2022 Yılında Alabileceğiniz En İyi Kirpik Kıvırıcı Önerileri

Etkileyici ve anlamlı bir görünüme sahip olmak her kadının hayalidir. Görünümün etkisini artıran en önemli detaylardan biri de hiç şüphesiz kirpiklerdir. Hacimli, kalkık, uzun ve kıvrık kirpikler, görünümü daha da büyüleyici kılıyor. Doğal olarak uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olan kişiler çok şanslıdır. Ancak bu durum kısa ve düz kirpiklere sahip olanlar için oldukça can sıkıcı olabilir. Çünkü bu kirpiklere rimel sürmek bile oldukça zordur. Bu noktada kirpik kıvırıcılar kadınların kurtarıcısı olan küçük aletlerdir. Kirpikleri doğal olarak kıvıran ve saniyeler içinde hacimli hale getiren kirpik kıvırıcılar sayesinde maskara kullanmanıza bile gerek kalmayabilir.

Kirpik Kıvırıcı Nedir, Ne İşe Yarar?

kirpik maşası; Küçük, ergonomik ve basit bir mekanizmaya sahip güzellik araçlarıdır. Bu araçların temel mantığı; Kirpiklerinizin arasına sıkıştırarak yukarı kaldırıyor ve kıvrık bir görünüm kazandırıyor. Genellikle metal bir malzemeden yapılan kirpik kıvırıcılar görünüş olarak makası andırır. Kirpik kıvırıcının çalışma mekanizması, hareketini kolaylaştıran yay sistemi ile donatılmıştır. Kullanıcı aleti parmaklarıyla hareket ettirdiğinde yaylar devreye girer ve bukle maşası açılıp kapanır. İki penseden oluşan kirpik kıvırıcıların kirpiklere karşılık gelen kısımlarında silikon ve plastik gibi malzemelerden yapılmış pedler bulunur. Bu pedlerin amacı kirpiklerin zarar görmesini engellemek ve kaymasını engelleyerek sabitlenmesini sağlamaktır. Yumuşak dokunuşu sayesinde kirpik dökülmesi veya kırılması engellenir.

Geleneksel kirpik kıvırıcıların yanı sıra kirpik kıvırıcı adı verilen elektrikle çalışan ürünler de vardır. Ancak bu yazımızda klasik kirpik kıvırıcılardan, metalden ve en popüler geleneksel olanlardan bahsedeceğiz.

Kıvırıcıyı uyguladıktan sonra dilerseniz rimel kullanabilir, dilerseniz de doğal, kalkık kirpiklerinizin makyajsız keyfini sürebilirsiniz. Makyaj yapmak istemediğinizde kirpik kıvırıcı kullanarak günü kurtarabilirsiniz.

Kirpik Kıvırıcı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kirpik kıvırıcı almaya karar verdiyseniz piyasada birçok ürün bulabilir ve kafanız biraz karışmış olabilir. Ama merak etmeyin! Kirpik kıvırma ürünü seçerken birkaç noktaya dikkat ederseniz size uygun olanı kolayca bulabilirsiniz.

Tutuşu

Kullanım kolaylığı kirpik kıvırma ürünlerinin kullanımını kolaylaştıran etkenlerden biridir. Bazı modellerde parmaklarınızı koyabileceğiniz boşluklar bulunurken bazılarında bu detay yok. Parmak değiştirme kalıpları giderek daha kullanışlı hale geliyor. Sıkı tutuş ve daha iyi kirpik kontrolü açısından bu tür ürünleri tercih etmenizi öneririz.

Malzeme

Geleneksel kirpik kıvırıcılar genellikle metalden yapılır. Metal, dayanıklı ve uzun ömürlü bir malzeme olarak bilinir. Ancak kaliteli olması ve paslanmaması çok önemlidir. Sadece metalle değil farklı malzemelerle de yapılan kirpik kıvırma ürünlerini görebilirsiniz.

Yedek ped

Kıvırıcının kirpiklere temas eden kısmına yerleştirilen pedler zamanla yıpranacaktır. Hijyen ve daha iyi sonuç için düzenli aralıklarla değiştirilmelidir. Bu nedenle paketinde yedek tablet bulunan ürünler sizin için daha avantajlıdır.
Yay Sistemi: Kıvırma ürününüzün yay sistemi sert olmamalıdır. Sorunsuz hareket edebilen bir alet daha iyi sonuçlar verir. Aksi takdirde kirpiklere aşırı baskı ve hasar gibi durumlar meydana gelebilir.

