20 En İyi Güneş Kremini İnceledik: Cilt Tipinize Uygun Güneş Kremi Tavsiyesi

Yaz gelmesi en sevilen ve en çok beklenen mevsimdir. Tatilin tadını doyasıya çıkarmak isteyenler için yaz sezonu heyecanla bekleniyor. Güzel bir yaz ve güzel bir tatil planlanırken güneşin zararlı ışınlarından korunmanın yolları araştırılır. En değerli giysimiz olan cildimiz için güneşin zararlı etkilerinden korunmak için aşağıda inceleyeceğimiz en iyi güneş kremlerinden birini kullanabilirsiniz.

Güneş kremi seçerken cildin yapısına uygun bir güneş kremi seçmek en doğrusudur. Cildimize uygun bir güneş kremi seçerken iyi bir dermatologdan yardım almak gerekir. Ürünlerin uzman desteği olmadan gelişigüzel kullanımı istenmeyen cilt sorunlarına neden olabilir.

SPF kullanmak yani güvenlik koruma faktörü içeren ürünler, güneşin zararlarını en aza indirmek için en fazla desteği sağlar, kısacası SPF ne anlama gelir ve başka nelere dikkat etmeniz gerekir.

Öncelikle yazımızın tamamını okumak istemeyenler için ihtiyacınıza uygun ürünler hakkında size tavsiyelerde bulunacağız. Yazının tamamını okuyabilir veya aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayarak mağazaya gidebilirsiniz. en ucuz fiyat.

İçindekiler

En İyi Güneş Kremleri

Aşağıda, önce doktorların önerdiği en iyi güneş kremlerini detaylı olarak inceleyeceğiz, ardından aklında hala soru işaretleri olan kişilerin sorularını yanıtlamaya çalışacağız. Yine de sormak istediğiniz bir şey varsa yorum yazmaktan ve soru sormaktan çekinmeyin, en kısa sürede cevaplamaya çalışacağız.

 • Leke önleyici güneş kremleri
 • Yağlı ve lekeli ciltler için güneş kremleri
 • Yaşlanma karşıtı güneş kremleri
 • Kuru ciltler için güneş kremleri
 • Hassas ciltler için güneş kremleri
 • Yüz güneş kremleri
 • Bebekler ve çocuklar için güneş kremleri
 • Hamileler için güneş kremleri
 • Yetişkinler için organik güneş kremleri
 • Özel günler için yüksek korumalı güneş kremleri

Leke Karşıtı Güneş Kremleri

Solante Pigmenta Lekeli Ciltler İçin Güneş Koruyucu İncelemesi

Güneşin etkisiyle vücutta cilt lekeleri oluşur. Güneşte çok uzun süre kalırsanız ve güneş kremi kullanmazsanız cildinizde güneş lekeleri oluşabilir. Solante güneş kremi, lekeli ciltler için, lekelere karşı koruyucu etkisi olan bir güneş kremi olarak kullanılabilir. Ürünün içeriğine baktığımızda kusurlu kişiler için yapılmış bir kremdir. Gluten, sülfat, parabenler, polietilen glikol (PEG) ve sentetik kokular içermez. Ancak tüm cilt tipleri ile uyumlu olduğu ürün açıklamalarında belirtilse de içerdiği gliseril stearat nedeniyle özellikle yağlı cilt tiplerinde zaman zaman vücutta sivilcelere neden olabileceği gözlemlenmiştir.

Ürün düzenli kullanıldığında yeni leke oluşumuna karşı koruma sağlar ve eski lekelerin azalmasına yardımcı olur. Düzenli kullanım sonrasında cilt kusurları ve yaşlanma belirtileri ile mücadele etmek için tasarlanan ürün, cildi nemlendirmede de etkilidir.

Roc Soleil SPF 50+ Koruyucu – Kahve Leke Karşıtı Krem İncelemesi

Ciltteki lekeleri önlemede etkili ürünlerden biri de Roc 50 SPF leke önleyici kremdir. Güneşin zararlı etkilerinden dolayı ciltte kahverengi lekeler oluşur. Bu kahverengi leke oluşumlarını önlemeye yardımcı olmak için bu ürün etkili bir şekilde yardımcı olabilir. İçerisinde bulunan az miktarda sıvı cilde hızla nüfuz eder. Beyaz kalıntı bırakmadan çalışır. Hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerine uygun olacak şekilde üretilmiştir. İçerdiği faydalı bileşenler sayesinde cilt daha genç ve canlı görünür. Ürünün güneşe çıkmadan önce, yüzdükten sonra, terledikten ve kuruduktan sonra tekrar uygulanması tavsiye edilir. Anti-alerjik etkili ve metalik görünüme sahip bir üründür.

