6 En İyi Epilasyon Aleti Tavsiye 2022 [Epilatör, Lazer IPL]

Pendant des années, les femmes ont essayé diverses méthodes pour lutter contre les plumes. En plus des méthodes d’enracinement telles que l’enlèvement de corde et l’épilation à la cire, il existe également des méthodes d’épilation superficielles telles que l’épilation et les lames de rasoir.

6 En İyi Epilasyon Aracı Önerisi 2022 [Epilatör, IPL Lazer] makalemde; epilasyon aleti fiyatları, markalar, yorumlar, lazer, IPL, bacak, vücut ve yüz için epilatör cihazlarının önerileri hakkında her şeyi 🙂

Ev kullanımı için iki tür makine vardır, lazer ve yoğun darbeli ışık (IPL). Lazerle temizleme, foliküllerinizdeki saç pigmentini (melanin) hedefler; lazer ışını ciltten geçerken ısıya dönüşür ve daha sonra saç folikülde bulunan melanin tarafından emilir. Bu ısı kökünde foliküle zarar verir ve bu da zamanla yeniden büyümeyi önler.

Öte yandan, IPL, epilasyon gibi diğer yöntemlere göre daha az ağrılıdır, ancak ağrısız değildir. Lazer gibi, zamanla saç çizgisini yok eder, bu da zamanla daha az tedaviye ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, lazerden çok daha az verimlidir, çünkü ürettiği enerji çeşitli ışık dalgaları tarafından yayılır, bu da onu daha dağınık ve daha az güçlü hale getirir.

6 En İyi Epilasyon Aleti Tavsiye 2022

Arzum Rosy epilatör

Bütçeye Uygun En İyi Epilasyon Aleti Tavsiye

Arzum Rosy epilatör uygun fiyatlı epilatör cihazlarından biridir. 18 cımbız kafa kaplaması ve 2 farklı hız aşaması ile tüyleri kökünden kolayca alır. Ek olarak, kavisli gövdesi, kullanımı kolaylaştıran ergonomik bir kavrama sunar. Küçük boyutu ve rahat kullanımı sayesinde seyahat ederken ulaşımı kolaylaştırır. Arzum Rosy epilatör uygun fiyatına rağmen çok iyi performans göstererek saçları kökünden uzaklaştırır ve pürüzsüz bir görünüm sunar. Bu bakımdan tam fiyatı/performansı olan bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikler

TipKablolu
KullanımKuru

Artı Yönleri
 • Uygun fiyat
Eksi Yönleri
 • Some users say they can sunk from time to time.

Philips Lumea Prestige IPL Epilasyon Cihazı

Lazer IPL En İyi Epilasyon Aleti 2022

Philips Lumea Prestige, SenseıQ teknolojisine sahip son derece verimli bir IPL cihazıdır. Evde rahat kullanım için uygun olan farklı Philips Lumea Prestige kafaları vücudunuzun kıvrımlarına uyum sağlar ve vücudunuzun her yerinde kullanılabilir. Philips Lumea, IPL teknolojisi ile saç köklerinize atarak köklerinizi dinlendirmek için saç köklerinizi atar. Zamanla saçlarınızın uzama süresi artarken, çıkan saç miktarı azalır.

Pihilips Lumea Prestige, farklı kafa cihazları ile vücudun her yerinde güvenle kullanılabilir. Vücudun kıvrımlarına uyum sağlayan bu kafaların uygulama pencereleri tek bir ışını bile kaçırmamak için tasarlanmıştır. 2 haftada bir 4 uygulamadan sonra tüylerde 6 aya kadar yumuşaklık ve ardından ayda bir kez 8 uygulama sağlar. Birçok saç ve cilt tipinde kullanılabilir.

Kablosuz olarak da kullanılan bu IPL cihazı, bu yönüyle kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu epilasyon cihazı cilt tonunuzu algılar ve Smartskin teknolojisi ile buna göre çekimler sağlar. 12 uygulamanın sonunda tüylerde gözle görülür bir azalma sağlar.

Özellikler

 • Atım Sayısı 250000 Atım
 • Cilt Temas Sensörü Var
 • Cilt Rengi Analizi Var
Artı Yönleri
 • Tüyleri azaltır
 • Rahat kullanım
Eksi Yönleri
 • Cihaz yüksek kaliteli ve kullanışlı, ancak ne yazık ki fiyat biraz yüksek ve kullanıcılar oldukça memnun, ancak bir noktada çekim sayısının bitirilebileceğini söylüyorlar.

Philips Bre 720/05 Islak Ve Kuru Epilatör

Islak ve Kuru Kullanım En İyi Epilasyon Aleti Tavsiye

Philips Bre 720/05 epilatör ıslak ve kuru yüzeylerde kullanılabilir. Şarj fonksiyonu sayesinde bu kablosuz epilatörü duşta da kullanabilirsiniz. Ekstra büyük başlığı ile saçlarınızı hızlı bir şekilde çıkarır ve 4 haftaya kadar pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Philips’in gelişmiş epilasyona yönelik emişleri dakikada 70.000’den fazla epilasyon hareketi gerçekleştirerek kökten en kısa saçları bile elde eder.