Bütçe

Tabii ki, kirpik kıvırıcı satın alırken bütçe de önemlidir. Bazı dünyaca ünlü markaların ürünleri daha pahalıdır. Ancak uygun olan ve kirpiklerinizi dilediğiniz gibi kıvırabilecek araçlar var. Ortalama kalitede bir kirpik kıvırıcı, çok para ödemeden hile yapacak.

En İyi Kirpik Kıvırıcı Tavsiyeleri

Kirpiklerinizi mükemmel göstermeyi amaçlayan kirpik kıvırma ürünlerini sizler için derledik. En sevilen ve popüler kirpik kıvırıcılardan birini seçebilirsiniz. Seçtiğimiz ürünler kullanıcı yorumları dikkate alınarak incelenmiştir. Sizin için faydalı olacağını düşündüğümüz kirpik kıvırma ürünleri incelemelerine göz atabilir veya kolayca satın alabilirsiniz.

Mac Kirpik Kıvırıcı – Full Lash Curler

Fiyatına Bak

Mac Kirpik Kıvırıcı: Eksiksiz kirpik kıvırıcı, kirpikleri doğal olarak kıvrık ve hacimli yapar. Ürünün öne çıkan özelliklerinden biri de herhangi bir ağrı hissi yaratmamasıdır. Mac Kirpik Kıvırıcı - Biraz pahalı bir fiyatla gelen Complete Kirpik Kıvırıcı, insanlardan tam not alan bir üründür. Çünkü düz kirpikleri bile kıvırabilir. Ayrıca lifting etkisi yaratmak da çoğu kişinin bahsettiği bir özelliktir.

Bu ürünün daha önce kullandıkları kirpik kıvırıcılardan çok daha mükemmel kalitede olduğunu iddia edenler de var. Kullanıcılar arasında popüler olan bir diğer özellik ise stepnenin pakete dahil olmasıdır. Mac Lash Curler - Full Lash Curler, kirpiklerdeki incelik açısından ve rimel kullanmaya bile gerek duymadan oldukça başarılı bir üründür.

Shu Uemura Kirpik Kıvırıcı

Fiyatına Bak

Shu Uemura kirpik kıvırıcı, tüm göz şekilleri için ideal bir üründür. Yuvarlak silikon ped sayesinde kirpikleri doğal bir şekilde kıvırmak mümkündür. Yüksek bir fiyat etiketine sahip olan Shu Uemura Kirpik Kıvırıcı, en iyi kirpik kıvırıcılardan biridir. Tüm dünyada oldukça popüler olan bu ürün, kullanıcılara ‘vay be’ dedirten türden. Pratik kullanımı, kalitesi ve kirpik kıvırmadaki başarısı ile oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Kullananlar iri, yuvarlak gözlü kişiler için pek uygun olmadığını söylüyorlar. Kutusundan stepne ile çıkan Shu Uemura kirpik kıvırıcı, genel olarak fiyatını hak eden bir Japon tasarımıdır.

Shiseido Smk Kirpik Kıvırıcı

Fiyatına Bak

Shiseido Smk Kirpik Kıvırıcı, hacimli, kıvrık ve arzu edilen kirpik görünümü sağlar. Kalitesi ve güvenilir bir marka olmasıyla öne çıkan Shiseido, kullanıcılarına kusursuz kirpikler vadediyor. Bu pahalı kirpik kıvırıcı en iyilerinden biridir ve kullanıcıları tarafından yüksek puan almıştır. Yedek lastiği ile birlikte satışa sunulan Shiseido Smk Kirpik Kıvırıcı, kusursuz kirpiklere kavuşmak isteyenler için ideal bir üründür.

KIKO Kirpik Kıvırıcı

Fiyatına Bak

KIKO kirpik kıvırıcı en sevilen ürünlerden biridir. Kirpikleri kıvırmada oldukça başarılı olan bu aletin en önemli özelliği ise asla kırılmaması ve kirpikleri açmamasıdır. KIKO Kirpik Kıvırıcı kullananların beğenisini kazanan, ağrı yapmayan bir üründür. Kirpikleri kıvırmadaki başarısının yanı sıra uzun süre kalıcı kırışıklıklar oluşturmasıyla da popülerdir. Bütün günü kurtarmanızı sağlayan performansa dayanarak fiyatın normal olduğunu söyleyebiliriz.

Bobbi Brown Kirpik Kıvırıcı – Eyelash Curler Gent Curl

Fiyatına Bak

Bobbi Brown Kirpik Kıvırıcı ile doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Gözleri ve görünümü daha etkili hale getiren, kirpikleri iyi bir verimle kıvıran Bobbi Brown Kirpik Kıvırıcı, hem estetik kalitesi hem de popülaritesi açısından son teknoloji bir üründür.

Missha 3 Kat Güçlü Kirpik Kıvırıcı

Fiyatına Bak

Missha 3 Katlı Güçlü Kirpik Kıvırıcı, kirpiklerin hızlı kıvrılmasını sağlayan bir mekanizmaya sahiptir. 3 katmanlı silikon matrise sahip olan ürünün en önemli özelliği, tek seferde 3 kez uygulanmış gibi kıvrılma sağlayabilmesidir. Kirpiklere zarar vermeden yumuşak dokunuşlar uygulayan Missha 3 Katlı Güçlü Kirpik Kıvırıcı, yedek silikon ile satılmaktadır.

Ürünü kullananların yorumlarına baktığımızda çok memnun kalanların ve çok fazla etki görmeyenlerin olduğunu gördük. Influencer’lar tarafından sıklıkla övülen ve tavsiye edilen bir ürün gibi görünüyor. Ürününden memnun olanlar C şeklinde kirpiklere sahip olduklarını iddia ederken, normal bir kirpik kıvırıcıdan pek bir farkı olmadığını söyleyenler de var. Olumsuz yorumlara bakarsak kullanım sırasında kirpikleri tam olarak tutmadığını veya elmacık kemiklerine çarpmadığını görüyoruz.

New Well Kirpik Kıvırıcı

Fiyatına Bak

New Well Lash Curler, kirpikleri nazik ve doğal bir şekilde kıvırmayı amaçlar. Fiyatı oldukça uygun olan bu ürün yüzlerce kişi tarafından tercih edilmiştir. Ürünün en belirgin özelliği fiyatına göre kaliteli olmasıdır. New Well Kirpik Kıvırıcı, kirpikleri gün boyu kıvrık tutarak başarısını koruyan bir üründür. Bu fiyata alınabilecek en iyi kirpik kıvırıcılar listesine girmeyi başaran New Well Kirpik Kıvırıcı, ekonomik ve etkili bir üründür.

Avon Kirpik Kıvırma Aleti

Fiyatına Bak

Avon Lash Curl Tool, kirpikleri daha kıvrık ve doğal hale getirir. Uygun bir fiyata sahip olan bu kirpik kıvırıcı, kullananlara hitap ediyor. Bu fiyata alınabilecek en iyi kirpik kıvırıcı olduğunu söyleyenler de var. Özellikle kirpikleri uzun olan kişilerde çok daha iyi sonuç veren Avon Kirpik Kıvırma Aleti kırılma veya kırılmaya neden olmaz. Kirpiklerin alt kısmından sıkıştırılsa dahi herhangi bir acı vermeyen Avon Kirpik Kıvırıcı, tam bir fiyat/performans ürünü diyebiliriz.

L’Oreal Paris Unlimited Volume Maskara-Mor Kirpik Kıvırıcı

Fiyatına Bak

L’Oreal Paris Unlimited Volume Maskara-Mor Kirpik Kıvırıcı ürünleri birlikte satılmaktadır. Kirpiklerinden ekstra hacim bekleyenler için ideal kombin olan L’Oreal Paris Unlimited Volume Maskara-Mor Kirpik Kıvırıcı, kullananlar tarafından da oldukça beğeniliyor. Mor rengiyle öne çıkan kirpik kıvırıcı, esas olarak kirpiklerin düzenli ve doğal bir şekilde kıvrılmasını sağlar. Ardından uygulanan L’Oreal Paris Unlimited Volume Maskara ile son rötuşlar yapılır ve büyüleyici görünümler ortaya çıkar. Performansına göre uygun fiyatlı L’Oreal Paris Unlimited Volume Maskara-Mor Kirpik Kıvırıcı başarılı bir üründür.

Farmasi Kirpik Kıvırma Aleti

Fiyatına Bak

Farmasi kirpik kıvırıcı siyah ve mat tasarımıyla öne çıkan bir üründür. Fiyatı oldukça uygun olan Farmasi kirpik kıvırıcı, kullanan kişilere hitap etmektedir. Bazıları, bu fiyata mevcut en iyi kirpik kıvırıcılardan biri olduğunu söylüyor. Ancak ürünün performansını yetersiz gören ve curling işlemi için iyi olmadığını söyleyenler de var. Ancak bizce Farmasi Kirpik Kıvırma Aracı uygun fiyatına rağmen ortalamayı geçmeyi başarıyor.

Oriflame The One Kirpik Kıvırıcı

Fiyatına Bak

Oriflame The One Kirpik Kıvırıcı ile kirpiklerinizin doğal ve daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Oldukça uygun bir fiyatla karşımıza çıkan bu ürün, ortalamanın üzerine çıkmayı başarıyor. Kullananların çok beğendiği ve kirpiklere zarar vermeyen Oriflame The One Kirpik Kıvırıcı yumuşak bir kullanıma sahiptir.

Flormar Kirpik Kıvırıcı

Fiyatına Bak

Flormar Kirpik Kıvırıcı, kirpiklere doğal, kıvrık bir görünüm kazandırmak için tasarlanmıştır. Bronz rengiyle dikkat çeken bu kirpik kıvırıcının fiyatı da uygun. Flormar kirpik kıvırıcıyı kullananların çoğu üründen memnun olduklarını ve AVON, Farmasi gibi markaların maşalarına göre daha kaliteli olduğunu söylüyor. Ancak bazı kişiler de ürünün kullanım sırasında tam oturmadığını ve kirpiklerini yeterince kıvırmadığını iddia ediyor. Olumlu yorumların olumsuz olanlara göre oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Golden Rose Kirpik Kıvırıcı

Fiyatına Bak

Golden Rose Kirpik Kıvırıcı, kirpikleri nazikçe kıvıran bir araçtır. Silikonun yumuşaklığı sayesinde kirpikler kırılmadan kıvrılır. Uygun fiyatlı olan Golden Rose, Kirpik Kıvırıcı kullanan kişilere de hitap etmektedir. Fiyatına göre oldukça iyi bir verime sahip olan bu kıvırıcı kirpikleri kırmaz. Kutudan stepne ile çıkması ve stabilite sağlaması da ürünün popüler özellikleri arasında yer alıyor.

Promani Kirpik Kıvırma Makası

Fiyatına Bak

Promani Kirpik Kıvırma Makası hacimli ve daha kıvrık kirpiklere sahip olmanızı sağlayan bir üründür. Fiyatı oldukça uygun olan bu kirpik kıvırıcı çoğunluk tarafından beğenilmektedir. Fiyatına göre iyi bir performans sergileyen Promani Kirpik Kıvırma Makası, kullanışlılığı ve sağlamlığı ile kullanıcılardan tam not alıyor. Ayrıca kirpikleri kırmadan kıvırdığını da söyleyebiliriz.

Nascita Naseyekk0012 Bronzy Glow Kirpik Kıvırma Makinesi

Fiyatına Bak

Doğum Naseyekk0012 Bronzy Glow Kirpik Kıvırıcı, ideal kıvrık ve uzun süre kalıcı kirpikler için bir üründür. Uygun fiyatı olan bu ürünü kullananların oldukça memnun kaldığı söyleniyor. Özellikle iri gözlülerin kurtarıcısı olan Doğum Naseyekk0012 Bronzy Glow Kirpik Kıvırma Makinesi kalitesi ve kirpikleri kırmadan kıvırma özelliği ile beğeni topluyor.

Kirpik Kıvırıcının Faydaları Nelerdir?

Gözleriniz ne kadar etkileyici ve dinamik görünürse makyajınız da o kadar kusursuz olacaktır. Kirpik kıvırıcı kullanarak yorgunluğunuzu gizleyebilir ve daha canlı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kirpikler gözleri vurgulayan en önemli detaydır. Ayrıca her gün dakikalar içerisinde uygulayacağınız kirpik kıvırma işlemi ile takma kirpiklerden kurtulabilirsiniz. Göze son derece meydan okuyan ve göze hoş gelmeyen takma kirpikler de yapay görünümleri ile doğallıktan uzaktır. Ancak kirpik kıvırıcılar kirpiklerinizi doğal bir şekilde kullanmanızı sağlar. Ek olarak, sürekli takma kirpik satın almanız gerekir. Bu nedenle kirpik kıvırıcılar hem daha dayanıklı hem daha dayanıklı hem de daha ucuzdur. Kirpiklerinizi istediğiniz yerde kıvırabilirsiniz.

Ergonomik tasarımları sayesinde bu küçük aletler çok az yer kaplar ve küçük bir çantaya kolayca sığar. Kirpiklerinizi sürekli kıvırmak da kirpik dokusunun zamanla kıvrık bir yapıya dönüşmesine neden olabilir. Bu, zamanla kalıcı kırışıklıklar elde ettiğiniz anlamına gelir.

Kirpik kıvırıcıyı her gün kullanmak zararlı mı?

Kadınların en çok merak ettiği sorunlardan biri de kirpik kıvırıcıların her gün kullanıldığında kirpiklerine zarar verip vermeyeceğidir. Satın aldığınız bukle maşası kaliteliyse, kirpiklerinizin zarar görmeme ihtimali vardır. Ancak ürünün kalitesi kadar uygulanma şekli de önemlidir. Kirpiklerinizi ani hareketlerle veya çekerek kıvırmaya çalışırsanız, kaçınılmaz olarak çatlar veya kırılırlar. Kullanım talimatlarına uyarsanız ve kirpiklerinizi nazik hareketlerle kıvırırsanız sorun olmaz. Her gün doğru kirpik kıvırma uygulamasının kirpiklere zarar vereceğine dair bir bilgi yok.

Kirpik kıvırıcı nasıl kullanılır?

Sert olmayan plastik pedlere sahip kaliteli bir kirpik kıvırıcı satın almak, kirpiklerinize zarar vermemek için ilk adımlardan biridir. Kıvırıcının temiz olduğundan emin olmak göz sağlığı için de önemlidir.

Kirpiklerinizi kıvırmaya başlamadan önce göz çevrenizin temiz ve kozmetik içermediğinden emin olun.

Öncelikle kirpikler her iki kirpik kıvırma kıskacındaki plastik pedlerin arasına düzgünce yerleştirilir. Tüm kirpiklerin pedlerin üzerinde olduğundan emin olun.

Kirpik kıvırma işlemi sırasında gözleriniz açık olmalıdır.

Kirpik kıvırıcı parmaklar yardımıyla kapatılır ve kirpikler 5-10 saniye bu şekilde bastırılır. Bu sefer kirpikleri kıvırmak için yeterli. Çok uzun süre beklemek kirpiklerinize zarar verebilir. Yeterince bekledikten sonra kıvırıcı açılır ve dilerseniz maskara uygulayarak daha hacimli ve etkileyici kirpikler elde edebilirsiniz.

Maskara uygulandıktan sonra kıvırıcı kesinlikle uygulanmamalıdır. Kirpiklerin yapışması ve kırılması gibi durumlar ortaya çıkabilir.
Kıvırıcıyı birkaç kez açıp kapatmak ve işlemi tekrarlamak doğru bir davranış olmayacaktır. Kirpiklerin birkaç saniyede bir tekrar tekrar kıvrılması kirpiklere zarar verebilir. Ayrıca zikzak görüntü de hatalı uygulama sonucu ortaya çıkabilecek durumlar arasındadır.

Sonuç

Değerli Tüketici Dergisi Okurları; Gözlerinizi ön plana çıkaran ve daha anlamlı görünmenizi sağlayan kirpiklerinizi güzelleştirmek sizin elinizde. Tamamen doğal bir yöntem olan kirpikleri kıvırmak bu konuda uygulayabileceğiniz en pratik yöntemdir. Bu yazımızda sizleri en sevilen ve önemli kirpik kıvırma ürünleriyle tanıştırdık. Ayrıca curler hakkında merak ettiğinizi düşündüğümüz noktalara da açıklık getirmeye çalıştık. Kirpiklerinizi daha hacimli, gözlerinizi daha büyük ve etkileyici yapmak istiyorsanız mutlaka kendinize iyi bir kirpik kıvırıcı almalısınız. Daha az makyaj yapmak, doğal halinizle çekici ve enerjik görünmek istiyorsanız kirpik kıvırıcılar tam size göre!

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.