Roc Soleil sizi ve cildinizi UVA/UVB ışınlarından korurken vücudunuzu lekelemez ve yağlı dokulu bir ürün olmadığı için makyaj bazı olarak günlük olarak uygulayabilirsiniz.

Yağlı ve Sivilceli Ciltler İçin Güneş Kremleri

Solante Acnes Tinted Sun Care Lotion Spf50+ İncelemesi

Yağlı cilt sivilce oluşumuna en uygun cilt tipidir. Yağlı ciltler için özel formülü ile cilde en iyi şekilde etki eder ve sivilce oluşumunun önlenmesine yardımcı olur. Akneye meyilli ve akneye meyilli cilt yapıları için etkili bir ürün olarak bilinir. Ürünün üstün bileşenleri sayesinde yağlı cildin güneşten en iyi şekilde korunmasını sağlar ve sivilce oluşumlarının giderilmesinde etkilidir. Renkli yapısı sayesinde düzeltici etki de sağlar. Ultraviyole ışınlarından koruma sağlayan bir üründür. Antibakteriyel etkisi sayesinde bakteri ve mantar oluşumunu engellemede etkilidir. Ciltte sebum etkisi sağlayarak yeni sivilce oluşumunu engellemede etkilidir. Matlaştırıcı etki, aşırı yağ üretimi sivilceli cilt yapısı için sorun yaratır. Üründe bulunan yağ emici maddeler ciltteki fazla yağı emmede ve hapsetmede etkilidir.

Solante aknelerin içeriğindeki eşsiz formülü sayesinde serbest oksijen radikallerini yok etmede etkilidir. Bu sayede ciltte leke ve hasar oluşumunu engellemenin yanı sıra yaşlanmayı geciktirici etki de sağlar. Ultra nemlendirici etkisiyle yumuşatıcı bir etki sağlar. Bu sayede cilde yumuşak ve ipeksi bir görünüm kazandırır.

Capicade SPF 50+ Yağlı Akneli Ciltler Güneş Koruyucu Krem İncelemesi

Güneşin zararlı etkileri cilt üzerinde birçok olumsuz etki sağlar ve Capicade SPF 50+ güneş kremi güneşin zararlı etkilerinden korunmada önemli etkiler sağlar. Özel formülü sayesinde güneşe karşı yüksek faktörlü etki sağlar. Ürün, güneşin zararlı etkilerinin neden olduğu cilt hasarlarını gidermede etkilidir. Cildin aynı zamanda daha nemli ve yenilenmesini sağlar. Ultraviyole ışınlarına karşı üstün koruma sağlayan bileşenlere sahip bir üründür. Yağlı cilt yapıları için özel olarak formüle edilmiş bir üründür. Cildin yağlı dengesinin korunmasında etkilidir. Cildi daha fazla sıkılaştırmada etkilidir. Bu sayede gözeneklerin daralmasına yardımcı olur. Cildi nemlendirir ve cilt tahrişini önler.

Yaşlanma Karşıtı Güneş Kremleri

Solante Antiox Sun Care Lotion SPF50+ İncelemesi

Bu ürün ile Solante Antiox, 30 yaş üstü kullanıcılara yöneliktir. Kırışıklık önleyici bileşenleri sayesinde sizi güneş ışınlarından ve güneş ışınlarının neden olduğu yaşlanmadan korur, cildinizi genç ve pürüzsüz tutar. Pregna ve Pigmenta ürünlerine göre daha az yağlı ama yoğun bir kıvama sahip olduğu söylenebilir. Aşağıda incelediğimiz Aquas Anti Aging ürününden farklı olarak bu krem ​​yüzde ve ciltte beyaz iz bırakmaz, iyi emilen bir güneş koruyucu olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte, nemlendirme özelliği Aquas’ınkinden daha düşüktür.

Makyaj altına baz olarak günlük olarak uygulanabilir ve gözü yakmayan bir artıdır. Satın almış olduğunuz ürünün orijinal olup olmadığını site üzerinden sorabilmeniz ürüne olan güveninizi artırmaktadır.

Aquas Anti-Aging Güneş Kremi SPF50 İncelemesi

Aquas, bu ürünü hem mineral hem de organik güneş kremleri kullanarak formüle etmiş olup, yaşlanmayı geciktirme ve cilt lekesi oluşumunu önleme gibi özellikleriyle öne çıkmaktadır. Temiz içeriği ile bilinen bu ürünü yüz ve tüm vücutta kullanabilirsiniz. SPF 50 etkisi ile yüksek seviyede koruma sağlar. Suya dayanıklı bir etki sağlar. Terleme ve kuruma nedeniyle krem ​​kolay kolay çıkmaz.

Ürünün özelliklerinde ve ambalajında ​​şeffaf olduğu belirtilse de bu ürün yüzde beyaz bir leke bırakıyor. Açık tenli kişilerde bu belirgin olmasa da koyu tenli kişilerde biraz daha belirgindir. Bu nedenle iki parmak kuralı yerine küçük alıp cildinize uygulamanızı öneririz. Kokulu bir güneş kremi ama dediğimiz gibi kalın ve emilmesi zor bir krem ​​ve biraz daha yağlı ciltler için uygun. Buna rağmen cildi nemlendirmede Solante Antiox’tan daha iyi olduğu söylenebilir.

Ürünü güneşe çıkmadan 20 dakika önce kullanmanızda fayda var.

Kuru Ciltler İçin Güneş Kremleri

Shiseido Waso Color Smart Day Moisturizer SPF30 İncelemesi

Kuru cilt yapısına sahip kişiler için önerilen koruyucu kremdir. Parlak ve doğal bir cilt yapısı için önerilen bir üründür. Havuç hücreleri içeren ürün cildin su dengesini sağlamada ve cildin daha canlı hale gelmesinde etkilidir. Cilde taze bir görünüm verir. Kuru ciltler için özel formüle edilmiş yapısı sayesinde sağlıklı bir cilt tonu ortaya çıkarmada etkilidir. İçeriğindeki su ve besin açısından zengin bileşenlere sahiptir ve cildin stresten kaynaklanan direncini artırmaya yardımcı olur.

Makyaj bazı olarak da kullanabileceğiniz bu nemlendirici ve güneş kremi yüzünüzdeki ton farklılıklarını da eşitlemeye yardımcı olacaktır. Lekeleri tam kapatmasa da hafif bir fondöten etkisi yaptığı söylenebilir. Bazı açık tenli kullanıcılar, yüzlerinin rengini biraz daha koyulaştırdıklarını iddia ettiler, ayrıca belirtmekte fayda var. Biraz pahalı olsa da kalitesiyle hak ettiğini söyleyebiliriz.

Avene Cream SPF50+ Fragrance Free 50 ml İncelemesi

Ürün özel formülü ile cildin en iyi şekilde kurumasına yardımcı olmaya çalışır. Paraben içermediği için cilt için sağlıklı bir etki sağlar. Kuru ve hassas ciltler için güneş koruyucu etkisi sağlar. Yüksek koruma faktörlü, kokusuz bir kremdir. Ultraviyole ışınlarına karşı ekstra koruma sağlar. İçeriğindeki yulaf ezmesi termal suyu ile kadifemsi dokusu ile cildinize rahatlama hissi verir. Suya dayanıklı bir üründür. Ürünün pompalı olması ürünün kullanımını çok daha rahat hale getiriyor. 3’ü 1 arada temizleme losyonu, hassas karma ciltler için kullanılır. Akışkan ve ferah yapısı ile göz, yüz ve dudaklardaki makyajı kolayca çıkarır. Hassas ciltlerin kullanımı için üretilmiştir.

Ürünün kullanımını gözlemleyecek olursak parmak uçlarınızla pamuk yardımıyla cildinizdeki kremi kolayca besleyebilirsiniz. Ürün durulanmadan pratik olarak kullanılabilir.

Hassas Ciltler İçin Güneş Kremleri

Capicade SPF50+ Güneş Koruyucu Krem İncelemesi

Hassas cilt yapıları en zor cilt yapılarından biridir. Hassas cilt yapılarına yönelik ürün seçiminde daha dikkatli ve araştırmacı olmakta fayda var. Her krem ​​bu tip cilt yapısına uyum sağlayamaz. Bu bakımdan hassas ciltler için bir ürün seçerken daha fazla dikkat etmek gerekir.

Hassas ciltlerin yapısı için özel olarak üretilmiş içeriği ile en iyi şekilde yardımcı olan bir üründür. Formülünde SPF50+ etkisi vardır. Bu sayede ürün güneşe karşı üstün koruma sağlar. Hassas cilt yapılarında üstün etki sağlar. Renk bırakmayan ve cilt üzerinde iyi bir etki sağlayan bir üründür. Deri döküntüleri için ideal bir güneş koruyucudur ve doktorlar tarafından tavsiye edilir.

Solante Tele Rubor Rozasea Güneş Koruyucu Losyon İncelemesi

Hassas ciltler için etkili bir ürün olarak kullanılmaktadır. Hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiş ürün, güneşin zararlı etkilerinden en iyi şekilde korunmasına yardımcı olmaya çalışır. Kızarıklık önleyici etkisi ile hassas cilt yapısına karşı üstün koruma sağlar. Nemlendirici etkisi sayesinde cildi yumuşatma etkisine sahiptir. Bu şekilde cildi kadifemsi yapar.

Beyaz, atopik ciltlerin yanı sıra rosacea hastalarının da rahatlıkla tercih edebileceği bir güneş koruyucudur. Şikayet edilebilecek tek şey, birçok kullanıcının kokudan rahatsız olduklarını söylemesidir.

Yüz İçin Güneş Kremleri

Dermoskin Face Protection Güneş Koruyucu SPF 50+ İncelemesi

Ürün, yüz için güneş kremi tercih etmek isteyenler için etkili bir ürün olarak faydalar sunuyor. Güneşin etkilerinden en çok etkilenen yerlerden biri de yüzümüzdür. Yüz diğer bölgelere göre çok daha hassas olduğu için güneşin zararlı etkilerinden daha fazla etkilenir. Bu bakımdan yüzü güneşten etkin bir şekilde korumak için güçlü bir formül etkisi sağlayan bir ürüne ihtiyaç vardır. Doğal içerikli formülü sayesinde detaylarını okuduğunuz ürün ideal bir etki sağlar. 50 faktör etkisi ile güneş ışınlarına karşı kalıcı etki sağlar. Su bazlı filtreler ağırlıklı olarak yağlı ve akneye meyilli ciltlerin kullanımı için üretilir. Ürün içeriğindeki Alfa Linoleik ve Gama Linolenik Asitler ile cildin epidermal su kaybına karşı korunmasını en iyi şekilde güçlendirmede etkilidir. Nemlendirici etkisi vardır, 1 yıl kullanıma uygundur. Ürünün bileşenleri yardımıyla ultraviyole ışınlarına karşı koruma sağlar.

Ürün cilde sürüldüğünde en çok korkulan durumlardan biri ciltte iz veya kalıntı kalmasıdır. Işık etkisiyle cilde ipeksi bir görünüm kazandırma etkisi de sağlar. Suya dayanıklıdır ve gözenekleri kapatmayan bir etkiye sahiptir.

Ürün içeriğinde su bazlı titanyum dioksit filtre kullanılmaktadır. Bu nedenle ciltte akne, aydınlatıcı ve kayganlaştırıcı etki bırakmaz. Üründe bulunan Omega-3 ve Omega-6 bileşenleri sayesinde cildin bariyer tabakasının güçlendirilmesinde etkilidir. E vitamini ile serbest radikallere karşı etki sağlar.

Garnier Güneş Koruyucu Yüz Kremi SPF50+ İncelemesi

Her mevsim güneşin zararlı etkilerinden etkili bir şekilde korunmak için etkili bir üründür. Ürünün içeriğinde bulunan faydalı bileşenler sayesinde cilt üzerinde herhangi bir zararlı etki sağlamaz. Ultraviyole ışınlarına karşı ultra koruyucu güç sağlar. Cilde nemlendirici etki sağlamada etkilidir. Bu sayede cildin çok daha sağlıklı ve pürüzsüz olmasını sağlar. Ürün, yüz gibi hassas ciltler için tasarlanmış yapısı ile en iyi etkiyi sağlar. Ürünü kullanmak için ürün kullanım kılavuzunu dikkatlice okumalı ve doğru şekilde kullanmalısınız. Ürün cilt bakımı ve koruyucu etki için tavsiye edilir.

Ürünü yaz aylarında dışarı çıkıp denize girdiğinizde her zaman her yerde güvenle kullanabilirsiniz. Ürünü satın almak için yapmanız gereken tek şey orijinal satış sitesinden veya Trendyol’dan ürünü sipariş etmektir. Ürünü sipariş verdikten sonra kısa süre içerisinde tarafınıza teslim edilecektir. Ürün elinize ulaştıktan sonra hemen kullanmaya başlayabilir ve ürünün koruyucu etkisini hemen hissetmeye başlayabilirsiniz. Ürünü üzerinde yazılı olduğu gibi doğru ve doğru bir şekilde kullanabilirsiniz. Ürünü düzenli kullanarak üründen istediğiniz etkiyi en kısa sürede alabilirsiniz.

Şikayet edilebilecek yönlere gelince, ürün çok küçük bir pakette geliyor, bu yüzden indirime girdiğinde satın almak daha mantıklı görünüyor.

Babe SPF 50 Faktör Suya Dayanıklı Yağsız Güneş Kremi İncelemesi

Babe Yağsız Güneş Kremi 50 faktörlü yüksek koruma sağlayan bir üründür. Cildi UVA ve UVB ışınlarından etkin bir şekilde koruyan bu güneş kremi aynı zamanda nemlendirici özelliğe de sahiptir. Zamanın etkilerini ve güneş ışınlarının neden olduğu lekeleri gidermede de etkili olan ürün, hafif bir yapıya sahiptir. Yağsız olduğu için ciltte parlak, yağlı bir his bırakmaz ve kolayca uygulanabilir. Ciltte kalıntı bırakmaması ve hızla emilmesi de öne çıkan özellikleri arasındadır. Suya dayanıklı yapıya sahip Babe Yağsız güneş kremi boya içermez ve hipoalerjeniktir. Sadece yüze sürülebilen bu güneş kremi ayrıca E vitamini içerir. Kullanıcılar ürünün cildi yağlamadığını, akneye neden olmadığını ve kolayca emildiğini iddia ediyor. Uygun fiyatı da olan bu ürün yağlı ve akneye meyilli ciltler için birebir!

La Roche-Posay Anthelios Invisible Fluid Yüz Güneş Kremi İncelemesi

La Roche-Posay Anthelios Görünmez Sıvı Yüz Güneş Koruyucu, normal ve karma cilde sahip kişiler için üretilmiştir. Kum, ter ve su gibi etkenlere dayanıklı yapısı sayesinde etkisini uzun süre korur. UV koruması yüksek olan ürün 50+ koruma faktörüne sahiptir. Sadece yüz bölgesine uygulanabilen bu güneş kremi alerjiye meyilli ciltler için formüle edilmiştir. Özellikle hassas cilde sahip olanlar için ideal olan La Roche-Posay Anthelios Görünmez Sıvı Yüz Güneş Kremi, güneşe karşı toleransı olmayan karma ve normal cilt tiplerine sahip kişilerin kullanımına uygundur. Oldukça hafif bir dokuya sahip olan bu güneş kremi cildi yağlamaz ve iz bırakmayan bir formüle sahiptir.

Kullanıcılar ürünün pürüzsüz bir kıvama sahip olduğunu ve küçük bir miktarının bile yeterli olduğunu iddia ediyor. Bu nedenle krem ​​uzun süre kullanılabilir. Aynı zamanda düzenli kullanımda cilt tonunu eşitleyebilen bu ürün kolayca emilir ve yüzde kalıntı bırakmaz. Göz çevresinde yanma ve kaşıntı yapmayan La Roche-Posay Anthelios Görünmez Sıvı Yüz Güneş Kremi, kalitesiyle öne çıkan popüler bir üründür ve fiyatı da kalitesine göre uygundur.

Bebekler ve Çocuklar İçin Güneş Kremleri

Trukid Sunny Days SPF 30 Güneş Kremi 100 ml İncelemesi

Güneş kremi sadece yetişkinler için değil aynı zamanda bebekler ve çocuklar için de gereklidir. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için ürün çocuklara özel formülü ile en iyi etkiyi sağlar. Çocukları güneşten korumak için özel formülü ile çalışan ürün, doğal koruma sağlar. Ürün losyon olarak üretilmiştir. Çocuklarınızın hassas cildini her zaman korumak için ürünü her zaman çantasında bulundurmanızda fayda var. Çocuklarınızın hassas cildini güneşin zararlı etkilerinden korumak için ürün çocuklarınız için özel olarak üretilmiştir.

Uzmanlar, sadece yüzerken değil, her zaman güneş kremi kullanmanız gerektiğini söyledi. Bunun için hem kendiniz hem de çocuklarınız için güneş koruyucu ürünü her zaman yanınızda taşımalısınız.

Ürünü denizde, seyahatte, tatilde ve daha birçok yerde kendinizi olduğu kadar çocuklarınızı da korumak için kullanabilirsiniz. Kırmızı ve deforme olmuş kulak bölgesi, dizler, ayaklar ve dayama gibi vücudun güneşten en çok zarar gören bölgelerini korumak için ürünü kullanmak faydalı olacaktır.
Ürün aynı zamanda en iyi güneş kremi ödülünü alarak güvenilirliğini en iyi şekilde kanıtladı. Böylece ürünü çocuklarınız için güvenle alabilirsiniz. Sadece bebek ve çocukların kullanımı için değil yetişkinlerin de kullanımı için üretilmiştir. Bu sayede siz ve çocuğunuz ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ecowell Organik Bebek Güneş Kremi 50 SPF İncelemesi

Ürün, bebeğinizin narin ve hassas cilt dokusu ile uyumlu olacak en iyi güneş koruma etkisini sağlar. Cildinde doğal bir bariyer oluşturarak bebeğinizin cildini güneşin zararlı etkilerinden en iyi şekilde korur.

Ürün içeriğine baktığımızda Same Sefa, Aloe Vera, gül suyu gibi doğal içerikler ürün içeriğinde yer alıyor. Ürün kremsi bir kıvama sahiptir ve vücuda kolayca uygulanır. Bu nedenle ürünü bebeğiniz için rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ürün yüz ve vücut için kullanıma uygundur. Bu nedenle ürünü hem yüz hem de vücut için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ürün içeriğinde sağlığa zararlı hiçbir madde bulunmamaktadır. Parabenler, zararlı sentetik kimyasallar, SLS ve SLES, boyalar, boya kokuları, titanyum, petrol ürünleri ürün içeriğine dahil değildir.

Hamileler İçin Güneş Kremleri

Solante Pregna 150 ml İncelemesi

Hamileler için özel formülü ile güneşe karşı en iyi etkiyi sağlar. Ürün hamilelikte güneş lekelerine karşı en iyi etkiyi sağlar. Anne adayını güneşin zararlı etkilerine karşı en iyi şekilde korumaya çalışın. Suya dayanıklı formülü akne oluşumlarını önlemede etkilidir. Ürün içeriği hamilelik dönemi için özel olarak üretilmiştir. Ürün içerisindeki güçlü formül sayesinde ultraviyole ışınlarından en iyi koruyucu etkiyi sağlar.

Hamilelik sırasında cilt lekelenmesi yaygın bir durumdur. Ürün, hamilelikten önce ve sonra cilt lekelerini önlemeye yardımcı olmak için en iyi korumayı sağlar.

Solante Pregna’nın içeriği cilt yağını en iyi şekilde emer. Ciltteki fazla yağı emerek parlak görünümü engellemede etkilidir. Ürünün kullanımı ile gün boyu rahat, temiz ve güzel bir cilt görünümü sağlanır. İçeriğindeki nemlendirici etki sayesinde cilde yumuşak ve ipeksi bir görünüm kazandırır.

Ürünü güneşe çıkmadan 15 dakika önce kullanmanız önerilir. Ürünü günde bir kez veya günde 3 veya 4 kez kullanabilirsiniz.

Badger Clear Zinc Kokusuz Güneş Kremi İncelemesi

Ürün %97 organik içerik içermektedir. Mineral çinko oksit ile geniş ultraviyole koruması sağlar. Vücuda uygulandığında beyazlatma etkisi bırakmaz. Suya ve tere dayanıklı bir etki sağlar. Organik balmumu, kakao yağı, onun yağı gibi yağlar içerir. Doğada çözünürlük etkisi vardır. Ürün kokusuzdur, esans gibi ürünler eklenmez. Ürün suya ve terlemeye karşı dayanıklıdır, aynı zamanda terleme etkisinin az olduğu ve denizin çok sık olmadığı durumlarda iki saatte bir uygulanmalıdır. Ürün hem yetişkinler hem de çocuklar için uygundur. 6 aylıktan küçük çocuklarda kullanım için bir doktora danışılmasında fayda vardır.

Yetişkinler İçin Organik İçerikli Güneş Kremleri

Ecowell Organik Güneş Kremi 50 SPF+ İncelemesi

Ürün, sertifikalı Cosmos Organic ve vegan içeriği ile 50 faktörlü etki ile ultra koruma sağlar. İçeriğindeki faydalı bileşenler ile cilt lekeleri, güneş yanığı ve erken yaşlanma belirtileri gibi güneşin zararlı etkilerine karşı koruma sağlar. Ciltte nemlendirici etkisi ile bronzlaşma önleyici etki sağlar. Nemlendirici etkisi ile cildin daha yumuşak ve pürüzsüz hale gelmesinde de etkilidir. Ürün yüz ve tüm vücutta kullanıma uygundur. Ürün dermatolojik olarak test edilmiştir. Ürün geri dönüştürülebilir ve tekrar kullanılabilir bir ambalaja sahiptir. Ürün, petrol kökenli parabenler, silikon, SLS ve SLES gibi zararlı kimyasallar içermez. Ürün içeriği tamamen doğal bileşenlerden oluştuğu için kullanımı sağlık açısından güvenlidir.

Soltis Güneş Koruyucu Krem Spf 50+ İncelemesi

Güneşin zararlı etkilerine karşı koruma sağlamada etkili ürünlerden biri olarak bilinir. Ürünün organik bileşenleri sayesinde doğal koruma sağlar. Ürün 50 faktör içeriği ile maksimum koruma sağlar. UVA ve UVB ışınlarından koruyucu etki sağlayan bir üründür. Aloe vera ve gliserin içeriği ile cildi güneş yanığı, cilt lekeleri ve erken yaşlanma gibi güneşin zararlı etkilerinden korur.

Ürünün cilt üzerinde nemlendirici etkisi vardır. Bu sayede sağlıklı bir bronzlaşma etkisi sağlar. Yüz ve vücutta kullanıma da uygundur. Ürün yumuşak krem ​​yapısı sayesinde cilde kolayca uygulanır. Ürün dermatolojik olarak test edilmiştir. Ürün silikon, parabenler, SLS ve SLES, sıvı parafin, petrol ürünleri içermez. Bu nedenle ürün güvenle kullanılabilir. Ürün içeriğindeki organik maddeler sayesinde sağlıklı kullanıma uygundur.

Güneş Alerjisi ve Özel Durumlar İçin Yüksek Korumalı Güneş Kremleri

Dermoskin Ultra Face Protection SPF 97 İncelemesi

Özel durumlarda ve güneşe alerjisi olan kişilerde etki sağlamak için ürün içerisindeki bileşenlerin etkisi ile en iyi şekilde size yardımcı olur. Ürün tüm cilt tipleri için üretilmiştir. Ultraviyole ışınlarına karşı koruma sağlar. Ürün içeriğindeki linoleik asit, linolenik asit, F vitamini, E vitamini, B5 vitamini gibi cildin bariyer tabakasını güçlendirir. Bu sayede güneşin zararlı etkilerine karşı koruma sağlar. Vücut bakımında da etkilidir.

Ürün DNA hasarının giderilmesinde etki sağlar. Epidermal kök hücreleri UV etkisinden korur. Bu sayede yeni epidermal doku oluşumu için gerekli olan dokunun oluşumunda etkilidir.

Ürünün UVA açısından güçlü olması için Tinosorb M ve Tinosorb S gibi yeni nesil filtrelerin kullanılması.

Dermoskin Ultra Face Protection tüm cilt tiplerine uygun olacak şekilde tasarlanmış bir üründür. Uygulama şekli olarak ürünü dışarı çıkmadan 20 dakika önce kullanmanız önerilir. Güneşe uzun süre maruz kalınması durumunda ürünün kullanımının sık sık tekrarlanması gerekir. Ürünü 15 ile 25 derece arasındaki oda sıcaklığında saklamanız tavsiye edilir. Ürünü nemsiz bir ortamda saklamak en iyisidir.

Heliocare Güneş Kremi – Ultra SPF 90 Cream İncelemesi

Ürün tüm cilt tiplerine uygun olarak üretilmiştir. Karma, yağlı ve akneye meyilli tüm cilt tiplerine uygun olacak şekilde özel olarak tasarlanmış bir üründür. Maksimum faktör koruması sağlayan ideal bir güneş ürünüdür. Ürünün bileşenleri cilt tarafından hızla emilir, böylece ciltte açıcı ve yağlı bir etki olmaz. Cildi yaşlanmaya karşı korur. İçeriğindeki doğal bitki özü sayesinde cildin savunmasını sağlar. Antioksidan özelliklere sahip bir üründür.

Açık renk olduğu için fondöten görevi de görür, ince dokulu ve uygulaması kolay bir kremdir.

SPF Değeri Ne Anlama Geliyor, Hangisini Tercih Etmelisiniz?

Güneş koruma faktörü olarak da bilinen SPF, Güneş Koruma Faktörü olarak bilinen bu değer, güneşin zararlı etkilerinin ne ölçüde önlendiğini gösteren değerdir. Bir örnekle açıklayacak olursak SPF değerine bakıldığında 30++ içeren güneş ürünlerini tercih etmek uygun olacaktır. SPF 15 değerine sahip bir ürün %94 koruma sağlarken, SPF 30 değerine sahip bir güneş kremi %97’ye kadar koruma sağlayabilir. SPF değeri ne kadar yüksek olursa, onu güneşin zararlı etkilerinden o kadar iyi koruyabilirsiniz.

SPF değerindeki artışa bağlı olarak güneşin yakıcı etkisi o hızda azalır. SPF değeri güneşin ultraviyole koruma oranını gösterir.

Güneşli bir günde güneş kremi kullanmadan dışarı çıkan bir kişi 15 dakika gibi kısa bir sürede ciltte kızarıklık yaşar. SPF’si 10 olan bir güneş koruyucu kullanıldığında, güneş koruyucunun süresi 150 dakikaya kadar çıkıyor. Hassas cilde sahip kişiler, SPF değeri 50+ olan güneş koruyucu ürünleri tercih etmelidir.

UVA ve UVB Işınları Nelerdir, Güneş Kremi Alırken Neden Dikkat Etmelisiniz?

Güneş koruması satın alırken ürünün SPF değerine ek olarak UVA ve UVB koruma fonksiyonuna sahip olup olmadığının belirtilmesi tavsiye edilir. UVA ışınlarının yerine PPD, PA ve geniş spektrum gibi terimler de kullanılmaktadır. Hızlı kırışmayı ve cilt yaşlanmasını önlemek için bu sorunlara dikkat etmek son derece önemlidir.

UVA ve UVB ışınları ciltte çok fazla tahrişe neden olarak kötü sonuçlar verir. Cildin hızlı yaşlanması, nem seviyesinin düşmesi, leke oluşumu bu ışınların zararlı etkilerinden kaynaklanmaktadır. Bu ışınların zararlı etkilerinden kendinizi korumak için etkili güneş kremi kullanmanız gerekir. Ultraviyole ışınlarının etkilerinden en iyi şekilde korunmak için güneş koruyucu seçimi önemlidir. Güneş kremi satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:

 • Seçeceğiniz güneş kremi cilt tipinize uygun olmalıdır. Yağlı cilde sahip kişiler için jel köpük veya krem ​​kıvamında su bazlı ürünleri tercih etmek daha doğru olacaktır. Kuru ve hassas ciltler için nemlendirici özellikli likit ürünler ve losyonlar, karma cilt yapısına sahip olanlar ise tüm cilt tiplerine uygun ürünler tercih edilmelidir.
 • Seçeceğiniz güneş kremi en az 30 faktör olmalıdır.
 • Seçeceğiniz güneş kremi, koruma dışında cilt problemlerini de çözebilmelidir.
 • UV ışınlarına karşı filtrelenmelidir.
 • Kaliteli, suya dayanıklı bir ürün tercih edilmelidir.
 • Üründeki hammaddeler yeterli kalitede olmalıdır.

Yüz İçin Ayrı Güneş Kremi Almalı mısınız?

Güneş kremi alırken dikkat edilmesi gereken noktaları sıraladık. Bu noktalara dikkat ederek kendinize en uygun güneş kremini seçebilirsiniz. Güneş kremi seçerken bu noktalara dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Çok pahalı ürünlere para harcamadan doğru ürünü seçerek cildiniz için doğru ürünü satın almalısınız.

Ancak güneş kremi aldığınızda yüz için ayrı satılan güneş kremleri olsa da, aynı işlevi gördükleri için yüz için ayrı bir güneş kremi almanıza gerek yoktur. Sadece cildinizin durumuna uygun bir güneş koruyucuya sahip olduğunuzdan emin olmaya çalışın. Unutulmamalıdır ki cildinizi korumanın en iyi yolu mümkün olduğunca güneşten uzak durmaktır ve kıyafet seçimine dikkat etmek pamuklu giysiler giymek ve şapka takmak en iyi korumayı sağlayacaktır. Bunlara dikkat ederken güneşe maruz kaldığınız durumlar için etkili güneş kremi kullanmanızda fayda var.

Güneş Kremi Ne Zaman Ne Sıklıkla Sürülmelidir?

Quando è necessario utilizzare la protezione solare, è importante utilizzare il prodotto che si utilizzerà al momento giusto e nel modo giusto. Sei in vacanza, devi applicare la crema solare mezz’ora prima di uscire o nuotare. La protezione solare deve essere applicata sulla pelle mezz’ora prima di uscire di casa. Puoi usare fino a 2 cucchiai di crema solare per tutto il tuo corpo.

I dannosi raggi del sole provocano molti effetti nocivi come macchie cutanee, rughe, invecchiamento rapido e cancro della pelle. Il modo migliore per proteggersi da questi effetti è utilizzare una crema solare efficace. A seconda della tua esposizione al sole, dovresti usare la protezione solare ogni 2 ore. Se sei una persona che suda spesso, puoi riapplicare la protezione solare in meno tempo.

Gli effetti dannosi del sole mostrano i suoi effetti non solo in periodi molto soleggiati, ma anche con tempo nuvoloso. A questo proposito, sarà utile per te utilizzare quantità adeguate di crema solare ogni volta che esci.

Sonuç

Bilindiği gibi güneşin etkileri cildimizi olumsuz etkiler. Cildimizin doğal yapısını güçlendirmek ve korumak için cilt dostu özelliklere sahip ürünler kullanmak önemlidir. Uzman görüşleri, dışarı çıkarken her zaman güneş koruyucu kullanılması tavsiye edilir. Sadece denizde yüzerken veya çok güneşli havalarda değil, güneşin azaldığı zamanlarda da güneşin zararlı etkileri cildi az çok etkiler. Sağlıklı bir cilt yapısını koruyan ve bakımını yapan ürünlerin kullanılması tavsiye edilir. Bu konuda cildinize en uygun olan ürünü seçmeniz idealdir. Güneş kremi seçerken cildinizle uyumlu bir güneş kremi seçmeniz önemlidir. Cilt yapınıza uygun olmayan bir ürün kullanmak, ne kadar pahalı veya kaliteli olursa olsun, üründen istediğiniz etkiyi almanızı engeller. Bu bakımdan güneş kremi satın almadan önce cildinizin yapısını en iyi şekilde tanımaya çalışın.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.