S şeklindeki tasarımı sayesinde bu epilatör kavramayı ve kullanmayı kolaylaştırır. Ayrıca % 100 pürüzsüz bir görünüm yaratarak hafif olduğu için en ince tüyleri bile görmenizi sağlar. Bu epilatör, hassas bölgelerinizde kullanabileceğiniz bir tıraş başlığı ile birlikte gelir.

Ayrıca bikini bölgenizde kullanabileceğiniz düzeltme kafası ve düzeltme tarağı da bu epilatör ile birlikte gelir.

Bu epilatörle birlikte gelen bir diğer ürün de peeling eldivenidir. Peeling eldivenleri ile epilasyon sonrası oluşabilecek batıkları azaltabilirsiniz. Philips Bre epilatör ile saçınızı kökleştirerek en az 4 pürüzsüz görünüm elde edebilirsiniz. Bu epilatör kullanıcılarını çok memnun eder ve kullanıcılar bu epilasyon cihazının kullanımından çok memnundur.

Artı Yönleri
 • Islak ve kuru kullanım
 • Banyoda da kullanılabilir
Eksi Yönleri
 • Kuru çalışma sırasında biraz yüksek sese neden olabilir

Braun Silk-epil 9 9720 Sensosmart Epilatör

Kalite En İyi Epilasyon Aleti 2022 Önerileri

Braun Silk-epilator 9 cihazı, saçlarınızı epilatörün başıyla kökünden çıkarmanıza yardımcı olurken, tıraş bıçağı kafasıyla tıraş olmanızı sağlar. Braun Silk-epilator 9 cihazı, saçlarınızı kökten % 40 daha geniş bir kafa ile tek bir hareketle çıkarır. SensoSmart teknolojisi ayrıca saçınızı alırken basıncı düzgün bir şekilde ayarlamanıza olanak tanır.

Bu epilatör aracının bir başka avantajı da hem ıslak hem de kuru çalışabilmesidir. Bu sayede duşta bile bu epilatörü kullanarak saçınıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca ön taraftaki ışıkla en kısa tüylerinizi bile görebilir ve alabilirsiniz.

2 farklı hız ayarına sahip Braun Silk-epilator 9 epilatör cihazı da saçınızı alırken masaj yaparak ağrı hissini en aza indirir. Şarj fonksiyonu ile kablosuz olarak da kullanılan bu epilatör, bu konuda kullanıcılarına konfor sunuyor.

Artı Yönleri
 • Geniş kafasıyla kısa sürede ağrısız epilasyon
Eksi Yönleri
 • Şarj ederken ve şarj ederken kullanılamaz

Braun Se810 Yüz İçin Epilatör Cihazı

En İyi Yüz Epilasyon Aleti 2022 Önerileri

Braun Se810 yüz epilatörü fırçalanmış bir yüz temizleme kafası ile birlikte gelir. Gözenekleri bir temizleme fırçasının başıyla temizlerken, epilatör başlığıyla ince kılları bile temizler, temiz ve pürüzsüz bir görünüm verir. Küçük ve ışıklı, küçük alanlarda ince saçları bile görmenizi sağlar.

10 mikro delikli ekstra ince bir kafa ile, 0,2 mm ince saçı bile kökten uzaklaştırır ve 4 haftaya kadar pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Saniyede 200 çekiş hareketi gerçekleştiren bu epilatör, saç klipslerine göre çok daha verimli bir epilasyon sağlar. Ağdanın bile elde edemediği kısa tüyler üzerinde de etkilidir. Yüz temizleme fırçası ayrıca mikro titreşimleriyle gözeneklerinizi derinlemesine temizler ve ölü cildi temizleyerek pul pul dökülür bir etki yaratır.

Artı Yönleri
 • Sadece yüz için kullanılabilir ve bu işlev için üretilmiştir
Eksi Yönleri
 • Cihaz çok, çok ince tüylerde diğer tüylerde olduğu kadar etkili olmayabilir. Ancak, cihaz sadece yüz için kullanılabilir.

Braun silk-epil 5 5780 Epilatör

Benim Tercihim En İyi Epilasyon Aleti Tavsiye

Braun Silk-epilator 5, Close-Grip teknolojisi sayesinde en kısa saçları bile kökünden çıkarma avantajı sunar. Bu epilatör müşterilerine neredeyse bir kum tanesi kadar 0,5 mm’lik kılları bile çıkarabileceği iddiasını sunar. Epilatör ile birlikte gelen döner kafa vücudunuzun kıvrımlarına uyum sağlar ve rahat bir epilasyon deneyimi sağlar. Yumuşak kaldırma uçları ise eğilimli saçlarınızı kaldırarak tamamen pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Epilatör, hafif kafasıyla en iyi tüyleri bile görmenizi sağlar. Ferahlatıcı eldiven ise epilasyon sonrası cildinizi yenileyerek cildinizin rahatlamasını sağlar. 2 hız ayarı ile saçlarınızı hızlı bir şekilde çıkarabilirsiniz. Çıkarılabilir kafalar su ile yıkanarak temizlenebilir. Ergonomik kafalar ise vücudunuzun kıvrımlarına uyum sağlar ve rahat bir epilasyon deneyimi sunar. Bu cihaz, en iyi epilatör önerileri listemde seçimimdi 🙂

Artı Yönleri
 • Işıklı olması ve en kısa tüyleri bile alabilmesi
Eksi Yönleri
 • Kablosu maalesef birazcık kısa

Rehber: Epilasyon Aleti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En iyi epilasyon aleti nasıl seçilir?

Piyasada birçok epilasyon cihazı bulunmaktadır. Kendi evinizin rahatlığında pürüzsüz bir görünüm elde etmek için kullanacağınız epilasyon cihazlarını ve epilatörleri birçok marka ve modelde bulabilirsiniz. Epilasyon cihazlarının fiyatları oldukça değişken olabilir ve bu nedenle iyi bir seçim yapmakta fayda var, bunun için satın alma kriterlerine göz atabilirsiniz.

Satın alma kriterleri

Kullanım amacı

Öncelikle kullanım amacınızı belirlemelisiniz. Yüz veya vücut için kullanım amacınızı belirledikten sonra ıslak veya kuru kullanıma uygun farklı modeller arasından seçim yapmanız gerekiyor.

Epilatör Çeşitleri

Epilatörler 3 tiptir

 • yay tipi
 • Dönen disk tipi
 • cımbız tipi

yay tipi

Yaylı epilatörler, yay mekanizmalı ilk temel model epilatörlerdir. Yine iki tip yaylı epilatör vardır, manuel ve elektrikli yaylı epilatör. Manuel yaylı epilatör, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi sıkı, pürüzsüz bir çelik bobin anlamına gelen epilatör çubuğu olarak bilinir. Bobin cilt üzerinde döndürüldüğünde, bobinde oluşan boşluklar tüyleri deri folikülünden çeker. Epilatör çubuğu, tüyleri almanın tamamen doğal bir yolu olduğu için yüzdeki tüyler için en iyisidir. Çünkü yüzdeki kıllar vücudun diğer bölgelerine göre çok daha az ve incedir. Bu yüzden epilatör çubuğunun yüz için en iyi epilatör olduğunu hissediyorum. Yüzdeki minik tüyler, epilatör çubuğu tarafından kolayca alınabilir.

Döner Diskli Epilatörler

Epilady tarafından tanıtılan yaylı epilatörler düşük dayanıklılığa sahipti. Bunu göz önünde bulundurarak Remington şirketi, daha dayanıklı ve verimli olan döner veya dönen diskli epilatörleri piyasaya sürdü. Yaylı epilatör ile döner diskli epilatör arasındaki tek fark, döner diskli epilatörlerde yaylı veya bobin yerine epilatör başlığında kauçuk diskler kullanılmasıdır. Öyle ki disklerin hareketleri tüyleri yakalar ve deriden çeker. Daha sonra kauçuk disk, koruyucu plastik kasa ile kaplanmış metalik disklerle değiştirildi. Remington tarafından tanıtılan döner diskli epilatör daha etkili ve dayanıklıydı.

Cımbız Tipi Epilatörler

Cımbız tipi epilatörler, cımbız mekanizmalı modern ve gelişmiş epilatörlerdir.
Cımbız tipi epilatörlerde döner diskli epilatörlerde bulunan metalik disklerin aksine, cımbız görevi gören minik metalik plakalar kullanılır. Cımbız tipi epilatörler birçok modele sahiptir. Epilatörün etkinliği, epilatörde bulunan cımbız sayısına bağlıdır. Cımbız sayısı arttıkça epilatör daha verimli olur.

Basic veya ilk cımbız model epilatör 3 cımbız ile tanıtıldı. Ancak epilatörler, daha sonra verimliliğe göre artırılan farklı sayıda cımbızla tanıtıldı. Şimdi, 72 cımbızlı Emjoi AP-18 Emagine modeli gibi gelişmiş epilatörlerimiz var.

Sonuç

Piyasadaki çok çeşitli marka ve modeller arasından Google’da çok araştırma yaparak epilasyon cihazı incelemeleri ve kullanıcı deneyimlerinden yola çıkarak sizin için cihaz önerileri yaptım. Umarım 2022 En İyi Epilasyon Aleti İpuçları [Epilatör, Lazer IPL] yazımı beğenmişsinizdir ve size yardımcı olabildim 🙂

Caner Şimşek

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *