|

5 En İyi Kahve Makinesi Tavsiye 2022 Filtre Espresso 2 in 1

Groggy sabahları aynı rutini arar: telefon alarmı, aceleci duş, aynı fincan kahveye kadar. Yeni bir şey yudumlama esnekliği istediğinizde, bir kombinasyon kahve ve espresso makinesi mutfağınızdan ayrılmaya gerek kalmadan rutini sarsmanın kolay bir yoludur. Bu cihazların çoğu, kullanıcıların damla kahve demlemesine, bir fincan espresso çekmesine ve hatta latte ve kapuçino için köpüklü süte izin verir. Elinizde can attığın kahve tarzıyla her güne tam istediğin gibi başlayabilirsin.

Makalem 2022‘deki En İyi 5 Kahve Makinesi Önerisi [Filtre, Espresso ve 2’de 1]; Burada kahve makinesi türleri, türleri, kahve makinesi fiyatları, espresso, Americano, cappucino, latte, 2 si 1 kahve makinesi önerileri hakkında her şeyi bulacaksınız!

5 En İyi Kahve Makinesi Tavsiye 2022

Goldmaster Zinde Filtre Kahve Makinesi

Bütçeye Uygun En İyi Kahve Makinesi Tavsiye

Artı Yönleri
  • Uygun fiyatlı ve küçük bir ürün olun
Eksi Yönleri
  • Kahve çeşidi seçeneği eksikliği

Goldmaster Zinde filtre kahve makinesi her iki taraftan kahve dökebilir ve aynı anda iki fincan filtre kahve hazırlayabilir. Bu özelliği ile oldukça faydalı olan bu kahve makinesi iki fincan hediye ile birlikte geliyor. 500 mililitreye kadar su kapasitesine sahiptir. Kahvenizin sıcaklığını ideal seviyeye ayarlayan bu kahve makinesi, damıtma fonksiyonu sayesinde kahvenizi 3 dakikada hazırlar ve lezzetli kahveler hazırlar.

Yıkanabilir kahve filtresi sayesinde temizliği kolaylaştırır. Ve filtre değişikliği ve filtre kabı değişimi gerektirmez. Küçük boyutu da mutfağınızda fazla yer kaplamadan kolay kullanım sağlar. Otomatik kapanma fonksiyonu ile kahveniz yeterli sıcaklığa ulaştığında kendi kendine kapanır. Oldukça zarif bir görünüme sahip olan bu kahve makinesinin üretim malzemesi plastik olarak bilinir.

Özellikler

TürFiltre Kahve Makinesi
Garanti Süresi2 Yıl

Philips Daily Collection Siyah Filtre Kahve Makinesi

En İyi Filtre Kahve Makinesi 2022

Artı Yönleri
  • Fiyata göre çok iyi performans
Eksi Yönleri
  • Cihaz bazen biraz fazla gürültü yapabilir

Philips Daily Collectin filtre kahve makinesinin aromatik arttırıcı işlevi sayesinde, her fincanda taze öğütülmüş kahve tadı elde edersiniz. Aroma karıştırıcı, her fincanda en iyi kahve tadı için kahveyi karıştırır. 1.2 litrelik cam sürahi sayesinde bir seferde 15 kahve fincanını dolduracak kadar kahve hazırlayabilirsiniz.

Otomatik kapatma fonksiyonu ile 30 dakika sonra otomatik olarak kapanarak enerji tasarrufu sağlar. Kahve makinesi açıkken, LED güç düğmesi cihazın açık olduğunu gösterir.Bu kahve makinesinin damlamama önleyici fonksiyonu ile kahvenizi istediğiniz zaman alabilirsiniz. Kahvenizi uzun süre taze tutar.

Philips Daily Collection filtre kahve makinesinin parçaları bulaşık makinesinde kolayca yıkanabilir ve temizlenebilir. Akıllı su seviyesi göstergesi, içine ne kadar su koymanız gerektiğini göstererek size yardımcı olur. Bu kahve makinesi ile filtre kahveniz 10 dakika içinde hazır olacak.

Özellikler

TürFiltre Kahve Makinesi
Garanti Süresi2 Yıl

Philips Ep2231/40 Tam Otomatik Espresso Makinesi

En İyi Espresso Makinesi Tavsiye

Artı Yönleri
  • Espresso, Cappucino, Latte, Americano, Düz Beyaz, Mocha, birçok kahve hazırlanabilir
Eksi Yönleri
  • Ürün oldukça güzel, ancak çoğu espresso makinesinde olduğu gibi, bu ürün biraz pahalı, ancak espresso makineleri için ideal olduğunu söylüyorum.

Philips tam otomatik espresso makinesi ile evinizde espresso, sade kahve ve kapuçinoyu sadece bir tuşa basarak demleyebilirsiniz. Bu kahve makinesi kahvenizi nazikçe hazırlayabilir ve sadece 15 saniyede temizleyebilir. 12 adımlık kahve değirmeni ortamı vardır. Bu 12 ayarlı öğütücü ile kahvelerinizi her ortamda öğütebilirsiniz.

Taşlama makinelerinin tümü seramik ve dayanıklıdır. Kahve çekirdekleri kısa sürede öğütülmüş ve uzun süreli kullanımın sağlam olmasında fayda vardır. 20.000’e kadar gözlüğü kolayca kullanabilir.İçinde köpüklü çıta üretimi için LatteGo var. LatteGo süt sistemi sayesinde alkolsüz içecekler için sizin için süt köpük çıtaları hazırlar. Çift fincan kapasitesine sahiptir.

AquaClean filtresi sayesinde kireç temizliği yapılmadan 5.000 fincan kahve üretilebiliyor. Her oda bulaşık makinesinde temizlenebilir. Demleme grubu kolayca çıkarılabilir ve temizlenebilir.

LatteGo iki bölümden oluşur, boru sistemi yoktur, bu nedenle kolayca temizlenebilir. Coffiee Choice fonksiyonumla aromanın sertliği ve kahve miktarı ayarlanabilir. Bu sayede kahveyi istediğiniz sertlikle hazırlayabilirsiniz. Aroma yoğun fonksiyonu ile kahve çekirdeklerinizi de uzun süre saklar.

Özellikler

TürTam Otomatik Espresso Makinesi
Garanti Süresi2 Yıl

Delonghi Icm 16731 Filtre Kahve Makinesi

Kaliteli En İyi Filtre Kahve Makinesi 2022 Önerileri

Artı Yönleri
  • Dokunmatik ekran sayesinde basit kontrol
Eksi Yönleri
  • Kahveyi sıcak tutma.

Delonghi Icm filtre kahve makinesi, tasarımı ve teknolojisiyle öne çıkan bir filtre kahve makinesidir. Çift duvarlı paslanmaz çelik termal sürahileri sayesinde kahveyi optimum sıcaklıkta tutar. Yaklaşık 10 fincan kahve yapma yeteneğine sahiptir. Geniş LCD dokunmatik ekranı ve dijital arayüzü ile tüm fonksiyonları kolayca kontrol edebilirsiniz.

Kahvenizin yoğunluğunu 3 farklı lezzetle ayarlayabilirsiniz. İsterseniz yüksek yoğunluklu filtre kahve hazırlayabilirsiniz. Dijital ekrandaki tazelik göstergesi ile kahvenizin ne kadar süre beklediğini ve ne kadar taze olduğunu kontrol edebilirsiniz.

Bu filtre kahve makinesi çıkarılabilir filtresi ve sürahisi sayesinde kolayca temizlenebilir. Damlama güvenliği sayesinde tencere çıkarıldığında makine dozu durdurur ve kahvenizin akmasını önler. Kireç çözen bir alarmı var. Su deposunun kapasitesi 1,25 litredir ve bir su filtresi içerir.

Özellikler

TürFiltre Kahve Makinesi
Garanti Süresi2 Yıl

Karaca Hatır Plus 2 in 1 Black Copper Kahve Makinesi

2 in 1 İkisi bir Arada En İyi Kahve Makinesi Tavsiye

Artı Yönleri
  • Hem Türk kahvesi pişirme hem de kahve filtreleme yeteneği
Eksi Yönleri
  • Filtre kahve bölümünün kapağının tamamen kapatılmaması

Karaca Daha Çok Hatırla 2’de 1 kahve makinesi ile filtre kahve veya Türk kahvesi hazırlayabilirsiniz. Hem filtre kahve makinesi hem de Türk kahve makinesi olan bu ürün, bu özelliği ile bir ilktir. Türk kahve makinesi aynı anda 5 fincan kahve hazırlama özelliğine sahiptir. Kazaları önlemek için taşma güvenliğine sahiptir.

Kahveniz yapılırken sizi uyarmak için sesli bir uyarı içerir. Kahvenizin taşmasını önlemek için damlama güvenliği mevcuttur. 501-1000mL su kapasitesine sahiptir.Filtre kahve makinesi yaklaşık 30 dakika ısı yalıtımı vardır. İnşaatta paslanmaz çelik kullanılmıştır. Filtre, kahve için ideal demleme sıcaklığı ayarına sahiptir.

Yine filtre aynı anda 5 kişilik kahve hazırlayabilir. Kahvenizi yapıp kahve makinesini çektiğinizde makine otomatik olarak kapanır. Yaklaşık 41cm renk ve 4kg ağırlığındadır. Bu özelliğe sahip küçük bir araç olmasa da iki kahve makinesi olduğu için bu boyut oldukça normaldir. Karaca Hatır Plus 2’si 1 arada kahve makinesi, zarif görünümüyle mutfağınıza zarif bir ambiyans kazandırıyor. Bu nedenle en iyi kahve makinesi önerileri listemde tercihim birlikte Karaca Hatır Plus 2 oldu.

Özellikler

TürTürk Kahvesi Makinesi + Filtre Kahve Makinesi (2 in 1 İkisi bir Arada)
Garanti Süresi2 Yıl

Rehber: Kahve Makinesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En iyi kahve makinesi nasıl seçilir?

Evinizde çeşitli kahveler yapmak istiyorsanız, filtre kahve makinelerinden veya espresso makinelerinden alabilirsiniz. Bu yazıda satın alabileceğiniz kahve makinelerinden bahsetmiştim. İşte evde yapabilirsiniz kahve farklı türleri için en iyi 5 kahve makinesi önerileri listesi.

Boyut ve yükseklik konuları

Modelinizi seçerken karşı alanı göz önünde bulundurun. CR testlerindeki tüm kahve makineleri üst dolapların altına sığabilir, ancak kabı doldurma zamanı geldiğinde yine de çoğunu çekmeniz gerekecek.

Bardak sayısı?

Güne başlamak için bir bardak yeterliyse 1 veya 2 bardak damlama modeli veya tek porsiyonluk bir makine doğru seçim olabilir. Daha fazla iç? Sürahi veya self servis kabı olan daha büyük bir damlama makinesi seçin. Çoğu büyük model 10 ila 12 fincan demlenir, ancak tipik olarak bir “bardak” gerçekten 8 değil, yalnızca 5 ila 6 ons’tur.

işlevsellik

Sertlik ve Lezzet: Sizin ve ailenizin farklı kahve tercihleri ​​​​varsa, daha zayıf veya daha güçlü bir fincan isteyip istemediğinize bağlı olarak demleme gücünü değiştirmenize izin veren bir makine arayın. Standart fincan kahvenizi hazırlamaktan çok daha fazlasını yapan kahve makineleri de vardır. Çaydan sıcak çikolataya ve süslü bir kapuçinoya kadar her şeyi çağrıştırıyorlar.

Isı: Hemen hemen tüm kahve makinelerinde sürahinin oturduğu ısıtma plakaları bulunur. Ancak kahvenizi birkaç saat içinde yudumlamak isterseniz, sıcak plaka üzerinde yanık ve acı bir tat bırakabilir. Bunun yerine, gün boyunca ayarlayabileceğiniz sıcaklık kontrol ayarlarına sahip bir kahve makinesine veya kahveyi daha uzun süre sıcak tutmak için yalıtımlı paslanmaz çelik sürahiye ihtiyacınız var.

