihinize göre günde bir veya iki kez uygulayarak güçlü ve uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Etkili bir sonuç için bu serumu düzenli olarak kullanmalısınız.

Hacim İçin En İyi Kaş Ve Kirpik Serumları

Arifoğlu Kaş Ve Kirpik Bakım Yağı İncelemesi

Artıları
 • uygun fiyatlı olmak
 • doğal yağlar açısından zengin
Eksileri
 • Küçük boyutlu

Arifoğlu Kaş ve Kirpik Serumu, zengin ve doğal içeriği ile cildinize zarar vermeden kirpiklerinize bakım yapar. Argan yağı, E vitamini, zeytinyağı, jojoba yağı, hint yağı, buğday yağı, tatlı badem yağı, susam yağı gibi birçok organik yağı bünyesinde barındıran Arifoğlu Kaş ve Kirpik Serumu, aynı zamanda kaş ve kirpiklere de birçok fayda sağlıyor. Arifoğlu Kaş ve Kirpik Serumu iki ayrı kaş ve kirpik serumu içerir. Maskara başlığı ile birlikte verilen bu serumlar, kaş ve kirpiklere ayrı ayrı uygulanır.

Bu göz alıcı serum uygun fiyatı ile yeni kirpiklerinizi uzatarak kaşlara ve kirpiklere hacim kazandırır. Günde bir veya iki kez kullanılacak bu serum en az bir aylık düzenli kullanımdan sonra etkisini göstermeye başlar.

Peptinol Kaş Ve Kirpik Serumu İncelemesi

Artıları
 • Hem roll-on hem de başlık ile kolay uygulama
Eksileri
 • Küçük boyutlu

Kaş ve kirpiklere hacim kazandırmak için üretilen Peptinol Kaş ve Kirpik Serumu, birçok vitamin ve besleyici ürün içerir. Zengin içeriği sayesinde kaş ve kirpikleri besleyerek hacim kazanmalarını ve güçlendirmelerini sağlar. Bu serum ayrıca kirpik uzatma etkisi gösterir.

Peptinol Kaş ve Kirpik Serumu, diğer serumlardan farklı olarak yuvarlanan bir kafaya sahiptir. Bu top şeklindeki döner başlık ile bu serumu kaşlarınıza ve kirpiklerinize kolayca uygulayabilirsiniz. Dilerseniz uygulama için paket içerisinden çıkan fırçayı da kullanabilirsiniz. Bu serumu günde bir veya iki kez uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanımda olumlu sonuçlar alırsınız.

Nemlendirme İçin En Etkili Kaş Ve Kirpik Serumları

Shineco Kaş Ve Kirpik Serumu İncelemesi

Artıları
 • Zengin doğal yağ içeriğine sahip olmak
Eksileri
 • biraz yüksek fiyat

Shineco Kaş ve Kirpik Serumu içeriğinde bulunan Avokado Yağı ve Argan Yağı sayesinde kirpikleri nemlendirir ve dış etkenlerden korur. Bu yağ bazlı serum su içermez. Tüm cilt tipleri için kullanılan bu serum hızlı emilimi sayesinde gözlerde rahatsız edici bir yağlılık hissi bırakmaz. Zengin bir organik yağ içeriğine sahiptir. Bu içerik sayesinde yeni kirpiklerin oluşumunu teşvik etmenin yanı sıra mevcut kirpikleri de güçlendirir ve uzatır.

Shineco Kaş ve Kirpik Serumu günde bir veya iki kez damla şeklinde uygulanmalıdır. Bu serumu bakım rutininize göre sabah ve akşam olmak üzere günde bir veya iki kez kullanabilirsiniz. 6 haftalık bir sürenin sonunda kirpiklerin kalınlaşmasını ve uzamasını gözlemleyebilirsiniz.

Dr. Royal Kaş Ve Kirpik Serumu İncelemesi

Artıları
 • Ekstra E vitamini içerir
Eksileri
 • Gözle teması halinde gözlerde yanma
 • Uygulaması zor

Dott Royal Eyebrow ve Eyelash Serum’un içerdiği E vitamini sayesinde kirpikleri nemlendirir ve bakım yapar. İçeriği oldukça zengin olan bu serum aynı zamanda kirpikleri bitkisel kolajen ile onararak yenilenmesini destekler. Bitkisel kolajen ayrıca kirpiklerin dökülmesini önler ve sağlıklı büyümesine yardımcı olur.

Royal Eyebrow & Lash Serum kaşları ve kirpikleri nemlendirerek daha dolgun ve uzun olmasını sağlar. Bu serumu her gece makyajı çıkardıktan sonra temiz ve kuru kirpiklere uygulayabilirsiniz. Uygulama sırasında kirpik uçlarına çok fazla indirmeden uygulamanız gerekir. Günde sadece bir kez uygulayarak düzenli kullanımda sonuç alabilirsiniz.

En İyi Uzatma Etkili Kaş Ve Kirpik Serumları

Long4lashes Kaş Ve Kirpik Serumu İncelemesi

Artıları
 • Kirpik uzatma etkisi ön planda
Eksileri
 • yüksek fiyat

Long4lashes Kirpik Serumu, tamamen sağlıklı ve dermatologlar tarafından test edilmiş etkili bir kirpik uzatma serumudur. 27 kişi üzerinde 2 ay boyunca yapılan deneylerde kirpiklerin %97’sinin uzadığı ve yoğunlukta %84’lük bir artış gözlemlendi. Bu serumda ayrıca kirpik sayısını artıran ve kirpikleri uzatan nemlendirici bileşenler de bulunmaktadır. Tatlı Badem Yağı, Pirinç Kepeği Yağı, Provitamin B5, Hyaluronik Asit gibi besleyici ve nemlendirici bileşenler içerir.

Long4lashes Kaş ve Kirpik Serumu’nu günde bir kez kirpik diplerinize sürmeniz yeterlidir. İnce kıl uçlu başlığı sayesinde kirpiklerin alt kısmına uygulaması çok kolaydır. Düzenli kullanım ile 3 hafta içerisinde kirpiklerde gözle görülür farklar görebilirsiniz. Yaklaşık 3 aylık kullanım için bir şişe yeterli olacaktır.

CAELUM Bal Özlü Kaş Ve Kirpik Serumu İncelemesi

Artıları
 • Gerçek bal özü sayesinde kirpikleri besler ve uzatır.
Eksileri
 • boy olarak küçük olmak

CALEUM bal bazlı kirpik ve kaş serumu, içerdiği gerçek bal özü sayesinde kirpikleri besleyerek hem nemlendirme hem de uzatma etkisi gösterir. İçeriğinde bulunan peptit sayesinde kirpiklerin oluşumunu destekler, kirpikleri güçlendirir ve hacim kazandırır. Fırça şeklindeki maskara başlığı tipi sayesinde kirpik ve kaşlara kolaylıkla uygulanabilir.

Bu kirpik serumunu günde bir veya iki kez uygulayabilirsiniz. Isırmaz ve durulamaya gerek yoktur. Temiz ve kuru kirpiklere uygulanmalıdır. Kolayca emilir ve makyaj yapılabilir. Düzenli uygulama ile kirpik uzatma etkisini gözlemleyebilirsiniz.

Kirpik Serumu İle Kaş Serumu Aynı Mıdır?

Kirpiklerine bakım yapmak ve güzelleştirmek için kirpik serumu kullanan kişiler, aynı serumu kaşlarında da rahatlıkla kullanabilirler. Çünkü kirpik serumlarında bulunan, saç kökünü besleyen ve saçı kalınlaştıran ve çoğaltan yağlar ve vitaminler, kaşlardaki saç köklerini de aynı şekilde besler. Bu nedenle kirpik serumlarının kaşlara uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Genellikle kaşlarınızı ve kirpiklerinizi aynı anda kalınlaştırmayı ve her ikisine de aynı anda bakmayı tercih edersiniz. Özellikle kaşlar için çok fazla serum yoktur. Serumlar genellikle hem kaşlarda hem de kirpiklerde kullanılabilen ürünlerdir. Özellikle sadece kaşlar için yapılmış bir serum satın aldıysanız, kirpiklere uygulamadan önce iyi bir muayeneden geçmelisiniz. Gözlerde kullanılacak ürünlerin içerikleri biraz daha hassas olmalıdır.

Kirpik serumu nasıl uygulanır?

Kirpik serumu kullanmadan önce cildinizin ve kirpiklerinizin temiz olduğundan emin olmanız gerekir. Bunun için uygulamadan önce mutlaka cildinizi temizlemelisiniz. Kirpiklerinize makyaj yapmamaya özen göstermelisiniz. Ardından kuru kirpiklere serumu kirpik diplerine kadar inerek uygulamalısınız. Aynı serumu kaşlarınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Kirpik serumunu günde bir veya iki kez uygulayabilirsiniz. Yatmadan önce uyguladıysanız, uyguladığınız serumun emildiğinden ve kuruduğundan emin olmalısınız. Seranın titreleri birbirinden farklı olabilir. Maskara tipi baş serumlarının uygulanması daha hızlıdır. Tüm cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi kaş ve kirpik serumlarında da devamlılık çok önemlidir. Kirpik serumunu etkisini görene kadar en az 1 ay kullanmalısınız.

Kirpik serumu takma kirpiklerle kullanılabilir mi?

Kirpik serumları genellikle kuru ve temiz kirpiklere uygulanmalıdır. Kirpikler yapılırken kirpik serumu kullanılmamalıdır. Sahte kirpiklerde de durum böyledir. Kirpik serumu kullanılmadan önce takma kirpikler varsa çıkarılmalı ve kirpikler yapışkansız olmalıdır.

Kirpik serumu kullanmayı bıraktıktan sonra kirpikler dökülmeye başlar mı?

Kirpik serumları düzenli kullanıldığı sürece kirpiklere iyi bir etki yapacaktır. Kirpik serumlarını düzenli olarak uzun süre kullanabilirsiniz. Kullandığınız sürece kirpik ve kaşlarda olumlu etkiler gözlenebilmektedir. Kirpik serumunu kullanmayı bıraktıktan sonra bir süre serumun kirpiklerdeki etkisini görebilirsiniz. Ancak bir tel kirpik ömrü yaklaşık 90 gündür. 90 gün sonra serumla beslenmiş kirpikleriniz dökülecek ve yerini eski, beslenmemiş kirpiklerinize bırakacaktır. Kirpik serumlarını bıraktığınız için kirpikleriniz dökülmez, doğal döngülerini tamamlarken dökülürler. Hacimsiz kirpikleriniz değiştirileceği için kirpikleriniz küçülmüş gibi görünebilir. Ancak yeni kirpikleriniz serumu kullanmaya başlamadan öncekiyle aynı olacaktır.

Sonuç

Kaşlar ve kirpikler yüzümüzdeki ifademizi belirleyen en önemli unsurlardır. Bu nedenle birçok kadın etkileyici ve gür kirpiklere sahip olmak ister. Kirpik serumları kirpikleri uzatmak, kalınlaştırmak ve hacim kazandırmak için de kullanılır. Her kirpiğin farklı bir şeye ihtiyacı vardır. Bu nedenle kirpik serumu satın almadan önce kirpiklerinizin ihtiyaçlarını belirlemeli ve seçiminizi buna göre yapmalısınız. Örneğin kirpikleriniz kısaysa uzatma serumlarını, hacimsiz ise hacim kazandırıcı kirpik serumlarını tercih edebilirsiniz.

Kirpik serumu alırken içeriğine ve kullanıcı yorumlarına dikkat etmek çok önemlidir. Göze uyguladığınız bir ürünün içeriği de temiz olmalıdır. Bu nedenle serum seçerken öncelikle içeriğine dikkat etmelisiniz. Ardından o serumu kullanan kullanıcıların yorumlarını dikkate alabilir ve etkisini görebilirsiniz. Kaş ve kirpik serumlarının etkisini tam olarak görebilmeniz için düzenli olarak kullanmanız çok önemlidir. Tam etkisini görmek için en az bir ay düzenli olarak kullanmanız gerekir. Güzellik rutininize kaş ve kirpik serumu kullanımını eklemek size etkileyici bir görünüm kazandıracaktır.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.