Ek işlevler: Bazı kahve makinelerinde, kahve makinesini önceki gece sabah başlayacak şekilde ayarlamanıza olanak tanıyan bir otomatik programlama seçeneği bulunurken, diğerlerinde makineyi belirli bir süre sonra kapatan bir otomatik kapanma işlevi vardır. Ayrıca suyu sizin için temizleyecek yerleşik bir su filtreleme sistemine sahip bir kahve makinesi de satın alabilirsiniz. En yüksek kalitede suya sahip olmayan bir bölgede yaşıyorsanız bu mükemmel.

Otomatik veya uygulamalı

Evde otantik bir espresso içeceği yapmak zaman alıcı olabilir. Bazı ev espresso makineleri, çekirdek öğütme, öğünleri bir atıştan önce ölçme ve tıkama ve sütü otomatik olarak köpürtme gibi adımları otomatikleştirerek işlemin işini kaldırır. Otomatik espresso makineleri tipik olarak daha pratik modellerden daha hızlı ve daha pahalıdır, ancak içeceğiniz için daha az kişiselleştirme sunarlar.

köpüklü süt

Çoğu espresso makinesinde kullanılmak üzere tasarlanmış bir ağız bulunur.
Köpük süt. Latte ve kapuçino gibi sütlü içeceklerden hoşlanıyorsanız, bu özellik bir zorunluluktur. Otomatik köpürme biraz zaman kazandırabilir, ancak çoğu zaman o kadar iyi bir köpük üretmez (bu da genellikle pürüzsüz bir krem ​​şanti dokusu yerine kabarcıklara neden olur). Her kullanımdan sonra köpürtücüyü iyice temizlemezseniz bakteriler hızla çoğalacağından, çıkarılması ve temizlenmesi kolay köpüklü bir lavabo arayın.

Sık Sık Sorulanlar

Kahve makinesi nedir?

Kahve makineleri, özellikle espresso makinesi, filtre kahve makinesi veya Türk kahve makinesi olarak çeşitlere ayrılabilir. Elektrikli makinelerin tam otomatik versiyonlarının yanı sıra kahve çeşitlerini manuel olarak alabileceğiniz çeşitli makineler vardır.

Filtre kahve nedir, nasıl çalışır?

Bir diğer kahve türü de filtre kahvedir. Sabahları şekersiz filtre kahve içmek güne hem ayık hem de enerjik başlamanıza yardımcı olacaktır. Filtre kahve de sıcak su ve kahve parçacıkları ile hazırlanır. Kahve aromasının suya dönüştürülmesiyle elde edilen filtre, kahvenin kalori eksikliği nedeniyle kahve severler tarafından sıklıkla tercih edilen bir kahve türüdür.

Espresso nedir, mocha veya latte gibi diğer kahveler nasıl yapılır?

Latte, Americano ve cappuccino gibi kahveler espressodan yapılan kahvelerdir. Espressoya farklı miktarlarda süt ve süt köpüğü eklenerek farklı kahve türleri elde edilebilir. Bu yüzden espressonun çoğu kahvenin temeli olduğunu söyleyebiliriz. Espresso basınçlı su ile hazırlanan bir kahvedir. Evde hazırlamak mümkün olsa da, makinenin yardımı esastır. Bu nedenle evde espresso hazırlamak isteyenler makine satın almalıdır.

Sonuç

5 En İyi Kahve Makinesi Önerileri 2022 [Filtre, Espresso ve 2’si 1 arada] Farklı kahve makinelerinin öneri ve önerilerinin bir listesini hazırladım ve kahve makineleri hakkında bilmeniz gerekenler hakkında bilgi verdim. Umarım yazılarım hoşuna gitmiştir.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen yorumları okumayı unutmayın 🙂Web sitemizdeki elektronik veya alakasız kategoriye göz atabilir ve diğer makaleleri okuyabilirsiniz..

Teşekkür ederim 🙂

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *